شماره مجوز: 83030

Category: جدیدترین خبرها

آفت پوپولیسم در هرمزگان

آفت پوپولیسم در هرمزگان

آفت پوپولیسم در هرمزگان

به قلم: بهنام کهوری، دانش آموخته علم سیاست

صدف نیوز/ در خصوص پوپولیسم تعاریف مختلفی ارائه شده اما وجه مشترک تمام این تعاریف یک چیز است؛ پوپولیسم به طور مستقیم با نخبه‌گرایی و کارهای علمی و زمانبر مخالف است. نخبه‌گرایی به این معنا که گروه‌های کوچکی که متخصص و تحصیل‌کرده هستند، باید قدرت بیشتری را در یک کشور یا سازمان داشته باشند. و کارها بر اساس اصول علمی پیش برود. اما در رفتارهای پوپولیستی جلب رضایت آنی عوام اولویت اول است. لذا در این متن قصد دارم به بررسی برخی از رفتارهای پوپولیستی و عوارض آنها بر روی جامعه هرمزگان بپردازم.

پوپولیسم در هرمزگان چگونه عمل می کند؟

پوپولیسم در هرمزگان جنبه پوپولیسم گزارشی و رسانه ای دارد، به این معنی که  مدیران و مسئولین در خصوص عملکرد خود به جای ارائه گزارش عملکرد به صورت دقیق که شامل نمودارها و اعداد و پارامترهای شناخته شده و قابل ارزیابی و علمی فقط گزارشات خود را به صورت یک بعدی و گفتن « اینکه من فلان کار را کردم» همراه با انتشار چند عکس از زوایای مختلف پروژه ها منتشر می کنند.

← ادامه خبر …

نتایج انتخابات خانه مطبوعات استان هرمزگان

نتایج انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان

انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان با مشارکت بیش از ۹۴ درصدی برگزار شد و در این دوره اعضای جدید خانه مطبوعات هرمزگان برای مدت ۳ سال انتخاب شدند.

به گزارش صدف نیوز،  انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان  در تاریخ ۲۷ خرداد ماه به صورت الکترونیکی توسط معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزار شد و با توجه به نتایج اعلام شده معصومه قاسمی با ۱۰۸ رای و غلامحسین عطایی با ۱۰۴ رای به عنوان مدیر مسئول این حوزه انتخاب شدند.

← ادامه خبر …

۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان راه اندازی شد

۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان راه اندازی شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا وتعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها، از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ نیروگاه خورشیدی خانگی با مشارکت مددجویان این نهاد راه اندازی و به شبکه برق سراسری متصل شد.

به گزارش صدف نیوز، علی اللهیاری افزود: برای ساخت این تعداد نیروگاه‌ خورشیدی پنج کیلوواتی حدود ۴۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی و مشارکت خیران هزینه شده است.

وی بیان داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌ برق تولیدی این نیروگاه ها، طبق تعرفه شرکت توزیع برق  از خانواده‌های تحت حمایت این نهاد خریداری و به‌حساب بانکی آن‌ها واریز می‌شود.

← ادامه خبر …

شارژی وقتی دوستت شارژ است

شارژی وقتی دوستت شارژه

ساعت: ۰۴:۵۶ بعد از ظهر – ۹۹/۰۳/۲۶

تاکید وزیر نیرو بر تامین آب و برق مطمئن و پایدار مراکز درمانی

تاکید وزیر نیرو بر تامین آب و برق مطمئن و پایدار مراکز درمانی

دکتر اردکانیان، وزیر نیرو

وزیر نیرو در پیامی خطاب به همکاران تلاشگر خود در صنعت آب و برق بر اهتمام ویژه نسبت به تامین آب و برق مطمئن و پایدار بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر کشور تاکید کرد.

به گزارش صدف نیوز، رضا اردکانیان در این پیام ضمن قدردانی از تلاش و فداکاری و تدبیر کلیه کارگران، مهندسان، کادر اداری و مدیران صنعت آب و برق کشور که علیرغم خطرات احتمالی و مشکلات مرتبط با بیماری کرونا، تمامی همت خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب به ملت بزرگ ایران به کار گرفته اند، متذکر شد: تامین آب و برق مطمئن و پایدار هم وطنان شریف در شرایط شیوع کرونا، نقش محوری و حیاتی در کنترل این بیماری، فراهم نمودن زمینه پیشگیری از انتشار بیشتر آن و همچنین خدمات رسانی دستگاههای مختلف به ویژه بیمارستانها و مراکز درمانی دارد.

ساعت: ۰۷:۱۶ قبل از ظهر – ۹۹/۰۱/۰۹

استفاده از ماسک برای همه مردم ضروری نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

استفاده از ماسک برای همه مردم ضروری نیست

استفاده از ماسک برای ویروس کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن توصیه به شهروندان در زمینه رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا گفت: فقط  بیماران و درمانگران در مراکز درمانی بایستی از ماسک استفاده کنند و برای عموم مردم نیازی به استفاده از ماسک نیست.

به گزارش صدف نیوز، دکتر حسین فرشیدی افزود: شستشو و ضدعفونی کردن دست ها بطور مرتب مهمترین اقدام برای در امان ماندن از این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  تصریح کرد: از طرفی دیگر درحالی‌که وزیر بهداشت خبر از توزیع ماسک رایگان در سطح کشور می دهد؛ کمبود ماسک و تجهیزات پیشگیری از بیماری مهلکی مانند کرونا در برخی از مراکز درمانی هرمزگان مشهود است و نیاز است وزارتخانه متبوع این کمبود را هرچه سریعتر برطرف نمایند.

← ادامه خبر …