شماره مجوز: 83030

Category: جدیدترین خبرها

مردم هرمزگان، بوشهر و خوزستان سهمی از برق رایگان ندارند

مردم هرمزگان، بوشهر و خوزستان سهمی از برق رایگان ندارند

صدف نیوز/ دکتر کامران حدادی

سخنگوی صنعت برق ایران از رایگان شدن بهای برق مصرفی ۱۰ میلیون مشترک از شروع فصل گرما تاکنون خبر داده است.

تعداد مشترکین برق کشور تا پایان سال ۹۸ نزدیک به ۳۶ میلیون مشترک بوده است. با این حساب یعنی بیش از یک سوم مشترکان برق، هیچ پولی بابت برق مصرفی خود پرداخت نکرده اند. حال ببینیم شرایط بهره مندی از این امتیاز مهم یعنی رایگان شدن برق چیست؟

بر اساس مصوبه هیات وزیران  در ۲ شهریور ۱۳۹۹، الگوی کم مصرفی برای مناطق گرمسیری از ۱۵۰ تا ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه متغییر می باشد. یعنی اگر یک مشترک برق در مناطق گرمسیری زیرِ این الگوی اعلام شده مصرف کند برق آن مشترک رایگان خواهد شد.

← ادامه خبر …

جایزه ای در این ابعاد

جایزه ای در این ابعاد

ساعت: ۰۶:۱۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱

دانش آموزان از اینترنت رایگان شرکت مخابرات ایران بهره مند می شوند

دانش آموزان از اینترنت رایگان شرکت مخابرات ایران بهره مند می شوند

اینترنت رایگان دانش آموزان

اینترنت رایگان شرکت مخابرات ایران برای سامانه شاد با هدف تسهیل در دسترسی دانش آموزان در سراسر کشور ارایه می‌شود، تا نیاز وزارت آموزش و پرورش برای فعالسازی سامانه شاد و دستیابی به این هدف تسهیل شود. شرکت مخابرات با نگاه ویژه به #مسئولیت_اجتماعی به ارتقای ظرفیت‌های زیرساختی لازم برای توسعه آموزش برخط سامانه شاد وزارت آموزش و پرورش پرداخته تا در شرایط کرونایی که مدارس همچنان تعطیل است به نظام آموزشی کشور کمک کند.

به گزارش صدف نیوز، سامانه شاد از ابتدای مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید مورد استفاده بیشتر دانش آموزان و معلمان قرار گرفته است و از آنجایی که دامنه گسترده‌ای از مخاطبان و کاربران در نقاط مختلف کشور از این طریق می‌توانند از آموزش بهره‌مند شوند به نوعی عدالت آموزشی را نیز توسعه داده است.

اجرای برنامه‌های مختلف نظام آموزشی به زیرساخت‌های ارتباطی وابسته است، هرچند این سیاست نیازمند راهبرد بلندمدت است، اما این شرکت توانست با آمادگی شبکه دسترسی و اپراتوری و ارائه شاخص‌های مورد نیاز برای ارتباط مجازی بستر فعالسازی سامانه شاد را قابل دسترس کند.

پیج اینستاگرام صدف نیوز:

https://www.instagram.com/p/CUXUgdhFYNk/?utm_medium=share_sheet

ساعت: ۰۳:۲۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

استفاده از «شاد» امسال هم برای همراه اولی‌ها رایگان است

مدیرعامل همراه اول:

 استفاده از «شاد» امسال هم برای همراه اولی‌ها رایگان است

“شاد” برای همراه اولی ها رایگان است

مهدی اخوان بهابادی اعلام کرد که استفاده از شاد در سال‌تحصیلی جدید نیز رایگان است و والدین می‌توانند بدون هیچگونه دغدغه نسبت به فعالیت‌های فرزندان خود در این پلتفرم آموزشی، ابزار ارتباطی را در اختیار آنان قرار دهند.

به گزارش صدف نیوز، مدیرعامل همراه اول با اشاره به توسعه و اجرای صفر تا صدی پلتفرم «شاد» در همراه اول طبق خواسته‌ها و نیازهای وزارت آموزش و پرورش در ایام شیوع کرونا، تصریح کرد: سیم‌کارت‌هایی هم برای آن قشر از خانواده‌ها که فرزندان‌شان خواستار استفاده از اینترنت رایگان شاد هستند، اما همراه اول ندارند، در نظر گرفته شده که می‌توانند از طریق مبادی رسمی فروش اپراتور اول اقدام به تهیه آن کنند.

وی افزود: نسخه جدید شاد طی چند روز آینده رونمایی می‌شود تا دانش آموزان از قابلیت‌های بیشتری بتوانند در راستای امر تحصیل استفاده کنند.

ساعت:۰۵:۱۵ بعد ازظهر - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

پنجشنبه ها، ادارات هرمزگان تعطیل نیست

پنجشنبه ها، ادارات هرمزگان تعطیل نیست

روابط عمومی استانداری هرمزگان با اشاره به تماس های پی در پی کارکنان اداره‌ها و دستگاه های اجرایی استان نسبت به ساعت کاری اعلام کرد: ساعات کار اداری در استان هرمزگان نیز از اول شهریورماه مطابق ساعات کار سایر مناطق کشور است و پنجشنبه ها نیز تعطیل نیست.

به گزارش صدف نیوز، بر اساس این گزارش ساعات کار اداری هر هفته از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۴:۳۰ ظهر خواهد بود. روزهای پنجشنبه از ساعت: ۷:۳۰ تا ۱۲  می باشد.

← ادامه خبر …

وام قرض الحسنه به شهروندان هرمزگانی برای لوله کشی گاز، پرداخت می شود

وام قرض الحسنه به شهروندان هرمزگانی برای لوله کشی گاز، پرداخت می شود

ناصری مدیر روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان از اختصاص تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی به صورت قرض الحسنه به شهروندان هرمزگانی متقاضی لوله کشی گاز منازل، خبرداد.

به گزارش صدف نیوز، مسعود ناصری در راستای کمک به شهروندان هرمزگانی جهت تسهیل در اشتراک پذیری گاز افزود: با همکاری و هماهنگی با ۵ بانک عامل از جمله تجارت، سپه، صادرات، ملت و کشاورزی، زمینه اعطای وام به متقاضیان این استان به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و به صورت قرض الحسنه به تعداد ۵۰ هزار فقره وام با اقساط ۳۶ماهه فراهم شده است.

وی افزود:  از سال گذشته و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی شرکت گاز هرمزگان، مکاتبات و پیگیری های متعدد این شرکت  با شرکت ملی گاز ایران و متعاقبا وزارت نفت،با ارسال نامه ای از سمت وزیر نفت به رئیس جمهور منجر که  با موافقت ایشان، همراه شد.

← ادامه خبر …