شماره مجوز: 83030

Category: یادداشت ها و مقالات

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

ساده زیستی مسئولان ایران

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مسئولان ما از ساده زیستی دم می زنند و مردم را به ساده زیستی تشویق می کنند و ساده زیستی مدیران را یکی از نکات برجسته و مثبت زندگی آنان بر می شمارند. این در حالی است که پس از سال ها اکنون مردم متوجه شده اند ساده زیستی مدیران هم فقط در حد حرف و شعار است و پشت پرده زندگی بسیاری از این مدیران و مسئولان به ظاهر ساده زیست چیز دیگری است و مردم ساده دل و از همه جا بی خبر ما نیز کم و بیش ساده زیستی مسئولان را باور می کردند.

ایران از نظر منابع خدادادی، و پتانسیل های جغرافیایی، کشور ثروتمندی است و در ردیف کشورهای  بنگلادش یا گینه بیسائو نیست که مردمانشان در فقر و تنگدستی هستند و چاره ای جز ساده زیستی ندارند. اگر در ایران عدالت اجتماعی به درستی برقرار شود و توزیع ثروت بین ملت کاملا دقیق باشد، تمام ملت ما در ناز و نعمت زندگی می کنند و فقیر و نیازمندی باقی نمی ماند. ایران علاوه بر آن که دارای منابع سرشار نفت و گاز و … است، سرزمین بسیار مناسبی برای تجارت، سرمایه گذاری و درآمدزایی است که اگر دیدگاه مسئولان کشور اصلاح و قوانین دست و پاگیر حذف شود می توان رفاه و آسایش همه ملت را فراهم کرد و حتی به مستضعفان و فقرای جهان هم کمک کرد.

← ادامه خبر …

در این دولت هیچ کاری «نشد» ندارد

در این دولت هیچ کاری «نشد» ندارد

دولت «ما می توانیم»

هفته دولت امسال مصادف شده با آغاز به کار دولت جناب رییسی، خوشبختانه اکثر وزرای دولت سیزدهم بجز وزیر آموزش و پرورش از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفتند و کابینه شکل گرفت. اکنون مردم منتظر تغییر و تحول اساسی در کشور هستند. از تغییر مدیران خسته و نالایق گرفته تا تغییرات بنیادین در سیاست ها، قوانین، بخشنامه ها و …

مشکلات بسیاری گریباگیر جامعه است که نیاز به حل ضربتی آنها وجود دارد، تورم و رکود اقتصادی در راس تمام مشکلات کشور است و صبر و طاقت مردم به سر رسیده است.

من و دیگر همکارانمان در مجموعه رسانه ای صدف اینبار در انتخابات ریاست جمهوری بدون هیچ گونه چشمداشت مالی، تا حد توان برای پیروزی جناب سید ابراهیم رییسی تلاش کردیم و تبلیغات رایگان برای ایشان انجام دادیم. فقط برای این که درد و رنج مردم پایان یابد و مقام معظم رهبری خوشحال شوند زیرا ایشان بارها در سخنرانی هایشان تمایل خود را برای استقرار یک دولت انقلابی ابراز کردند و حل مشکلات کشور و مردم را منوط به روی کار آمدن یک دولت انقلابی دانستند.

← ادامه خبر …

آبشیرین کن بندرعباس، امید را در دل مردم زنده کرد

آبشیرین کن بندرعباس، امید را در دل مردم زنده کرد

آبشیرین کن بندرعباس

استان هرمزگان در منطقه ای گرم واقع شده و از لحاظ منابع آبی جزو خشک ترین و کم بارش ترین مناطق کشور محسوب می شود. تنها مزیت این استان نسبت به استان های مرکزی ایران به عنوان مثال استان های کرمان، یزد، فارس و سمنان وجود دریاهای عمان و خلیج فارس است. تنها امید مردم تشنه، شیرین سازی آب دریاست. هرچند آبی که از این طریق به دست می آید بسیار گران خواهد بود اما با شیرین سازی آب دریا و انتقال آن می توان بر بحران بی آبی غلبه کرد.

این روزها مسئله کمبود آب در سراسر جهان به بحرانی عمومی تبدیل شده است. جلوگیری از هدر رفت آب از جمله مواردی است که به صورت یک احساس مشترک در همه انسان ها وجود دارد، اما اغلب خود را درگیر این مسئله نمی کنند و حاضر نیستند تغییری در زندگی روزمره خود ایجاد کنند. مشکل آب چندین سال است که کشور ایران را درگیر خود کرده است. هرچند که مدیریت قوی روی کنترل آن نبوده و هر ساله وضعیت بحرانی تر می شود.

← ادامه خبر …

مردم از رییس جمهور چه انتظاری دارند؟

مردم از رییس جمهور چه انتظاری دارند؟

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پیش داریم. تبلیغات نامزدها شروع شده و مردم نظاره گر وعده های نامزدها هستند. هنوز بسیاری از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ مردد هستند، زیرا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون  با هزاران امید و آرزو پای صندوق های رای رفته اند و روسای جمهور از جناح های مختلف انتخاب کرده اند اما بعد از ۴۲ سال و تشکیل دولت های گوناگون، همچنان به خواسته ها و آرزوهای خود نرسیده اند.

از یک طرف مقام معظم رهبری و مراجع دینی بر لزوم مشارکت مردم در انتخابات تاکید دارند و از طرفی دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که اوضاع کشور و مردم سر و سامان بگیرد. روسای جمهور گذشته شعارها و وعده های خوب و زیبایی دادند اما در عمل بسیاری  از آن وعده ها عملی نشد و موجب ناامیدی مردم گردید. مردم برایشان مهم نیست که چرا این وعده ها و شعارها به واقعیت نپیوست. اینکه دولت بگوید اجازه ندادند برنامه هایم را اجرا کنم پاسخ قانع کننده ای برای مردم نیست. مردم می گویند کسی دولت را در دست بگیرد که بتواند با این ساختار حاکم بر ایران، خواسته های مردم را برآورده کند.

← ادامه خبر …

انتخاب و انتقاد حق همیشگی مردم است

انتخاب و انتقاد حق همیشگی مردم است

انتخابات

در انتخابات ریاست جمهوری، از بین  تعدادی کاندیدای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان تنها یک نفر انتخاب می شود.

معمولا بسیاری از مردم به گفتار و رفتار و چهره کاندیداها نگاه می کنند و بالاخره یک نفر را از میان کاندیداها بر می گزینند.

نباید این گونه تصور شود که مردم با فلان کاندیدا دشمن هستند و به رقیب وی رای داده اند تا به سایر کاندیداها ضربه بزنند. احتمال دارد در دوره دیگری به کاندیدایی رای بدهند که سری قبل رای نداده اند. بسیاری از مردم دنبال تنوع هستند و هر بار مهر یک نفر به دلشان می نشیند و به وی رای می دهند.

مردم عقد اخوت مادام العمر با یک شخص خاص نبسته اند که تا ابد او را انتخاب کنند.

← ادامه خبر …

تهدید سلامت جسمی روانی کودکان در سایه ی همه گیری کرونا

تهدید سلامت جسمی روانی کودکان در سایه ی همه گیری کرونا

خبرنگارحوزه سلامت: ماریا نظری

صدف نیوز/ این روزها که کرونا بر زندگی مردم غلبه کرده و همچنان می تازد، والدین بیش از همه نگران شیوه زندگی نامعلوم کودکان خود هستند اما تبعیت از توصیه ماندن در خانه مانع از رشد جسمی و روانی و اجتماعی آنها می شود.

بچه‌ها در دوران همه‌گیری وضعیتی مانند قبیلهٔ سرگردان دارند، با اینکه (بیشتر آنها) به طور حیرت‌انگیزی از عوارض بیماری کووید ۱۹ ایمن هستند اما زندگی و روال روزانهٔ آنها زیر و رو شده است.

← ادامه خبر …