شماره مجوز: 83030

Category: یادداشت ها و مقالات

چرا به داد معلمان نمی رسید؟

چرا به داد معلمان نمی رسید؟

چرا به داد معلمان نمی رسید؟

امام علی (ع) که خود بزرگترین معلم انسان هاست در تجلیل از مقام و منزلت معلم فرموده اند: هر کس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.

با توجه به این سخن زیبا از امیرالمومنین (ع) باید کاملا به عظمت جایگاه معلم و استاد در جامعه پی ببریم و برای معلمان احترام خاصی قائل شویم. زیرا اگر به جایی رسیده ایم از صدقه سر معلمان زحمتکش است که به ما خواندن و نوشتن آموخته اند.

سالهاست معلمان ایران از وضعیت معیشتی و حق و حقوق خود گلایه دارند و با صبوری و متانت خواسته های به حق خود را به گوش مسئولان می رسانند و تقاضای رسیدگی به مشکلات و کمبودهای فرهنگیان را دارند اما متاسفانه مسئولان ما از حجب و حیای جامعه فرهنگیان سوءاستفاده کرده و خواسته های به حق آنان را نادیده می گیرند یا از این گوش شنیده و از گوش دیگر بیرون می کنند. سالهاست وعده اجرای طرح رتبه بندی و یکسان سازی حقوق و مزایای معلمان را می دهند اما خبری از عملی شدن آن نیست.

← ادامه خبر …

چرا گردشگری هنری در ایران از دنیا عقب مانده است؟

چرا گردشگری هنری در ایران از دنیا عقب مانده است؟

فرش خاکی جزیره هرمز

صدف نیوز/ در اقصی نقاط جهان رویدادهای هنری و فرهنگی بسیاری برپا می‌شود که برای کشور برگزارکننده ارزآوری دارد. در ایران هم می توان چنین فعالیت‌هایی را انجام داد.

حال پرسش اینجاست که این حوزه از گردشگری تا چه حد توانسته در درآمدزایی، جذب گردشگران خارجی و ارزآوری برای کشور ما نقش داشته باشد.

گردشگری هنری زیرمجموعه گردشگری فرهنگی و گردشگری میراث است و رابطه تنگاتنگی نیز با گردشگری علائق ویژه دارد. هنرهای مختلف، مدت‌هاست که محرکی برای سفر هستند و عموما شامل بازدید از مکان هایی همچون نگارخانه های هنری، سالن های اپرا، سالن های تئاتر، سالن های اجرای موسیقی و نمایش های آیینی و سنتی، جشنواره های هنری و دیدن شاهکارهای هنری و موزه های غیر تاریخی می شود.

← ادامه خبر …

آقای استاندار! رسم دوستی را به جا آورید

آقای استاندار!

رسم دوستی را به جا آورید

مسئله الحاق

موضوع الحاق پنج روستای بخش کوشکنار شهرستان پارسیان به استان فارس که از سال ها قبل، یعنی از زمان دولت احمدی نژاد مطرح شد، در دولت روحانی هم چندین بار رسانه ای گردید و بارها با مخالفت مردم و برخی مسئولان استان هرمزگان مواجه شد ولی علی رغم تغییر دولت ها، باز هم هر از چند گاهی از سوی مقامات استان فارس و یا از سوی مسئولان کشوری مطرح می شود و به نظر می رسد که این موضوع از دستور کار واحد تقسیمات کشوری وزارت کشور خارج نشده است. آخرین بار که خبری راجع به مسئله الحاق رسانه ای شد، اظهار نظر سید ابراهیم رییسی در سفر اخیر خود به شیراز بود که اعلام کرد: “این دولت مصمم است که استان فارس را به دریا متصل کند.”

← ادامه خبر …

وحدت مسلمین باعث افتخار است

وحدت مسلمین باعث افتخار است

در هفته وحدت هستیم. ما مسلمانان افتخار می کنیم پیرو دینی هستیم که کامل ترین و جامع ترین دین آسمانی است. چرا که این دین برای تمام زوایای زندگی بشر برنامه دارد و اگر به طور کامل به دستورات آن توجه کنیم راه و روش خوب زندگی کردن را به ما می آموزد.

اهل سنت سالروز میلاد پیامبر اسلام را ۱۲ ربیع الاول می دانند و شیعیان معتقدند ۱۷ ربیع الاول سالروز تولد حضرت محمد (ص) است. برای این که این موضوع باعث اختلاف بین مسلمین نشود بنیانگزار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند و این موضوع دل مسلمین را شاد کرد و به معنای اصابت تیری بر قلب دشمنان اسلام بود که همواره به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان بوده و هستند تا به اهداف شوم خود برسند.

← ادامه خبر …

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

چرا مسئولان ما ادای ساده زیستی در می آورند؟

ساده زیستی مسئولان ایران

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مسئولان ما از ساده زیستی دم می زنند و مردم را به ساده زیستی تشویق می کنند و ساده زیستی مدیران را یکی از نکات برجسته و مثبت زندگی آنان بر می شمارند. این در حالی است که پس از سال ها اکنون مردم متوجه شده اند ساده زیستی مدیران هم فقط در حد حرف و شعار است و پشت پرده زندگی بسیاری از این مدیران و مسئولان به ظاهر ساده زیست چیز دیگری است و مردم ساده دل و از همه جا بی خبر ما نیز کم و بیش ساده زیستی مسئولان را باور می کردند.

ایران از نظر منابع خدادادی، و پتانسیل های جغرافیایی، کشور ثروتمندی است و در ردیف کشورهای  بنگلادش یا گینه بیسائو نیست که مردمانشان در فقر و تنگدستی هستند و چاره ای جز ساده زیستی ندارند. اگر در ایران عدالت اجتماعی به درستی برقرار شود و توزیع ثروت بین ملت کاملا دقیق باشد، تمام ملت ما در ناز و نعمت زندگی می کنند و فقیر و نیازمندی باقی نمی ماند. ایران علاوه بر آن که دارای منابع سرشار نفت و گاز و … است، سرزمین بسیار مناسبی برای تجارت، سرمایه گذاری و درآمدزایی است که اگر دیدگاه مسئولان کشور اصلاح و قوانین دست و پاگیر حذف شود می توان رفاه و آسایش همه ملت را فراهم کرد و حتی به مستضعفان و فقرای جهان هم کمک کرد.

← ادامه خبر …

در این دولت هیچ کاری «نشد» ندارد

در این دولت هیچ کاری «نشد» ندارد

دولت «ما می توانیم»

هفته دولت امسال مصادف شده با آغاز به کار دولت جناب رییسی، خوشبختانه اکثر وزرای دولت سیزدهم بجز وزیر آموزش و پرورش از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفتند و کابینه شکل گرفت. اکنون مردم منتظر تغییر و تحول اساسی در کشور هستند. از تغییر مدیران خسته و نالایق گرفته تا تغییرات بنیادین در سیاست ها، قوانین، بخشنامه ها و …

مشکلات بسیاری گریباگیر جامعه است که نیاز به حل ضربتی آنها وجود دارد، تورم و رکود اقتصادی در راس تمام مشکلات کشور است و صبر و طاقت مردم به سر رسیده است.

من و دیگر همکارانمان در مجموعه رسانه ای صدف اینبار در انتخابات ریاست جمهوری بدون هیچ گونه چشمداشت مالی، تا حد توان برای پیروزی جناب سید ابراهیم رییسی تلاش کردیم و تبلیغات رایگان برای ایشان انجام دادیم. فقط برای این که درد و رنج مردم پایان یابد و مقام معظم رهبری خوشحال شوند زیرا ایشان بارها در سخنرانی هایشان تمایل خود را برای استقرار یک دولت انقلابی ابراز کردند و حل مشکلات کشور و مردم را منوط به روی کار آمدن یک دولت انقلابی دانستند.

← ادامه خبر …