(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: یادداشت ها و مقالات

غفلت از جبهه فرهنگی تا کی؟!!

غفلت از جبهه فرهنگی تا کی؟!!

سربازان جنگ نرم

باور کنید مطبوعات و رسانه‌های ارزشی ما از ارگانها و سازمانها انقلابی ترند. زیرا مطبوعات و رسانه‌های بخش خصوصی که دل در گرو انقلاب و نظام اسلامی دارند علی‌رغم تمام فشارها و تنگناه‌های اقتصادی همچنان مدافع آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و با هزینه خود سعی در انعکاس دستاوردهای انقلاب و زنده نگه داشتن شعائر انقلابی و مناسبتهایی نظیر دهه مبارک فجر، هفته دفاع مقدس و … دارند اما سازمانها و ادارات به خاطر رعایت بخشنامه‌ها و دستورالعملهای دیوان محاسبات و بازرسی، جرأت ندارند حتی یک ریال برای اینکارها هزینه کنند. حتی «بسیج رسانه» هم بودجه‌ای جهت این کار و تقویت رسانه‌ها در اختیار ندارد.

← ادامه خبر …

بیم و امید در مطبوعات هرمزگان

بیم و امید در مطبوعات هرمزگان

بدون مقدمه به سراغ اصل مطلب می روم چرا که معتقدم اهالی رسانه و مخاطبان رسانه ها به دلیل داشتن مشغله های فراوان و دغدغه های روزمره، حوصله خواندن یادداشت های طولانی را ندارند.

به جرات باید گفت: وضعیت کلیه مطبوعات کشور نابسامان است و مطبوعات استان هرمزگان هم در بیم و امید به سر می برند. حتی آنهایی که از ارشاد سهمیه آگهی دارند هم می نالند و از سامانه توزیع آگهی ها ناراضی هستند. اخیرا در جامعه مطبوعاتی استان هرمزگان شاهد دو اظهار نظر متفاوت راجع به وضعیت مطبوعات و رسانه ها بودیم.

← ادامه خبر …

لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنید

لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنید

در خبرها آمده بود که مدیرکل ثبت‌احوال استان هرمزگان گفته: کارت‌های هوشمند ملی صادر شده‌ای که متقاضیان آن‌ها پیامک دریافت داشته و مراجعه نمی‌کنند، امحا می‌شود.

مهندس فرزاد افشاری نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ هزار قطعه کارت صادر شده در دفاتر پیشخوان، دفاتر پستی و ادارات ثبت‌احوال شهرستان‌های استان آماده تحویل است، اظهار داشت: این در حالی است که تاکنون در چندین مرحله برای صاحبان این کارت‌ها از طریق پیامک و رسانه های گروهی اطلاع‌رسانی شده اما باز هم عده ای برای دریافت کارت ملی هوشمند خود مراجعه نکرده اند.

← ادامه خبر …

صیادی صنعتی، ذخایر دریایی ایران را تهدید می‌کند

صیادی صنعتی، ذخایر دریایی ایران را تهدید می‌کند

صید صنعتی

ایرج اعتمادی/هفته نامه صدف: در این نوشتار به دور از چون و چرای بی‌حاصل مجوز کشتی‌های چینی در صیدگاه‌های ایرانی، و دست‌یازی چشم‌بادامی‌ها بر سفره‌های خالی این روزهای صیادان منطقه‌ی جنوب، با نگاهی علمی‌تر، شتاب تند نابودی ذخایر دریایی ایران را بررسی خواهیم کرد.

در این مصاحبه پای صحبت‌های یکی از صاحب‌نظران مسائل محیط زیست کشور، به روش‌های مخرب صید به عنوان نابود کننده‌ی ذخایر دریا و منابع صیادان منطقه‌ی جنوب کشور، نگاهی خواهیم انداخت و زیان‌های انواع روش‌های صید که از سوی کشتی‌های چینی و بومی‌هایی که نگاه صنعتی سوداگرانه کوتاه مدت به صیادی دارند، آسیب‌شناسی خواهیم کرد، تا به این هشدار برسیم که وضعیت صیادی در منطقه جنوب، بیش از آنکه چشم‌بادامی‌ها تهدید می‌کنند، بحران مدیریت در شیلات کشور، به ویرانی کشانده است. ترال یکی از بدترین روش‌های صیادی است که سالیان سال از سوی شرکت‌های خارجی و چه وطنی(!) استفاده می‌شود.

← ادامه خبر …

محرم و صفر، زمان دیدن حق و حقیقت

محرم و صفر، زمان دیدن حق و حقیقت

karbala

عاشورا و اربعین بزرگترین گردهمایی حسینی است تا همه زیر بیرق امام حسین (ع) بسیج شویم برای تشکیل و تقویت یک نظام اسلامی یک نظام اهل بیتی.

محرم و صفر ماه های سازندگی هستند، ماه های ساخته‌شدن با حسین و برای حسین (ع).

محرم ماه نهضت است ماه قیام و انقلابی که شدیداً این دل به آن نیاز دارد نیاز به زیر و رو شدن نیاز به انقلاب حسینی.

محرم به ما می‌آموزد باید برای دین خدا فداکاری کرد باید فدایی شد مثل حسین مثل بچه‌های حسین.

محرم ماه اجتماع بزرگ محبان اهل‌بیت (ع) است پس باید از هرگونه حرکت اختلاف ‌برانگیز و تفرقه‌آمیز که به اجتماع مؤمنین ضربه می‌زند دوری کرد محرم ماه باهم بودن است ماه یکی شدن ماه وحدت.

← ادامه خبر …

در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بکوشیم

در حفظ  و حراست از انقلاب اسلامی بکوشیم

هفته دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس یادآور رشادتها و ایثارگری های ملت و رزمندگان دلیر ماست. علی رغم انتقاداتی که بسیاری از مردم به عملکرد مسئولان  دارند و با تمام مشکلات و نارسایی هایی که در جای جای کشور وجود دارد، باز هم اکثر مردم به حفظ و حراست از این انقلاب می اندیشند و به این نکته مهم توجه دارند که این انقلاب که با خون هزاران جوان انقلابی و مومن به ثمر نشسته امانتی گرانبها در دست آنهاست.

اگر عده ای از انقلاب اسلامی ناامید و به انقلاب دیگری بیاندیشند سخت در اشتباه هستند و بی تردید از این کار پشیمان خواهند شد زیرا  کشور از انقلاب جدید ضربه ای شدید خواهد خورد و مشکلات مردم نیز به سرعت  برطرف نمی شود. لذا باید همین نظام را اصلاح کرد.

← ادامه خبر …