(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: یادداشت ها و مقالات

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

آبگرم خورگو

هفته گذشته به اتفاق جمعی از اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان به اردوی تفریحی آبگرم خورگو رفتیم. وصف آنرا شنیده بودم اما تاکنون توفیق نداشتم که آنرا از نزدیک ببینم. هنگامی که به آنجا رسیدیم مشاهده کردیم که جای باصفایی است و با تلاش مدیریت این مجموعه تفریحی، امکانات رفاهی خوب و مناسبی جهت استفاده مسافرین و میهمانان فراهم شده است. استخر آبگرم نیز سرو سامانی یافته و قابل استفاده برای همه می باشد. آب این آبگرم خواص درمانی برای دردهای مفصلی و برخی امراض دیگر دارد و خواهران و برادران به نوبت از این استخر استفاده می کنند.

← ادامه خبر …

اعتراضات خیابانی، راه حل مناسبی نیست

اعتراضات خیابانی، راه حل مناسبی نیست

مردم ما شاید نسبت به برخی نارسایی ها و مشکلات اقتصادی اعتراض داشته باشند اما قطعاً نظام اسلامی را دوست دارند.

اعتراض حق مردم است ولی باور کنید اعتراضات خیابانی به هیچ عنوان راه حل مناسبی نیست و سودی برای هیچکس ندارد. چون افراد فرصت طلب از این تظاهرات سواستفاده می کنند، با رخنه در میان جمعیت، شعارهای انحرافی سر می دهند و با ایجاد اغتشاش همه چیز را نابود می کنند. نه تنها خواسته های به حق مردم در این هیاهوها شنیده نمی شود بلکه خرابکاری ها نیز به گردن مردم بیچاره می افتد و باعث دستگیری عده ای بی گناه می شود. لذا به مردم توصیه می کنیم که در اعتراضات خیابانی شرکت نکنند.

← ادامه خبر …

اقتصاد مقاومتی در مطبوعات هرمزگان

اقتصاد مقاومتی در مطبوعات هرمزگان

به جرات می توان گفت برخی از مطبوعات استان هرمزگان اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خویش قرار داده و بسیار مقاوم بوده اند که در این شرایط بد اقتصادی همچنان منتشر می شوند. هر چند مشکلات اقتصادی مطبوعات استان هرمزگان، موضوع تازه ای نیست و از سالهای قبل اکثر مطبوعات این استان با این مشکلات درگیر بوده اند اما حذف یارانه نشریات این استان و همچنین اجرای سامانه توزیع آگهی ها از سوی وزارت ارشاد شرایط را سخت تر کرده است. مشکلات اقتصادی کمر مطبوعات را شکسته و برخی از نشریات استان هرمزگان مدتهاست که به طور مرتب منتشر نمی شوند و تعدادی نیز به دلیل عدم انتشار طولانی مدت، لغو مجوز شده اند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان اقتصادی، کار مطبوعاتی در ایران خصوصا در شهرستانها توجیه اقتصادی چندانی ندارد و اکثر نشریات سراسری که در کشور موفقیتی هم کسب کرده اند یا وابسته به دولت هستند و یا از سوی بنگاهها و نهادهای دولتی و شبه دولتی مورد حمایت مالی قرار می گیرند. از این رو روزنامه نگاران و خبرنگاران مطبوعات محلی همواره دغدغه و دلهره اقتصادی داشته و می توان گفت لباس رزم بر تن دارند.

← ادامه خبر …

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

استاندار هرمزگان چند روز پیش در نشست خبری خود با خبرنگاران به تشریح برنامه های خود جهت رشد و توسعه همه جانبه استان پرداخت. دکتر همتی در بخشی از سخنان خود بر تقویت حوزه بهداشت و درمان استان نیز تاکید کرد و گفت باید کاری کنیم که از سایر استانها برای درمان به این استان بیایند و نیازی به خروج مردم هرمزگان از استان برای درمان وجود نداشته باشد.

← ادامه خبر …

“برجام” اگر پاره پاره هم شود از ارزش آن کاسته نخواهد شد

“برجام” اگر پاره پاره هم شود از ارزش آن کاسته نخواهد شد

با گذشت بیش از دو سال از تصویب و اجرای توافقنامه “برجام”، همچنان بحث بر سر خوب و بد بودن این توافقنامه در داخل و خارج از کشور ادامه دارد. دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی همچون آمریکا و اسراییل که به طور مرتب از شرمانه خواندن برجام داد سخن دارند و رییس جمهور آمریکا همصدا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر لغو آن پافشاری می کند.

عصبانیت همین دو کشور زورگو  از “برجام” ثابت می کند که برجام به نفع ملت ایران است چرا که اگر به ضرر ما بود هیچگاه اصرار بر لغو آن نداشتند. مخالفت دشمنان انقلاب اسلامی با این توافقنامه که امری طبیعی است و تلاش آنها برای از بین بردن آن در راستای کینه توزی های همیشگی آنهاست اما مخالفت های داخلی با “برجام” دردناک تر است.

← ادامه خبر …

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

پروژه تعاونی مسکن مطبوعات هرمزگان

همزمان با روز خبرنگار سال ۱۳۸۵ کلنگ احداث پروژه تعاونی مسکن خبرنگاران استان هرمزگان طی مراسم باشکوهی با حضور همایون امیرزاده، مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد راستی فرماندار اسبق بندرعباس، باقری فرد مدیر کل وقت مسکن و شهرسازی، عسکری زاده مدیر کل سابق تعاون استان، تعداد دیگری از مدیران شهری و جمعی از اهالی رسانه به زمین زده شد.

اکنون بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه تعاونی مسکن خانه مطبوعات استان هرمزگان می گذرد و هنوز خبرنگاران عضو این تعاونی خانه دار نشده اند.

← ادامه خبر …