(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: یادداشت ها و مقالات

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

مردم هرمزگان برای درمان نیازی به خروج از استان ندارند

استاندار هرمزگان چند روز پیش در نشست خبری خود با خبرنگاران به تشریح برنامه های خود جهت رشد و توسعه همه جانبه استان پرداخت. دکتر همتی در بخشی از سخنان خود بر تقویت حوزه بهداشت و درمان استان نیز تاکید کرد و گفت باید کاری کنیم که از سایر استانها برای درمان به این استان بیایند و نیازی به خروج مردم هرمزگان از استان برای درمان وجود نداشته باشد.

← ادامه خبر …

“برجام” اگر پاره پاره هم شود از ارزش آن کاسته نخواهد شد

“برجام” اگر پاره پاره هم شود از ارزش آن کاسته نخواهد شد

با گذشت بیش از دو سال از تصویب و اجرای توافقنامه “برجام”، همچنان بحث بر سر خوب و بد بودن این توافقنامه در داخل و خارج از کشور ادامه دارد. دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی همچون آمریکا و اسراییل که به طور مرتب از شرمانه خواندن برجام داد سخن دارند و رییس جمهور آمریکا همصدا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر لغو آن پافشاری می کند.

عصبانیت همین دو کشور زورگو  از “برجام” ثابت می کند که برجام به نفع ملت ایران است چرا که اگر به ضرر ما بود هیچگاه اصرار بر لغو آن نداشتند. مخالفت دشمنان انقلاب اسلامی با این توافقنامه که امری طبیعی است و تلاش آنها برای از بین بردن آن در راستای کینه توزی های همیشگی آنهاست اما مخالفت های داخلی با “برجام” دردناک تر است.

← ادامه خبر …

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

پروژه تعاونی مسکن مطبوعات هرمزگان

همزمان با روز خبرنگار سال ۱۳۸۵ کلنگ احداث پروژه تعاونی مسکن خبرنگاران استان هرمزگان طی مراسم باشکوهی با حضور همایون امیرزاده، مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد راستی فرماندار اسبق بندرعباس، باقری فرد مدیر کل وقت مسکن و شهرسازی، عسکری زاده مدیر کل سابق تعاون استان، تعداد دیگری از مدیران شهری و جمعی از اهالی رسانه به زمین زده شد.

اکنون بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه تعاونی مسکن خانه مطبوعات استان هرمزگان می گذرد و هنوز خبرنگاران عضو این تعاونی خانه دار نشده اند.

← ادامه خبر …

تنها راه پیشرفت کشور

تنها راه پیشرفت کشور

رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به برخی برداشتهای غلط از عبارت “آتش به اختیار” فرمودند: آتش به اختیار به معنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز است، آتش به اختیار به معنی کار بی قانونی و فحاشی نیست، آتش به اختیار به معنی بی نظمی و مدیون کردن جریان مومن و انقلابی نیست.

اکنون که عده ای معنی “آتش به اختیار”  را نمی دانند و با اقدامات خودسرانه اجازه نمی دهند رییس جمهور منتخب، برنامه های خود را در جهت پیشرفت و تعالی کشور به درستی اجرا کند، راه حل دیگری را برای پیشرفت کشور در پیش بگیریم.

تنها راه باقی مانده این است که اختیارات ریاست جمهوری را کاهش دهند و پست نخست وزیری را دوباره احیا و مثلا آقای قالیباف یا محسن رضایی یا … را به عنوان نخست وزیر تعیین نمایند.

← ادامه خبر …

شجاعانه در برابر آمریکا قد علم کنیم

شجاعانه در برابر آمریکا قد علم کنیم

شیرمردان ایران زمین

قبول داریم که آمریکا دشمن ما بوده و هست ولی قرار نشد بیش از حد از آمریکا بترسیم زیرا ایران در حال حاضر یک ابرقدرت در خاورمیانه محسوب می شود و نباید از ارتباط با آمریکا واهمه داشته باشیم.

همانطور که کشتی گیران ما با کشتی گیران آمریکایی مبارزه می کنند و با پیروزی بر حریفان آمریکایی باعث غرور ملی می شوند دولت ما هم باید در مسائل و صحنه های جهانی با آمریکا مذاکره کند و آمریکا را کنار بزند. اینکه به خاطر جنایت های دولتمردان آمریکا بر علیه ما و بر علیه سایر کشورهای مظلوم جهان، دائما در قطع رابطه باشیم و میدان را به آنها واگذار کنیم که به معنای ترسو بودن ماست. آمریکا اگر ابرقدرتی زورگوست برای خودش زورگوست. ما هم باید مثل خودش با وی رفتار کنیم. در حال حاضر ابهت آمریکا از بین رفته و خطرش برای ما بیشتر از خطر عربستان و ترکیه و … نیست.

← ادامه خبر …

ویژگیهای انتخابات میاندوره ای مجلس در غرب هرمزگان

ویژگیهای انتخابات میاندوره ای مجلس در غرب هرمزگان

دکتر عبدالحمید دلشاد

*تحلیل جامعه شناختی؛*

انتخابات میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان با شکوه زیادی برگزار شد. در این دوره بیش از ۷۶ درصد به پای صندوق های رای رفتند و در نهایت از بین ۷ کاندیدای تائید صلاحیت شده و مانده تا روز رای گیری، آقای ناصر شریفی، برای اولین بار با حضور سه دوره کاندیداتوری، بدون رقابت مستقیم با نماینده های ادوار گذشته به عنوان نماینده شهرستانهای بندرلنگه، بستک، پارسیان و کیش راهی بهارستان شد. البته مساله تحلیل انتخاباتی مردم یا یک منطقه جغرافیایی به عنوان یک رفتار سیاسی توجه اندیشمندان مختلف علوم سیاسی، جامعه شناسی و علوم مدیریت را به خود جلب کرده است و در مشارکت سیاسی مساله این است که چه عواملی مردم را به شرکت در انتخابات برمی انگیزاند؟ اما دربحث رفتارشناختی رای دهندگان، پرسش این است که چه عواملی باعث می شود، رای دهندگان به این تصمیم برسند که به حزب یا شخص خاصی رای دهند؟

← ادامه خبر …