(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: یادداشت ها و مقالات

انرژی آب و برق از طلا باارزش تر است

انرژی آب و برق از طلا باارزش تر است

آب، برق، گاز، نفت و بنزین از منابع مهم انرژی بشر محسوب می شوند. صرفه جویی در منابع انرژی نیز واجب و ضروری است زیرا یکی از آموزه های دینی ماست و اسراف در هر یک از این منابع، نکوهیده شده است. در حال حاضر توصیه به صرفه جویی در همه این موارد صورت گرفته می شود و تنها چیزی که هنوز مردم را به مصرف بیشتر در آن تشویق می کنند، استفاده از تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت است و حتی برای پرمصرف ها جایزه هم تعیین می کنند.

امروزه مشکل کمبود منابع انرژی همچون آب و برق در کشور و حتی جهان به گونه ای است که از حد نگرانی فراتر رفته و تک تک ما باید برای غلبه بر این مشکل، عمیقاً بیاندیشیم و فکری اساسی کنیم. افزایش نرخ آب و برق هم چاره کار نیست. پولدارها قبلا می گفتند: ما هر قدر دلمان بخواهد مصرف می کنیم و پولش را می دهیم. اما در حال حاضر کمبود منابع آب و برق به حدی است که گاهی اوقات با پول هم نمی توان آنرا به دست آورد.

← ادامه خبر …

با شعار نمی توان کشور را اداره کرد

با شعار نمی توان کشور را اداره کرد

سید شکرالله زندوی

به قلم: سید شکرالله زندوی

بعد از برجام

این روزها بحث داغ سیاسی، اجتماعی جامعه، خروج ترامپ از برجام است؛ گر چه آمریکا هیچ وقت پایبند به تعهداتش در قبال برجام نبوده ، اما هر کس با الفبای مسائل سیاسی آشنایی داشته باشد، ترفندهای آمریکا را می شناسد، این را بخوبی می داند که استکبار تا روحیه استکباری داشته باشد و در خود قدرتی ببیند محال است از این روحیه خود برتر بینی وغرور، دست بردارد و تا زمانی که انقلاب اسلامی ایران در جهان می درخشد و با اقتدار در راه امام راحل (که رضوان خدا بر او باد) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) که هوشمندانه همان مسیر را ادامه میدهد، و تا روحیه استکبار ستیزی بر این کشور حاکم است دشمنی آمریکا با ایران پایانی ندارد.

← ادامه خبر …

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

بسیج سازندگی به عنوان یکی از رده های مقاومت بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با گذشت ۱۸ سال از آغاز فعالیت آن در کشور همچنان با عزمی راسخ و پرتوان در امر سازندگی مناطق محروم پیشتاز است و جای خالی جهاد سازندگی را به خوبی پر کرده است.

۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری می باشد. بعد از آن که متاسفانه وزارت جهاد سازندگی منحل و با وزارت کشاورزی ادغام شد جای خالی جهادگران بی ادعا در کشور بی خوبی احساس می شد. جهاد سازندگی سابق منشا خدمات خوبی برای کشور بود که هنوز هم مردم از خدمات آن نهاد به نیکی یاد می کنند و حضرت آیت الله خامنه ای برای آن که خاطره شیرین جهاد سازندگی در اذهان مردم زنده بماند فرمان تشکیل سازمان بسیج سازندگی را در سال ۷۹ دادند.

← ادامه خبر …

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

آبگرم خورگو

هفته گذشته به اتفاق جمعی از اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان به اردوی تفریحی آبگرم خورگو رفتیم. وصف آنرا شنیده بودم اما تاکنون توفیق نداشتم که آنرا از نزدیک ببینم. هنگامی که به آنجا رسیدیم مشاهده کردیم که جای باصفایی است و با تلاش مدیریت این مجموعه تفریحی، امکانات رفاهی خوب و مناسبی جهت استفاده مسافرین و میهمانان فراهم شده است. استخر آبگرم نیز سرو سامانی یافته و قابل استفاده برای همه می باشد. آب این آبگرم خواص درمانی برای دردهای مفصلی و برخی امراض دیگر دارد و خواهران و برادران به نوبت از این استخر استفاده می کنند.

← ادامه خبر …

اعتراضات خیابانی، راه حل مناسبی نیست

اعتراضات خیابانی، راه حل مناسبی نیست

مردم ما شاید نسبت به برخی نارسایی ها و مشکلات اقتصادی اعتراض داشته باشند اما قطعاً نظام اسلامی را دوست دارند.

اعتراض حق مردم است ولی باور کنید اعتراضات خیابانی به هیچ عنوان راه حل مناسبی نیست و سودی برای هیچکس ندارد. چون افراد فرصت طلب از این تظاهرات سواستفاده می کنند، با رخنه در میان جمعیت، شعارهای انحرافی سر می دهند و با ایجاد اغتشاش همه چیز را نابود می کنند. نه تنها خواسته های به حق مردم در این هیاهوها شنیده نمی شود بلکه خرابکاری ها نیز به گردن مردم بیچاره می افتد و باعث دستگیری عده ای بی گناه می شود. لذا به مردم توصیه می کنیم که در اعتراضات خیابانی شرکت نکنند.

← ادامه خبر …

اقتصاد مقاومتی در مطبوعات هرمزگان

اقتصاد مقاومتی در مطبوعات هرمزگان

به جرات می توان گفت برخی از مطبوعات استان هرمزگان اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خویش قرار داده و بسیار مقاوم بوده اند که در این شرایط بد اقتصادی همچنان منتشر می شوند. هر چند مشکلات اقتصادی مطبوعات استان هرمزگان، موضوع تازه ای نیست و از سالهای قبل اکثر مطبوعات این استان با این مشکلات درگیر بوده اند اما حذف یارانه نشریات این استان و همچنین اجرای سامانه توزیع آگهی ها از سوی وزارت ارشاد شرایط را سخت تر کرده است. مشکلات اقتصادی کمر مطبوعات را شکسته و برخی از نشریات استان هرمزگان مدتهاست که به طور مرتب منتشر نمی شوند و تعدادی نیز به دلیل عدم انتشار طولانی مدت، لغو مجوز شده اند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان اقتصادی، کار مطبوعاتی در ایران خصوصا در شهرستانها توجیه اقتصادی چندانی ندارد و اکثر نشریات سراسری که در کشور موفقیتی هم کسب کرده اند یا وابسته به دولت هستند و یا از سوی بنگاهها و نهادهای دولتی و شبه دولتی مورد حمایت مالی قرار می گیرند. از این رو روزنامه نگاران و خبرنگاران مطبوعات محلی همواره دغدغه و دلهره اقتصادی داشته و می توان گفت لباس رزم بر تن دارند.

← ادامه خبر …