(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: یادداشت ها و مقالات

در هفته دولت به یاری دولت بشتابیم

در هفته دولت به یاری دولت بشتابیم

هفته نخست شهریورماه هر سال که سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر است به عنوان هفته دولت نامگذاری شده و انصافاٌ باید گفت که نامگذاری بجا و شایسته ای است.

با توجه به آنکه رییس دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران با رای مستقیم مردم انتخاب می شود، معمولا مردم، دولت را از خودشان می دانند و پیوند عاطفی عمیقی بین مردم و دولت وجود دارد. وقتی می گوییم به یاری دولت بشتابیم به معنای آن است که دولت را یاری کنیم که بتواند به مردم خدمت کند. اگر دولتی قوی و مقتدر داشته باشیم می تواند نارسایی ها و مشکلات جامعه را به سرعت برطرف کرده و رفاه و آسایش را برای آحاد مردم فراهم نماید.

← ادامه خبر …

ارشاد هرمزگان در انتظار مدیر کل جدید

ارشاد هرمزگان در انتظار مدیر کل جدید

بیش از یک ماه است که علیرضا درویش نژاد مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به عنوان مدیر کل ارشاد استان همدان معرفی شده و اداره کل ارشاد هرمزگان در انتظار مدیر کل جدید به سر می برد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون مدیران متعددی را به خود دیده که نام برخی از آنها هرگز از ذهن و خاطر اهالی فرهنگ و هنر نمی رود زیرا خدمات ماندگار و ارزنده ای را به جامعه فرهنگی و هنری استان ارائه داده اند.

از بین مدیران پرتلاش و تاثیرگذار ارشاد استان می توانم به حسین شاکری، همایون امیرزاده و علیرضا درویش نژاد اشاره کنم. هر چند ممکن است عده ای از اهالی فرهنگ و هنر با نظر بنده کاملا موافق نباشند. ولی به هر حال ضمن احترام به دیدگاه آنان، بنده به عنوان یک فعال مطبوعاتی نظر خود را صراحتا اعلام کردم. امیدوارم سایر همکاران مطبوعاتی و عزیزان هنرمند استان نیز در صورت تمایل دیدگاههای خود را از طریق رسانه ها بیان کنند.

و اما با توجه به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از دستگاههای مهم و اثرگذار در بحث فرهنگ سازی و فعالیتهای فرهنگی و هنری است انتظار اهالی فرهنگ و هنر استان این است که سکان این اداره به فردی قوی و آشنا به مقوله فرهنگ و هنر سپرده شود که بتواند ضمن ادامه دادن برنامه های خوبی نظیر جشنواره های تئاتر،  کنگره شعر و قصه جوان، جشنواره منطقه ای مطبوعات خلیج فارس و … حرکت های تازه دیگری را نیز در استان ایجاد کند.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

انرژی آب و برق از طلا باارزش تر است

انرژی آب و برق از طلا باارزش تر است

آب، برق، گاز، نفت و بنزین از منابع مهم انرژی بشر محسوب می شوند. صرفه جویی در منابع انرژی نیز واجب و ضروری است زیرا یکی از آموزه های دینی ماست و اسراف در هر یک از این منابع، نکوهیده شده است. در حال حاضر توصیه به صرفه جویی در همه این موارد صورت گرفته می شود و تنها چیزی که هنوز مردم را به مصرف بیشتر در آن تشویق می کنند، استفاده از تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت است و حتی برای پرمصرف ها جایزه هم تعیین می کنند.

امروزه مشکل کمبود منابع انرژی همچون آب و برق در کشور و حتی جهان به گونه ای است که از حد نگرانی فراتر رفته و تک تک ما باید برای غلبه بر این مشکل، عمیقاً بیاندیشیم و فکری اساسی کنیم. افزایش نرخ آب و برق هم چاره کار نیست. پولدارها قبلا می گفتند: ما هر قدر دلمان بخواهد مصرف می کنیم و پولش را می دهیم. اما در حال حاضر کمبود منابع آب و برق به حدی است که گاهی اوقات با پول هم نمی توان آنرا به دست آورد.

← ادامه خبر …

با شعار نمی توان کشور را اداره کرد

با شعار نمی توان کشور را اداره کرد

سید شکرالله زندوی

به قلم: سید شکرالله زندوی

بعد از برجام

این روزها بحث داغ سیاسی، اجتماعی جامعه، خروج ترامپ از برجام است؛ گر چه آمریکا هیچ وقت پایبند به تعهداتش در قبال برجام نبوده ، اما هر کس با الفبای مسائل سیاسی آشنایی داشته باشد، ترفندهای آمریکا را می شناسد، این را بخوبی می داند که استکبار تا روحیه استکباری داشته باشد و در خود قدرتی ببیند محال است از این روحیه خود برتر بینی وغرور، دست بردارد و تا زمانی که انقلاب اسلامی ایران در جهان می درخشد و با اقتدار در راه امام راحل (که رضوان خدا بر او باد) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) که هوشمندانه همان مسیر را ادامه میدهد، و تا روحیه استکبار ستیزی بر این کشور حاکم است دشمنی آمریکا با ایران پایانی ندارد.

← ادامه خبر …

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

بسیج سازندگی به عنوان یکی از رده های مقاومت بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با گذشت ۱۸ سال از آغاز فعالیت آن در کشور همچنان با عزمی راسخ و پرتوان در امر سازندگی مناطق محروم پیشتاز است و جای خالی جهاد سازندگی را به خوبی پر کرده است.

۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری می باشد. بعد از آن که متاسفانه وزارت جهاد سازندگی منحل و با وزارت کشاورزی ادغام شد جای خالی جهادگران بی ادعا در کشور بی خوبی احساس می شد. جهاد سازندگی سابق منشا خدمات خوبی برای کشور بود که هنوز هم مردم از خدمات آن نهاد به نیکی یاد می کنند و حضرت آیت الله خامنه ای برای آن که خاطره شیرین جهاد سازندگی در اذهان مردم زنده بماند فرمان تشکیل سازمان بسیج سازندگی را در سال ۷۹ دادند.

← ادامه خبر …

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

مجموعه تفریحی آبگرم “خورگو” در یک نگاه

آبگرم خورگو

هفته گذشته به اتفاق جمعی از اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان به اردوی تفریحی آبگرم خورگو رفتیم. وصف آنرا شنیده بودم اما تاکنون توفیق نداشتم که آنرا از نزدیک ببینم. هنگامی که به آنجا رسیدیم مشاهده کردیم که جای باصفایی است و با تلاش مدیریت این مجموعه تفریحی، امکانات رفاهی خوب و مناسبی جهت استفاده مسافرین و میهمانان فراهم شده است. استخر آبگرم نیز سرو سامانی یافته و قابل استفاده برای همه می باشد. آب این آبگرم خواص درمانی برای دردهای مفصلی و برخی امراض دیگر دارد و خواهران و برادران به نوبت از این استخر استفاده می کنند.

← ادامه خبر …