شماره مجوز: 83030

Category: اخبار هرمزگان

دستور رئیس جمهور برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

فریدون همتی خبر داد؛

دستور رئیس جمهور برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

استاندار هرمزگان گفت: رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تامین مالی مورد نیاز این طرح انجام شود که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های در دست ساخت در استان هرمزگان، عنوان کرد: از بین مجموعه پروژه های بزرگ و مهمی که در استان در حال اجراست، پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان مهمترین طرح‌ و مطالبه مردم استان، جهت تامین اعتبار و تکمیل تا پایان سال جاری، معرفی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تامین مالی مورد نیاز این طرح انجام شود که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.

← ادامه خبر …

تعطیلی ناشی از «کرونا» برای رفتن به سفر و مهمانی نیست

استاندار هرمزگان:

تعطیلی ناشی از «کرونا» برای رفتن به سفر و مهمانی نیست

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تعطیل کردن و اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا برای این است که افراد در خانه بمانند، گفت: در این مدت تعدادی از کارمندان و کارکنان در تماس‌هایی که داشتند، پیگیر بودند و اعلام می کردند که چه زمانی ادارات و دیگر بخش ها، تعطیل می‌شوند تا برای رفتن به مسافرت یا مهمانی برنامه ریزی کنند.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگان، افزود: تعطیل کردن و اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا برای این است که افراد در خانه بمانند اما در این مدت تعدادی از کارمندان و کارکنان در تماس‌هایی که داشتند، پیگیر بودند و اعلام می کردند که چه زمانی ادارات و دیگر بخش ها، تعطیل می‌شوند تا برای رفتن به مسافرت یا مهمانی برنامه ریزی کنند.

← ادامه خبر …

اصناف نقش بسیار مهمی در اقتصاد هرمزگان بر عهده دارند

استاندار هرمزگان:

اصناف نقش بسیار مهمی در اقتصاد هرمزگان بر عهده دارند

استاندار هرمزگان گفت: اصناف هرمزگان با تامین، توزیع و عرضه به موقع و دقیق کالاها در راستای حفظ آرامش و نشاط در بازار کارهای بزرگ و اثرگذاری انجام داده‌اند.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در آیین تجلیل از برترین‌های اصناف استان هرمزگان، از تلاش‌های مجموعه خانواده ۴۱ هزار نفری اصناف این استان تشکر و قدردانی و بیان کرد: اصناف نقش بسیار مهمی در اقتصاد استان بر عهده دارند.

وی ادامه داد: اصناف هرمزگان با تامین، توزیع و عرضه به موقع و دقیق کالاها در راستای حفظ آرامش و نشاط در بازار کارهای بزرگ و اثرگذاری انجام داده‌اند.

← ادامه خبر …

بیشترین مبتلایان به کرونا در هرمزگان زنان خانه دار هستند

استاندار هرمزگان:

بیشترین مبتلایان به کرونا در هرمزگان زنان خانه دار هستند

دکتر فریدون همتی

تردد غیرضروری در بیرون از خانه، عدم رعایت فاصله گذاری و مهمانی ها و مجالس عامل ابتلای زنان خانه‌دار و بازنشستگان به کرونا است.

فریدون همتی، با بیان اینکه فعالان فضای مجازی بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم کار کنند، گفت: براساس آمار موجود، بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند و همچنین بازنشستگان نیز در میان گروه‌های دارای بیشترین میزان ابتلا در هرمزگان قرار دارند.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این آمار نشان می دهد که راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.

← ادامه خبر …

دستور تعطیلی مجدد بازارهای بزرگ و پارک های شهرهای قرمز در هرمزگان

دستور تعطیلی مجدد بازارهای بزرگ و پارک های شهرهای قرمز در هرمزگان

استاندار هرمزگان به فرمانداران دستور داد، محدودیت تردد به ویژه در شهرستان های دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا اعمال شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی  روز۱۶ خردادماه در این دستور با اشاره به روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، تاکید کرد: از ورود و سفر به روستاها جلوگیری شود، به جز عوامل واحدهای تولید و طرح های عمرانی که فقط مجازند با رعایت پروتکل ها به فعالیت بپردازند.

وی ادامه داد: روند تولید و کارهای عمرانی نباید تحت تاثیر قرار گیرد و سست شود بلکه باید با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی انجام و نظارت بر واحدهای تولیدی و طرح های عمرانی به شکل جدی صورت گیرد.

← ادامه خبر …

یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان به بهره برداری می رسد

یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان به بهره برداری می رسد

استاندار هرمزگان گفت: دولت دکتر روحانی همواره توجه ویژه ای به حوزه بهداشت و درمان این استان داشته و تا پایان دولت دوازدهم یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی  در نشست بررسی طرح های عمرانی استان اظهار داشت: با بهره برداری از این شمار تخت، شاخص های بهداشت و درمان در این استان رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح های درمانی مهمی در هرمزگان در دست اجرا است که از جمله آنها می توان به بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی، بیمارستان شریعتی بندرعباس، بیمارستان کودکان ، بیمارستان ارتش و بیمارستان میناب اشاره کرد.

← ادامه خبر …