شماره مجوز: 83030

Category: اخبار هرمزگان

۲۱ طرح آبرسانی در هرمزگان در حال اجراست

استاندار هرمزگان در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی مطرح کرد:

۲۱ طرح آبرسانی در هرمزگان در حال اجراست

دکتر فریدون همتی

استاندار هرمزگان گفت: ۲۱ طرح آبرسانی در ۱۰ شهرستان و ۵۰۰ روستا با اعتباری نزدیک به ۴۰۶ میلیارد تومان در استان هرمزگان در حال اجراست.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان، با اشاره به مصوبه اخیر این شورا در خصوص اختصاص آب برای کشت محصول در ۵۰ درصد از اراضی دشت شمالی میناب، عنوان کرد: با توجه به بارندگی های اخیر، مصوبه قبلی اصلاح و مقرر شد آب مورد نیاز برای زیر کشت بردن ۱۰۰ درصد این اراضی در فصل پاییز و بر اساس الگوی کشت اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان، تخصیص پیدا کند.

← ادامه خبر …

۷۴۹ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان به بهره‌برداری می رسد

۷۴۹ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان به بهره‌برداری می رسد

استاندار هرمزگان گفت: ۷۴۹ طرح با سرمایه‌گذاری ۴۳ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در سال ۱۴۰۰ در سراسر استان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت، اظهارداشت: از این تعداد، ۲۶ طرح شاخص و بزرگ با ۳۶ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری و تخصیص اعتبار، اجرایی شده‌اند.

وی ادامه داد: هم‌چنین در این هفته، عملیات اجرایی ۹ طرح مهم با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال در استان هرمزگان، آغاز می‌شود.

← ادامه خبر …

نمایشگاه بین المللی بندرعباس به بیمارستان موقت تبدیل می شود

استاندار هرمزگان خبر داد؛

نمایشگاه بین المللی بندرعباس به بیمارستان موقت تبدیل می شود

تبدیل نمایشگاه در بندرعباس به بیمارستان موقت

استاندار هرمزگان ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در استان، گفت: به منظور افزایش توان مقابله با کرونا، باید تا دو هفته آینده، یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری برای مقابله با کرونا به ظرفیت درمانی استان اضافه شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی هرمزگان، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید طی اقدامی جهادی، حداکثر ظرف دو هفته آینده تا یک هزار تخت برای بستری و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا در این محل آماده کنند.

وی افزود: با بکارگیری ظرفیت ۲۰۰ تخت بیمارستان نیروی دریایی ارتش در دو هفته آینده در مجموع یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری در استان ایجاد خواهد شد.

← ادامه خبر …

جاسک به پایانه صادرات نفت کشور تبدیل شد

جاسک به پایانه صادرات نفت کشور تبدیل شد

صادرات نفت از جاسک

فاز نخست ابرپروژه ملی و راهبردی انتقال نفت از گوره به جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران در شرق هرمزگان، با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان پس از افتتاح ابرپروژه انتقال نفت از گوره در خلیج فارس به سواحل مکران در شهرستان جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور، عنوان کرد: با افتتاح این پروژه راهبردی، اولین کشتی نفتکش جمهوری اسلامی ایران، نفت را از این نقطه بارگیری می کند و برای اولین بار، صادرات نفت ایران از این نقطه صورت خواهد گرفت.

← ادامه خبر …

بی برقی برای مردم هرمزگان غیرقابل تحمل است

استاندار هرمزگان:

بی برقی برای مردم هرمزگان غیرقابل تحمل است

بازدید استاندار هرمزگان از دیسپاچینگ برق منطقه ای

استاندار هرمزگان پس از بازدید از مرکز دیسپاچینگ شرکت برق منطقه‌ای استان هرمزگان و در جلسه فوق‌العاده به صورت ویدئو کنفرانس با وزارت نیرو در محل شرکت برق منطقه ای هرمزگان، با بیان اینکه شرایط هر استان متفاوت است، عنوان کرد: این تفاوت باید در تعیین سهمیه و سقف برق هر استان، رعایت شود و استان‌هایی که تولید برق کافی و نزدیک به مصرف دارند، باید در این شرایط مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی گفت: با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، توافق کردیم سقف برق استان تا حدود سه هزار و ۴۰۰ مگاوات باشد.

همتی با بیان اینکه شرایط هر استان متفاوت است، عنوان کرد: این تفاوت باید در تعیین سهمیه و سقف برق هر استان، رعایت شود و استان‌هایی که تولید برق کافی و نزدیک به مصرف دارند، باید در این شرایط مورد توجه قرار گیرند. وی ادامه داد: استان‌های جنوب کشور از جمله هرمزگان از شرایط آب و هوایی گرم و بسیار متفاوت با دیگر مناطق کشور برخوردار هستند و باید توجه داشته باشیم که در این وضعیت آب و هوایی، قطعی برق در استان هرمزگان، برای مردم غیرقابل تحمل است.

← ادامه خبر …

بهره برداری از ۶ پروژه شاخص دریایی و بندری در هرمزگان

بهره برداری از ۶ پروژه شاخص دریایی و بندری در هرمزگان

بهره برداری از ۶ پروژه بندری و دریایی

با دستور رییس جمهوری، ۶ طرح دریایی و بندری در بندرشهید رجایی به ارزش سه هزارو ۱۹۷میلیارد تومان به صورت ویدئوکنفرانسی روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید.

استاندار هرمزگان  در حاشیه بهره برداری از این پروژه ها گفت: بهره برداری از ۶ پروژه شاخص دریایی و بندری در استان، موجب ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا و افزایش امکانات صادرات فرآورده های نفتی برای کشور در بندر شهید رجایی شد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی افزود: از دیگر مزایای این پروژه های دریایی و بندری که با ارزش سرمایه گذاری نزدیک به ۳۲ هزار میلیارد ریال در هرمزگان به بهره برداری رسید، توسعه امکانات بندری و ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا برای کشور است.

← ادامه خبر …