شماره مجوز: 83030

Category: اخبار هرمزگان

الحاق روستاهای پارسیان به استان فارس در دستور کار دولت نیست

رئیس جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران مطرح کرد؛

الحاق روستاهای پارسیان به استان فارس در دستور کار دولت نیست

نشست خبری سید ابراهیم رییسی در هرمزگان

رئیس جمهور اظهارداشت: در دستور کار دولت هیچ بحثی در خصوص الحاق استان فارس به خلیج فارس مطرح نیست.

به گزارش صدف نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران در جزیزه قشم با بیان اینکه اولویت مدیران بومی گزینی باشد عنوان کرد: کشاورزی و صید و صیادی در استان باید توسعه یابد و انجام صید ترال ممنوع است.

وی با بیان اینکه ساماندهی وضعیت ته لنجی ها و کالای همراه ملوان از ضروریات است گفت: صادرات محصولات استان به کشورهای همسایه ضرورت رونق تجارت در استان است.

← ادامه خبر …

۲۵۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارتهای سیل در هرمزگان

استاندار هرمزگان خبر داد:

۲۵۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارتهای سیل در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به بررسی‌های صورت‌ گرفته توسط گروه های کارشناسی و براساس بروزرسانی ارزیابی ها، مجموع خسارت های سیل هفته گذشته در استان افزون بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با جلسه هیات دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری کشورمان، ضمن ارایه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده و خسارت های وارد آمده ناشی از سیل در هرمزگان، اظهار داشت: در جریان این اتفاق مسیر شماری از روستاها مسدود و ارتباطات مخابراتی و آب و برق قطع شد که خوشبختانه با اقدام به موقع دستگاه های مسوول این قطعی در کوتاهترین زمان ممکن رفع شد.

← ادامه خبر …

سیل در هرمزگان خسارات شدید مالی به دنبال داشت

استاندار هرمزگان:

سیل در هرمزگان خسارات شدید مالی به دنبال داشت

سیل در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: به دلیل دبی بی سابقه ۱۳ هزار متر مکعبی در ثانیه در ورودی به سد استقلال میناب مجبور شدیم تا دریچه‌های سد را باز کنیم که همین مسأله باعث آبگرفتگی منازل مردم در برخی نقاط شده است.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: استان هرمزگان به دلیل طول ۱۰۰۰ کیلومتری در زمان فعالیت این سامانه بارشی از شرق تا غرب خود شاهد بارش گسترده باران و سیلاب بود به طوری که در ابتدای هفته بارندگی از غرب این استان آغاز شد و سبب قطعی آب و برق و تلفن مردم در غرب این استان شد.

وی افزود: در ادامه فعالیت این سامانه در غروب روز شنبه، تمرکز سامانه بر مرکز و شرق استان قرار گرفت و در میناب، رودان، هشتبندی و توکهور و … کانون بارش‌ها را داشتیم.

← ادامه خبر …

عبور خط لوله صلح از مزیت های مهم برای استان هرمزگان است

استاندار هرمزگان:

عبور خط لوله صلح از مزیت های مهم برای استان هرمزگان است

استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: زیرساخت های لازم برای پروژه های مولد به ویژه در کانون های فقر شناسایی شده، از محل بودجه عمرانی و اعتبارات صندوق توسعه استان که به زودی شکل خواهد گرفت، ایجاد می شود.

به گزارش صدف نیوز، مهندس مهدی دوستی در نشست ترسیم مدل تأمین مالی پروژه های توسعه سواحل مکران که با حضور سید محمد هادی سبحانیان معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با اشاره به سهم ۲٫۹درصدی هرمزگان از تسهیلات تبصره ۱۸، اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده قرار است سهم استان از این محل با رشد ۱٫۳درصدی به ۴٫۲درصد ارتقاء پیدا کند که کمک شایانی برای ایجاد مشاغل خرد به عنوان یکی از سیاست های اصلی مجموعه دولت در استان هرمزگان می کند.

← ادامه خبر …

باید مشکلات معلمان و فرهنگیان هرمزگان رفع شود

استاندار هرمزگان:

باید مشکلات معلمان و فرهنگیان هرمزگان رفع شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آموزش و تربیت نیروی انسانی اولویت مهم مجموعه دولت در هرمزگان است، از برنامه‌ریزی ویژه برای موفقیت بیشتر دانش آموزان استان هرمزگان در کنکور سراسری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس مهدی دوستی در دیدار با جمعی از اعضای جمعیت فرهنگیان جوان استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت، عنوان کرد: اشتغال و رفاه جامعه در گروی آموزش مناسب نیروی انسانی است و در این راستا آموزش و تربیت نیروی انسانی اولویت مهم مجموعه دولت در هرمزگان محسوب می شود.

وی، توجه ویژه به آموزش را از اولویت‌های اصلی در هرمزگان اعلام کرد و ادامه داد: برنامه ویژه‌ای برای ارتقای آمادگی دانش آموزان استان هرمزگان جهت موفقیت بیشتر آنها در کنکور سراسری، تدوین شده است.

← ادامه خبر …

هرمزگان تنها استان کشور با یک دانشگاه علوم پزشکی است!

هرمزگان تنها استان کشور با یک دانشگاه علوم پزشکی است!

مهندس مهدی دوستی

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به استقرار قطب های جمعیتی در غرب و شرق استان، راه اندازی بیمارستان های مجهز، مراکز دانشگاهی و مرکز پرورش استعدادهای درخشان برای کسب رتبه برتر توسط دانش آموزان هرمزگانی در کنکور به عنوان اولویت مجموعه دولت  در استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست با اعضای مجمع نخبگان حوزوی و دانشگاهی با بیان اینکه مشکلات استان در هم تنیده و به نوعی دارای پیوند ساختاری هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه پیش از این، حدود ۹ سال در حوزه های مختلف نفت و صنعت کشتی سازی مشغول به فعالیت بوده ام، در زمان پذیرش مسئولیت استانداری هرمزگان، از وضعیت استان شناخت داشتم اما تا زمانی که در بین اقشار مختلف مردم حضور پیدا نکنیم، نمی توانیم مشکلات را به خوبی لمس و در مورد آن ها تصمیم گیری کنیم.

← ادامه خبر …