(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار هرمزگان

هرمزگان از هنرمندانی دلسوز و فهیم برخوردار است

دکتر همتی:

هرمزگان از هنرمندانی دلسوز و فهیم برخوردار است

دیدار هنرمندان با استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان زبان هنر را نافذ در رفع مشکلات فرهنگی و هنری دانست و گفت: براساس این زبان مولفه ها و شاخصه های فرهنگی و هنری این استان را برجسته و در سطح وسیع معرفی کنید.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، فریدون همتی در جمع هنرمندان استان هرمزگان اظهار داشت: این استان از فرهنگ و هنر با قدمت و هنرمندان دلسوز و فهیم برخوردار است و در هر کدام از رشته های هنری از جمله موسیقی، نمایش، فیلم، عکس، شعر و داستان هنرمندان مستعدی آثار فاخری را تولید کرده اند.

← ادامه خبر …

شیرین سازی آب دریا با هدف تامین آب صنایع و شهر پارسیان احداث می شود

استاندار هرمزگان:

شیرین سازی آب دریا با هدف تامین آب صنایع و شهر پارسیان احداث می شود

استاندار هرمزگان گفت: پروژه شیرین سازی آب با سرمایه گذاری بخش خصوصی درمنطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف تامین آب صنایع وشهرستان پارسیان احداث می شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در مراسم کلنگ زنی پروژه احداث آب شیرین کن ۱۵ میلیون متر مکعبی منطقه ویژه پارسیان بیان داشت: فعالیت و کار در استانهای جنوبی و محروم به مانند رزم در جبه های جنگ است و از ثواب زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه تحریم ها نمی تواند مانعی بر فعالیت های اقتصادی و صنعتی کشور باشد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری و انجام پروژه های مهم داشته باشیم.

← ادامه خبر …

باید نسل جوان را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کرد

استاندار هرمزگان:

باید نسل جوان را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کرد

استاندار هرمزگان خواستار استفاده از ایده های نوآورانه و خلاقانه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای هماهنگی و نظارت بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان هرمزگان بر لزوم اجرای برنامه های با کیفیت و اثرگذار در راستای گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و بیان داشت: برای ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری و شهادت در میان آحاد جامعه باید از افکار و ایده های نوآورانه و خلاقانه استفاده نمود.

وی خواستار فعال سازی کارگروه های زیرمجموعه شورای هماهنگی و نظارت بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان شد و افزود: این کارگروه ها باید به مانند یک اتاق فکر، پیشنهادات و طرح های مناسب را آماده و جهت تصمیم گیری نهایی به این شورا ارائه کنند.

← ادامه خبر …

مقاومت در برابر تحریم ها فقط با اقتصاد مقاومتی

استاندار هرمزگان تاکید کرد:

مقاومت در برابر تحریم ها فقط با اقتصاد مقاومتی

استاندار هرمزگان گفت: با وجود اینکه کشور در شرایط حساس جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد اما با همه این سختی ها، با استفاده از توان مردم بویژه جوانان به مرتبه ای از اقتصاد مقاومتی دست خواهیم یافت.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در مراسم بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه های برتر استان افزود: امروز هم بطور حتم همچون گذشته قدرت تاب آوری در برابر تحریم ها و تهدیدهای دشمن خواهیم داشت.

وی ادامه داد: دشمن با تمام توان به جنگ اقتصادی با ایران آمده است و این امید را دارد که با استفاده از حربه تحریم، اقتصاد ایران را تضعیف و دچار اختلال کند اما همواره در محاسبات خود در خصوص ایران دچار اشتباه های بزرگ شده و شکست می خورد.

← ادامه خبر …

بهره برداری از ۸۲۱ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان

بهره برداری از ۸۲۱ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان

نشست خبری هفته دولت استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: ۸۲۱ طرح عمرانی به ارزش ۱۹ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: در مجموع ۱۶ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش خصوصی و ۳ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی (شامل ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار استانی) برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.

وی بیان داشت: در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی ۴۵۲ طرح، بهداشت و درمان ۸۷ طرح، کشاورزی و منابع طبیعی ۶۲ طرح، حمل و نقل ۶۱ طرح، انرژی ۴۲ طرح، آموزش ۳۷ طرح، صنعت و معدن ۲۵ طرح، تربیت بدنی ۱۵ طرح، فرهنگ و هنر، رسانه های جمعی و گردشگری ۱۰ طرح، احداث و توسعه فضاهای فرهنگی و مذهبی ۱۰ طرح، رفاه و تامین اجتماعی ۹ طرح، بازرگانی و تعاون ۴ طرح و منابع آب ۲ طرح در هفته دولت آماده بهره برداری است.

← ادامه خبر …

جایگاه خبرنگاران بسیار رفیع و مهم است

دکتر همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار:

جایگاه خبرنگاران بسیار رفیع و مهم است

استاندار هرمزگان در روز خبرنگار

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، گفت: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، عنوان کرد: به برکت خون مطهر شهید صارمی روز خبرنگار شکل گرفت و نام این شهید بزرگوار هر سال زنده است.

وی ادامه داد: نقش خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بسیار برجسته بوده است و در آن دوران با تلاش اصحاب رسانه مردم از وقایع جبهه ها اطلاع می یافتند که این کار خبرنگاران موجب می شد جوانان ایران اسلامی از سراسر کشور عازم جبهه های جنگ شوند و مردم خود را در دفاع مقدس سهیم می دانستند.

← ادامه خبر …