شماره مجوز: 83030

Category: اخبار ويژه

بازگشایی مجدد بازار ماهی‌فروشان بندرعباس

بازگشایی مجدد بازار ماهی‌فروشان بندرعباس

بازار ماهی فروشان بندرعباس

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس از بازگشایی مجدد بازار ماهی‌فروشان با سخت‌گیری بیشتر در مسائل بهداشتی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، علی عامری سیاهویی با اعلام این خبر گفت: با تدابیر بهداشتی صورت گرفته و حسب دستور فرماندار بندرعباس، این بازار بازگشایی و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: با انجام عملیات ضدعفونی و دیگر اقدامات بهداشتی لازم، بازار ماهی فروشان بندرعباس طبق نظارت مسئولان بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان شرایط استاندارد بهداشتی را پیدا کرده و شهروندان می‌توانند از این پس بدون نگرانی، از این بازار خرید کنند.

← ادامه خبر …

به حرکت در آمدن چرخ های تولید با پساب فاضلاب بندرعباس

به حرکت در آمدن چرخ های تولید با پساب فاضلاب بندرعباس

به حرکت در آمدن چرخ های تولید با پساب بندرعباس

عضو هیأت مدیره منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: به‌زودی  قرارداد انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منعقد می‌شود و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، شهروز شجاعی گفت: براساس بند دو صورتجلسه شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان مقرر شد انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای استفاده صنایع غرب و پالایشگاه بندرعباس در دستور کار  منطقه ویژه قرار گیرد که در حال حاضر با پیگیری مسرانه این مهم در حال رصد است که می‌تواند علاوه بر مزیت‌هایی که برای منطقه ویژه به همراه دارد، برای شهر بندرعباس نیز بسیار حائز اهمیت باشد.

← ادامه خبر …

روستای تمبک میناب باید جابجا شود

به دلیل قرار گرفتن در مسیر سیلاب پایین‌دست سد استقلال:

روستای تمبک میناب باید جابجا شود

روستای تمبک میناب

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان از مطالعه ۱۰ سد جدید در استان هرمزگان خبرداد و اظهار کرد: بارش‌هایی که از سال گذشته رخ داد نویدبخش یک سال مناسب آبی است.

به گزارش صدف نیوز، هوشنگ ملایی صبح روز دهم اردیبهشت‌ماه در نشست خبری آنلاین، افزود: متوسط بارندگی سالیانه هرمزگان در دوره ۵۲ ساله ۱۸۷ میلی‌متر بوده که خوشبختانه از سال گذشته سال‌های مناسب آبی را پس از یک دوره ده‌ساله خشک‌سالی سپری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دشت‌های هرمزگان در این مدت آسیب دیدند، تصریح کرد: بارش‌هایی که از سال گذشته رخ داد نویدبخش یک سال مناسب آبی است و امیدواریم کمبودهای ده سال گذشته را جبران کنیم.

← ادامه خبر …

سازه های آبخیزداری هرمزگان امسال به طور کامل آبگیری شدند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:

سازه های آبخیزداری هرمزگان امسال به طور کامل آبگیری شدند

سازه های آبخیزداری هرمزگان

امید ذاکری با اشاره به بارندگی های اخیر در سال جاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون طی دو مرحله بارندگی در شهرستان‌های رودان سیریک بشاگرد استحصال رواناب ها به خوبی مدیریت شد و سازه ها صد درصد آبگیری شدند. وی گفت مجموع دو سامانه بارشی ۷۰ میلیون متر مکعب بوده که روان آب های سطحی توسط سازه های آبخیزداری در استان جمع آوری شد.

به گزارش صدف نیوز؛ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: اتفاق خوبی که افتاده این است که پوشش گیاهی نسبتا خوبی از پاییز گذشته تاکنون ایجاد شده و طبق تحقیقاتی که انجام شده در عرصه هایی که پوشش گیاهی خوبی داشته باشد میزان نفوذ بارندگی ها تا چهل برابر نسبت به عرصه های فاقد پوشش گیاهی افزایش می یابد.

← ادامه خبر …

فرماندار بندرعباس: مسافران نوروزی را بر می گردانیم

فرماندار بندرعباس:

مسافران نوروزی را بر می گردانیم

برگشت دادن مسافران نوروزی بندرعباس

فرماندار بندرعباس از برگشت دادن بسیاری از مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، عزیزالله کناری گفت: هر چند که شهرستان بندرعباس فاقد مرز مشترک با دیگر استان‌های کشور می باشد ولی روزانه تعداد قابل توجهی خودرو که به هشدارها توجه نمی کنند و قصد ورود به  شهرستان بندرعباس را دارند توسط تیم های رصد ورودیها برگشت داده می شود. از جمله:

در روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ تعداد ۲۲۸ خودرو شامل ۲۱۱ دستگاه از مسیر شمالی، ۵ دستگاه از مسیر غربی و ۱۲ دستگاه از مسیر شرقی برگشت داده شد.

← ادامه خبر …

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

اختراع دستگاه کمک تنفسی در قشم

یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در قشم  از اختراع دستگاه کمک ‌تنفسی بیماران کرونایی خبر داد.

این دستگاه که از سوی یک شرکت فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس با محوریت تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی ساخته شده، با تسریع اکسیژن‌رسانی به مغز، مشکلات تنفسی بیماران را برطرف می‌کند.

به گزارش صدف نیوز، محمود حاجی‌بابایی مدیرعامل شرکت راسپینا صنعت قشم گفت: تیم تحقیق و توسعه این شرکت موفق به ساخت یک نمونه دستگاه کمک‌تنفسی جدید و ارزان قیمت شد.

وی افزود: این دستگاه با توجه به امکانات داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

← ادامه خبر …