(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار ويژه

یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق در هرمزگان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان عنوان کرد

یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق در هرمزگان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان با بیان این که مصرف انرژی در استان ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات است، گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات تولید برق داریم و با این وجود یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق داریم.

به گزارش صدف نیوز: حسن کهوری در همایش مدیریت مصرف برق که با حضور علما و ائمه جمعه و جماعات برگزار شد، اظهار کرد: در هرمزگان انرژی برق همانند اکسیژن است که در صورت عدم تامین، زندگی شهروندان مختل می‌شود.

وی با اشاره به این که در هرمزگان ۳ نیروگاه بزرگ و ۲ نیروگاه کوچک برق تولید می‌کنند، افزود: کل برق تولیدی در این استان در بهترین حالت ۲ هزار و ۳۵۰ مگاوات می‌باشد.

← ادامه خبر …

تجهیز بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس به دستگاه ام آر آى (MRI)

رئیس بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس خبر داد؛

 تجهیز بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس به دستگاه ام آر آى (MRI)

رییس بیمارستان خلیج فارس

رئیس بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس از راه‌اندازی و نصب دستگاه ام آر آى در خرداد سال آینده و جذب ٢۴٠ نیروى انسانى جهت تکمیل کادر بیمارستان در سال ٩٧ خبر داد.

دکتر مومنی گفت: بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس در بین بیمارستان‌های بالاى ٢٠٠ تخته‌ی سازمانى رتبه یک کشورى به دست آورد و این در حالى بود که این بیمارستان در سال ٩٣ از بین ٧٠ بیمارستان فعال سازمان تأمین اجتماعى کشور رتبه ۴٩ و در سال ٩۴ توانست با ارتقاء عملکرد مطلوب رتبه ۶ کشورى را کسب کند.

← ادامه خبر …

تعطیلی پنج شنبه ها مصرف ۱۰۰ مگاوات برق در هرمزگان را کاهش می دهد

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان:

تعطیلی پنج شنبه ها مصرف ۱۰۰ مگاوات برق در هرمزگان را کاهش می دهد

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: تعطیلی روزهای پنج شنبه دستگاه های دولتی در فصل گرما می تواند مصرف ۱۰۰ مگاوات برق را در استان کاهش دهد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، محمد ذاکری در نخستین نشست شورای اداری استان هرمزگان در سال ۹۷ افزود: امیدواریم با تغییر ساعت اداری در ۶ ماه نخست امسال بتوانیم مصرف انرژی را کاهش دهیم.

وی بیان داشت: تعطیلی پنج شنبه ها در فصل گرما طبق بخشنامه قانونی از سوی دولت اجرا می شود اما هرمزگان و استان های جنوبی کشور به علت گرمی هوا در فصل تابستان نیاز به تعطیلی در این روز دارند.

← ادامه خبر …

اختلافات حزبی، جناحی و مذهبی را کنار بگذاریم

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری هرمزگان:

اختلافات حزبی، جناحی و مذهبی را کنار بگذاریم

رییس جمهور در استان هرمزگان

رئیس جمهوری وحدت را زیربنای اساسی برای پیشرفت هر استان ذکر کرد و گفت: اگر مردم متحد و منسجم باشند همه امور درست خواهد شد و خوشبختانه در استان هرمزگان امنیت، اتحاد و انسجام وجود دارد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری هرمزگان ابراز کرد: امید است همه وعده هایی که در سفر استانی به هرمزگان داده شد به خوبی عمل شود و همه مسئولان با کمک هم باید موجب ایجاد نشاط بیشتر در استان شوند.

وی بیان کرد: خرسندم که در هرمزگان توافق خوبی میان مسئولان، ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه، همه اقوام و همه مذاهب شیعه و سنی وجود دارد و این موجب سرافرازی و خوشحالی همه ما است.

← ادامه خبر …

تریبون های یک طرفه، مردم را خسته کرده است

یونس غلامی در مصاحبه با صدف:

تریبون های یک طرفه، مردم را خسته کرده است

یونس غلامی

با توجه به برخی نارضایتی های عمومی در سطح جامعه که بیشتر ناشی از تورم و بیکاری و نارضایتی های دیگر است  گاهی اوقات این نارضایتی ها به خیابان ها کشیده می شود که جلوه بد و ناخوشایندی برای کشور دارد و امنیت و آرامش کشور را تحت الشعاع قرار خواهد داد. هر چند اعتراضات اخیر پایان یافت اما ممکن است باز هم شاهد چنین اتفاقات ناگواری باشیم. برای ریشه یابی علل این گونه اعتراضات و راهکارهایی جهت جلوگیری از تکرار آن گفتگویی با دکتر یونس غلامی دبیر کل حامیان انقلاب اسلامی از کارشناسان مسائل سیاسی و اجتماعی استان که از غرفه نشریه صدف در نمایشگاه مطبوعات بازدید کردند انجام دادیم که از نظرتان می گذرد.

به گزارش صدف نیوز: دکتر غلامی در پاسخ به این سئوال که تحلیل شما از اعتراضات خیابانی اخیر چیست؟ گفت: مردم با سردادن شعارهایی در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به خیابان ها آمدند، مشکلات معیشتی، بیکاری و برخی مسائل سیاسی مردم را به خیابان ها کشاند، ۷۵ درصد از بیکاران کل کشور را کسانی تشکیل می هند که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هستند. علاوه بر آن، افرادی هم با مشاهده چنین حرکتهایی، تحت تاثیر قرار گرفته و ناخواسته به معترضین می پیوندد.

← ادامه خبر …

شهرداری بندرعباس، وای فای رایگان راه اندازی می کند

شهرداری بندرعباس وای فای رایگان راه اندازی می کند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس گفت: اینترنت رایگان، تور مجازی، نمایش مراکز تفریحی، دسترسی به سامانه‌های شهرداری، امکان خرید بلیت برای مسافران و … از اهداف این طرح است.

به گزارش صدف نیوز،  حسین اخلاقی در نشست خبری با بیان اینکه این سازمان از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این سازمان متولی اصلی حوزه ارتباطات در شهرداری بندرعباس، مناطق سه گانه و سازمان‌های ده گانه این شهرداری می‌باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه هفت نقطه از سطح شهر برای استفاده شهروندان از اینترنت وای فای رایگان جانمایی شده است، گفت: دو مورد از این نقاط (زیر پرچم در نوار ساحلی و چهارراه دانشگاه) در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

← ادامه خبر …