(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار ويژه

تریبون های یک طرفه، مردم را خسته کرده است

یونس غلامی در مصاحبه با صدف:

تریبون های یک طرفه، مردم را خسته کرده است

یونس غلامی

با توجه به برخی نارضایتی های عمومی در سطح جامعه که بیشتر ناشی از تورم و بیکاری و نارضایتی های دیگر است  گاهی اوقات این نارضایتی ها به خیابان ها کشیده می شود که جلوه بد و ناخوشایندی برای کشور دارد و امنیت و آرامش کشور را تحت الشعاع قرار خواهد داد. هر چند اعتراضات اخیر پایان یافت اما ممکن است باز هم شاهد چنین اتفاقات ناگواری باشیم. برای ریشه یابی علل این گونه اعتراضات و راهکارهایی جهت جلوگیری از تکرار آن گفتگویی با دکتر یونس غلامی دبیر کل حامیان انقلاب اسلامی از کارشناسان مسائل سیاسی و اجتماعی استان که از غرفه نشریه صدف در نمایشگاه مطبوعات بازدید کردند انجام دادیم که از نظرتان می گذرد.

به گزارش صدف نیوز: دکتر غلامی در پاسخ به این سئوال که تحلیل شما از اعتراضات خیابانی اخیر چیست؟ گفت: مردم با سردادن شعارهایی در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به خیابان ها آمدند، مشکلات معیشتی، بیکاری و برخی مسائل سیاسی مردم را به خیابان ها کشاند، ۷۵ درصد از بیکاران کل کشور را کسانی تشکیل می هند که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هستند. علاوه بر آن، افرادی هم با مشاهده چنین حرکتهایی، تحت تاثیر قرار گرفته و ناخواسته به معترضین می پیوندد.

← ادامه خبر …

شهرداری بندرعباس، وای فای رایگان راه اندازی می کند

شهرداری بندرعباس وای فای رایگان راه اندازی می کند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس گفت: اینترنت رایگان، تور مجازی، نمایش مراکز تفریحی، دسترسی به سامانه‌های شهرداری، امکان خرید بلیت برای مسافران و … از اهداف این طرح است.

به گزارش صدف نیوز،  حسین اخلاقی در نشست خبری با بیان اینکه این سازمان از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این سازمان متولی اصلی حوزه ارتباطات در شهرداری بندرعباس، مناطق سه گانه و سازمان‌های ده گانه این شهرداری می‌باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه هفت نقطه از سطح شهر برای استفاده شهروندان از اینترنت وای فای رایگان جانمایی شده است، گفت: دو مورد از این نقاط (زیر پرچم در نوار ساحلی و چهارراه دانشگاه) در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

← ادامه خبر …

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است

رئیس هیات مدیره انجمن:

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با اشاره به برنامه های این انجمن به منظور بهبود وضعیت فعالان حوزه مطبوعات، گفت: این انجمن نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، فاطمه رکن الدینی در نخستین نشست اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان پس از اعطای اعتبارنامه اعضای هیات مدیره آن، اظهار داشت: هدف از ایجاد این نهاد صنفی استیفای حقوق صنفی روزنامه نگاران، توجه به وضعیت رفاهی و معیشتی همکاران، پشتیبانی در زمان بروز مشکلات حقوقی و توجه به مسائل آموزشی است.

← ادامه خبر …

ابتدا قرار بود بازار قدیم بندرعباس تخریب شود

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خبر داد:

ابتدا قرار بود بازار قدیم بندرعباس تخریب شود

بازار لاریها در بندرعباس

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از ساماندهی بازار قدیم، دریاچه ۲۲ بهمن و حوضچه پشت ساختمان استانداری قدیم توسط شهرداری خبر داد و گفت: احداث کوهستان پارک و یک پروژه بزرگ به عنوان نماد شهر در دستور کار شهرداری بندرعباس قرار دارد.

به گزارش صدف نیوز، اصغر حسینی‌پور در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایی که در این معاونت از حدود سه سال قبل در حال پیگیری بوده، کاهش بروکراسی اداری و سیستمی کردن صدور پروانه‌های ساختمانی است.

← ادامه خبر …

اگر به جنگ طبیعت رفتیم، طبیعت هم به جنگ ما می آید

مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان:

اگر به جنگ طبیعت رفتیم، طبیعت هم به جنگ ما می آید

مدیر عامل آب منطقه ای هرمزگان

مدیر عامل آب منطقه ای هرمزگان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به کاهش برداشت آب از دشت میناب گفت: در ۱۱ ماه گذشته برداشتی از منابع آب زیرزمینی میناب برای استفاده مرکز استان نشده و تنها برداشتمان برای انتقال آب شرب بندرعباس از سد میناب است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایسنا، دکتر هوشنگ ملایی در نشستی خبری اظهار کرد: امروز مسئله آب بحثی است که نه‌تنها ملی بلکه فراملی شده است، به‌گونه‌ای که حتی بخشی از مشکلات ریزگردها مربوط به اعمالی است که برخی کشورها در حوزه آب انجام می‌دهند؛ برای مثال کشوری سدی احداث می‌کند و مناطق پایین‌دست دچار کم‌آبی می‌شوند.

← ادامه خبر …

نگاه بانک قرض الحسنه مهر ایران، نگاه تجاری نیست

نگاه بانک قرض الحسنه مهر ایران، نگاه تجاری نیست

مدیر بانک مهر ایران در هرمزگان

مدیر شعب استان هرمزگان بانک قرض الحسنه مهر ایران، به مناسبت دهمین سالروز تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران، در یک نشست مطبوعاتی به تشریح فعالیت های این بانک پرداخت.

کرامت الله مصطفی پور بیان کرد: ایران اسلامی در سند چشم انداز ۱۴۰۴، کشوری پیشرفته با سهم برتر منابع انسانی در تولید ملی تعریف و تصریح شده است.

به گزارش صدف نیوز:  وی افزود: بی شک این سهم برتر منابع انسانی در تولید ملی، با داشتن نیروهای توانمند و توسعه یافته محقق خواهد شد و یکی از راهکارهای موثر برای دستیابی به کشوری پیشرفته و توسعه یافته، تقویت اقتصادی اقشار مختلف جامعه است که نقش کلیدی در این راستا ایفا می کند.

← ادامه خبر …