شماره مجوز: 83030

Category: اخبار ويژه

فرماندار بندرعباس: مسافران نوروزی را بر می گردانیم

فرماندار بندرعباس:

مسافران نوروزی را بر می گردانیم

برگشت دادن مسافران نوروزی بندرعباس

فرماندار بندرعباس از برگشت دادن بسیاری از مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، عزیزالله کناری گفت: هر چند که شهرستان بندرعباس فاقد مرز مشترک با دیگر استان‌های کشور می باشد ولی روزانه تعداد قابل توجهی خودرو که به هشدارها توجه نمی کنند و قصد ورود به  شهرستان بندرعباس را دارند توسط تیم های رصد ورودیها برگشت داده می شود. از جمله:

در روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ تعداد ۲۲۸ خودرو شامل ۲۱۱ دستگاه از مسیر شمالی، ۵ دستگاه از مسیر غربی و ۱۲ دستگاه از مسیر شرقی برگشت داده شد.

← ادامه خبر …

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

اختراع دستگاه کمک تنفسی در قشم

یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در قشم  از اختراع دستگاه کمک ‌تنفسی بیماران کرونایی خبر داد.

این دستگاه که از سوی یک شرکت فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس با محوریت تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی ساخته شده، با تسریع اکسیژن‌رسانی به مغز، مشکلات تنفسی بیماران را برطرف می‌کند.

به گزارش صدف نیوز، محمود حاجی‌بابایی مدیرعامل شرکت راسپینا صنعت قشم گفت: تیم تحقیق و توسعه این شرکت موفق به ساخت یک نمونه دستگاه کمک‌تنفسی جدید و ارزان قیمت شد.

وی افزود: این دستگاه با توجه به امکانات داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

← ادامه خبر …

چه افرادی تحت پوشش خدمات رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟

چه افرادی تحت پوشش خدمات رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟

مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت:۱۹ هزار و ۴۵۳ نفر در استان درقالب۶ هزار و ۲۲۸ خانوار در آزمون وُسع شرکت کردند.

به گزارش صدف نیوز، طرح بیمه اجباری و رایگان سلامت ایرانیان با بررسی درآمد و دارایی افراد از ۱۳ آبان آغاز شده که افراد برای قرار گرفتن در زیرپوشش بیمه رایگان سلامت می توانند به سایت سازمان بیمه سلامت یا پیشخوان دولت مراجعه کنند و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بررسی اموال، دارایی و درآمد آنان،  دهک متقاضی را به سازمان بیمه اعلام می کند و مشخص می‌شود که فرد آیا مشمول یارانه دولت و بیمه رایگان قرار می گیرد یا باید حق بیمه را پرداخت کند.

متقاضی بیمه رایگان سلامت که دهک اول تا سوم هستند و درآمدشان کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق است، تحت پوشش خدمات رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند.

← ادامه خبر …

نخستین بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد بندرعباس

نخستین بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد بندرعباس

بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد

نخستین بازدید دوره ای ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان در سال ۹۸ از مدارس شاهد تحت پوشش آموزش و پرورش ناحیه ۲ بندرعباس با حضور دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و یوسفی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید استان به منظور بررسی مسائل آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در این مدارس انجام شد .

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این بازدید که به منظور بررسی مسائل آموزشی و پرورشی دانش آموزان شاهد و ایثارگر در حال تحصیل در مدارس شاهد صورت گرفت، بیان کرد: کیفیت ‎سازی مدارس شاهد یکی از راهکارهای افزایش توانایی دانش‎آموزان این مدارس است.

← ادامه خبر …

چرا آمبولانس های دریایی در گمرک بندرعباس گیر کرده است؟

چرا آمبولانس های دریایی در گمرک بندرعباس گیر کرده است؟

آمبولانس دریایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اهمیت اورژانس دریایی و نیاز دانشگاه به آمبولانس های مجهز جهت ارائه خدمات اورژانسی به بیماران در جزایر خلیج فارس سه دستگاه آمبولانس دریایی از کشور هلند خریداری شده و هم اکنون در گمرک شهید رجایی بندرعباس در انتظار ترخیص می باشد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر حسین فرشیدی عنوان کرد: آمبولانس دریایی برای بخش درمان استان امری حیاتی است و امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده با کمک دستگاههای مسئول این آمبولانس ها پس از ترخیص تحویل بخش درمان استان شوند.

وی با بیان اینکه وضع درمان استان اصلا خوب نیست، تصریح کرد: در جریان شیوع آنفلوآنزا در کشور سه مورد مرگ بر اثر ویروس آنفلوآنزا در هرمزگان تایید شد.

← ادامه خبر …

ثمره برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان، یاری رساندن به محرومان است

ثمره برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان، یاری رساندن به محرومان است

سردار سالاری فرمانده سپاه هرمزگان

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: ثمره برگزاری کنگره ملی شهدا، یاری رساندن به محرومان و محرومیت‌زدایی در جامعه است.

به گزارش صدف نیوز، سردار اباذر سالاری در نشست خبری افزود: اجرای این کنگره فقط یک برنامه فرهنگی نیست بلکه کار ارزشمندی به شمار می‌رود که با همت و همکاری همه مسوولان امکان پذیر شده است.

وی بیان کرد: کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان از اول تا پنجم دی‌ماه، با برگزاری اجلاسیه زنان شهیده، شهدای دانش‌آموز و فرهنگیان و شهدای طلاب و روحانی و اجلاسیه نهایی در پنجمین روز در مسجد جامع شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

← ادامه خبر …