(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار ويژه

مبتلایان به بیماری ایدز، افرادی لاابالی نیستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

مبتلایان به بیماری ایدز، افرادی لاابالی نیستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان با اشاره به اینکه به دلیل شرایط ویژه استان هرمزگان بیماری ایدز در استان شیوع بیشتری دارد و نوع ابتلا آن‌هم متفاوت است، خاطرنشان کرد: تردد بیش‌ازاندازه ملوانان، مهاجرپذیری، وجود مناطق آزاد، تردد مرزبانان از عواملی می‌شود که شرایط ویژه‌ای برای استان هرمزگان ایجاد می‌کند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حسین داوودی در نشستی خبری ضمن تبریک هفته وحدت و با اشاره به هفته ایدز و شعار “سلامتی حقی برای همه است”، اظهار کرد: بیماری ایدز از بیماری‌های نوپدیدی است که سال‌هاست همه دنیا را به طریقی درگیر خود کرده و کشور ما هم از این موضوع مستثنی نبوده است.

← ادامه خبر …

بایستی از کسانی که چرخ های اقتصاد مقاومتی را به حرکت در می آورند حمایت شود

زهرا اردیبهشتی، سفیرطلایی صنایع دستی و چهره ماندگار آموزش فنی و حرفه ای کشور:

بایستی از کسانی که چرخ های اقتصاد مقاومتی را به حرکت در می آورند حمایت شود

زهرا اردیبهشتی، بانوی کارآفرین

مدیرعامل مجتمع فنی و حرفه ای طوفان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت چندین ساله خود در استان هرمزگان گفت: در طول دوران خدمت ۳۶ ساله، توانستم بیش از ۴۵۰۰ نفر را آموزش دهم که اکثر آنها زنان بی سرپرست، بدسرپرست، خودسرپرست و یا بخش آسیب پذیر استان بوده و همه آنها  را روانه بازار کار کردم، همچنین با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، استانداری، اداره زندان ها، مددجویانی با هدف خودکفایی، آموزش لازم را در این مجتمع  فراگرفته و وارد بازار کار شدند.

به گزارش صدف نیوز: زهرا اردیبهشتی با اشاره آموزش های ارائه شده به گروه های هدف افزود: آموزش های لازم به  مددجویان در زندان های بندرعباس و سایر شهرستانها ارائه و کالاهای تولیدی آنان را به خارج از کشور صادر می کنیم.

مدیرعامل مجتمع فنی طوفان، آموزش و مهارت را لازمه هر کاری دانست و تصریح کرد: آموزش و مهارت باید با کیفیت و استاندارد باشد تا بتواند جایگاه خوبی را در سراسر کشور و جهان کسب کند.

← ادامه خبر …

مردم هرمزگان باید مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهند

مردم هرمزگان باید مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهند

با کنترل و کاهش مصرف قند، نمک و چربی و افزایش مصرف میوه و سبزی به سلامتی خود کمک کنیم. سرانه مصرف سالیانه میوه و سبزی در ایران ۳۰ و در جهان ۱۲۰ کیلوگرم است و این موضوع بدین معنی است که ایرانیان یک‌چهارم جهانیان میوه و سبزی مصرف می‌کنند.

به گزارش صدف نیوز: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در جلسه شورای پیام رسان سلامت گفت: یکی از عواملی که موجب می‌‌شود مردم مواد غذایی مفید مثل سبزی‌ها را به اندازه کافی مصرف نکنند این است که نمی‌‌‌دانند چگونه آنها را در برنامه غذایی روزانه ‌شان قرار دهند.

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: مصرف میوه و سبزیجات در بین مردم استان هرمزگان نیز بسیار پایین است و برای بالا رفتن شاخص های سلامت باید مردم مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهند.

← ادامه خبر …

درخت برجام بار دیگر در پایتخت دریایی ایران به ثمر نشست

درخت برجام بار دیگر در پایتخت دریایی ایران به ثمر نشست

Bandar

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: با پهلوگیری یکی از بزرگترین کشتی های حمل قیر در بندر خلیج فارس، بار دیگر درخت برجام در صنعت حمل و نقل دریایی استان هرمزگان به ثمر نشست.

به گزارش صدف نیوز، “اله مراد عفیفی پور” با اشاره به جزییات این خبر اظهار داشت: با توجه به سیاست اتخاذ شده از سوی مجموعه مدیریتی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مبنی بر افزایش صادرات قیر از بزرگترین بندر تجاری کشور و در راستای افزایش توان صادراتی این بندر به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، پهلوگیری کشتی های بزرگ اقیانوس پیما در بندر خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بر همین اساس پس از ورود اولین نفتکش اقیانوس پیما ویژه حمل قیر صادراتی به نام Maroni در هفته گذشته، دومین شناور بزرگ اقیانوس پیما به نام بیتو اکسپرس (Bitu Express) در اسکله های ۵۶ و ۵۷ بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

← ادامه خبر …

ایجاد فضای سبز دلپذیر در مدارس بندرعباس

ایجاد فضای سبز دلپذیر در مدارس بندرعباس

فضای سبز مدارس

آغاز ماه مهر و فصل شکفتن غنچه های دانش، همیشه زیبا و خاطره انگیز بوده و اگر با رویش گل ها و تزئین درختان و سبزه ها نیز همراه باشد، قطعا بر زیبایی آن افزوده خواهد شد.

امسال به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در آستانه بازگشایی مدارس طرح مهر با رویکرد هرس درختان و غرس نهال در مدارس بندرعباس اجرا ‌شد.

به گزارش صدف نیوز: مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از اجرای طرح مهر به مناسبت آغاز فصل بازگشایی مدارس با رویکرد هرس درختان و غرس نهال در مدارس خبر داد.

مصطفی خادم تصریح کرد: در آستانه بازگشایی مدارس (اول مهر) سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس اقدام به فضا سازی، آراستگی و هرس شاخه های خشک درختان تعدادی از مدارس و مسیرهای مدارس سطح شهر کرد.

← ادامه خبر …

افتتاح ۱۰۴ پروژه توزیع برق هرمزگان در هفته دولت

افتتاح ۱۰۴ پروژه توزیع برق هرمزگان در هفته دولت

مدیر عامل توزیع برق هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: ۱۰۴ طرح عمرانی به ارزش ۶۸ میلیارد تومان هفته دولت در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش صدف نیوز: محمد ذاکری در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: طرح های آماده افتتاح در هفته دولت شامل ۱۴۹ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، ۱۹۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی، ۸۲۲ دستگاه پست جدید هوایی و زمینی توزیع، ۶ هزار و ۶۰۱ دستگاه چراغ روشنایی و برق دار شدن ۶ روستای بالای ۱۰ خانوار هرمزگان است.

وی ادامه داد: ۲ روستای بالای ۱۰ خانوار در دست برقرسانی است که با تکمیل عملیات آن هیچ روستای بالای ۱۰ خانوار بدون برق در هرمزگان نخواهیم داشت.

← ادامه خبر …