(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار ويژه

اگر برجام نبود پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس هم نبود

وزیر نفت در نشست خبری:

اگر برجام نبود پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس هم نبود

پالایشگاه ستاره خلیج فارس

وزیر نفت با تکذیب ادعاهای مربوط به مخالفت با امضای قرارداد با شرکت های روسی و چینی، گفت: «فقط در مقابل منافع ملت ایران تعظیم می کنم، حاضر نیستم برای اینکه فردی خوشش بیاید از عزت ملت ایران کوتاه بیایم، دنبال این نیستیم که کشورهای دیگر از ما خوششان بیاید.»

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «بیژن زنگنه» در نشست خبری با تشریح دستاوردهای صنعت نفت، درباره نامه ۷۲ نماینده مجلس و ادعاهای مطرح شده درباره تمایل نداشتن وزیر نفت برای همکاری با شرکت های روسی و چینی، گفت: برخی ادعاها فقط مطرح شده و سندی برای آن ارایه نمی شود. «آنها می گویند ما تمایل نداریم با روسیه و چین کار کنیم اما سند و دلیلشان چیست؟»

← ادامه خبر …

جزییاتی از قیمت بلیت و زمان حرکت شناورها به جزیره لارک

جزییاتی از قیمت بلیت و زمان حرکت شناورها به جزیره لارک

جزیره لارک

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از فراهم شدن امکان سفر روزانه گردشگران و ساکنان جزیره لارک از بندر شهید ذاکری قشم و سفر پایان هفته از بندر شهید حقانی بندرعباس برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، “اله مراد عفیفی پور” ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس تفاهمنامه سه جانبه بین اداره کل بنادر و دریانوردی، استانداری و بنیاد علوی، قرار شد که از نخستین روز هفته جاری سرویس ترابری مسافران و گردشگران دریایی از بندرعباس و جزیره قشم به بندرگاه جزیره لارک برقرار شود.

وی افزود: طی دو سال اخیر به همت سازمان بنادر، سفرهای دریایی از بندر شهید ذاکری قشم به جزیره لارک در دو روز پایان هفته با همکاری بخش خصوصی انجام می شد اما با انعقاد این تفاهمنامه همکاری علاوه بر انجام سفرها در این مسیر به شکل روزانه، امکان سفر ایمن از بندر شهید حقانی بندرعباس نیز فراهم شده است.

← ادامه خبر …

هرمزگان در سال ۵۷ حتی یک بندر صیادی فعال نداشت

هرمزگان در سال ۵۷ حتی یک بندر صیادی فعال نداشت

مدیر کل شیلات هرمزگان

مدیر کل شیلات هرمزگان

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شیلات هرمزگان را از دستاوردهای و ثمرات انقلاب دانست و گفت: هرمزگان در سال ۵۷ فاقد حتی یک بندر صیادی فعال و سامان یافته بود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از شبستان، «محسن یکتاپور» در نشست خبری اظهار کرد: هرمزگان با دارابودن سواحل و جزایر مستعد فعالیت های شیلاتی و صنایع وابسته، استانی کاملا شیلاتی به شمار می رود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شناور صید صنعتی و سنتی در آب های هرمزگان، افزود: هرمزگان با برخورداری از ۲۲ بندر صیادی، دارای بیشتری بنادر صیادی در کشور است.

← ادامه خبر …

فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان

فولاد هرمزگان با ساخت گرید۵۰ CK که فولاد پرکربن حرارتی پذیر است و  به دلیل مقاومت در برابر سایش در ساخت ابزارها و قطعات در صنایع مختلف از قبیل قطعات اتومبیل و موتور ، قطعاتی مانند بوش و میلنگ، شافت‌ها و غلتک‌های صنعتی کاربرد دارد .درسومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، از بین ۶۱۵ محصول ، موفق به دریافت لوح و تندیس محصول برتر  گردید.

به گزارش صدف نیوز: علیرضا کاظمی  معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در حاشیه این جشنواره درباره دلیل انتخاب اسلب فولادی هرمزگان به عنوان محصول نو آور برتر گفت: این گرید در‌‌‌‌‌ کشور قبلا به صورت ریخته گری تک باری تولید می‌شده و برای اولین بار در شرکت فولاد هرمزگان به صورت صنعتی، ریخته گری پیوسته با ابعاد و اندازه اسلب تولید شده و محصول نهایی نیز کیفیت بهتری از سایر روش های تولید برخوردار بوده است.

← ادامه خبر …

تلاش شرکت توزیع برق هرمزگان برق رسانی مطمئن به مردم است

تلاش شرکت توزیع برق هرمزگان برق رسانی مطمئن به مردم است

همایش توزیع برق هرمزگان

همایش ایمنی و جشنواره تجلیل از برترین‌های شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با حضور مسوولان و کارکنان شرکت برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز: قائم‌مقام شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در این مراسم گفت: کاری که در صنعت برق انجام می‌شود یکی از بهترین و صادقانه‌ترین خدمات است.

مهندس سید مجید حیدری افزود: در اجرای فرایند برق رسانی زمانی که ما برق مطمئن را به مردم استان می‌رسانیم به خود می‌بالیم که توانسته‌ایم خدمتی را انجام دهیم.

← ادامه خبر …

فاز سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس راه اندازی شد

فاز سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس راه اندازی شد

پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس

فاز سوم تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس با حضور علیرضا صادق آبادی معاون پالایش و پخش وزارت نفت و تعدادی از مدیران پالایشگاه های کشور در بندرعباس به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز: مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مراسم آغاز مرحله تولید بنزین این پالایشگاه گفت: ظرفیت جدید تولید بنزین ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر است که مجموع تولید بنزین در ستاره خلیج فارس تا هفته آینده به میزان ۴۵ میلیون لیتر در روز تثبیت خواهد شد.

محمد علی دادور افزود: برای بهره برداری از این فاز، ۶۰ میلیون دلار علاوه بر هزینه های مرحله های یک و دو و مشترکات مرحله سه، هزینه شده است.

← ادامه خبر …