شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان در نشست صمیمی با مدیر کل صداوسیما:

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

نخستین دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با حضور یوسفی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید به منظور ادامه فعالیت ثبت و ضبط خاطرات والدین شهدای بندرعباس و سایر شهرستان های همجوار برگزار شد.

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، عطا ناوکی در این دیدار ضمن بیان خاطره ای معنوی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره این سردار بزرگ را گرامی داشت و افزود: فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب ماست. همان طور که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیشتر از حیاتش برای دشمنان ما خطرناک شد و کشور را زنده تر کرد.

← ادامه خبر …

امضای تفاهم نامه طرح انتخاب بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران

امضای تفاهم نامه طرح انتخاب بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران

بندرعباس، پایتخت کتاب

با حضور رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و عباس امینی زاده شهردار بندرعباس تفاهم نامه  طرح انتخاب بندرعباس به عنوان پایتخت کتاب ایران امضا شد .

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: طرح بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران پس از انجام اقدامات زیر بنایی به وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال و پس از داوری در اردیبهشت ۱۳۹۹نتایج آن اعلام خواهد شد .

← ادامه خبر …

برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب دفاع مقدس در بندرعباس

برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب دفاع مقدس در بندرعباس

نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب دفاع مقدس ۲۳ الی ۲۹ آذر ماه در مصلی بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در نشست کمیته فرهنگی نمایشگاه دفاع مقدس گفت : این برنامه با مشارکت موسسه نمایشگاه های کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سپاه امام سجاد (ع) استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مدت یک هفته برگزار می شود.

وی به تعداد ناشران در این نمایشگاه اشاره کرد : بر اساس هماهنگی صورت گرفته با موسسه نمایشگاه های کتاب کشور ، ۱۵۰ ناشر تخصصی حوزه دفاع مقدس حضور خواهند داشت که این نمایشگاه در نوع خود برای اولین بار در استان هرمزگان برگزار می شود.

← ادامه خبر …

هشتمین همایش کریمه اهل بیت (س) در بندرعباس برگزار شد

هشتمین همایش کریمه اهل بیت (س) در بندرعباس برگزار شد

همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س)، هشتمین همایش کریمه اهل بیت (س) در بندرعباس آغاز به کار کرد.

به گزارش صدف نیوز، هشتمین همایش کریمه اهل بیت به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان هرمزگان در سالن اجتماعات حسینه عاشقان ثاراالله بندرعباس برگزار شد.

در این همایش ابتدا بیانیه آیت الله سبحانی قرائت شد. وی در این بیانیه متذکر گردید: شهر مقدس قم، در سایه مرقد نورانی دختر موسی بن جعفر(علیهما السلام) با برخورداری از علم و دیانت و معنویت به عش آل محمد(صلی الله علیه و آله وسلم) مشهور گشته است.

← ادامه خبر …

هدف کنگره ملی شهدای هرمزگان گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

هدف کنگره ملی شهدای هرمزگان گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

جلسه کنگره ملی شهدا در ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست کمیته فرهنگی کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان گفت: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف این کنگره عظیم می باشد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی خدمت به ساحت مقدس شهداء را از اولویت های همه دستگاه ها دانست و افزود: گسترش فرهنگ شهادت جامعه را در مقابل هجمه ها و تهدیدها مصون نگاه می دارد و باعث حفظ ارزش ها می شود.

وی به برنامه های فرهنگی و هنری مرتبط با کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان پرداخت و بیان کرد: برگزاری نمایشگاه های متعدد در رشته های مختلف همچون عکس، کتاب، آثار تجسمی و … ، تولید فیلم های مستند و داستانی درباره زندگی شهداء، تالیف کتاب، تولید آثار نمایشی آثار ادبی و داستانی و…. از جمله این موارد می باشد.

← ادامه خبر …

نشریات هرمزگان در هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان حضور خواهند داشت

نشریات هرمزگان در هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان حضور خواهند داشت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ۱۲ لغایت ۱۸ بهمن ماه خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی هفدهمین نمایشگاه کتاب را یک فستیوال بزرگ فرهنگی – هنری توصیف کرد و گفت : از ظرفیت برگزاری نمایشگاه کتاب باید برای معرفی و حضور همه بخش ها و ظرفیت های فرهنگی – هنری استان استفاده کرد.

وی به استقبال بسیار گسترده مردم از نمایشگاه کتاب اشاره کرد و افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته نمایشگاه کتاب یکی از پربازدید کننده ترین نمایشگاه های استان است و جزء موفق ترین نمایشگاه های کتاب کشور نیز می باشد و باید به ویترین جذاب و زیبا از فرهنگ و هنر هرمزگان تبدیل شود.

← ادامه خبر …