(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار فرهنگی و هنری

برنامه های هفته صنایع دستی در هرمزگان اعلام شد

برنامه های هفته صنایع دستی در هرمزگان اعلام شد

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان برنامه های این اداره کل به مناسبت ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی را تشریح کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، اشکان مختاری اظهار داشت: این برنامه ها شامل دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، نشست مطبوعاتی، افتتاح مرکز خلاق صنایع دستی در رویدر، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در بندرعباس و شهرستانها، تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی، افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع دستی در استانداری و… است.

← ادامه خبر …

فرهنگ، مبنا و شالوده ی هر اجتماع و ملت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

فرهنگ، مبنا و شالوده ی هر اجتماع و ملت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم معارفه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشاگرد ضمن تاکید بر اهمیت توجه به فرهنگ و هنر گفت: فرهنگ مبنا و شالوده هر اجتماع و ملت است که همه ویژگی های و شاخص و حوزه ها را در بر می گیرد.

به گزارش صدف نیوز، علیرضا درویش نژاد افزود: در نگاه انبیاء و اولیا نیز به فرهنگ توجه ویژه ای شده است و در قرآن نیز فرهنگ جزء اولویت ها در نظر گرفته شده است و بر همین اساس انقلاب اسلامی ایران نیز بعنوان انقلابی فرهنگی در سطح جهان معرفی و رشد کرد و همین مساله وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان است.

← ادامه خبر …

فضای باز فرهنگی هرمزگان طلیعه‌ی شکوفایی فرهنگ و هنر جنوب

گفت‌وگوی اختصاصی هفته نامه صدف با دکتر علیرضا درویش‌نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

فضای باز فرهنگی هرمزگان طلیعه‌ی شکوفایی فرهنگ و هنر جنوب

هفته نامه صدف؛ ایرج اعتمادی: سال ۶۷ بود که در عملیات شلمچه، یک پایش قطع شد؛ او بلافاصله با عصا به جبهه برگشت؛ وقتی خط پدافندی در آبادان را داشتند به ناظران سازمان ملل تحویل می‌دادند، ناظر سازمان ملل از مترجم خواست از او بپرسد که این آدم با این پای از دست داده‌اش چطوری دوباره برگشته است به جنگ؟ این‌جا چه‌کارمی‌کند؟

او پاسخ داد: جنگیدن برای آرمان‌های انقلاب و برای وطن، با قطع شدن یک پا، نمی‌تواند آدم را محدود کند؛ ما تا آخرین قطره‌ی خون و تا رمق داریم باید از ارزشهای‌مان، انقلاب، خاک و وطن‌مان و تمامیت ارضی‌مان دفاع کنیم.

ناظر سازمان ملل بسیار متعجب شد و گفت: من حتما این موضوع را در گزارش‌هایم خواهم نوشت که ایرانی‌ها این‌گونه نگاهی به وطن‌شان و به رهبرشان دارند.

← ادامه خبر …

پوشیدن لباس بندری برای بانوان در ادارات و مدارس بلامانع است

دکتر درویش نژاد، در اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس:

پوشیدن لباس بندری برای بانوان در ادارات و مدارس بلامانع است

هشتمین جشنواره خلیج فارس در بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در هشتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس، از بلا مانع بودن پوشیدن لباس بندری برای بانوان کارمند و فرهنگی در ادارات و مدارس از سوی استاندار هرمزگان خبر داد و افزود: در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی و ارزش گذاشتن به فرهنگ بومی به دستور استاندار هرمزگان از این پس بانوان می توانند با پوشش لباس بندری در محل کار خود حضور یابند.

به گزارش صدف نیوز: علی رضا درویش نژاد ضمن تشکر از تلاش های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که ردیف بودجه اختصاصی به جشنواره فرهنگی، هنری خلیج فارس تخصیص دادند بیان کرد: خلیج فارس نامی است که نمی توان به آسانی آن را مصادره کرد زیرا تاریخ بر حقانیت نام خلیج فارس گواه است.

← ادامه خبر …

هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز: علیرضا درویش نژاد در ستاد هماهنگی این جشنواره در استانداری هرمزگان، گفت: این جشنواره در راستای صیانت از هویت فرهنگی خلیج‌فارس و جلوگیری از تحریف واقعیت‌های تاریخی و تمدنی این حوزه شکل‌گرفته است و تاکنون نیز توانسته است با استفاده از حضور هنرمندان، اساتید، مورخان، پژوهشگران و… به‌خوبی از عهده این وظیفه بر بیاید.

← ادامه خبر …

رونمایی از “کمبوسه” اولین مجموعه شعر ابراهیم پشتکوهی

رونمایی از “کمبوسه” اولین مجموعه شعر ابراهیم پشتکوهی

رونمایی از کتاب “کمبوسه”

طی مراسمی که با حضور جمعی از شعرا، نویسندگان و دوستداران فرهنگ و هنر در کافه کتاب کانون فرهنگی غدیر بندرعباس برگزار شد، از اولین مجموعه شعر ابراهیم پشت کوهی با عنوان “کمبوسه: رونمایی به عمل آمد و کتاب مذکور توسط علاقمندان خریداری و با امضای شاعر تقدیم دوستداران شد.

به گزارش صدف نیوز: در این مراسم محمد سایبانی، سعید آرمات، موسی بندری، طیبه شنبه زاده و … درباره ویژگیهای شعر پشتکوهی و کتابی که منتشر کرده صحبت کردند و آنرا شایسته تحسین دانستند.

← ادامه خبر …