شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

چابک سازی رسانه ای از اهداف شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

چابک سازی رسانه ای از اهداف شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان است  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گفت: مرزهای جغرافیایی از لحاظ رسانه ای تغییر یافته است و رسانه ها و شبکه های اطلاع رسانی مرزهای جدیدی تعریف کرده اند.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در خصوص این شورا بیان کرد: شورای اطلاع رسانی استان دارای دوازده عضو است که وظیفه سیاستگذاری خبری و رسانه ای همه رویدادهای استان را بر عهده دارد.

وی افزود: چابک سازی رسانه ای با توجه به شرایط خاص کشور از دیگر اهداف شورا است و با توجه به اینکه دبیرخانه این شورا به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است بدون تردید با ایجاد همبستگی در بین اهالی رسانه شاهد پویایی اطلاع رسانی در استان خواهیم بود.

← ادامه خبر …

توسعه چاپخانه ها در استان هرمزگان ضروری است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در بازدید از چاپخانه های استان:

توسعه چاپخانه ها در استان هرمزگان ضروری است

بازدید مدیر کل ارشاد از چاپخانه های هرمزگان

رضا کمالی زرکانی در روز صنعت چاپ از چاپخانه های استان بازدید و از نزدیک با مسایل و مشکلات این صنف آشنا شد.

به گزارش صدف نیوز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در چاپخانه هرمزگان یکی از چاپخانه های قدیمی استان که توسط خالد برادری تاسیس شده است این روز را به کارکنان و مسئول این چاپخانه تبریک گفت.

وی  اضافه کرد: هرمزگان استانی ویژه و پیشرفته و از لحاظ اقتصادی و تجاری منحصر به فرد است و شایسته این استان نیست که بسیاری از اقلام چاپی آن به خارج از استان برود.

← ادامه خبر …

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

افتتاح پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه

در دومین روز گرامیداشت هفته دولت پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این آیین، شهر بندرلنگه را پیشرو در حوزه زیر ساخت های فرهنگی دانست و گفت: با افتتاح این پروژه بخش قابل توجهی از نیازهای زیرساختی هنرمندان بندرلنگه مرتفع خواهد شد.

رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در خصوص این پروژه عنوان کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارای سالن پلاتو ۱۰۰ نفره و نگارخانه با ظرفیت ۳۵ تابلو و چندین گارگاه آموزشی و بخش اداری و …. است.

← ادامه خبر …

بروز رسانی دانش خبرنگاری، هدیه امسال ارشاد هرمزگان به اصحاب رسانه بود

بروز رسانی دانش خبرنگاری، هدیه امسال ارشاد هرمزگان به اصحاب رسانه بود

ششمین جشنواره مطبوعات خلیج فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: قرار است با دستور استاندار هرمزگان پنج هزار مترمربع به فضای فرهنگی این استان اضافه شود. فضای فرهنگی یاد شده برای احداث نگارخانه و پلاتو در ۱۰ شهر استان به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه هدیه می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در آیین پایانی ششمین جشنواره ملی مطبوعات خلیج فارس با تبریک روز خبرنگار افزود: همچنین برای ۸ نفر از خبرنگاران شرکت کننده در جشنواره کمک هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس اهدا شد.

← ادامه خبر …

لیست نمایندگی روزنامه های سراسری در استان هرمزگان

لیست نمایندگی روزنامه های سراسری در استان هرمزگان

روزنامه های سراسری

بسیاری از روزنامه های سراسری در استان هرمزگان دارای دفتر  نمایندگی هستند و با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به فعالیت می پردازند.

به گزارش صدف نیوز، جهت آشنایی اصحاب رسانه و مدیران روابط عمومی سازمانها و ادارات با سرپرستان روزنامه ها در استان هرمزگان، لیست نمایندگی ها را منتشر می کنیم. لیست حاضر ممکن است کامل نباشد که دلیل آن اتمام تاریخ اعتبار پروانه نمایندگی برخی از آنهاست ولی هر ماه این لیست بروزرسانی خواهد شد.

← ادامه خبر …

هدیه روز خبرنگار وزیر ارشاد به خبرنگاران چیست؟

هدیه روز خبرنگار وزیر ارشاد به خبرنگاران چیست؟

وزیر ارشاد در بندرعباس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در آستانه روز خبرنگار به استان هرمزگان سفر کرده بود از اعطای هدیه ویژه ای برای خبرنگاران کشور خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر «سید عباس ‌صالحی » در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران هرمزگان ابتدا به تشریح دستاوردهای سفر دو روزه خود به این استان پرداخت و از امضای سند توسعه فرهنگ و هنر به عنوان مهمترین دستاورد این سفر نام برد.

وی یکی از اهداف این سفر را امضای تفاهم‌نامه‌ای برشمرد که مقدمات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان بررسی شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در پاسخ به این سئوال که برای روز خبرنگار چه هدیه ای برای این قشر زحمتکش در نظر گرفته شده، گفت: به امید خدا پس از مشورت در هیات دولت و همکاران در وزارتخانه، در خصوص اعطای هدیه ای مناسب یا بسته ای حمایتی و در خور شأن خبرنگاران تصمیم گیری خواهیم کرد.

← ادامه خبر …