شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

ماسک بومی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اقدام خلاقانه طراح هرمزگانی در تولید (برکانو) در شرایط فعلی و شیوع کرونا باعث تشویق خانواده ها در استفاده از ماسک  و رعایت موارد بهداشتی می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر از رامین چمنی بعنوان طراح و ایده پرداز این اثر و تیم حرفه ای ایشان از انجمن طراحان لباس هرمزگان متشکل از خانمها: دکترآزاده آریانا (سرپرست)، سارا پورتقی، مریم راهپیما و حلیمه دهقانی که از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای هرمزگان هستند بیان داشت: “برکانو “ که کاملا منطبق و هماهنگ با پوشش و لباس زنان هرمزگانی است پاسخی عالمانه و خلاقانه به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و تبدیل تهدید به فرصت است.

← ادامه خبر …

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا هر دستگاه وظیفه ای بر عهده دارد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این ایام با تولید و اجرای برنامه های شاد و مفرح می تواند باعث افزایش نشاط و شادابی مردم و تقویت روحیه عموم جامعه شود.

وی افزود: تصمیم گرفته ایم در این ایام با ابزار فرهنگ و هنر به مقابله با این بیماری برویم و بدون تردید روحیه بخشی به مردم و افزایش انگیزه ها می تواند و ما را در نابودی این بیماری کمک کند.

← ادامه خبر …

شهرداری ها پشتیبان فرهنگ و هنر هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

شهرداری ها پشتیبان فرهنگ و هنر هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست با شهرداران سراسر هرمزگان پیرامون امضای تفاهم نامه ساخت ۹ پلاتو و نگارخانه در استان گفت: عملکرد شهرداری ها با رفاه و شادمانی و آرامش مردم همراه است.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی از توجه شهرداران سراسر استان به حوزه فرهنگ و هنر تقدیر و تشکر کرد و افزود: تمام موفقیت های فرهنگی و هنری که در بخش های مختلف استان بوجود آمده است مرهون مشارکت و همیاری شهرداری ها می باشد و به حق در همه موارد شهرداری ها پشتیبان فرهنگ و هنر بوده و هستند.

← ادامه خبر …

مردم هرمزگان ۲۴ میلیارد ریال از هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب خرید کردند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

مردم هرمزگان ۲۴ میلیارد ریال از هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب خرید کردند

نمایشگاه کتاب هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: مردم هرمزگان ۲۴ میلیارد ریال از هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب و ششمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های دیجیتال خرید کردند.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی با اعلام این خبر بیان کرد: در مدت هفت روز برگزاری نمایشگاه به صورت صبح و عصر بیش از دویست هزار نفر از نمایشگاه دیدن کردند.

وی افزود: استقبال از نمایشگاه و خرید کتاب به حدی بود که یارانه اختصاص یافته بن کارت کتاب قبل از روز آخر به پایان رسید.

← ادامه خبر …

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان در نشست صمیمی با مدیر کل صداوسیما:

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

نخستین دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با حضور یوسفی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید به منظور ادامه فعالیت ثبت و ضبط خاطرات والدین شهدای بندرعباس و سایر شهرستان های همجوار برگزار شد.

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، عطا ناوکی در این دیدار ضمن بیان خاطره ای معنوی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره این سردار بزرگ را گرامی داشت و افزود: فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب ماست. همان طور که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیشتر از حیاتش برای دشمنان ما خطرناک شد و کشور را زنده تر کرد.

← ادامه خبر …

امضای تفاهم نامه طرح انتخاب بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران

امضای تفاهم نامه طرح انتخاب بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران

بندرعباس، پایتخت کتاب

با حضور رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و عباس امینی زاده شهردار بندرعباس تفاهم نامه  طرح انتخاب بندرعباس به عنوان پایتخت کتاب ایران امضا شد .

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: طرح بندرعباس بعنوان پایتخت کتاب ایران پس از انجام اقدامات زیر بنایی به وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال و پس از داوری در اردیبهشت ۱۳۹۹نتایج آن اعلام خواهد شد .

← ادامه خبر …