(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار فرهنگی و هنری

۵۰ نقطه در شهرستان بندرعباس نیازمند احداث کتابخانه است

مدیرکل کتابخانه‌های هرمزگان:

۵۰ نقطه در شهرستان بندرعباس نیازمند احداث کتابخانه است

مدیر کل کتابخانه های هرمزگان

مدیرکل کتابخانه‌های هرمزگان از افتتاح هشت باب کتابخانه در هفته کتاب و کتابخوانی در استان خبرداد و گفت: یکصد روستای بالای یک هزار و۵۰۰ نفر خانوار در استان از نعمت کتابخانه محروم هستند.

به گزارش صدف نیوز: حجت الاسلام محمد ذاکری در نشست خبری هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: بدون تردید کتاب و کتابخوانی و مطالعه یکی از مؤلف‌های رشد ملی یک جامعه بشمار می‌رود.

وی افزود: رشد یک فرد و جامعه در گرو مطالعه افراد جامعه بوده و جامعه امروزی نیازمند بازگشت به فرهنگ کتاب و مطالعه است.

← ادامه خبر …

اولین نشست شورای ترانه هرمزگان برگزار شد

اولین نشست شورای ترانه هرمزگان برگزار شد

این نشست با حضور معاون فرهنگی اداره کل و اعضای شورای ترانه محمدعلی قویدل، مجید ذاکری، سامان سایبانی و سرکار خانم بلقیس بهزادی کارشناس ادبی اداره کل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، موحدی اهمیت و تشکیل شورای ترانه را با اشاره به ضوابط فنی شعر و ترانه و مدیریت در گویش واژگان بومی و بندری  دانست.

← ادامه خبر …

اعزام ۱۵ مبلغ مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به شهرستان های مختلف هرمزگان

اعزام ۱۵ مبلغ مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به شهرستان های مختلف هرمزگان

سرپرست اداره کل ارشاد هرمزگان

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعزام ۱۵ مبلغ مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به شهرستان های مختلف این استان خبرداد و گفت: با حضور این مبلغین بیش از ۵۰۰ برنامه اجرا می شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علی بندرعباسی غلامی، عنوان کرد: از سری برنامه های استانی هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، ۱۵ مبلغ مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به اقصی نقاط استان هرمزگان اعزام خواهند شد.

وی افزود: این مبلغین برای شرکت در همایش ها، نشست های علمی تخصصی، سمینارها و مراسم عزاداری ایام شهادت امام سجاد(ع) به شهرستان ها، بخش ها و روستاهای مختلف هرمزگان عزیمت می کنند.

← ادامه خبر …

مدرسه، خانه امید خانواده ها و کانون تعلیم و تربیت است

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان:

مدرسه، خانه امید خانواده ها و کانون تعلیم و تربیت است

هاشمی پور مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در آموزشگاه شهید ناصری شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برگزار شد، گفت: این تعداد دانش آموز در قالب ۳ هزار و ۵۳۷ مدرسه و ۱۴ هزار و ۱۰۷ کلاس درس ساماندهی شدند که ۱۳ هزار و ۷۳۹ معلم و مربی تدریس آن ها را برعهده دارند.
دانش هاشمی پور بیان داشت: همچنین امسال ۴۰ هزار و ۶۴۵ نفر کلاس اولی و ۱۷ هزار نوآموز پیش دبستانی نیز به آمار دانش آموزان هرمزگان افزوده شده است.
به گزارش صدف نیوز: مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: آمار دانش آموزان این استان نهایی نیست و روند ثبت نام دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند در سامانه سناد ادامه دارد که می تواند به تغییرات جزیی در آمار نهایی دانش آموزان منجر شود.

← ادامه خبر …

کسب عنوان ” رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی توسط نوجوان هرمزگانی

کسب عنوان ” رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی توسط نوجوان هرمزگانی

رییس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان : فیلمساز نوجوان انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان موفق به کسب عنوان “رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی نوجوان شد .

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، فروزان کهوری نژاد گفت: اختتامیه این جشنواره که  از تاریخ ۱۰ الی۱۴ شهر یور ماه ۹۷بود در سالن کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد و فیلمساز نوجوان هرمزگانی موفق به دریافت رتبه سوم در کشور شد.

← ادامه خبر …

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس

فرهنگسرای گلستان شهرداری بندرعباس در آیینی با حضور جمعی از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز: عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس در این آیین با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: تجلی افکار و معانی ارزشمند این شهیدان والامقام، وحدت دولت و مردم در سایه اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت، الهام‌بخش تلاش و روشنی بخش مسیری است که دستیابی به رشد، توسعه، اقتدار و سرافرازی کشور را به دنبال خواهد داشت.

عباس امینی زاده با اشاره به نگاه فرهنگی شهرداری بندرعباس، افزود: این پروژه به عنوان یکی دیگر از قطعات پازل فرهنگی شهر، توسط مجموعه معاونت امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس آماده بهره‌برداری است.

← ادامه خبر …