شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

به همت کانون های مساجد

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: هرچند با شروع ویروس کرونا فعالیت مساجد واماکن مذهبی تعطیل شد اما چراغ خانه های خدا به همت وجود کانون های مساجد، پایگاه های بسیج و هیات های مذهبی استان در راستای امید بخشی به مردم همچنان روشن و پرفروغ است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، رضا کمالی زرکانی در جمع خبرنگاران افزود: انتشار ویروس کرونا که قرنطینه خانگی را به دنبال داشت، موجب شد تا ظرفیت و توان کانون های فرهنگی هنری مساجد  به عنوان پایگاه های مهم اجتماعی بهتر دیده شود.

← ادامه خبر …

مردم هرمزگان با شرکت در” بهارانه کتاب ۹۹ ” از یارانه ۲۰درصدی کتاب بهره مند می شوند

مردم هرمزگان با شرکت در” بهارانه کتاب ۹۹ ” از یارانه ۲۰درصدی کتاب بهره مند می شوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اجرای طرح “بهارانه کتاب ۹۹ ” و تخصیص یارانه ۲۰درصدی کتاب خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: تخصیص یارانه ۲۰درصدی کتاب توسط مدیر عامل موسسه خانه کتاب صورت گرفته که میزان یارانه اختصاص یافته به طرح ” بهارانه کتاب ۹۹″ ۲۰ میلیارد ریال و یارانه خرید کتاب ۲۰ درصد است.

وی عنوان کرد : کتابفروشی های استان هرمزگان (پاتوق کتاب هرمزگان ، فروش کتاب و محصولات فرهنگی بو کتاب ، کتاب سرو بندرعباس ، کتابسرای سروش بندرعباس ) به طرح ” بهارانه کتاب ۹۹″  پیوسته اند و در این طرح تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا است و به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، خریدهای غیر حضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه از سوی کتابفروشی ها پوشش داده می شود.

← ادامه خبر …

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان:

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: معلمان هرمزگان با تمام کمبودها در سنگر تعلیم و تربیت فداکاری می کنند به گونه ای که جایگاه ۱۱ کشوری در شاخص های عمومی و اختصاصی به هرمزگان رسید.

به گزارش صدف نیوز، موسی دادی زاده سرخائی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان گفت: از کلیه معلمان عزیزم بابت تمام فداکاری ها و کمی و کاستی ها تقدیر می کنم. آنها با صبر، حوصله و ابتکارات خود، دانش آموزان هرمزگان را آموزش می دهند.

وی افزود: با همت بلند فرهنگیان هرمزگان، آموزش و پرورش استان در شاخصه عمومی و اختصاصی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است، ۱۶ پله صعود کرده و به مقام ۱۱ کشور دسترسی پیدا کرده است.

← ادامه خبر …

اختصاص بیمه بیکاری به شاغلین صنوف فرهنگی و هنری هرمزگان

اختصاص بیمه بیکاری به شاغلین صنوف فرهنگی و هنری هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تخصیص بیمه بیکاری به شاغلین صنوف فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت ها و صنوف مختلف فرهنگی و هنری،گفت: شاغلین موسسات فرهنگی هنری،چاپخانه ها،کانون های آگهی و تبلیغات،آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفا به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شده اند از بیمه بیکاری بهره مند می شوند.

← ادامه خبر …

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

ماسک بومی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اقدام خلاقانه طراح هرمزگانی در تولید (برکانو) در شرایط فعلی و شیوع کرونا باعث تشویق خانواده ها در استفاده از ماسک  و رعایت موارد بهداشتی می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر از رامین چمنی بعنوان طراح و ایده پرداز این اثر و تیم حرفه ای ایشان از انجمن طراحان لباس هرمزگان متشکل از خانمها: دکترآزاده آریانا (سرپرست)، سارا پورتقی، مریم راهپیما و حلیمه دهقانی که از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای هرمزگان هستند بیان داشت: “برکانو “ که کاملا منطبق و هماهنگ با پوشش و لباس زنان هرمزگانی است پاسخی عالمانه و خلاقانه به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و تبدیل تهدید به فرصت است.

← ادامه خبر …

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا هر دستگاه وظیفه ای بر عهده دارد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این ایام با تولید و اجرای برنامه های شاد و مفرح می تواند باعث افزایش نشاط و شادابی مردم و تقویت روحیه عموم جامعه شود.

وی افزود: تصمیم گرفته ایم در این ایام با ابزار فرهنگ و هنر به مقابله با این بیماری برویم و بدون تردید روحیه بخشی به مردم و افزایش انگیزه ها می تواند و ما را در نابودی این بیماری کمک کند.

← ادامه خبر …