شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

عملیات احداث تالار فرهنگی بندرعباس مجددا آغاز می شود

عملیات احداث تالار فرهنگی بندرعباس مجددا آغاز می شود

تالار مرکزی بندرعباس

استاندار هرمزگان از آغاز مجدد عملیات اجرایی تالار فرهنگی بندرعباس در دیدار خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی استاندار هرمزگان در تهران با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهت تعیین تکلیف تالار فرهنگی بندرعباس و شروع مجدد آغاز عملیات اجرایی آن دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر همتی ضمن قدردانی از اقدام شایسته و قابل قدردانی دستگاه قضایی در راستای تحقق  مطالبه و دغدغه اهالی فرهنگ و هنر، تصریح کرد: حمایت ویژه رییس کل دادگستری هرمزگان و دادستان مرکز استان با تفسیر درست از قانون موجب شد که علاوه بر پیشگیری از هدر رفت بیت المال، دغدغه و مطالبه اهالی فرهنگ و هنر در خصوص تالار مرکزی بندرعباس رفع شود.

← ادامه خبر …

تدوین سند راهبردی قرآن و عترت و تشکیل مجمع خیرین قرآنی هرمزگان

تدوین سند راهبردی قرآن و عترت و تشکیل مجمع خیرین قرآنی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تدوین سند راهبردی قرآن و عترت و تشکیل مجمع خیرین قرآنی هرمزگان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در نشست با هیات مدیره اتحادیه تشکل ها و موسسات قرآن و عترت هرمزگان ضمن تاکید بر جایگاه ویژه این موسسات در ترویج قرآن کریم در سطوح مختلف جامعه، بر تدوین سند راهبردی قرآن و عترت تاکید کرد.

وی موسسات قرآنی را حلقه ارتباطی و اجرایی برنامه های قرآنی در استان دانست و بیان کرد : تجمیع موسسات قرآنی در هرمزگان که با هدف هم افزایی ، اقتصاد مقاومتی و افزایش و کیفیت محصولات قرانی صورت گرفت نشانه همبستگی ، تعامل سازنده و توانمندی این موسسات است.

ساعت:۰۵:۰۹ بعد از ظهر – ۹۹/۱۰/۰۹

← ادامه خبر …

برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب هرمزگان در نیمه دوم دی ماه

برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب هرمزگان در نیمه دوم دی ماه

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: نمایشگاه مجازی سراسری کتاب، نیمه دوم دی ماه برگزار می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی اظهار کرد: براساس دستورالعمل ارسالی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران به صورت سراسری در نیمه دوم دی ماه برگزار می شود و همه شهروندان در استان هرمزگان امکان خرید از این نمایشگاه را دارند.

او افزود: امکان خرید کتاب به صورت مجازی از طریق آدرس اینترنتی مستقلی که اعلام خواهد شد صورت می گیرد و خرید با هر کارت عضو شتاب که رمزدوم اینترنتی داشته باشد امکان پذیر است.

← ادامه خبر …

هرمزگان در فروش کتاب جزء رتبه های برتر کشور است

هرمزگان در فروش کتاب جزء رتبه های برتر کشور است

کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب استان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی با اعلام این خبر گفت: طرح پاییزه فروش کتاب از ۲۴ لغایت ۳۰ آبان همزمان با بیست و هشتمین هفته کتاب ایران در هرمزگان برگزار شد که با استقبال شهروندان همراه بود.

وی افزود: در مجموع چهار کتابفروشی در بندرعباس عضو این طرح بودند که کتاب های مشمول این طرح با تخفیف ۲۰ درصد عرضه شد و با توجه به تعداد محدود کتابفروشی ها و سقف مشخص خرید برای هر نفر تا مبلغ ۲۰۰ هزار تومان، استقبال و خرید مردم بسیار قابل توجه بوده است.

← ادامه خبر …

هرمزگان از غنای ویژه ای در قصه گویی برخوردار است

هرمزگان از غنای ویژه ای در قصه گویی برخوردار است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر به میزبانی روستای شمیل گفت: هرمزگان از غنای ویژه ای در قصه گویی برخوردار است.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تبریک هفته وحدت بیان کرد: در اهمیت قصه همان بس که در کتاب قرآن کریم بسیاری از موارد مهم بصورت قصه بیان شده است که برای همگان قابل درک باشد.

وی افزود: در فرهنگ عامه نیز برای محافظت و ماندگاری هر چیز آنرا به زبان قصه تبدیل می کنند و به همین دلیل است که باید فرهنگ شفاهی هر منطقه که بستر اصلی قصه هاست مورد تحقیق و پژوهش جدی قرار گیرد.

← ادامه خبر …

هفتمین دوره جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب در هرمزگان برگزار می شود

هفتمین دوره جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب در هرمزگان برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هفتمین دوره جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب در سراسر هرمزگان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌منظور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزۀ کتاب و کتاب‌خوانی و جلب توجه مردم، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، هفتمین دورۀ «جشنوارۀ روستاها و عشایر دوستدار کتاب » را در سطح روستاها و عشایر سراسر استان با رویکرد مجازی برگزار می شود.

← ادامه خبر …