شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان باید شکل گیرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان باید شکل گیرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست با جمعی از گروه های فعال موسیقی هرمزگان گفت: بخش قابل توجهی از موسیقی هرمزگان بالقوه مانده است.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی به تلاش و کوشش انجمن موسیقی هرمزگان در نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این جشنواره بستر و شرایط مناسبی را برای برخی گروه های بومی و محلی فراهم کرد تا بتوانند آثار خود را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی به مزیت های این رویداد پرداخت و افزود: یکی از مهمترین نتایج و مزیت های نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس این بود که متوجه شدیم ظرفیت های بالقوه و ناشناخته بسیاری در این حوزه وجود دارد که باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی شرایط ظهور و بروز آنها را فراهم سازیم.

← ادامه خبر …

آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

نهمین جشنواره خلیج فارس در بندرعباس

نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس با حضور مقامات کشوری و لشکری و جمعی از پژوهشگران، محققین، هنرمندان، خبرنگاران داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر دریادار خانزادی فرمانده منطقه یکم ارتش جمهوری اسلامی ایران و آشوری عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از سخنرانان ابتدای این آیین بودند.

سخنرانی دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اجرای موسیقی آیینی حماسی(جهله نوازی)، نقالی (جنگنامه کشم)، پخش تیزر خلیج فارس و اجرای موسیقی گروه آنامیس از دیگر بخش های این آیین بود.

← ادامه خبر …

نهمین جشنواره بین المللی خلیج فارس با حضور وزیر ارشاد در بندرعباس برگزار می شود

نهمین جشنواره بین المللی خلیج فارس با حضور وزیر ارشاد  در بندرعباس برگزار می شود

نهمین جشنواره خلیج فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش صدف نیور به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، “رضا کمالی زرکانی ” در نشست خبری با اشاره به جایگاه و اهمیت روز ملی خلیج فارس، تاکید کرد: روز ملی خلیج فارس باید با فرهنگ سازی به عنوان یکی از برنامه های مهم ملی تبدیل و جشن های بزرگداشت آن همانند روز ۲۲ بهمن به صورت کاملا خودجوش و مردمی برگزار شود.

← ادامه خبر …

تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس

تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس

دیدار مدیر کل راه با مدیر کل ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در نشست مشترک با مدیر کل مسکن، راه و شهرسازی استان هرمزگان به بررسی پروژه های عمرانی  حوزه فرهنگ و هنر استان پرداختند .

وی افزود: سرانه مردم هرمزگان از فضای فرهنگی بسیار پایین تر از استاندارد کشور است و در جهان برای هر نفر یک متر فضای فرهنگی وجود دارد و در کشور نیز به ازای هر هشت نفر یک متر فضای فرهنگی موجود است اما در هرمزگان حدودا به ازای هر ۶۰ نفر یک متر فضا وجود دارد که مطلوب نیست.

← ادامه خبر …

حضور در مساجد جوانان را در برابر آسیب ها واکسینه می کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

حضور در مساجد جوانان را در برابر آسیب ها واکسینه می کند

کمالی زرکانی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمن، گفت: حضور در فضای معنوی مساجد، نسل جون ما را در برابر آسیب های اجتماعی واکسینه می کند.

به گزارش صدف نیوز، «رضا کمالی زرکانی» در پنجمین همایش «نقش زنان در تداوم انقلاب و تحقق تمدن نوین اسلامی» با اشاره به مقدس بودن فضای مساجد، اظهار کرد: قرار گرفتن فرد در فضای معنوی مسجد، او را از گزند آسیب های اجتماعی مصون نگه می دارد.

وی با اشاره به آیه شریفه ای که بر عمران مسجد تاکید دارد، افزود: مراد از عمران و آبادانی مساجد در این آیه، بیشتر عمران معنوی آن است که با حضور پررنگ آحاد مردم به ویژه نسل جوان محقق می شود.

← ادامه خبر …

هرمزگان جزو پرفروش ترین استان ها در بخش کتاب است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

 هرمزگان جزو پرفروش ترین استان ها در بخش کتاب است

شانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: هرمزگان جزو پرفروش ترین استان ها در بخش کتاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان بیان کرد: هرمزگان جزو چند استان پرفروش کشور است و مردم فرهنگ دوست و کتاب دوست استان ثابت کردند که اهل مطالعه هستند .

به گزارش صدف نیوز رضا کمالی زرکانی ادامه داد: امسال علیرغم سختی ها، فرصت کم و تغییر تاریخ نمایشگاه از کیفیت آن کم نشده است.

کمالی زرکانی افزود: این نمایشگاه حاصل زحمات مجموعه ارشاد به تنهایی نیست بلکه تمام مدیران استانی در این مهم نقش داشته اند.

← ادامه خبر …