(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار فرهنگی و هنری

کتاب، نگاه به زندگی را عوض می‌کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

کتاب، نگاه به زندگی را عوض می‌کند

مدیر کل ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست شورای اداری آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس گفت: کتاب و مطالعه می تواند نگاه به زندگی را عوض کند.

به گزارش صدف نیوز؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست شورای اداری آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس که بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات این ناحیه برگزار شد به مشکلات حوزه کتاب اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اشکالاتی که در حوزه اجرا داریم قطور بودن کتاب هاست، فکر می کنیم کتاب هایی که دارای وزن و حجم بالا هستند، وزن علمی زیادی دارند و به خواندن آن رغبت نمی کنیم. لذا اولین کاری که برای رفع این معضل باید بکنیم این هست که حجم کتاب ها را کم کنیم و در مکان های عمومی مانند آرایشگاه ها، پارک ها رستورانها و … کتاب هایی با حجم کم بگذاریم که مردم مطالعه کنند.

← ادامه خبر …

فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان جلسه شورای اداری در شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ، اظهار کرد: اساس فرهنگ مثل هوا و تنفس است و هر چه این هوا سالم‌تر باشد زندگی و زیست راحت‌تر و آسان‌تر می‌شود و اگر این فضا آلوده باشد زندگی سخت‌تر خواهد شد.

وی افزود: اگر به فرهنگ به عنوان یک پایه توجه کنیم اقتصاد و گردشگری نیز رونق پیدا خواهد کرد و اگر فرهنگ عمومی رشد پیدا کند جامعه سالمتری خواهیم داشت.

← ادامه خبر …

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

جشنواره تئاتر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان توسط انجمن نمایش نقطه عطف هنر استان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان خانواده نمایش استان گفت: بالندگی، شادابی و جایگاه مطلوب تئاتر استان مرهون تلاش و زحمات نسل های گذشته و امروز خانواده نمایش استان است.

وی افزود: دو دوره متوالی است که برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان به انجمن نمایش استان واگذار شده که نتیجه آن بسیار مطلوب بوده و در شیوه برگزاری و ایجاد شور و نشاط در اهالی تئاتر به نقطه عطفی تبدیل شده است.

← ادامه خبر …

خبرنگار برتر حوزه نماز هرمزگان معرفی شد

خبرنگار برتر حوزه نماز هرمزگان معرفی شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: ستاد اقامه نماز استان هرمزگان حسین فریدونی از نشریه صدف هرمزگان را به عنوان خبرنگار برتر حوزه نماز انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد عنوان کرد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با ستاد اقامه نماز استان، مقرر گردید در جهت تشویق نشریات و روزنامه ها به تبلیغ فرهنگ نماز خوانی از خبرنگاران فعال در این حوزه تجلیل و تقدیر به عمل آید.

← ادامه خبر …

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن انتقاد از معرفی تک بُعدی سیره امام هشتم، تاکید کرد: نباید شخصیت نورانی امام رضا(ع) تنها به ضامن آهو بودن محدود شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد در مراسم اختتامیه یازهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر شهرستان میناب اظهار کرد: ایجاد تعامل، حلم و بردباری در گفتگو با مخالفان یکی از ویژگی های امام رضا(ع) در نهادینه کردن مبانی اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه حضور امام رضا(ع) در دربار مامون، تاکتیکی سیاسی اجتماعی اسلامی بود که توانست شیعه را تا به امروز تثبیت کند، به انتقاد از رسانه ها، سخنوران و اندیشمندان در تک بُعدی معرفی کردن سیره امام هشتم پرداخت و افزود: شخصیت و سیره علی بن موسی الرضا(ع) بسیار گسترده است و نباید این شخصیت نورانی را تنها به ضمانت آهو محدود کنیم.

← ادامه خبر …

حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان حذف شده بود

به دلیل خارج شدن استان هرمزگان از لیست استان های محروم؛

حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان حذف شده بود

مراسم روز خبرنگار در بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: هرمزگان جزء استان های کم برخوردار در حمایت از مطبوعات قرار خواهد گرفت.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری دستگاه های مختلف در برگزاری مطلوب مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: به دلیل خارج شدن استان هرمزگان از لیست استان های محروم، حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان هم حذف شده بود و با رایزنی هایی که انجام دادیم قرار شد  که در این زمینه تجدید نظر شود که مطبوعات این استان نیز مورد حمایت قرار گیرند.

← ادامه خبر …