شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

لزوم تقویت تجهیزات فعالیت‌های فرهنگی و هنری در هرمزگان

لزوم تقویت تجهیزات فعالیت‌های فرهنگی و هنری در هرمزگان

دیدار استاندار با کارکنان ارشاد هرمزگان

استاندار هرمزگان زبان فرهنگ و هنر را بسیار اثرگذار دانست و بر لزوم تقویت امکانات و تجهیزات فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان تاکید کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه فرهنگ اساس هر جامعه را تشکیل می‌دهد، عنوان کرد: زبان فرهنگ و هنر بسیار اثرگذار است و پیام‌های خوب را می‌توان در این قالب به جامعه منتقل کرد.

وی ادامه داد: مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های فرهنگی و هنری استان هرمزگان از جایگاه بسیار مهمی برخوردار هستند و می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

← ادامه خبر …

انتشار برخی آگهی های دولتی در هفته نامه ها بلامانع است

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی:

انتشار برخی آگهی های دولتی در هفته نامه ها بلامانع است

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در جمع اصحاب رسانه استان هرمزگان گفت: چنانچه دستگاههای اجرایی تمایل به انتشار برخی آگهی های خود در هفته نامه های واجد شرایط را داشته باشند با ذکر این نکته در نامه ارسالی خود به واحد آگهی های ارشاد می توانند چنین درخواستی را داشته باشند و از نظر ما ایرادی ندارد.

به گزارش صدف نیوز، محمدرضا دربندی افزود: انتشار آگهی در پایگاه های خبری و خبرگزاری ها نیز بزودی اجرایی می شود. ← ادامه خبر …

تصمیم داریم جشنواره های استانی را در شهرستان های مختلف اجرا کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

تصمیم داریم جشنواره های استانی را در شهرستان های مختلف اجرا کنیم

دکتر رضا کمالی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: اولویت راهبرد فرهنگی در استان هرمزگان بر مبنای تامین زیر ساخت های فرهنگی است.

به گزارش صدف نیوز، « رضا کمالی زرکانی » در نشست شورای ادارات ستادی و شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار کرد: اعتبارات فرهنگی و هنری بر اساس برنامه های پیشنهادی و مصوب در استان توزیع می شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و هنری باید با مشارکت دیگر دستگاه ها برگزار شود، افزود: یکی از معیارهای ارزیابی روسای شهرستانی میزان سطح مشارکت دستگاه ها در اجرای برنامه هاست.

← ادامه خبر …

بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان باید شکل گیرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان باید شکل گیرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست با جمعی از گروه های فعال موسیقی هرمزگان گفت: بخش قابل توجهی از موسیقی هرمزگان بالقوه مانده است.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی به تلاش و کوشش انجمن موسیقی هرمزگان در نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این جشنواره بستر و شرایط مناسبی را برای برخی گروه های بومی و محلی فراهم کرد تا بتوانند آثار خود را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی به مزیت های این رویداد پرداخت و افزود: یکی از مهمترین نتایج و مزیت های نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس این بود که متوجه شدیم ظرفیت های بالقوه و ناشناخته بسیاری در این حوزه وجود دارد که باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی شرایط ظهور و بروز آنها را فراهم سازیم.

← ادامه خبر …

آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد

نهمین جشنواره خلیج فارس در بندرعباس

نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس با حضور مقامات کشوری و لشکری و جمعی از پژوهشگران، محققین، هنرمندان، خبرنگاران داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر دریادار خانزادی فرمانده منطقه یکم ارتش جمهوری اسلامی ایران و آشوری عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از سخنرانان ابتدای این آیین بودند.

سخنرانی دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اجرای موسیقی آیینی حماسی(جهله نوازی)، نقالی (جنگنامه کشم)، پخش تیزر خلیج فارس و اجرای موسیقی گروه آنامیس از دیگر بخش های این آیین بود.

← ادامه خبر …

نهمین جشنواره بین المللی خلیج فارس با حضور وزیر ارشاد در بندرعباس برگزار می شود

نهمین جشنواره بین المللی خلیج فارس با حضور وزیر ارشاد  در بندرعباس برگزار می شود

نهمین جشنواره خلیج فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش صدف نیور به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، “رضا کمالی زرکانی ” در نشست خبری با اشاره به جایگاه و اهمیت روز ملی خلیج فارس، تاکید کرد: روز ملی خلیج فارس باید با فرهنگ سازی به عنوان یکی از برنامه های مهم ملی تبدیل و جشن های بزرگداشت آن همانند روز ۲۲ بهمن به صورت کاملا خودجوش و مردمی برگزار شود.

← ادامه خبر …