شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

۲۰ درصد آثار راه یافته به جشنواره پویش کتاب از هرمزگان است

 ۲۰ درصد آثار راه یافته به جشنواره پویش کتاب از هرمزگان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در تشریح گزارش کتابخوانی در استان هرمزگان گفت: ۲۰۰ اثر از استان به جشنواره پویش کتاب راه یافت که ۲۰ درصد کل آثار بود

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در شصت و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان، در خصوص ارایه گزارش وضعیت کتاب و کتابخوان در استان  اظهار کرد: هم اکنون تعداد باشگاه های کتابخوانی استان ۱۷۵ مورد، روستاهای دوستدار کتاب ۲۴ مورد، اهدای کتاب بیش از ۲۰هزار جلد، چاپ کتاب۱۴۸عنوان، خرید کتاب مولفان استان۳۶۰عنوان در سال گذشته رسیده که بین ۷۰ تا سیصد درصد رشد داشته ایم.

← ادامه خبر …

کرونا سبب تعطیلی جشنواره‌های ملی و استانی در هرمزگان شد

مدیرکل ارشاد هرمزگان:

کرونا سبب تعطیلی جشنواره‌های ملی و استانی در هرمزگان شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان شیوع کرونا را عامل لغو جشنواره‌های متعدد ملی و استانی در این استان دانست.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی  اظهار داشت: جمعیت تحت تکفل وزارت ارشاد جزو اولین دسته و اقشاری بودند که با شیوع ویروس کرونا فعالیتشان تعطیل شد و احتمالا جزو آخرین گروه هم خواهند بود که آغاز به فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: طبق دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه برخی از سالن‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت خود آغاز به کار کنند از اول تیرماه برخی از سالن‌ها و آموزشگاه‌ها فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند.

← ادامه خبر …

تمامی خدمات فرهنگی و هنری هرمزگان بصورت غیر حضوری انجام می شود

تمامی خدمات فرهنگی و هنری هرمزگان بصورت غیر حضوری انجام می شود

دکتر کمالی زرکانی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از انجام تمامی خدمات فرهنگی و هنری بصورت غیرحضوری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین تاکید ستاد مبارزه با این بیماری مبنی بر ارایه تمامی خدمات بصورت الکترونیکی جهت تشویق مردم برای در خانه ماندن تمهیدات لازم در همه زمینه ها  در حوزه فرهنگ و هنر صورت گرفته است.

وی افزود: هر چند ارایه برخی خدمات فرهنگی – هنری از گذشته بصورت الکترونیکی انجام می گرفت اما هم اکنون زمینه لازم برای همه فعالیت ها و صدور کلیه مجوزها به صورت غیرحضوری فراهم شده است.

← ادامه خبر …

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

به همت کانون های مساجد

چراغ مساجد هرمزگان در ایام کرونایی روشن است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: هرچند با شروع ویروس کرونا فعالیت مساجد واماکن مذهبی تعطیل شد اما چراغ خانه های خدا به همت وجود کانون های مساجد، پایگاه های بسیج و هیات های مذهبی استان در راستای امید بخشی به مردم همچنان روشن و پرفروغ است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، رضا کمالی زرکانی در جمع خبرنگاران افزود: انتشار ویروس کرونا که قرنطینه خانگی را به دنبال داشت، موجب شد تا ظرفیت و توان کانون های فرهنگی هنری مساجد  به عنوان پایگاه های مهم اجتماعی بهتر دیده شود.

← ادامه خبر …

مردم هرمزگان با شرکت در” بهارانه کتاب ۹۹ ” از یارانه ۲۰درصدی کتاب بهره مند می شوند

مردم هرمزگان با شرکت در” بهارانه کتاب ۹۹ ” از یارانه ۲۰درصدی کتاب بهره مند می شوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اجرای طرح “بهارانه کتاب ۹۹ ” و تخصیص یارانه ۲۰درصدی کتاب خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: تخصیص یارانه ۲۰درصدی کتاب توسط مدیر عامل موسسه خانه کتاب صورت گرفته که میزان یارانه اختصاص یافته به طرح ” بهارانه کتاب ۹۹″ ۲۰ میلیارد ریال و یارانه خرید کتاب ۲۰ درصد است.

وی عنوان کرد : کتابفروشی های استان هرمزگان (پاتوق کتاب هرمزگان ، فروش کتاب و محصولات فرهنگی بو کتاب ، کتاب سرو بندرعباس ، کتابسرای سروش بندرعباس ) به طرح ” بهارانه کتاب ۹۹″  پیوسته اند و در این طرح تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا است و به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، خریدهای غیر حضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه از سوی کتابفروشی ها پوشش داده می شود.

← ادامه خبر …

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان:

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: معلمان هرمزگان با تمام کمبودها در سنگر تعلیم و تربیت فداکاری می کنند به گونه ای که جایگاه ۱۱ کشوری در شاخص های عمومی و اختصاصی به هرمزگان رسید.

به گزارش صدف نیوز، موسی دادی زاده سرخائی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان گفت: از کلیه معلمان عزیزم بابت تمام فداکاری ها و کمی و کاستی ها تقدیر می کنم. آنها با صبر، حوصله و ابتکارات خود، دانش آموزان هرمزگان را آموزش می دهند.

وی افزود: با همت بلند فرهنگیان هرمزگان، آموزش و پرورش استان در شاخصه عمومی و اختصاصی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است، ۱۶ پله صعود کرده و به مقام ۱۱ کشور دسترسی پیدا کرده است.

← ادامه خبر …