شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

سرپرست سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری بندرعباس منصوب شد

با حکمی از سوی مهدی نوبانی؛

سرپرست سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری بندرعباس منصوب شد

انتصاب رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری

به گزارش صدف نیوز، طی حکمی از سوی مهدی نوبانی شهردار بندرعباس، رسول جهانداری به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس منصوب و جایگزین حامد رضوانی رئیس سابق این سازمان شد.

مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در آیین معارفه سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی که با حضور معاونان و جمعی از مدیران برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات حامد رضوانی اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت نخبگان و برنامه ریزی در حوزه فرهنگی ورزشی و اجتماعی می توانیم تحول اساسی در این حوزه ایجاد کنیم.

گفتنی است رسول جهانداری پیش از این، دبیر فرهنگی کنگره ۱۵۰۰ شهید استان را در کارنامه خود دارد.

ساعت: ۰۹:۱۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم

اسماعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم

جهانگیری، مدیر کل ارشاد هرمزگان

حکم اسماعیل جهانگیری بعنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز ۱۵ دیماه طی مراسمی توسط سید محمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی اهدا شد.

به گزارش صدف نیوز، اسماعیل جهانگیری، در مراسم معارفه بیان کرد: قبل از اینکه در این جایگاه قرار بگیرم، باید اعلام کنم بنده امروز خدمتگزار تمامی اصحاب فرهنگ و هنر هستم.

وی با بیان اینکه بنده ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستم و متعلق به هیچ گروه سیاسی نبوده و نیستم، اظهار کرد: اگر امروز در این جمع حاضر شدم و به فرزند هرمزگان اعتماد شده نشان دهنده وحدت بزرگان هرمزگان است.

جهانگیری میدان شناسی را مهمترین شاخص در عرصه نبرد جنگ نرم دانست و افزود: یک مدیر فرهنگی باید در نبرد فرهنگی ، میدان عملکرد و کارکرد خود را بشناسد و در این صورت است که می تواند با اتکاء بر باورهای اعتقادی قوی و تکیه بر نیروهای ارزشی و انقلابی در این نبرد پیروز شود.

← ادامه خبر …

درخشش هنرمند عکاس هرمزگانی در جشنواره بین المللی عکس صربستان

درخشش هنرمند عکاس هرمزگانی در جشنواره بین المللی عکس صربستان

اثری از رضا فتحی مقدم

یک اثر با عنوان “کودکانه ” از رضا فتحی مقدم عکاس برجسته و نام آشنای هرمزگانی به چهل و پنجمین دوره جشنواره بین المللی عکس کودک در کشور صربستان راه یافت .

به گزارش صدف نیوز، این جشنواره با کد PH834  زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی ، فیاپ (شماره پاتروناژ ۲۰۲۱/۵۶۸) و انجمن عکاسی آمریکا ، PSA(شماره پاتروناژ ۱۷۰۲-۲۰۲۱) برگزار شده و عکسهای راه یافته در آن برای دریافت القاب FIAP و PSA محاسبه میشود.

شایان ذکر است رضا فتحی مقدم از عکاسان صاحب نام و شناخته شده در کشور می باشد وی عضو فدراسیون بین المللی هنر عکاسی فیاپ ، انجمن عکاسان ایران ، انجمن عکاسان هرمزگان و انجمن سینمای جوان ایران دفتر بندرعباس می باشد.

ساعت: ۰۹:۴۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

پیشنهاد نامگذاری روز بندرعباس توسط مدیرکل ارشاد هرمزگان

پیشنهاد نامگذاری روز بندرعباس توسط مدیرکل ارشاد هرمزگان

پیشنهاد روز بندرعباس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس به ریاست فاطمه جراره، طرح نامگذاری روز بندرعباس در تقویم فعالیت های استان را پیشنهاد دادند.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در این نشست شهر ها را یک اکوسیستم پویا و زنده و بالنده دانست و گفت: خیلی از عوامل سخت افزاری و نرم افزاری در کنار هم قرار می گیرد تا یک شهر ایجاد شود اما آنچه به شهر روح و جان می دهد فرهنگ و هنر است.

وی به اهمیت فرهنگ در توسعه شهرها اشاره کرد و افزود: فرهنگ بستری را فراهم می کند که باعث قابلیت مضاعف می شود و رشد و توسعه ی شهرها را چندین برابر می کند.

← ادامه خبر …

کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» رونمایی شد

کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» رونمایی شد

رونمایی از کتاب

مراسم رونمایی از کتاب خاطرات ۹مادر شهید هرمزگان تحت عنوان «چارقدی پر از ماهی گلی» به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در بندرعباس آغاز شد.

به گزارش صدف نیوز، رونمایی از این کتاب همزمان با آیین سراسری رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب خاطرات یکی از مادران شهید دفاع مقدس با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رییس حوزه هنری استان و جمعی از مادران شهدای هرمزگان در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس آغاز شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات ۹ مادر شهید هرمزگان  گفت: هزاران کتاب نانوشته در سینه رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا به یادگار مانده که باید این گنج عظیم فرهنگی استخراج و در معرض استفاده عموم قرار گیرد.

← ادامه خبر …

تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در هرمزگان

تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در هرمزگان

هفته کتاب و کتابخوانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جلسه هماهنگی برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی گفت: در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه لازم است در تبلیغات و اطلاع رسانی الگو سازی هدفمند جایگزین کلی گویی های شعاری شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در اهمیت کتاب و مطالعه بیان کرد: خیلی ها به واسطه همنشینی با کتاب و مطالعه توانسته اند به برند های معتبر و ماندگاری در جامعه تبدیل شوند، اما متاسفانه ما نتوانستیم کتاب را به یک برند ماندگار در جامعه تبدیل کنیم.

← ادامه خبر …