صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار فرهنگی و هنری

تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر هرمزگان

تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست با معاونین ، روسای ستادی و شهرستانی گفت: تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر است.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری ضمن تاکید بر اهمیت رسیدگی و توجه ویژه به هنرمندان در شهرستان های مختلف افزود: جایگاه و کارکرد شهرستان ها نسبت به مرکز استان نسبت صف به قرارگاه است و اگر در این ارتباط اختلال ایجاد شود کارایی و کیفیت خدمات رسانی و پشتیبانی کاهش می یابد و هنرمندان متضرر می شوند.

وی افزود: همه روسای شهرستانی می بایست نسبت به هنرمندان کوشش مجاهدانه و سعه صدر بالا داشته باشند و امورات و مطالبات هنرمندان را با جدیت در دستور کار ویژه قرار دهند.

← ادامه خبر …

از برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان تقدیر شد

از برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان تقدیر شد

جهانگیری، مدیر کل ارشاد هرمزگان

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت با داوری کیومرث پور احمد، حسن نقاشی و محمود شهبازی معرفی و با حضور اسمعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر میرزایی مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تجلیل شدند.

به گزارش صدف نیوز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان گفت: هنرمند اثرگذار، مطالبه گر و متعهد است.

اسمعیل جهانگیری افزود: قدر داشته هایمان و کسانی که در مسیر هنر متعهدانه گام بر میدارند را باید بدانیم و شرایط و بستر  لازم را برای تولید آثار در تراز نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش مهیا کنیم.

← ادامه خبر …

آثار راه یافته بخش مسابقه جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان اعلام شد

آثار راه یافته بخش مسابقه جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان اعلام شد

اسمعیل جهانگیری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت خبر داد.

اسمعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و دبیر یازدهمین جشنواره استانی فیلم اردیبهشت هرمزگان صبح امروز در گفت و گویی رسانه‌ای از راه یابی۴۶  فیلم کوتاه به بخش مسابقه  یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت خبرداد.

وی افزود: در یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت به ترتیب در بخش داستانی ۱۸ فیلم کوتاه  داستانی، در بخش مستند ۱۴ فیلم کوتاه مستند، در بخش تجربی ۸ فیلم کوتاه تجربی و همچنین در بخش انیمیشن ۶ فیلم کوتاه انیمیشن به رقابت می پردازند.

دبیر یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت تاکید کرد از تمامی فیلمسازان حاضر در بخش مسابقه درخواست می گردد که تا تاریخ ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ نسخه اصلی فیلم خود را به دبیر خانه جشنواره فیلم اردیبهشت تحویل دهند.

← ادامه خبر …

راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است

اردوی راهیان نور هنرمندان هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در اردوی راهیان نور هنرمندان گفت: راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری در گفتگوی خبری در خصوص اهمیت حضور هنرمندان در منطقه هشت سال دفاع مقدس افزود: همانطور که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) فرمودند که راهیان نور یک فناوری است در جنگ نرم و راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است که می تواند نقش بسیار اثرگذاری را در این عرصه ایفا کند.

← ادامه خبر …

از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد

از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد

تجلیل از پرفسور وثوقی شهواری

به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و همکاری بنیاد نخبگان استان و حضور اساتید دانشگاهی و روسای دستگاه های مختلف استان و محققان و پژوهشگران از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی پرفسور منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد.

به گزارش صدف نیوز، در این آیین، پرفسور منوچهر وثوقی از همه دست اندرکاران به ویژه اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به واسطه برگزاری این برنامه تقدیر و تشکر کرد و گفت: هرمزگان دارای مشاهیر و انسان های برجسته ای است که منحصر به حوزه علم نمی شود و همه بخش های فرهنگ ، هنر، سیاست، دین، صنعت، دریا، کشاورزی، اشتغال، تجارت و … را شامل می شود.

← ادامه خبر …

جشنواره فیلم فجر در بندرعباس با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز بکار کرد

جشنواره فیلم فجر در بندرعباس با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز بکار کرد

جهانگیری، مدیرکل ارشاد هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از آغاز بکار چهلمین جشنواره فیلم فجر با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، اسمعیل جهانگیری به مناسبت آغاز اکران فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو سینمای ستاره شهر و ستاره جنوب بندرعباس گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تغییر رنگ بندی شهر بندرعباس برای حفظ سلامت شهروندان و علاقه مندان اکران فیلم ها با پنجاه درصد ظرفیت سالن ها انجام می پذیرد.

وی افزود:برگزاری جشنواره فیلم فجر پس از دو سال شیوع کرونا فرصت مناسبی برای روحیه بخشی به جامعه و گسترش نشاط و شادابی عمومی می باشد.

← ادامه خبر …