(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار فرهنگی و هنری

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

جشنواره تئاتر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان توسط انجمن نمایش نقطه عطف هنر استان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان خانواده نمایش استان گفت: بالندگی، شادابی و جایگاه مطلوب تئاتر استان مرهون تلاش و زحمات نسل های گذشته و امروز خانواده نمایش استان است.

وی افزود: دو دوره متوالی است که برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان به انجمن نمایش استان واگذار شده که نتیجه آن بسیار مطلوب بوده و در شیوه برگزاری و ایجاد شور و نشاط در اهالی تئاتر به نقطه عطفی تبدیل شده است.

← ادامه خبر …

خبرنگار برتر حوزه نماز هرمزگان معرفی شد

خبرنگار برتر حوزه نماز هرمزگان معرفی شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: ستاد اقامه نماز استان هرمزگان حسین فریدونی از نشریه صدف هرمزگان را به عنوان خبرنگار برتر حوزه نماز انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد عنوان کرد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با ستاد اقامه نماز استان، مقرر گردید در جهت تشویق نشریات و روزنامه ها به تبلیغ فرهنگ نماز خوانی از خبرنگاران فعال در این حوزه تجلیل و تقدیر به عمل آید.

← ادامه خبر …

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن انتقاد از معرفی تک بُعدی سیره امام هشتم، تاکید کرد: نباید شخصیت نورانی امام رضا(ع) تنها به ضامن آهو بودن محدود شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد در مراسم اختتامیه یازهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر شهرستان میناب اظهار کرد: ایجاد تعامل، حلم و بردباری در گفتگو با مخالفان یکی از ویژگی های امام رضا(ع) در نهادینه کردن مبانی اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه حضور امام رضا(ع) در دربار مامون، تاکتیکی سیاسی اجتماعی اسلامی بود که توانست شیعه را تا به امروز تثبیت کند، به انتقاد از رسانه ها، سخنوران و اندیشمندان در تک بُعدی معرفی کردن سیره امام هشتم پرداخت و افزود: شخصیت و سیره علی بن موسی الرضا(ع) بسیار گسترده است و نباید این شخصیت نورانی را تنها به ضمانت آهو محدود کنیم.

← ادامه خبر …

حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان حذف شده بود

به دلیل خارج شدن استان هرمزگان از لیست استان های محروم؛

حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان حذف شده بود

مراسم روز خبرنگار در بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: هرمزگان جزء استان های کم برخوردار در حمایت از مطبوعات قرار خواهد گرفت.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری دستگاه های مختلف در برگزاری مطلوب مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: به دلیل خارج شدن استان هرمزگان از لیست استان های محروم، حمایت دولت از مطبوعات هرمزگان هم حذف شده بود و با رایزنی هایی که انجام دادیم قرار شد  که در این زمینه تجدید نظر شود که مطبوعات این استان نیز مورد حمایت قرار گیرند.

← ادامه خبر …

جشنواره استانی فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه در هرمزگان برگزار می شود

جشنواره استانی فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه در هرمزگان برگزار می شود

سرپرست انجمن سینمای جوان هرمزگان گفت: اولین دوره جشنواره استانی فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه با هدف شکوفایی استعدادهای جوان و ارتقا سطح کیفی فیلم‌نامه در تولیدات سینمایی هرمزگان برگزار می‌شود.

به گزارش صدف نیوز: فروزان کهوری نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اولین دوره جشنواره استانی فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه با هدف شکوفایی استعدادهای جوان و ارتقا سطح کیفی فیلم‌نامه در تولیدات سینمایی هرمزگان توسط انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان و اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان برگزار می‌شود.

← ادامه خبر …

نتایج انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات هرمزگان اعلام شد

نتایج انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات هرمزگان اعلام شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: نتایج انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان اعلام شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد در این خصوص بیان کرد: این مرحله از انتخابات خانه مطبوعات بصورت الکترونیکی برگزار شد و افراد واجد شرایط پس از ثبت نام الکترونیکی و دریافت کد شناسایی رای خود را بصورت الکترونیکی اعلام و اعضای اصلی هیات مدیره خانه مطبوعات استان هرمزگان مشخص گردید.

وی افزود: به گزارش ستاد مرکزی انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات ، در مرحله دوم انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات هرمزگان ، خبرنگارانی که عضویت آنها توسط خانه مطبوعات با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تایید شده بود، واجد شرایط برای شرکت در انتخابات بودند که آرای خود را بصورت الکترونیکی اعلام کردند.

← ادامه خبر …