(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار فرهنگی و هنری

کسب عنوان ” رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی توسط نوجوان هرمزگانی

کسب عنوان ” رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی توسط نوجوان هرمزگانی

رییس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان : فیلمساز نوجوان انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان موفق به کسب عنوان “رتبه سوم ” دومین المپیاد فیلمسازی نوجوان شد .

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، فروزان کهوری نژاد گفت: اختتامیه این جشنواره که  از تاریخ ۱۰ الی۱۴ شهر یور ماه ۹۷بود در سالن کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد و فیلمساز نوجوان هرمزگانی موفق به دریافت رتبه سوم در کشور شد.

← ادامه خبر …

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس

فرهنگسرای گلستان شهرداری بندرعباس در آیینی با حضور جمعی از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز: عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس در این آیین با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: تجلی افکار و معانی ارزشمند این شهیدان والامقام، وحدت دولت و مردم در سایه اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت، الهام‌بخش تلاش و روشنی بخش مسیری است که دستیابی به رشد، توسعه، اقتدار و سرافرازی کشور را به دنبال خواهد داشت.

عباس امینی زاده با اشاره به نگاه فرهنگی شهرداری بندرعباس، افزود: این پروژه به عنوان یکی دیگر از قطعات پازل فرهنگی شهر، توسط مجموعه معاونت امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس آماده بهره‌برداری است.

← ادامه خبر …

آیین بزرگداشت روز خبرنگار در بندرعباس برگزار شد

آیین بزرگداشت روز خبرنگار در بندرعباس برگزار شد

آیین روز خبرنگار در بندرعباس

آیین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار و جمعی از نمایندگان و مدیران این استان در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این آیین اظهار داشت: ۱۷ مرداد یادآور وظیفه سنگین اصحاب رسانه است که سال ها در عرصه اطلاع رسانی با هدف آگاهی بخشی به جامعه قدم در این مسیر گذاشتند.

علی بندرعباسی غلامی رعایت صداقت و امانتداری را دو ویژگی مهم خبرنگاران برشمرد و ادامه داد: گرایش های فکری و حب و بغض ها نباید در انجام این رسالت خطیر تاثیرگذار باشد.

← ادامه خبر …

انتظار می رود جشنواره آسمان هشتم در گستره ملی برگزار شود

انتظار می رود جشنواره آسمان هشتم در گستره ملی برگزار شود

علی بندرعباسی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: خلوص نیت و همراهی و همدلی مردم روستای کردر موجب ثبت نام این روستا به عنوان مبدع جشن های رضوی در کشور شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علی بندرعباسی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر رضوی، عشق و ارادت مردم استان هرمزگان به ویژه اهالی ولایت مدار روستای کردر شهرستان میناب نسبت به اهل بیت(ع) خاصه علی بن موسی الرضا(ع) را زبانزد خاص و عام دانست و افزود: گواه این مدعا طرح ایده جشن های مردمی رضوی و اجرای آن به مدت ۱۲ سال و به صورت مستمر توسط مردم روستای کردر است.

← ادامه خبر …

روز خبرنگار باید فرصتی برای دوستی بیشتر میان اصحاب رسانه باشد

مشاور عالی استاندار هرمزگان:

روز خبرنگار باید فرصتی برای دوستی بیشتر میان اصحاب رسانه باشد

روز خبرنگار

مشاورعالی استاندار هرمزگان خواستار تجلی یافتن وفاق، انسجام و دوستی میان فعالان رسانه ای در برنامه های روز خبرنگار شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدباقر کشفی در نشست هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت روز خبرنگار در هرمزگان که با حضور نمایندگان تشکل های رسانه ای استان هرمزگان برگزار شد، روز خبرنگار را فرصتی برای دوستی بیشتر میان اصحاب رسانه و آغاز یک دوره جدید از فعالیت برای رسانه ها دانست و بیان داشت: دکتر همتی استاندار هرمزگان بر برگزاری برنامه های روز خبرنگار در استان به بهترین شکل ممکن و همچنین بر وفاق و همدلی اهالی رسانه تاکید دارد.

← ادامه خبر …

حمایت از هنرمندان بومی در اولویت است

حمایت از هنرمندان بومی در اولویت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست با جمعی از سینماگران فعال هرمزگان گفت : حمایت از هنرمندان بومی در استان در اولویت برنامه و تخصیص بودجه قرار دارد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تاکید به جایگاه خوب هرمزگان در فرهنگ و هنر کشور افزود : این جایگاه خوب به واسطه حمایت از هنرمندان بومی و تعامل و همکاری خوب با آنها بدست آمده است و این توان در استان وجود دارد که همه کارها توسط هنرمندان بومی انجام گیرد.

وی عنوان کرد: نیازمند ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب از سوی هنرمندان برای تقویت بخش های مختلف فرهنگ و هنر هستیم و تا زمانی این ارتباط دوسویه وجود داشته باشد شرایط فرهنگ رو به بهبود است.

← ادامه خبر …