(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

۱۷۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی در هرمزگان احیا می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:

۱۷۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی در هرمزگان احیا می شود

دکتر امید ذاکری

دکتر امید ذاکری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: بیش از ۱۵۰۰۰۰۰ هکتار از وسعت استان هرمزگان را اراضی بیابانی تشکیل می دهد که ۳۱۸۰۰۰هکتار سطح ۲۸ کانون بحران فرسایش بادی در استان می باشد.

به گزارش صدف نیوز؛ امید ذاکری گفت: با توجه به اینکه در کانون های بحران فرسایش بادی پدیده هایی از قبیل حرکت ماسه های روان و طوفان و گرد و خاک حادث می گردد که باعث تهدید سکونت های انسانی ، جاده ها ، خطوط انتقال نیرو ، بنادر و … می شود لذا این کانون ها در اولویت کاری مقابله با اثرات بیابان زایی این اداره کل قرار دارد.

← ادامه خبر …

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان:

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

ارسال کمک های مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: ۲۳ دستگاه تریلر و کامیون کمک های مردم استان از ۲۴ آبان تاکنون به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.

به گزارش صدف نیوز: علی اعمی برنطین در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمک های یاد شده شامل ۲۵۶ تخته چادر مسافرتی ، ۱۹ هزار و ۲۶۲ تخته پتو ، ۲هزار و ۱۲۸ شعله والور ، یک هزار و ۶۱۱ شعله فانوس ، پنج هزار کیلوگرم نایلون پوشش چادر، ۶ هزار و ۵۶۵ بسته پوشک بچه ، یک هزار و ۳۸۲ ثوب لباس و ۲۶۷ بسته مواد شوینده می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۱۷۷ کارتن بیسکویت ، هشت هزار و ۲۲۲ قوطی کنسرو ، ۵۲۰ کیلو برنج، یک هزار و ۵۰۰ بطری روغن ، ۲۲ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم قند و شکر، ۶۵ کیلوگرم چای، ۲۶ هزار و ۷۶۴ بطری آب معدنی ، ۱۲ هزار و ۳۶۷ قوطی آب میوه ، ۶۳۲ قوطی شیر خشک و یک هزار و ۲۵۲ کیلوگرم خرما از جمله این کمک ها بوده است.

← ادامه خبر …

سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس تشکیل شد

سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس تشکیل شد

hosinipor

سعید حسینی پور به‌عنوان اولین مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با ادغام سازمان‌های اتوبوس‌رانی، تاکسیرانی و پایانه شروع به کار کرد.

به گزارش صدف نیوز، براساس آئین‌نامه مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری می‌تواند در شهرهای با جمعیت بیش از یک‌صد هزار نفر از ادغام سازمان‌های مرتبط با مدیریت یکپارچه ایجاد کند.

سعید حسینی پور در این خصوص گفت: هدف از ادغام یکپارچه‌سازی و هماهنگ کردن خدمات جابه‌جایی در راستای دستیابی به آرمان حمل و نقل پایدار است و امکان دسترسی برای همه اقشار جامعه فراهم‌شده و هزینه‌های اقتصادی را تعدیل کرده و زمینه آلودگی‌های زیست‌محیطی کاهش می‌یابد.

← ادامه خبر …

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در بندرعباس

عزاداران بندرعباس مرکز استان هرمزگان ظهر عاشورا با شنیدن بانگ الله اکبر در صفوفی به هم فشرده و به امامت آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس و به یاد نماز ظهر عاشورای حضرت ابا عبدالحسین (ع) در چهار راه شهید مطهری و در جوار شهدای گمنام این شهر به نماز ایستادند.

به گزارش صدف نیوز، ظهر روز یکشنبه دهم محرم عزاداران حسینی شرکت کننده در دسته های سینه زنی در خیابان و مساجد یا تکایا و حسینیه ها و هیات های حاضر در امام زادگان هرمزگان به محض ورود وقت شرعی به پاس حرمت شهدای نینوا عزاداری را متوقف و نماز ظهر و عصر را اقامه کردند.

← ادامه خبر …

بهره برداری از ۱۶۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان

بهره برداری از ۱۶۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: ۱۶۰ طرح عمرانی با اعتبار ۳۰۵ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش صدف نیوز: حسین داودی بیان داشت: بیش از شصت خانه بهداشت هم به همین مناسبت در استان به بهره برداری می‌رسد. تکمیل فضای فیزیکی خانه بهداشت در استان از اولویتهای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: راه اندازی ۵ مجتمع دندانپزشکی در شهرهای بزرگ استان از دیگر طرحهای عمرانی در هفته دولت است.

← ادامه خبر …

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی:

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی

همزمان با هفته خبرنگار از خبرنگاران حوزه نوسازی مدارس تجلیل شد. نوید احمدی در این مراسم با تکریم جایگاه خبرنگاران گفت: صداقت در گفتار و نوشتار شاخصه اصلی خبرنگاران متعهد است. حوزه رسانه حوزه ای گسترده است که می تواند دستگاههای اجرایی را در خدمت بهتر به مردم یاری رساند.

سرپرست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در ادامه رسالت اصلی خبرنگاران را انعکاس صدای مردم به مسئولین دانست و افزود: شما خبرنگاران جایگاه ویژه ای دارید و همه موظف به تکریم شأن اصحاب رسانه هستند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان،  مهندس احمدی  با اشاره به تعداد مدارس تخریبی و مدارس غیر استاندارد اظهار داشت: هم اکنون ۹۱۹ مدرسه در قالب چهار هزار و ۲۵ کلاس درس در این استان تخریبی و غیراستاندارد است. از این تعداد، ۵۷۹ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۴۲۸ کلاس درس در سطح استان قابلیت مقام سازی دارند و ۳۴۰ مدرسه در قالب یک هزار و ۵۷۹ کلاس درس نیز باید تخریب و مدرسه های جدید جایگزین آن شود.

← ادامه خبر …