صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Category: اخبار اقتصادی

هرمزگان یکی از مبادی اصلی ورود و ترانزیت کالا از کشور تلقی می شود

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان:

هرمزگان یکی از مبادی اصلی ورود و ترانزیت کالا از کشور تلقی می شود

عباس شرفی

به گزارش صدف نیوز، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان گفت: این استان، با توجه به واقع شدن در مسیر اصلی کریدر حمل و نقلی شمال-جنوب و وجود بنادر شهید رجایی و شهید باهنر و همچنین وجود مناطق تجاری، صنعتی و کشاورزی و تولید محصولات خارج از فصل، یکی از مبادی اصلی ورود و ترانزیت کالا از کشور به شمار می رود.

لذا با توجه به گستردگی شبکه راهها عمده فرآیند حمل کالا بواسطه حمل و نقل جاده ای انجام می پذیرد.

← ادامه خبر …

پاداش همکاری در انتظار مشترکین کم مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان خبر داد:

پاداش همکاری در انتظار مشترکین کم مصرف برق

کریمی، مدیرعامل توزیع برق هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان با تاکید بر مدیریت مصرف برق در فصل تابستان از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه امسال گفت: اگر هر مشترک خانگی درمصرف برق به میزان حداقل ۱۰ درصد صرفه جویی کند، نه تنها موجب جلوگیری از خاموشی های ناخواسته شده بلکه بزرگترین خدمت به کشور و سرمایه ملی کرده اند.

به گزارش صدف نیوز، محمد کریمی در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۶۱۲ هزار مشترک خانگی در هرمزگان داریم، افزود: بیشترین مصرف (۶۸ تا ۷۰ درصد) برق در اوج پیک در فصل تابستان مربوط به بخش خانگی است که انتظار می رود مردم برای پایداری، امنیت و استمرار شبکه برق صرفه جویی بهنیه داشته باشند.

وی بیان داشت: طبق اعلام وزیر نیرو به ازای هر کیلووات صرفه جویی در مصرف برق، دولت ۵۰۰ تومان پاداش همکاری به مشترکان ارائه می دهد که این امر مشوق خوبی است تا مردم بتوانند صرفه جویی در مصرف برق داشته باشند.

← ادامه خبر …

جهش هفت درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

عطاالله معروفخانی؛

جهش هفت درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

مدیر عامل فولاد هرمزگان

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان پس از کسب رکورد کیفی تختال، رشد ۷.۱ درصدی تولید این محصول در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه کرد.

به گزارش صدف نیوز، عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان با تاکید بر تحقق رشد تولید در فولاد هرمزگان ، از تولید ۲۹۵ هزار و ۱۹۸تن‌ تختال در فروردین و اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: تولید تختال در شرکت فولاد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷۵ هزار و ۵۸۵تن بوده از رشد ۷٫۱درصدی برخوردار بوده است.

← ادامه خبر …

بهره‌برداری از ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

بهره‌برداری از ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

افتتاح ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

به مناسبت هفته ارتباطات همزمان با سراسر کشور، ۲۰۷ طرح مخابراتی در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، در آیین بهره برداری از این طرح ها معاون سیاسی، امنیتی استاندار هرمزگان اظهار داشت: یک هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال برای آماده سازی این طرح ها در بخش‌های مختلف مخابراتی و حوزه زیرساختی هستند هزینه شده است.

احسان کامرانی ادامه داد: این اقدام کیفیت و سرعت دریافت خدمت‌ها را در استان بهبود می‌بخشد و تأثیر مثبتی در رضایتمندی افراد جامعه خواهد داشت.

← ادامه خبر …

خیز بلند شرکت گاز استان هرمزگان در راستای تحقق شعار سال

خیز بلند شرکت گاز استان هرمزگان در راستای تحقق شعار سال

خیز بلند شرکت گاز هرمزگان

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان از اتمام پروژه ۲۰ اینچ ارتباطی پالایشگاه گاز سرخون و نیروگاه گازی خلیج فارس در اردبیهشت ماه سال جاری، خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، فواد حمزوی در این خصوص افزود: پروژه اجرای  دو کیلومتر خط انتقال ۲۰ اینچ نیروگاه گازی خلیج فارس جهت حفظ تولید گاز و سایر محصولات پالایشگاه گاز سرخون با ایجاد امکان جذب گاز کم فشار پالایشگاه  در اردیبهشت ماه سال جاری، تزریق گاز شد.

وی افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  در خصوص نامگذاری و شعار سال این پروژه جهت افزایش انعطاف پذیری عملیات منتج به استمرار تولید پالایشگاه سرخون انجام شد به طوری که در صورت عدم امکان مصرف گاز تولیدی پالایشگاه در صنایع غرب بندر عباس به هر دلیل امکان جذب از طرف نیروگاه خلیج فارس فراهم شده است.

← ادامه خبر …

مدیرعامل جدید پالایشگاه ستاره خلیج فارس معارفه شد

مدیرعامل جدید پالایشگاه ستاره خلیج فارس معارفه شد

مدیرعامل نفت ستاره خلیج فارس

طی حکمی از سوی هیئت مدیره شرکت نفت ستاره خلیج فارس، علیرضا جعفرپور بروجنی به عنوان مدیرعامل جدید این غول پالایشی معرفی و از زحمات محمدعلی دادور تقدیر شد.

به گزارش صدف نیوز، طی حکمی از سوی هیئت مدیره شرکت نفت ستاره خلیج فارس، علیرضا جعفرپور بروجنی به عنوان مدیرعامل جدید این غول پالایشی معرفی و از زحمات محمدعلی دادور تقدیر شد.

علاوه بر اعضای هیئت مدیره، سالاری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور نیز در مراسم تودیع و معارفه حضور داشت.

← ادامه خبر …