شماره مجوز: 83030

Category: اخبار اقتصادی

تعویض ۶۰۰ متر خط لوله گاز ۱۲ اینچ در نوار ساحل خلیج فارس

تعویض ۶۰۰ متر خط لوله گاز  ۱۲ اینچ در نوار ساحل خلیج فارس

علیرضا عربلو

علیرضا عربلو

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی و تعویض ۶۰۰ متر خط لوله ۱۲ اینچ قشم/بندرعباس در مدت ۸۶ ساعت با ۸۴۰۰ نفر ساعت کار بدون حادثه در منطقه شش عملیات انتقال گاز خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، علیرضا عربلو گفت: این عملیات با هدف  تعویض لوله های معیوب  در نقاط دارای خوردگی داخلی و خارجی بر اساس نتایج و گزارشات دریافت شده از پیگرانی هوشمند و بازدیدها و بازرسی های انجام شده در حین پروژه تعویض پوشش خط و پایداری شبکه انتقال گاز و افزایش ضریب ایمنی  طبق برنامه نت سالیانه در تاریخ ۲۱ دیماه سال جاری آغاز شد.

← ادامه خبر …

ایزوایکو محور توسعه ی صنعت حمل و نقل و خدمات دریایی

ایزوایکو محور توسعه ی صنعت حمل و نقل و خدمات دریایی

نفتکش Polaris با مالکیت شرکت ملی نفتکشک جمهوری اسلامی ایران (nitc) جهت انجام تعمیرات اساسی وارد درای داک مجموعه ایزایکو شد.

به گزارش صدف نیوز، این شناور دارای ابعادی به طول ۱۸۰ متر، عرض ۳۲، ارتفاع ۱۸ متر و وزن بیست و هشت هزار تن می باشد.

انجام اینگونه تعمیرات در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از خروج ارز جلوگیری می کند و می تواند نقش بسزایی در بهبود اشتغالزایی داشته باشد.

← ادامه خبر …

شناسایی محورهای باقیمانده گازرسانی در هرمزگان

در جلسه با مشاور وزیر نفت صورت گرفت

شناسایی محورهای باقیمانده گازرسانی در هرمزگان

گاز شهری در هرمزگان

مسئولان هرمزگانی با معاون برنامه ریزی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران و مشاور محترم وزیر نفت و رئیس سازمان طرح های بیع متقابل، در خصوص توسعه و تکمیل گاز رسانی شهری، روستایی و صنایع به محورهای باقیمانده در استان هرمزگان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان، نائب رئیس کمیسیون انرژی  و نماینده مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و رئیس برنامه ریزی شرکت گاز استان هرمزگان و معاون برنامه ریزی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با مشاور محترم وزیر نفت و رئیس سازمان طرح های بیع متقابل، در خصوص توسعه و تکمیل گاز رسانی شهری  به محورهای باقیمانده در استان هرمزگان  و محدود شدن توزیع سیلندرگاز در مناطق برخوردار از گاز شهری در سوم آذرماه، دیدار و گفت و گو کردند.

← ادامه خبر …

نقش مهم ایزوایکو در توسعه میادین نفت و گاز

نقش مهم ایزوایکو در توسعه میادین نفت و گاز

مدیر فنی  مهندسی گروه سازهای دریایی و فراساحلی مجموعه ایزوایکو،  با اشاره به اینکه ایزوایکو در حوزه ساخت سکوهای نفتی و گازی از علم و تکنولوژی دریایی روز دنیا بهره مند است و موفق شده پیشرفت چشمگیری داشته باشد، گفت:

به گزارش صدف نیوز، ایزوایکو توانسته رکوردار ساخت سکوهای نفتی و گازی در خاورمیانه باشد و با وجود نیروهای بومی و توانمند هر روز بر موفقیت های این مجتمع عظیم افزوده می گردد.

ساخت سکوها و چگونگی جای گیری آن با مهندسی های ریز بینانه به صورت  تخصصی انجام می گیرد که بر اساس آن اطلاعات محیطی از جمله؛ کف و سطح دریا، عمق و خاک بررسی می شود.

← ادامه خبر …

رشد ۵۰ درصدی مصرف گاز خانگی در هرمزگان

مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان خبر داد:

رشد ۵۰ درصدی مصرف گاز خانگی در هرمزگان

حمزوی، مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان، میزان مصرف گاز طبیعی ظرف۶ ماهه امسال در این استان را ۴ میلیارد و۶۳ میلیون و ۴۳۸ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان باعث افزایش ۶ درصد رشد مصرف در بخش‌های مختلف خانگی، سی ان جی و نیروگاه‌ها شد.

به گزارش صدف نیو، فواد حمزوی بیان داشت: از این میزان مصرف، ۲ میلیارد و ۱۳۹ میلیون و ۶۹۲ هزار متر مکعب در بخش نیروگاه‌ها مصرف شده است که رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

← ادامه خبر …

آغاز اجرای طرح برق امید در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خبر داد:

آغاز اجرای طرح برق امید در هرمزگان

مدیر عامل توزیع برق هرمزگان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکین برق خانگی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس هاجر عبدی افزود: در این طرح مشترکینی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر ماه برق مصرف کنند، در دسته مشترکین کم مصرف قرار میگیرند و قبض برق آنها از این ماه رایگان می شود.

وی ادامه داد: هزینه های برق مصرفی در استان هرمزگان شامل دو تعرفه تابستان و زمستان می شود که تعرفه تابستان از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می شود. مشترکینی که در تعرفه تابستان در هر ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها بصورت رایگان محاسبه می شود.

← ادامه خبر …