(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر راه‌اندازی شورای فضای مجازی در استان گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است و مبلغان باید از این فرصت به خوبی بهره ببرند.

به گزارش صدف نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در آستانه ماه محرم در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد به تشریح رسالت‌ها و وظایف مبلغان در ماه محرم پرداخت و اظهار داشت: امام حسین(ع) با اهداف اقامه نماز اول وقت و نهادینه ساختن دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در راه رسیدن به هدف والای خود، همه هستی‌اش را تقدیم راه حق کرد.

← ادامه خبر …

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

مدیر کل راهداری هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان هرمزگان دلیل طولانی شدن پروژه شهرک حمل و نقلی بندرعباس را عدم همکاری بانک در اعطای تسهیلات مورد نیاز اعلام و تصریح کرد: علی رغم پیگیری های استاندار و تلاش برای رفع موانع آن همچنان در انتظار تسهیلات بانکی است.

به گزارش صدف نیوز، داریوش باقر جوان در نشستی با خبرنگاران گفت: بخش خصوصی به تعهدات خود عمل کرده و این پروژه تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت کار داشته و پیش بینی ما برای آماده سازی این شهرک تا پایان سال جاری بود اما کوتاهی کردن بانک عامل برای تامین تسهیلات مربوطه باعث وقفه در اجرای پروژه شده است که هم اکنون از طریق استانداری در حال رایزنی برای تحقق آن هستیم.

← ادامه خبر …

غدیر باید مانند عاشورا پررنگ باشد

رییس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان:

غدیر باید مانند عاشورا پررنگ باشد

عید غدیر

عید غدیر

رییس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان گفت: واقعه غدیر خم یکی از بزرگترین و عالی ترین وقایع تاریخ جهان اسلام است که نباید بگذاریم به دست فراموشی سپرده شود.

به گزارش صدف نیوز، حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی در تشریح برنامه های دهه امامت و ولایت در استان در نشست با خبرنگاران افزود: مساله غدیر باید مثل فرهنگ عاشورا که مردم خود را وقف امام حسین (ع) کرده اند، پررنگ و گسترش یابد و در این راستا تلاش کنیم که جزو مبلغان احیاگر این سنت تاریخی باشیم.

وی بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) عید غدیر را با فضیلت ترین عید امت اسلام می داند، چرا که در این روز بهترین ولی خدا حضرت علی (ع) به جانشینی ایشان برگزیده شدند.

← ادامه خبر …

برای جلوگیری از نوبت بندی آب، حداقل ۲۰ درصد صرفه جویی شود

مدیرعامل آبفای هرمزگان :

برای جلوگیری از نوبت بندی آب، حداقل ۲۰ درصد صرفه جویی شود

مدیرعامل آبفای هرمزگان در جلسه شورای اداری استان گفت: با توجه به محدودیت شدید منابع آبی و در صورت عدم صرفه جویی به میزان ۲۰ درصد توسط مشترکین، در روزهای آتی بخش عمده ای از مناطق شهر بندرعباس به صورت نوبت بندی آب دریافت خواهند کرد.

به گزارش صدف نیوز: «امین قصمی» با اشاره به وضعیت منابع آبی شهر بندرعباس گفت: در شرایط فعلی ۱۵ درصد آب شرب این شهر از منابع سطحی و ۸۵ درصد از منابع زیرزمینی (چاه های دشت شمیل و نیان) تامین می شود.

← ادامه خبر …

نگرانی جامعه جهانی از کوبیدن بر طبل جنگ

فعال سیاسی هرمزگان:

نگرانی جامعه جهانی از کوبیدن بر طبل جنگ

فعال سیاسی هرمزگان گفت: جنگ‌های جهانی اول و دوم بشریت را آزرده خاطر و افسرده کرده و امروز بهترین گزینه روی میز، تعامل سازنده و گفت وگو است.

به گزارش صدف نیوز: دکتر یونس غلامی در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به نامگذاری ۲۳تیرماه  به عنوان روز گفت وگو و تعامل سازنده با دنیا اظهار داشت: در قضیه برجام بیش از ده سال  درخصوص مسایل هسته‌ای با گروه ۵+۱ گفت وگو و مذاکره شد، مقام معظم  رهبری هم گفتند من به این مذاکرات خوش بین نیستم؛ بنده نیز براین عقیده‌ام که آنها برای مقابله با ایران به هر اهرم فشاری متوسل می‌شوند.

← ادامه خبر …

اگر می خواهیم آسیبی به کشور وارد نشود باید دولت را کمک کنیم

هاشمی تختی، نماینده مجلس:

اگر می خواهیم آسیبی به کشور وارد نشود باید دولت را کمک کنیم

حسین هاشمی تختی

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دشمن با چشم های تیزبین در مقابل ما ایستاده است و از مسیرهای مختلف برای به زانو درآوردن ایران تلاش می کند لذا وظیفه داریم با کمک به دولت نگذاریم آسیبی به کشور وارد شود.

به گزارش صدف نیوز، حسین هاشمی تختی در همایش تجلیل از برترین های صنعت و معدن استان هرمزگان افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید در کنار هم کشور را بسازند و برای توسعه، پیشرفت و آبادانی آن تلاش کنند.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران تاکنون از همه گردنه ها و بحران های سخت به خوبی عبور کرده و توانسته با وجود همه فشارها، روی پای خود بایستد و امیدواریم با داشتن وحدت و انسجام از گردنه اقتصادی نیز به خوبی گذر کنیم.

← ادامه خبر …