(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در بندرعباس

عزاداران بندرعباس مرکز استان هرمزگان ظهر عاشورا با شنیدن بانگ الله اکبر در صفوفی به هم فشرده و به امامت آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس و به یاد نماز ظهر عاشورای حضرت ابا عبدالحسین (ع) در چهار راه شهید مطهری و در جوار شهدای گمنام این شهر به نماز ایستادند.

به گزارش صدف نیوز، ظهر روز یکشنبه دهم محرم عزاداران حسینی شرکت کننده در دسته های سینه زنی در خیابان و مساجد یا تکایا و حسینیه ها و هیات های حاضر در امام زادگان هرمزگان به محض ورود وقت شرعی به پاس حرمت شهدای نینوا عزاداری را متوقف و نماز ظهر و عصر را اقامه کردند.

← ادامه خبر …

بهره برداری از ۱۶۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان

بهره برداری از ۱۶۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: ۱۶۰ طرح عمرانی با اعتبار ۳۰۵ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش صدف نیوز: حسین داودی بیان داشت: بیش از شصت خانه بهداشت هم به همین مناسبت در استان به بهره برداری می‌رسد. تکمیل فضای فیزیکی خانه بهداشت در استان از اولویتهای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: راه اندازی ۵ مجتمع دندانپزشکی در شهرهای بزرگ استان از دیگر طرحهای عمرانی در هفته دولت است.

← ادامه خبر …

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی:

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی

همزمان با هفته خبرنگار از خبرنگاران حوزه نوسازی مدارس تجلیل شد. نوید احمدی در این مراسم با تکریم جایگاه خبرنگاران گفت: صداقت در گفتار و نوشتار شاخصه اصلی خبرنگاران متعهد است. حوزه رسانه حوزه ای گسترده است که می تواند دستگاههای اجرایی را در خدمت بهتر به مردم یاری رساند.

سرپرست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در ادامه رسالت اصلی خبرنگاران را انعکاس صدای مردم به مسئولین دانست و افزود: شما خبرنگاران جایگاه ویژه ای دارید و همه موظف به تکریم شأن اصحاب رسانه هستند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان،  مهندس احمدی  با اشاره به تعداد مدارس تخریبی و مدارس غیر استاندارد اظهار داشت: هم اکنون ۹۱۹ مدرسه در قالب چهار هزار و ۲۵ کلاس درس در این استان تخریبی و غیراستاندارد است. از این تعداد، ۵۷۹ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۴۲۸ کلاس درس در سطح استان قابلیت مقام سازی دارند و ۳۴۰ مدرسه در قالب یک هزار و ۵۷۹ کلاس درس نیز باید تخریب و مدرسه های جدید جایگزین آن شود.

← ادامه خبر …

عربستان باید به تعهدات خود در قبال حفظ امنیت حجاج پایبند باشد

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

عربستان باید به تعهدات خود در قبال حفظ امنیت حجاج پایبند باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: باید بیش از پیش عزت، سلامت و امنیت حجاج حفظ شود و مدیریت این امر مهم و معنوی باید از دست سعودی‌های پیمان‌شکن خارج شود.

به گزارش صدف نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر انصاری راد اظهار داشت: خداوند باری‌تعالی حج را برای افرادی که توانایی رفتن این فریضه دارد واجب دانسته و ترک آن برای انسان‌هایی را که بضاعت مالی دارند و موانعی را برای نرفتن سرراه خود قرار می‌دهند اجتناب کرده است.

← ادامه خبر …

اجرای طرح نشاط معنوی در ۳۱ بقعه متبرکه، مسجد و حسینیه هرمزگان

اجرای طرح نشاط معنوی در ۳۱ بقعه متبرکه، مسجد و حسینیه هرمزگان

حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی در نشست خبری به مناسبت اجرای طرح نشاط معنوی با خبرنگاران افزود: افراد ۷ تا ۱۷ ساله می توانند با مراجعه به مساجد و بقعه های مجری در این طرح ثبت نام و شرکت کنند.

به گزارش صدف نیوز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان ادامه داد: هیچ هزینه ای برای ثبت نام و شرکت در طرح نشاط معنوی از افراد و خانواده هایشان دریافت نمی شود و احتمال دریافت مبلغ اندکی هزینه بیمه در صورت برگزاری اردو وجود دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی ها ۶۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح در هرمزگان هزینه در نظر گرفته شده که از محل درآمدهای بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه های دارای درآمد تامین می شود.

← ادامه خبر …

روز قدس، نماد وحدت و اراده امت اسلامی

روز قدس، نماد وحدت و اراده امت اسلامی

روز قدس

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان بر اهمیت شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد.

به گزارش صدف نیوز: حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی در نشستی مشترک با دستگاههای اجرایی گفت: امسال با توجه به افزایش جنایات تروریست های داعش در منطقه و همچنین تلاش مذبوحانه تکفیری ها در کشورمان به منظور ایجاد ناامنی، راهپیمایی روز جهانی قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و قطعا با حضور پرشور هرمزگانی های روزه دار در شهرها ، بنادر و جزایر استان برگزار می شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان افزود: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی است.

← ادامه خبر …