(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

۳۱ فروردین، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خبر داد

۳۱ فروردین، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان

مدیر کل امورمالیاتی هرمزگان گفت: مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده از ۱۵ فروردین به ۳۱ فروردین تمدید شد و مودیان مالیاتی تا ۳۱ فروردین فرصت دارند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند.

به گزارش صدف نیوز: شاکررضا مریدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم (زمستان ۹۶) حداکثر تا روز جمعه ۳۱ فروردین ماه سال جاری می‌باشد.

وی در خصوص جریمه قانونی برای مودیانی که تا این تاریخ نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام نکنند، اظهار داشت: براساس بند ۵ ماده ۲۲ قانون مالیات برارزش افزوده، عدم تسلیم اظهارنامه معادل ۵۰ درصد مالیات متعلقه مشمول جریمه می‌باشد که از مودیان درخواست می‌شود در موعد مقرر نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند تا مشمول این جریمه نشوند.

← ادامه خبر …

شرکت گاز هرمزگان جزو ۵ شرکت برتر گاز استانی است

مهندس پروین:

شرکت گاز هرمزگان جزو ۵ شرکت برتر گاز استانی است

مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان

مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان

نشست مشترکی با حضور مهندس عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به همراه صدیقی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز و اعضای هیات رییسه شرکت های گازی مستقر در منطقه در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز: در این نشست مهندس عراقی معاون وزیر نفت ضمن ابراز خرسندی از اتحاد و انسجام سه شرکت گازی در استان بیان نمود: هم اینک افتخار این را داریم که شرکت ملی گاز با تلاش شما بزرگواران به عنوان یکی از شرکت های برتر، تاثیرگذار و کلیدی در کشور شناخته شود.

مهندس عراقی ابراز امیدواری نمود: شرکت ملی گاز با گام های موثر خود در عرصه صنعت در آینده نزدیک به یک برند مبدل شده به نحوی که الگوی دیگر سازمان ها در ابعاد مختلف همچون روش ارزیابی مدیران قرار خواهد گرفت.

← ادامه خبر …

ثبت یک رکورد جدید جهانی در ایزوایکو

به همت مهندسان ایزوایکو محقق شد:

ثبت یک رکورد جدید جهانی در ایزوایکو

رکورد زنی جدید ایزوایکو

با تلاش مهندسان و متخصصان شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس از توابع (ایزوایکو)، سکوی A۱۴ پارس جنوبی تنها پس از ۱۸ روز عملیات هوک آپ و راه اندازی به گاز رسید.

به گزارش صدف نیوز، پیش از ظهر شنبه پنجم اسفندماه سکوی  A فاز ۱۴ پارس جنوبی، پس از ۱۸ روز عملیات هوک آپ و راه اندازی به گاز رسید.

عملیات بارگیری سکوی  ۱۴ Aپارس جنوبی دوازدهم دی ماه از یارد ایزوایکو انجام شده بود و این سکو قرار است روزانه برداشتی معادل ۱۴ میلیون متر مکعب گاز غنی داشته باشد.

← ادامه خبر …

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی ۱۰ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی ۱۰ درصد افزایش یافت

مجتمع بندری شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ضمن اشاره به رشد ۱۰ درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در کارنامه عملیاتی مهم ترین و بزرگترین ایران، از رونق چشمگیر در صادرات، ترانزیت و ترانشیپ غیرنفتی طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “اله مراد عفیفی پور” با اعلام این خبر اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، در مجموع ۶۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال گذشته، رشد مثبت ۱۰ درصدی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: طی این مدت، ۴۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۹۶ تن کالاهای غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد که ۱۳ درصد افزایش عملیات در این گونه کالاها را شاهد بودیم. علاوه بر این، ۲۰ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۷۵۲ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

← ادامه خبر …

مطالبات ۲۵۰ میلیارد ریالی اوقاف هرمزگان از نیروهای مسلح

مطالبات ۲۵۰ میلیارد ریالی اوقاف هرمزگان از نیروهای مسلح

مدیر کل اوقاف هرمزگان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: مطالبات اوقاف استان هرمزگان از نیروهای مسلح بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، در جلسه ای که در دفتر بنیاد توسعه عمران موقوفات استان هرمزگان با حضور حجت الاسلام حاتمی معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس، حجت الاسلام گلزاری مسئول کارگروه وصول مطالبات اوقاف، سردار جواد صالحی معاونت املاک ستاد کل نیرو های مسلح، نمایندگان فرماندهی نیروی انتظامی استان، نیروی دریایی سپاه استان و… تشکیل شد حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: تشکیل این جلسه با دعوت و هماهنگی این جانب و با هدف تعیین تکلیف موقوفات در تصرف و اجاره نیروهای مسلح که تاکنون بلاتکلیف مانده و حقوق موقوفه پرداخت نشده تشکیل گردیده است.

← ادامه خبر …

روستاهای هرمزگان با انرژی خورشیدی برق دار می شوند

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق خبر داد

روستاهای هرمزگان با انرژی خورشیدی برق دار می شوند

انرژی خورشیدی

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: این شرکت به منظور توسعه انرژی های تجدید پذیر، برق رسانی به دو روستای استان را از طریق انرژی خورشیدی در دستور کار دارد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس نیما امیرشکاری افزود: روستای چاه شنبه شهرستان پارسیان با ۱۵ خانوار و روستای بستاکان بشاگرد با ۱۳ خانوار، روستاهایی هستند که از طریق انرژی خورشیدی برق دار می شوند. وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی تامین برق روستای چاه شنبه پارسیان گفت: عملیات برق دار نمودن روستای بستاکان بشاگرد بزودی آغاز می شود.

← ادامه خبر …