شماره مجوز: 83030

Category: اخبار اقتصادی

افزایش ضریب اطمینان انتقال گاز جزیره قشم با تلاش کارکنان منطقه شش عملیات انتقال گاز

افزایش ضریب اطمینان انتقال گاز جزیره قشم با تلاش کارکنان منطقه شش عملیات انتقال گاز

انتقال گاز منطقه شش

نخستین تعمیرات خط لوله در سال ۱۳۹۹ با تعمیر خط ۲۰ اینچ سوزا در جزیره قشم طی ۷۲ ساعت با رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی و استانداردهای فنی با تلاش کارکنان منطقه شش عملیات انتقال گاز به پایان رسید.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، علیرضا عربلو، مدیر منطقه در این رابطه گفت: تعمیرات خط لوله ۲۰ اینچ سوزا که بر اساس نتایج پیگرانی هوشمند در سال گذشته بود، پس از ۷۲ ساعت کار شبانه روزی در اردیبهشت ماه با رعایت مسایل ایمنی، بهداشتی و استانداردهای فنی با موفقیت به پایان رسید.

← ادامه خبر …

تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام شهر بندرعباس گازکشی خواهد شد

تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام شهر بندرعباس گازکشی خواهد شد

رییس مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اجرا می شود.

به گزارش صدف نیوز، محمود یارشناس در حاشیه بازدید از طرح گازرسانی بندرعباس اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۳۰۰  کیلومتر گاز کشی در استان اجرا شده و امسال چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح در هرمزگان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مرحله هشت گازرسانی به بندرعباس، ۱۴ روستای شهرستان پارسیان، تخت، قلعه قاضی، بیکاه و سوزا از جمله مناطقی هستند که امسال گازرسانی به آنها انجام می شود.

← ادامه خبر …

مشترکان برق در هرمزگان می توانند از این پس مامور قرائت کنتور خود باشند

مشترکان برق در هرمزگان می توانند از این پس مامور قرائت کنتور خود باشند

قرائت کنتور برق توسط مشترکین

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از امکان قرائت کنتور و ارسال اطلاعات مصرف برق توسط مشترک از طریق درگاههای دیجیتال خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر مهرداد حاجی زاده با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق در راستای رفاه حال مشترکان، امکان قرائت کنتور و ارسال اطلاعات مصرف برق توسط خود مشترک را از طریق  پیامک و سایت اینترنتی این شرکت فراهم نموده است، تاکید کرد: استفاده از این امکان اختیاری است و در صورتی که مشترکین تمایل به استفاده از این روش نداشته باشند، ماموران قرائت برای قرائت کنتور مراجعه خواهند کرد.

← ادامه خبر …

برنامه ریزی برای جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

برنامه ریزی برای جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در سال جدید به تشریح اهداف و برنامه های منطقه ویژه برای ایجاد جهش تولید پرداخت.

یه گزارش صدف نیوز، حسن خلج طهرانی در تشریح اهداف منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در راستای ایجاد جهش تولید بیان داشت: در سال پیش رو تلاش داریم تا با تسهیل بستر تولید و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای دست‌یابی به این هدف بتوانیم چرخ های اقتصاد کشور را بیش از پیش به حرکت درآوریم و ارز آوری بیشتری ایجاد کنیم.

وی افزود: تکمیل پروژه احداث دیوار جاده و فنس پیرامونی، احداث پل روگذر سایت شمالی به سایت توسعه و جذب سرمایه گذار و تسطیح ۵۰۰ هکتار از اراضی سایت توسعه و احداث خیابان های اصلی آن از جمله اقدامات عمرانی است که امیدواریم در سال پیش رو محقق شود.

← ادامه خبر …

در هرمزگان هیچگونه کمبود سوختی وجود ندارد

در هرمزگان هیچگونه کمبود سوختی وجود ندارد

جایگاه سوخت

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان  با صدور اطلاعیه ای فوری و مهم درباره استمرار خدمت‌رسانی به مردم و عرضه سوخت به خودروها به مردم اطمینان داد که از بابت تامین سوخت هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

به گزارش صدف نیوز، در این اطلاعیه آمده است: در پی انتشار اخبار کذب در مورد تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت در  کشور یا عدم عرضه سوخت به خودروها در برخی رسانه های نامعتبر و پیام‌رسان‌های شبکه مجازی، به اطلاع می رساند کلیه جایگاه‌های عرضه سوخت و مجاری عرضه در سطح استان هرمزگان مانند همیشه با تعهد و مسئولیت‌شناسی در حال ارائه سوخت بصورت شبانه روزی به مشتریان گرامی هستند و در این امر هیچ وقفه ای نبوده و نخواهد بود.

← ادامه خبر …

آلودگی دریایی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیست

آلودگی دریایی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیست

آلودگی دریا

مدیر HSE شرکت نفت ستاره خلیج فارس با استناد به مکاتبات و نتایج آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست استان هرمزگان، منشا آلودگی دریایی اخیر را منشایی غیر از این پالایشگاه عنوان کرد.

به گزارش صدف نیوز، «مهرداد دهداری» در تشریح این خبر بیان داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان پالایشگاه سبز کشور یکی از اصلی‌ترین صنایع حافظ محیط زیست است و تمام اسناد و شواهد نیز این موضوع را تایید می‌کند.

وی ضمن اشاره به پایش مستمر و لحظه‌ای تمام شاخص‌های زیست‌محیطی توسط کارشناسان متخصص این پالایشگاه و نظارت دائمی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، اضافه کرد: در حضور اکیپی شامل کارشناسان محیط زیست استان، کارشناسان محیط زیست صنایع مجاور و کارشناسان محیط زیست پالایشگاه، بازدیدهای تخصصی از روند کاری این ابرپالایشگاه صورت گرفت و با استناد به مشاهدات و خروجی پایش‌های صورت گرفته توسط آزمایشگاه معتمد، گواهی عدم وجود هر نوع آلایندگی از مبدا پالایشگاه تا مسیر بازگشت آب دریا صادر شد که مستندات آن نیز موجود است.

← ادامه خبر …