(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

نگرانی جامعه جهانی از کوبیدن بر طبل جنگ

فعال سیاسی هرمزگان:

نگرانی جامعه جهانی از کوبیدن بر طبل جنگ

فعال سیاسی هرمزگان گفت: جنگ‌های جهانی اول و دوم بشریت را آزرده خاطر و افسرده کرده و امروز بهترین گزینه روی میز، تعامل سازنده و گفت وگو است.

به گزارش صدف نیوز: دکتر یونس غلامی در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به نامگذاری ۲۳تیرماه  به عنوان روز گفت وگو و تعامل سازنده با دنیا اظهار داشت: در قضیه برجام بیش از ده سال  درخصوص مسایل هسته‌ای با گروه ۵+۱ گفت وگو و مذاکره شد، مقام معظم  رهبری هم گفتند من به این مذاکرات خوش بین نیستم؛ بنده نیز براین عقیده‌ام که آنها برای مقابله با ایران به هر اهرم فشاری متوسل می‌شوند.

← ادامه خبر …

اگر می خواهیم آسیبی به کشور وارد نشود باید دولت را کمک کنیم

هاشمی تختی، نماینده مجلس:

اگر می خواهیم آسیبی به کشور وارد نشود باید دولت را کمک کنیم

حسین هاشمی تختی

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دشمن با چشم های تیزبین در مقابل ما ایستاده است و از مسیرهای مختلف برای به زانو درآوردن ایران تلاش می کند لذا وظیفه داریم با کمک به دولت نگذاریم آسیبی به کشور وارد شود.

به گزارش صدف نیوز، حسین هاشمی تختی در همایش تجلیل از برترین های صنعت و معدن استان هرمزگان افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید در کنار هم کشور را بسازند و برای توسعه، پیشرفت و آبادانی آن تلاش کنند.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران تاکنون از همه گردنه ها و بحران های سخت به خوبی عبور کرده و توانسته با وجود همه فشارها، روی پای خود بایستد و امیدواریم با داشتن وحدت و انسجام از گردنه اقتصادی نیز به خوبی گذر کنیم.

← ادامه خبر …

شرایط معافیت مالیاتی برای مودیان خوش حساب در هرمزگان

شرایط معافیت مالیاتی برای مودیان خوش حساب در هرمزگان

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: مودیان خوش حساب با احتساب شرایطی از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش صدف نیوز: شاکررضا مریدی در خصوص دریافت مالیات از خودروهای وارداتی افزود: این مودیان نیز همانند سایر فعالان اقتصادی، مودیانی که در قالب اشخاص حقیقی و مودیانی که در قالب شخصیت حقوقی می‌باشند، پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی، رسیدگی صورت می‌گیرد و با توجه به حجم فعالیت‌شان، نسبت به مطالبه مالیات اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث واردات هم به استثنای صاحبان واحد‌های تولیدی و مودیان خوش حساب از سایر واردکنندگان ۴درصد به عنوان مالیات علی‌الحساب اخذ می‌گردد که پس از رسیدگی مالیات شان، پرداختی از مالیات مطالبه شده کسر و در صورت بدهکاری، تتمه آن وصول و در صورت بستانکار بودن در راستای ماده ۲۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم به مودیان مسترد می‌گردد.

← ادامه خبر …

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه هرمزگان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان خبر داد

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، برنامه‌های فرهنگی با عنوان ضیافت الهی در۳۷بقعه متبرکه استان اجرا می‌شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی در جمع خبرنگاران گفت: درآمد قرآنی برخی از موقوفات در این ماه متناسب با نیت واقف هزینه می‌شود.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان مراسم ترتیل‌خوانی در بقاع متبرکه و از جمله حرم مطهر امامزاده سیدمظفر(ع) برگزار می‌شود.

← ادامه خبر …

بحران کم آبی بر ۲۶ شهر هرمزگان سایه افکنده است

بحران کم آبی بر ۲۶

شهر هرمزگان سایه افکنده است

مدیر عامل آبفای هرمزگان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: کاهش شدید ذخایر آبی استان ناشی از کمبود نزولات جوی و تداوم بیش از ۱۸ سال خشکسالی موجب بحران کم آبی در ۲۶ شهر این استان شده است.

به گزارش صدف نیوز: امین قصمی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این شمار ۱۱ شهر از جمله بندرعباس مرکز هرمزگان در شرایط بطور کامل بحرانی قرار داشته و ۱۵ شهر دیگر در آستانه بحران قرار دارند.

وی با بیان اینکه سد استقلال میناب تامین کننده ۵۰ درصد از حجم آب مورد نیاز بندرعباس است، گفت: متاسفانه در حال حاضر از حجم ۲۵۰ میلیون مترمکعبی این سد، تنها ۱۰ میلیون مترمکعب باقی مانده است.

← ادامه خبر …

هرمزگان؛ پایتخت سفرهای دریایی ایران

هرمزگان؛ پایتخت سفرهای دریایی ایران

هرمزگان، پایتخت سفرهای دریایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت ۱۹ میلیون نفر سفر دریایی و رونق تجارت دریایی کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری این استان طی یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش صدف نیوز: “اله مراد عفیفی پور” ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر تجاری و مسافری استان هرمزگان طی دوازده ماهه ۹۶ که سال “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” نامیده شده بود، اظهار کرد: طی سال گذشته، در مجموع ۱۰۷ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۵۹۶ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن ۷٫۴ درصد افزایش یافته است.

← ادامه خبر …