(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

ثبت یک رکورد جدید جهانی در ایزوایکو

به همت مهندسان ایزوایکو محقق شد:

ثبت یک رکورد جدید جهانی در ایزوایکو

رکورد زنی جدید ایزوایکو

با تلاش مهندسان و متخصصان شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس از توابع (ایزوایکو)، سکوی A۱۴ پارس جنوبی تنها پس از ۱۸ روز عملیات هوک آپ و راه اندازی به گاز رسید.

به گزارش صدف نیوز، پیش از ظهر شنبه پنجم اسفندماه سکوی  A فاز ۱۴ پارس جنوبی، پس از ۱۸ روز عملیات هوک آپ و راه اندازی به گاز رسید.

عملیات بارگیری سکوی  ۱۴ Aپارس جنوبی دوازدهم دی ماه از یارد ایزوایکو انجام شده بود و این سکو قرار است روزانه برداشتی معادل ۱۴ میلیون متر مکعب گاز غنی داشته باشد.

← ادامه خبر …

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی ۱۰ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی ۱۰ درصد افزایش یافت

مجتمع بندری شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ضمن اشاره به رشد ۱۰ درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در کارنامه عملیاتی مهم ترین و بزرگترین ایران، از رونق چشمگیر در صادرات، ترانزیت و ترانشیپ غیرنفتی طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “اله مراد عفیفی پور” با اعلام این خبر اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، در مجموع ۶۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال گذشته، رشد مثبت ۱۰ درصدی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: طی این مدت، ۴۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۹۶ تن کالاهای غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد که ۱۳ درصد افزایش عملیات در این گونه کالاها را شاهد بودیم. علاوه بر این، ۲۰ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۷۵۲ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

← ادامه خبر …

مطالبات ۲۵۰ میلیارد ریالی اوقاف هرمزگان از نیروهای مسلح

مطالبات ۲۵۰ میلیارد ریالی اوقاف هرمزگان از نیروهای مسلح

مدیر کل اوقاف هرمزگان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: مطالبات اوقاف استان هرمزگان از نیروهای مسلح بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، در جلسه ای که در دفتر بنیاد توسعه عمران موقوفات استان هرمزگان با حضور حجت الاسلام حاتمی معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس، حجت الاسلام گلزاری مسئول کارگروه وصول مطالبات اوقاف، سردار جواد صالحی معاونت املاک ستاد کل نیرو های مسلح، نمایندگان فرماندهی نیروی انتظامی استان، نیروی دریایی سپاه استان و… تشکیل شد حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: تشکیل این جلسه با دعوت و هماهنگی این جانب و با هدف تعیین تکلیف موقوفات در تصرف و اجاره نیروهای مسلح که تاکنون بلاتکلیف مانده و حقوق موقوفه پرداخت نشده تشکیل گردیده است.

← ادامه خبر …

روستاهای هرمزگان با انرژی خورشیدی برق دار می شوند

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق خبر داد

روستاهای هرمزگان با انرژی خورشیدی برق دار می شوند

انرژی خورشیدی

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: این شرکت به منظور توسعه انرژی های تجدید پذیر، برق رسانی به دو روستای استان را از طریق انرژی خورشیدی در دستور کار دارد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس نیما امیرشکاری افزود: روستای چاه شنبه شهرستان پارسیان با ۱۵ خانوار و روستای بستاکان بشاگرد با ۱۳ خانوار، روستاهایی هستند که از طریق انرژی خورشیدی برق دار می شوند. وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی تامین برق روستای چاه شنبه پارسیان گفت: عملیات برق دار نمودن روستای بستاکان بشاگرد بزودی آغاز می شود.

← ادامه خبر …

۱۷۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی در هرمزگان احیا می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:

۱۷۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی در هرمزگان احیا می شود

دکتر امید ذاکری

دکتر امید ذاکری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: بیش از ۱۵۰۰۰۰۰ هکتار از وسعت استان هرمزگان را اراضی بیابانی تشکیل می دهد که ۳۱۸۰۰۰هکتار سطح ۲۸ کانون بحران فرسایش بادی در استان می باشد.

به گزارش صدف نیوز؛ امید ذاکری گفت: با توجه به اینکه در کانون های بحران فرسایش بادی پدیده هایی از قبیل حرکت ماسه های روان و طوفان و گرد و خاک حادث می گردد که باعث تهدید سکونت های انسانی ، جاده ها ، خطوط انتقال نیرو ، بنادر و … می شود لذا این کانون ها در اولویت کاری مقابله با اثرات بیابان زایی این اداره کل قرار دارد.

← ادامه خبر …

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان:

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

ارسال کمک های مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: ۲۳ دستگاه تریلر و کامیون کمک های مردم استان از ۲۴ آبان تاکنون به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.

به گزارش صدف نیوز: علی اعمی برنطین در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمک های یاد شده شامل ۲۵۶ تخته چادر مسافرتی ، ۱۹ هزار و ۲۶۲ تخته پتو ، ۲هزار و ۱۲۸ شعله والور ، یک هزار و ۶۱۱ شعله فانوس ، پنج هزار کیلوگرم نایلون پوشش چادر، ۶ هزار و ۵۶۵ بسته پوشک بچه ، یک هزار و ۳۸۲ ثوب لباس و ۲۶۷ بسته مواد شوینده می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۱۷۷ کارتن بیسکویت ، هشت هزار و ۲۲۲ قوطی کنسرو ، ۵۲۰ کیلو برنج، یک هزار و ۵۰۰ بطری روغن ، ۲۲ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم قند و شکر، ۶۵ کیلوگرم چای، ۲۶ هزار و ۷۶۴ بطری آب معدنی ، ۱۲ هزار و ۳۶۷ قوطی آب میوه ، ۶۳۲ قوطی شیر خشک و یک هزار و ۲۵۲ کیلوگرم خرما از جمله این کمک ها بوده است.

← ادامه خبر …