(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

Category: اخبار گوناگون

اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی راهکار برون رفت از خشکسالی

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان:

اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی راهکار برون رفت از خشکسالی

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان عنوان کرد: اجرای دقیق برنامه های سازگاری با کم آبی راهکار برون رفت از خشکسالی هایی است که طی سالیان متوالی به وجود امده است.

به گزارش صدف نیوز، هوشنگ ملایی درباره اقدامات انجام شده در سازگاری با کم آبی گفت: به صورت کلی برنامه هایی از قبیل اقدامات سازه ای طرح های اضطراری شرب شهری سازگاری با کم آبی، اقدامات غیر سازه ای اضطراری شرب وخدمات سازگاری با کم آبی، اقدامات سازه ای طرح های اضطراری شرب شهری و روستایی سازگاری با کم آبی، اقدامات سازه ای و غیر سازه ای طرح های اضطراری کشاورزی سازگاری با کم آبی دشت میناب، اقدامات سازه ای و غیر سازه ای طرح های اضطراری کشاورزی سازگاری با کم آبی استان اجرایی شده است.

← ادامه خبر …

بوستان دانش‌آموز در بندرعباس ساخته می شود

بوستان دانش‌آموز در بندرعباس ساخته می شود

بوستان دانش آموز

تفاهم‌نامه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری و آموزش و پرورش امضاء شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و ادره‌کل آموزش و پرورش استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا حیدری‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ شهروندی و کمک به نسل جوان در فراگیری شیوه کاشت و داشت گل و گیاه تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و اداره‌کل آموزش و پرورش استان هرمزگان منعقد شد.

← ادامه خبر …

آمار واقعی از ارائه اطلاعات صحیح مردم به آمارگیران به دست می آید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان:

آمار واقعی از ارائه اطلاعات صحیح مردم به  آمارگیران به دست می آید

صالح دریانورد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان با ذکر این نکته که برای یک استنتاج کلی باید از جزء به کل رسید، اظهار کرد: مرکز آمار ایران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از آمارهای جزئی استنتاج‌های کلی می‌کنند و به اطلاعات یک خانوار ورود پیدا نمی‌کنند؛ برای مثال میانگین بیکاری در جامعه اهمیت دارد نه اینکه کدام خانوار بیکار دارد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایسنا، صالح دریانورد در نشستی خبری به مناسبت هفته آمار و برنامه ریزی، ضمن ابراز خوشنودی از حضور فعال جوانان در عرصه رسانه، اظهار کرد: بعضا تحلیل‌ها و مقالات خبرنگاران استان را پیگیری می‌کنم که پیشرفت و کیفیت در کار این افراد به وضوح مشهود است و بعضاً توان رقابت با خبرنگاران در سطح ملی را دارند.

← ادامه خبر …

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر راه‌اندازی شورای فضای مجازی در استان گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است و مبلغان باید از این فرصت به خوبی بهره ببرند.

به گزارش صدف نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در آستانه ماه محرم در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد به تشریح رسالت‌ها و وظایف مبلغان در ماه محرم پرداخت و اظهار داشت: امام حسین(ع) با اهداف اقامه نماز اول وقت و نهادینه ساختن دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در راه رسیدن به هدف والای خود، همه هستی‌اش را تقدیم راه حق کرد.

← ادامه خبر …

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

مدیر کل راهداری هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان هرمزگان دلیل طولانی شدن پروژه شهرک حمل و نقلی بندرعباس را عدم همکاری بانک در اعطای تسهیلات مورد نیاز اعلام و تصریح کرد: علی رغم پیگیری های استاندار و تلاش برای رفع موانع آن همچنان در انتظار تسهیلات بانکی است.

به گزارش صدف نیوز، داریوش باقر جوان در نشستی با خبرنگاران گفت: بخش خصوصی به تعهدات خود عمل کرده و این پروژه تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت کار داشته و پیش بینی ما برای آماده سازی این شهرک تا پایان سال جاری بود اما کوتاهی کردن بانک عامل برای تامین تسهیلات مربوطه باعث وقفه در اجرای پروژه شده است که هم اکنون از طریق استانداری در حال رایزنی برای تحقق آن هستیم.

← ادامه خبر …

غدیر باید مانند عاشورا پررنگ باشد

رییس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان:

غدیر باید مانند عاشورا پررنگ باشد

عید غدیر

عید غدیر

رییس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان گفت: واقعه غدیر خم یکی از بزرگترین و عالی ترین وقایع تاریخ جهان اسلام است که نباید بگذاریم به دست فراموشی سپرده شود.

به گزارش صدف نیوز، حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی در تشریح برنامه های دهه امامت و ولایت در استان در نشست با خبرنگاران افزود: مساله غدیر باید مثل فرهنگ عاشورا که مردم خود را وقف امام حسین (ع) کرده اند، پررنگ و گسترش یابد و در این راستا تلاش کنیم که جزو مبلغان احیاگر این سنت تاریخی باشیم.

وی بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) عید غدیر را با فضیلت ترین عید امت اسلام می داند، چرا که در این روز بهترین ولی خدا حضرت علی (ع) به جانشینی ایشان برگزیده شدند.

← ادامه خبر …