شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۱

ای نفس سبز بهاران سلام

ای نفس سبز بهاران سلام

H Ferydoni

H Ferydoni

بار دیگر بهار طبیعت از راه رسید و می رویم که سالی نو را آغاز کنیم. به بهار سبز و خرم سلامی دوباره می کنیم و پنجره دلهایمان را به رویش می گشاییم.

معمولا رسم بر این بوده که نشریات در آستانه سال نو و عید نوروز، ویژه نامه ای نوروزی را با صفحاتی بیشتر و با مطالبی خواندنی تر آماده می کردند تا خوانندگان با مطالعه آنها در تعطیلات نوروز سرگرم شوند. ما نیز علی رغم مشکلات اقتصادی، پس از مدتها به همین مناسبت صفحات نشریه را از ۴ صفحه به ۸ صفحه افزایش دادیم تا خوانندگان خوشحال شوند.

همراهان همیشگی نشریه صدف حتما می دانند در شرایطی که بسیاری از نشریات استان به دلیل مشکل مالی تعطیل و یا به گاهنامه تبدیل شده اند ما سعی  کردیم به طور مرتب و بیشتر در ۸ صفحه چاپ داشته باشیم اما وقتی دیدیم برای مسئولان وزارت ارشاد تفاوتی نمی کند که نشریه ۸ صفحه و یا ۴ صفحه چاپ شده و یارانه کاغذ بسیار ناچیزی به ما دادند تصمیم گرفتیم که دیگر ۸ صفحه ای چاپ نکنیم. طبق وعده مسئولان ارشاد قرار بود یارانه مطبوعات با توجه به محتوی، تعداد صفحات، نوع کاغذ، شمارگان و تعداد نشریات چاپ شده در طول سال پرداخت شود اما به وعده خود عمل نکردند.

اگر اعتراضی کنیم فورا می گویند شما نشریه ای مستقل هستید و وظیفه دولت نیست که از نشریات خصوصی حمایت کند. قبول داریم، اما وقتی دولت توقع دارد ما به انعکاس فعالیتهای مثبت دولت بپردازیم و از مدیران دولتی حمایت کنیم دولت هم باید از نشریات حمایت کند. جهت اطلاع عرض کنیم که در سال جاری ۶۰ شماره نشریه صدف را  چاپ کردیم و  بیش از ۲۵ میلیون تومان فقط هزینه چاپ دادیم ولی کمکهای حمایتی وزارت ارشاد حتی ۲۰ درصد این هزینه هم نبوده است.

ما خودمان هم از این وضعیت راضی نیستیم و دلمان می خواهد نشریه ای پربار را به دست شما برسانیم. اما بالا رفتن هزینه چاپ و کاغذ، عدم حمایت لازم از سوی مسئولان و عدم پرداخت به موقع مطالبات ما از سوی ادارات دولتی سبب شده که در وضعیت اقتصادی بدی قرار بگیریم.

بگذریم، بیش از این سخن گفتن در مورد مشکلات مالی در آستانه سال نو خوشایند نیست و امیدواریم سال آینده با روی کار آمدن دولت جدید وضع اقتصادی کشور و به تبع آن وضع اقتصادی مطبوعات بهتر شود.

برای همه شما سال خوب و پرباری را آرزو می کنیم و به امید خدا از نیمه دوم فروردین سال آینده مجددا در خدمت شما خواهیم بود.                                                              

   ارادتمند شما: حسین فریدونی

صدف ۳۰۱ منتشر شد

نشریه صدف ۳۰۱ منتشر شد

safaf 301

سیصد و یکمین شماره نشریه صدف که ویژه نامه نوروزی محسوب می شود در ۸ صفحه با مطالب متنوع خبری، اجتماعی، ادبی، حوادث، پزشکی، گردشگری و تقویم سال ۹۲ روز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۱ منتشر شد. عنوان اصلی این شماره صدف تیتر یادداشت سردبیر است با این عنوان: “ای نفس سبز بهاران سلام.” دیگر عناوین این شماره نشریه پیامهای تبریک نوروزی شهردار و رئیس شورای شهر بندرعباس، پیام نوروزی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب، برق منطقه ای و کمیته امداد استان هرمزگان.

نقشه و اطلاعاتی از مکانهای تفریحی و اقامتی استان نیز در این شماره به چاپ رسیده که مخصوص میهمانان عزیز نوروزی است. نشریه صدف به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مهندس عبدالحمید دلشاد و سردبیری حسین فریدونی منتشر می شود.

رضایتمندی مسافران نوروزی در اولویت برنامه های ستاد تسهیلات نوروزی هرمزگان است

استاندار هرمزگان در بازدید از ستاد مرکزی تسهیلات نوروزی:

 رضایتمندی مسافران نوروزی در اولویت

برنامه های ستاد تسهیلات نوروزی است

 استاندار هرمزگان در بازدید از ستاد مرکزی تسهیلات نوروزی در بندرعباس بر ضرورت رضایتمندی مسافران نوروزی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، ابراهیم عزیزی در حاشیه بازدید سرزده از ستاد تسهیلات نوروزی، روند اقدامات انجام شده در این ستاد را برای پذیرایی هرچه بهتر از مسافرن نوروزی مورد بررسی قرار داد و ضمن تشکر از زحمات انجام گرفته، دستورات لازم را برای فراهم نمودن آسایش و آرامش هرچه بیشتر میهمانان نوروزی صادر نمود.

رییس ستاد تسهیلات نوروزی استان هرمزگان بر ضرورت ارائه تمام خدمات مورد نیاز مسافران نوروزی در ستاد مرکزی تاکید کرد و اظهار داشت: تمام مدیران دستگاه های خدمات رسان باید در ستاد مرکزی تسهیلات نوروزی حضور داشته باشند و پاسخگوی مردم باشند.

وی خدمت رسانی مناسب و افزایش رضایت مندی گردشگران ورودی به استان هرمزگان را از مهمترین اهداف ستاد دانست و افزود: این رضایت مندی با همکاری و همراهی تمامی مدیران محقق می شود.

استاندار هرمزگان همچنین در ادامه با حضور در مراسم افتتاح ستاد تسهیلات نوروزی فرهنگیان از اقدامات آموزش و پرورش استان به منظور خدمات رسانی به عموم مردم به ویژه میهمانان فرهنگی و آموزش و پرورشی قدردانی کرد.

گفتنی است ستاد مرکزی تسهیلات نوروزی در بندرعباس روز سه شنبه با حضور استاندار هرمزگان و اعضای شورای اداری این استان رسما افتتاح می شود.

صدف ۳۰۰ منتشر شد

نشریه صدف شماره ۳۰۰ منتشر شد

safaf 300

سیصدومین شماره نشریه صدف که شماره ۱۷ ویژه قشم محسوب می شود در ۴ صفحه با مطالب متنوع خبری، اجتماعی و فرهنگی و ادبی منتشر شد.

تور نوروزی ابوموسی راه‌اندازی می‌شود

تور نوروزی ابوموسی راه‌اندازی می‌شود

22953

تور نوروزی ابوموسی که از درخواست های فعالین عرصه گردشگری بود مورد موافقت استاندار هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه خلیج‌فارس، ابراهیم عزیزی در حاشیه دیدارهای خود با فعالین عرصه گردشگری، با پیشنهادی در زمینه برگزاری تور ویژه ایام نوروز به جزیره منحصر بفرد ابوموسی موافقت کرد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری، هماهنگی و رایزنی‌های لازم برای انجام پرواز به این جزیره باید انجام گیرد و در این زمینه مشکلی وجود ندارد، گفت: برگزاری این تور امکانی را فراهم می‌کند تا تمام مردم کشور پهناور ایران اسلامی از جزیره زیبا و منحصر بفرد ابوموسی در جنوبی ترین نقطه مرز کشور دیدن کنند.

رسانه ها نباید در پیچ های تنگ نظرانه برخی ادارات گرفتار شوند

استاندار هرمزگان:

رسانه ها نباید در پیچ های تنگ نظرانه برخی ادارات گرفتار شوند

azizi_honar

استاندار هرمزگان در نشست با اهالی فرهنگ و هنر با بیان اینکه هنر ظرفیتی برای مقابله با بدرفتاری ها وکج اندیشی هاست، گفت: هنر پل ارتباطی میان انسان و واقعیت هاست.

 ابراهیم عزیزی در نشست با اهالی فرهنگ و هنر این استان با بیان اینکه هنر رهنمود آفریدگار زیبا و پدید آورنده جمال و زیبائی است، اظهار داشت: هنر برای خلق زیبایی است و اساسا ظرفیت فرهنگ و هنر ظرفیتی برای تجلی زیبایی هاست و بر اساس یک نگاه اعتقادی هر چه خوب و زیباست در اوست، و از اوست، و برای اوست.

← ادامه خبر …