صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۳

قشم به‌ دست اصلاح‌طلبان افتاد

قشم به‌ دست اصلاح‌طلبان افتاد

(به قلم: ایرج اعتمادی – خبرنگار صدف)

پس از ۹ ماه کشاکش و جدال شورای‌عالی مناطق آزاد با هیئت دولت بر سر کرسی مدیرعاملی این منطقه‌ی استراتژیک صنعتی، تجاری و گردشگری کشور، عاقبت روز جمعه بیست و دوم اسفندماه سال‌جاری، درست در حالی که چند روزی بیشتر تا پایان سال نمانده است، حمیدرضا مومنی به عنوان مدیرعامل این منطقه‌ی آزاد معرفی شد.

این موضوع از چند جهت قابل تامل است؛ نخست این ‌که این آیین تودیع و معارفه بیشتر به تودیع سرپرست سازمان منطقه آزاد و خدمات وی پرداخت تا معارفه‌ی مدیرعامل جدید؛ تا جایی که حتی حکم انتصاب مدیرعامل جدید نه ابلاغ شد و نه طبق عرف در جلسه قرائت شد اگرچه برای معرفی از سوی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، از مدیرعامل جدید خواسته شد که به جایگاه بیاید اما نه حکم دریافت داشت و نه رسماً معرفی شد.

← ادامه خبر …

صدف ۴۵۵ منتشر شد

نشریه صدف ۴۵۵ منتشر شد

صدف 455

صدف ۴۵۵

چهارصد و پنجاه و پنجمین شماره نشریه صدف (شماره ۶۴ ویژه قشم) با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی روز سه شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۳ منتشر شد. “مومنی مدیر عامل منطقه آزاد قشم شد” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

شورای شهر قشم با انتشار پیامی انتصاب رییس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد را تبریک گفت، آمادگی نیروی انتظامی قشم برای برقراری نظم و امنیت در تعطیلات نوروزی، خدمات بارگیری و تخلیه کالا در اسکله بهمن به روز شد، ایرانی ها نوروز ۹۴ کجا می روند؟ و قشم به دست اصلاح طلبان افتاد از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.

حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها

حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با روسای انجمن های فرهنگی – هنری ، هنرمندان فعال و جمعی از پیشکسوتان هرمزگان گفت: حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها باعث ثبات فضای فرهنگی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، محمد مهدی احمدی ضمن تاکید بر توجه خاص وزارت و به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تقویت ظرفیت ها و استعدادهای استان های کشور افزود: مدیران کل در استان ها بر اساس شاخص های مشخص و طی بررسی های متعدد انتخاب می شوند و به جرات می توان گفت هم اکنون توانمندترین افراد طی این مدت در استان های مختلف منصوب و معرفی شده اند.

← ادامه خبر …

جرائم سایبری در هرمزگان کمتر از سایر نقاط کشور است

جرائم سایبری در هرمزگان کمتر از سایر نقاط کشور است

با توجه به افزایش تعداد کاربران اینترنت، افزایش شبکه های ارائه خدمات اینترنتی، افزایش سرعت و پهنای باند و … جرائم سایبری رو به افزایش است اما این جرائم در استان هرمزگان نسبت به سایر نقاط کشور کمتر است.

به گزارش صدف نیوز: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان هرمزگان با اشاره به اینکه برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد ،در صدر جرائم سایبری استان قرار دارد، گفت:۹۷ درصد این جرائم طی سال جاری کشف شده است.

سرهنگ”علی اکبرقرائی پور” در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون درحوزه ماموریتی پلیس فتا استان هرمزگان بالغ بر ۱۰۰ مورد انواع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد به روشها و انگیزه های متفاوت به وقوع پیوسته که با تلاش پلیس در این بخش ۹۷ درصد آن در استان و یا با صدور نیابت قضایی به سایر نقاط کشور کشف شده است.

← ادامه خبر …

صدف ۴۵۴ منتشر شد

نشریه صدف ۴۵۴ منتشر شد

صدف 454

صدف ۴۵۴

چهارصد و پنجاه و چهارمین شماره نشریه صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی و … روز دوشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۳ منتشر شد. “آمادگی همه دستگاههای اجرایی استان هرمزگان جهت خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

پارسیان منطقه آزاد تجاری می شود، حرکت رو به جلوی توزیع برق هرمزگان مایه مباهات است، آب آشامیدنی بندرعباس کاملا سالم و فاقد میکروب است، برگزیدگان دومین جشنواره سراسری شعر نماز هرمزگان معرفی و تقدیر شدند، طرح نظارتی ویژه نوروز از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین اجرا می شود و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.

توصیه های پلیس هرمزگان در خصوص رعایت نکات خانه تکانی در نوروز

توصیه های پلیس هرمزگان در خصوص رعایت نکات خانه تکانی در نوروز

حین خانه تکانی در پاره ای از مواقع به علت عدم رعایت موارد ایمنی صدمات جبران ناپذیر جانی و مالی به خانواده ها وارد می گردد که در این راستاپلیس هرمزگان با هدف پیشگیری از بروز حوادث توصیه ها و هشدارهایی را به مردم ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، با توجه به اینکه هر ساله با اتمام فصل زمستان و فرا رسیدن تعطیلات نوروز مردم در منازل و محل کار خود اقدام به نظافت و غبار روبی می کنند و در پاره ای از مواقع به علت عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از نردبان، موادشوینده و ضد عفونی کننده های صنعتی، مواد اشتعال زا و رسیدن آب به کابل ها و سیم های برق صدمات جبران ناپذیر جانی و مالی به خانواده ها وارد می گردد، پلیس هرمزگان با هدف پیشگیری از بروز حوادث به هنگام خانه تکانی توصیه ها و هشدارهایی را به کارکنان و خانواده های آنان ارائه نمود:

← ادامه خبر …