صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۴

نوروز، معنویت، شادی

نوروز، معنویت، شادی

عید نوروز

عید نوروز

به قلم: علیرضا درویش نژاد*

رسیدن به کمال و استنشاق در هوای صبح پیروزی و پیمودن صحیح طریق سبز انسانی مستلزم انباشتن و ذخیره نمودن انرژی مثبت است در محل جان و روان، کسب توان و حفظ آن نوعی حرکت رو به رشد است که با سردی و دل زدگی منافات دارد و این مفهوم قسمتی از زندگی معنوی است.

بنابر این معنویت با پویایی تناسب دارد، در فرهنگ ملی ایرانی توجه به بهار و طراوت حاکی از رویکرد مردم این سرزمین به نشاط و سرزندگی است و از احکام امضایی دین اسلام محسوب می شود. بنای فرهنگ اسلامی بر زدودن فرهنگ های قبل از خود نیست. اسلام ناب به سنن مورد توجه مردم که بدون زیان جسمی و روحی باشد مهر تایید می زند. لذا میان تفکرات دینی و فرهنگ های ملی و میهنی ارتباط سازنده حاکم است. نه معنویت نافی شادی است و نه شادی جدای از معنویت متصور می شود. در سیره انبیاء و اولیاء و عرفای بزرگ الهی منافاتی میان شادی و معنویت یافت نمی شود.

← ادامه خبر …

صدف ۵۴۴ منتشر شد

نشریه صدف ۵۴۴ منتشر شد

صدف 544

صدف ۵۴۴

پانصد و چهل و چهارمین شماره نشریه منطقه ای صدف (ویژه نوروز ۱۳۹۵) در ۸ صفحه با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی، حوادث، گزارش، فرهنگی و ادبی و … روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ منتشر شد. “در ایام نوروز نماز جماعت در ۹ بوستان بندرعباس اقامه خواهد شد” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

آموزش و پرورش عامل اصلی توسعه جوامع است، ۱۳ شهر استان هرمزگان با بحران آب مواجه است، ۲۰۶ باند مواد مخدر در استان هرمزگان متلاشی شد، دستاوردهای مهم سفر وزیر بهداشت به استان هرمزگان، کاشت ۴ هزار اصله نهال حرا در ساحل بندرعباس و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.

متلاشی شدن ۲۰۶ باند موادمخدر در استان هرمزگان

فرماندهی انتظامی هرمزگان خبر داد:

متلاشی شدن ۲۰۶ باند موادمخدر در استان هرمزگان

فرماندهی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه ۲۰۶ باند توزیع و حمل موادمخدر در سال‌جاری متلاشی شده است افزود: در سال‌جاری ۷۴ تن مجموع کشفیات داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش صدف نیوز: سردار عزیزالله ملکی در یک نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به دستگیری‌های موادمخدر در استان افزود: ۷ هزار و ۷۰۶ نفر دستگیر و ۹۵۸ خودروی سبک و سنگین در این خصوص توقیف شده است.

وی با بیان اینکه در سرقت‌های مهم ۷درصد کاهش داشته ایم، خاطرنشان کرد: تعداد ۵هزار و ۵۹۱ نفر دستگیری سارق داشته‌ایم که در سرقت‌های مهم ۷درصد کاهش در وقوع و در مجموع ۱۰ درصد کاهش کل جرائم در سطح استان وجود داشته است.

← ادامه خبر …

۱۳ شهر استان هرمزگان با بحران آب مواجه هستند

مدیرعامل آبفای هرمزگان:

۱۳ شهر استان هرمزگان با بحران آب مواجه هستند

برای اجرای طرح‌های مقابله با بحران آب و کاهش اثرات خشکسالی در شهرهای استان به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به کاهش میانگین بارندگی در ۱۰ سال اخیر به ۱۳۰ میلی‌متر، گفت: از مجموع ۲۰۸ حلقه چاه آب استان تنها ۱۰۰ حلقه در مدار تولید بوده و ۱۰۸ حلقه چاه نیز از مدار خارج‌شده است.همچنین از مجموع ظرفیت ۲۴۰ میلیون مترمکعبی سد استقلال ، حجم فعلی آن تنها ۶۰ میلیون مترمکعب است.

حسین خادمی افزود: میزان تولید آب استان در وضعیت فعلی ۳ هزار و ۱۵۷ لیتر بر ثانیه بوده که ۹۶۷ لیتر بر ثانیه کمبود آب‌داریم . همچنین نیاز آب استان در سال ۹۵، ۴ هزار و ۱۲۴ لیتر و در سال ۱۴۰۵ نیز ۶ هزار و ۸۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود.

← ادامه خبر …

صدف ۵۴۳ منتشر شد

نشریه صدف ۵۴۳ منتشر شد

صدف 543

صدف ۵۴۳

پانصد و چهل و سومین شماره نشریه منطقه ای صدف با مطالب متنوع خبری، اجتماعی، فرهنگی و … روز سه شنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۴ منتشر شد. “پرونده ژئوپارک قشم در یونسکو پذیرفته شد” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

مناطق آزاد یکی از مجاری ورود قاچاق است، ۱۴ ایستگاه نوروزی پلیس در شهرستان قشم مستقر شد، نخستین نمایشگاه کودکانه حیات وحش در جزیره قشم برگزار شد، قشم پایلوت اجرای تفاهم نامه مناطق آزاد کشور با سازمان غذا و دارو و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.

نشریه صدف خلیج فارس به جمع نشریات هرمزگان پیوست

نشریه صدف خلیج فارس به جمع نشریات هرمزگان پیوست

صدف خلیج فارس 0

صدف خلیج فارس ۰

با انتشار نخستین پیش شماره نشریه “صدف خلیج فارس” در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۴ یک نشریه دیگر به جمع نشریات استان هرمزگان پیوست.

در این شماره مطالب متنوعی از قبیل یادداشت، مصاحبه، خبر، گزارش، حوادث و … به چشم می خورد. “دین با ابزار فرهنگ و هنر بسیار زیباتر و جذابتر می شود” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است. دو هفته نامه “صدف خلیج فارس” با صاحب امتیازی شرکت صدف رایانه خلیج فارس و مدیر مسئولی معصومه اکبری در بندرعباس منتشر می شود.