شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۸

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان در نشست صمیمی با مدیر کل صداوسیما:

فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب است

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

نخستین دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با حضور یوسفی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید به منظور ادامه فعالیت ثبت و ضبط خاطرات والدین شهدای بندرعباس و سایر شهرستان های همجوار برگزار شد.

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، عطا ناوکی در این دیدار ضمن بیان خاطره ای معنوی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره این سردار بزرگ را گرامی داشت و افزود: فرهنگ ایثار و شهادت متضمن بقا و حیات انقلاب ماست. همان طور که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیشتر از حیاتش برای دشمنان ما خطرناک شد و کشور را زنده تر کرد.

← ادامه خبر …

راز کمبود گاز در هرمزگان

راز کمبود گاز در هرمزگان

کمبود گاز مایع در هرمزگان

صدف نیوز، حسین فریدونی/ چند وقتی است که شهروندان بندرعباس و برخی نقاط استان هرمزگان با کمبود کپسول های گاز مایع مواجه هستند و هر بار که به جایگاههای توزیع سیلندر گاز مراجعه می کنند با صف های طویل برخورد کرده و بیشتر شهروندان نیز با دست خالی به منزل بر می گردند زیرا موفق به دریافت کپسول گاز پر نمی شوند.

اکنون این سئوال برای مردم استان پیش آمده که راز کمبود گازمایع در چیست؟ برخی معتقدند که دلیل نایاب شدن کپسول گاز این است که بنزین سهمیه بندی و قیمت آزاد آن افزایش پیدا کرده و بیشتر رانندگان خودروها  اقدام به گازسوز کردن خودروهای خود به وسیله کپسول گاز مایع کرده اند، هر چند این کار از نظر ایمنی خودروها بسیار خطرناک است اما با کمال تاسف شاهد رشد روزافزون این اقدام هستیم. برخی دیگر از شهروندان نیز عقیده دارند کمبود گاز مایع جهت ترغیب و تشویق نمودن خانواده ها به استفاده از انشعاب گاز شهری به وجود آمده است.

← ادامه خبر …

صدف ۷۷۶ منتشر شد

نشریه صدف ۷۷۶ منتشر شد

صدف ۷۷۶

هفتصد و هفتاد و ششمین شماره هفته نامه کثیرالانتشار صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، گزارش، فرهنگی، ادبی و … روز چهارشنبه ۲۵ دیماه ۱۳۹۸ منتشر شد. “راز کمبود گاز” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

بارش ها در استان هرمزگان به خوبی مدیریت شد، اولین محموله کمک های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به مناطق سیل زده ارسال می شود، شهرداری قرار است شهر را اداره کند نه اینکه آنرا بسازد، نهضت نهالکاری مشارکتی تا اسفندماه در هرمزگان ادامه دارد، ۲۰۳ میلیون متر مکعب آب وارد سدهای هرمزگان شد و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.

نخستین بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد بندرعباس

نخستین بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد بندرعباس

بازدید مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان از مدارس شاهد

نخستین بازدید دوره ای ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان در سال ۹۸ از مدارس شاهد تحت پوشش آموزش و پرورش ناحیه ۲ بندرعباس با حضور دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و یوسفی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید استان به منظور بررسی مسائل آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در این مدارس انجام شد .

به گزارش الهام اسلام پناه خبرنگار صدف نیوز، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این بازدید که به منظور بررسی مسائل آموزشی و پرورشی دانش آموزان شاهد و ایثارگر در حال تحصیل در مدارس شاهد صورت گرفت، بیان کرد: کیفیت ‎سازی مدارس شاهد یکی از راهکارهای افزایش توانایی دانش‎آموزان این مدارس است.

← ادامه خبر …

توسعه گردشگری یا تعارض با جامعه محلی؟

توسعه گردشگری یا تعارض با جامعه محلی؟

این روزها از مقوله توسعه به ویژه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش تفریحی و گردشگری جزیره بسیار سخن می‌رود، خبرهای توسعه اما، زیاد امیدوارکننده نیست. دست کم در منطقه آزاد قشم اینطور است، یا می‌توان گفت مردم جزیره‌ی قشم حداقل، دل خوشی از شعارهای توسعه‌ای سازمان منطقه آزاد ندارند، این یک واقعیت است، البته می‌توانیم نپذیریم، و سرمان به کارمان باشد و یا کمی تامل کنیم. تامل برای اینکه چرا اینطور است؟ شعار توسعه پرطمطراق است و خبرهایش هر روز در سطح وسیع پوشش داده می‌شود، ولی چه افاده می‌کند وقتی برای مردم با بیم و امید همراه است، امید که نه، این روزها اما بیم توسعه مردم را بیشتر دل‌نگران کرده است.

← ادامه خبر …

صدف ۷۷۵ منتشر شد

نشریه صدف ۷۷۵ منتشر شد

صدف ۷۷۵

هفتصد و هفتاد و پنجمین شماره هفته نامه کثیرالانتشار صدف در ۸ صفحه با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ادبی، گزارش و … روز سه شنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۸ منتشر شد. “یادبود سپهبد قاسم سلیمانی در قشم برگزار شد” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

دشمن تاوان سختی برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی خواهد داد، شرق و غرب مدیون فداکاری سردار سلیمانی هستند، توسعه گردشگری یا تعارض با جامعه محلی؟، حضور کارکنان شهرداری منطقه سه بندرعباس در سازمان انتقال خون جهت اهدای خون، احداث کانال آب های سطحی بازار قدیم و … از دیگر عناوین خبری این شماره صدف می باشد.