صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۸

صدف ۷۸۵ منتشر شد

نشریه صدف ۷۸۵ منتشر شد

صدف ۷۸۵

هفتصد و هشتاد و پنجمین شماره هفته نامه کثیرالانتشار صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و ادبی روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۸ منتشر شد. “هرمزگان جای دیدنی ندارد” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

هفته نامه صدف با صاحب امتیازی موسسه نشرگستران صدف، مدیر مسئولی معصومه اکبری و سردبیری حسین فریدونی در بندرعباس منتشر می شود.

ساعت: ۰۳:۵۰ بعد از ظهر – ۹۸/۱۲/۲۸

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

دکتر همتی: ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هرمزگان در نظر گرفته شده است

بیمارستان صحرایی شهید فاطمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور سردار زارع معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه، سردار موسوی رئیس بهداری نیروی دریایی سپاه و دکتر همتی استاندار هرمزگان و دکتر فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان پس از افتتاح این بیمارستان صحرایی، عنوان کرد: در سطح استان هرمزگان ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

← ادامه خبر …

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از برگزاری جشنواره موسیقی کیکنگ با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا هر دستگاه وظیفه ای بر عهده دارد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این ایام با تولید و اجرای برنامه های شاد و مفرح می تواند باعث افزایش نشاط و شادابی مردم و تقویت روحیه عموم جامعه شود.

وی افزود: تصمیم گرفته ایم در این ایام با ابزار فرهنگ و هنر به مقابله با این بیماری برویم و بدون تردید روحیه بخشی به مردم و افزایش انگیزه ها می تواند و ما را در نابودی این بیماری کمک کند.

← ادامه خبر …

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

دستگاه کمک‌ تنفسی بیماران کرونایی در قشم اختراع شد

اختراع دستگاه کمک تنفسی در قشم

یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در قشم  از اختراع دستگاه کمک ‌تنفسی بیماران کرونایی خبر داد.

این دستگاه که از سوی یک شرکت فناور مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس با محوریت تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی ساخته شده، با تسریع اکسیژن‌رسانی به مغز، مشکلات تنفسی بیماران را برطرف می‌کند.

به گزارش صدف نیوز، محمود حاجی‌بابایی مدیرعامل شرکت راسپینا صنعت قشم گفت: تیم تحقیق و توسعه این شرکت موفق به ساخت یک نمونه دستگاه کمک‌تنفسی جدید و ارزان قیمت شد.

وی افزود: این دستگاه با توجه به امکانات داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

← ادامه خبر …

صدف ۷۸۴ منتشر شد

نشریه صدف ۷۸۴ منتشر شد

صدف ۷۸۴

هفتصد و هشتاد و چهارمین شماره هفته نامه کثیرالانتشار صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ادبی روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۸ منتشر شد. “طرح هر خانه یک نهال در سراسر استان باید اجرا شود” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

#صدف_نشریه

ساعت: ۰۶:۰۷ بعد از ظهر – ۹۸/۱۲/۱۹

آلودگی دریایی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیست

آلودگی دریایی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیست

آلودگی دریا

مدیر HSE شرکت نفت ستاره خلیج فارس با استناد به مکاتبات و نتایج آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست استان هرمزگان، منشا آلودگی دریایی اخیر را منشایی غیر از این پالایشگاه عنوان کرد.

به گزارش صدف نیوز، «مهرداد دهداری» در تشریح این خبر بیان داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان پالایشگاه سبز کشور یکی از اصلی‌ترین صنایع حافظ محیط زیست است و تمام اسناد و شواهد نیز این موضوع را تایید می‌کند.

وی ضمن اشاره به پایش مستمر و لحظه‌ای تمام شاخص‌های زیست‌محیطی توسط کارشناسان متخصص این پالایشگاه و نظارت دائمی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، اضافه کرد: در حضور اکیپی شامل کارشناسان محیط زیست استان، کارشناسان محیط زیست صنایع مجاور و کارشناسان محیط زیست پالایشگاه، بازدیدهای تخصصی از روند کاری این ابرپالایشگاه صورت گرفت و با استناد به مشاهدات و خروجی پایش‌های صورت گرفته توسط آزمایشگاه معتمد، گواهی عدم وجود هر نوع آلایندگی از مبدا پالایشگاه تا مسیر بازگشت آب دریا صادر شد که مستندات آن نیز موجود است.

← ادامه خبر …