شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۹

رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا»

رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا»

رونق فضای مجازی، رهاورد کرونا

صدف نیوز – نوروز امسال به دلیل خطر گسترش ویروس “کرونا” در کشور، عید دیدنی ها مجازی شد. مردمی که هر ساله برای آمدن بهار و سال نو لحظه شماری می کردند تا به دیدار یکدیگر بروند، کسانی که پس از یکسال کار و تلاش و تحمل دوری از خویشان و دوستان، منتظر تعطیلات نوروز بودند تا به دیدن آنها بروند و یا مقدمات سفرهای نوروزی خود را آماده کرده بودند به یکباره تمام برنامه هایشان به هم خورد و ناچار به خانه نشینی شدند.

به دلیل خطر سرایت ویروس کرونا از یک فرد به دیگر افراد جامعه، مسئولان دستور دادند که دست دادن ممنوع، روبوسی ممنوع، دید و بازدید ممنوع، جلسات ممنوع، ورزش و تفریح ممنوع، جشن و میهمانی ممنوع، مسافرت ممنوع، و حتی نماز جماعت در مساجد هم ممنوع شد. هیچ کس پیش بینی نمی کرد که بازار و مراکز آموزشی و اکثر کسب و کارهای دنیا به خاطر یک ویروس تعطیل شوند.

← ادامه خبر …

تاکید وزیر نیرو بر تامین آب و برق مطمئن و پایدار مراکز درمانی

تاکید وزیر نیرو بر تامین آب و برق مطمئن و پایدار مراکز درمانی

دکتر اردکانیان، وزیر نیرو

وزیر نیرو در پیامی خطاب به همکاران تلاشگر خود در صنعت آب و برق بر اهتمام ویژه نسبت به تامین آب و برق مطمئن و پایدار بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر کشور تاکید کرد.

به گزارش صدف نیوز، رضا اردکانیان در این پیام ضمن قدردانی از تلاش و فداکاری و تدبیر کلیه کارگران، مهندسان، کادر اداری و مدیران صنعت آب و برق کشور که علیرغم خطرات احتمالی و مشکلات مرتبط با بیماری کرونا، تمامی همت خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب به ملت بزرگ ایران به کار گرفته اند، متذکر شد: تامین آب و برق مطمئن و پایدار هم وطنان شریف در شرایط شیوع کرونا، نقش محوری و حیاتی در کنترل این بیماری، فراهم نمودن زمینه پیشگیری از انتشار بیشتر آن و همچنین خدمات رسانی دستگاههای مختلف به ویژه بیمارستانها و مراکز درمانی دارد.

در هرمزگان هیچگونه کمبود سوختی وجود ندارد

در هرمزگان هیچگونه کمبود سوختی وجود ندارد

جایگاه سوخت

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان  با صدور اطلاعیه ای فوری و مهم درباره استمرار خدمت‌رسانی به مردم و عرضه سوخت به خودروها به مردم اطمینان داد که از بابت تامین سوخت هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

به گزارش صدف نیوز، در این اطلاعیه آمده است: در پی انتشار اخبار کذب در مورد تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت در  کشور یا عدم عرضه سوخت به خودروها در برخی رسانه های نامعتبر و پیام‌رسان‌های شبکه مجازی، به اطلاع می رساند کلیه جایگاه‌های عرضه سوخت و مجاری عرضه در سطح استان هرمزگان مانند همیشه با تعهد و مسئولیت‌شناسی در حال ارائه سوخت بصورت شبانه روزی به مشتریان گرامی هستند و در این امر هیچ وقفه ای نبوده و نخواهد بود.

← ادامه خبر …

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

ماسک بومی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اقدام خلاقانه طراح هرمزگانی در تولید (برکانو) در شرایط فعلی و شیوع کرونا باعث تشویق خانواده ها در استفاده از ماسک  و رعایت موارد بهداشتی می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر از رامین چمنی بعنوان طراح و ایده پرداز این اثر و تیم حرفه ای ایشان از انجمن طراحان لباس هرمزگان متشکل از خانمها: دکترآزاده آریانا (سرپرست)، سارا پورتقی، مریم راهپیما و حلیمه دهقانی که از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای هرمزگان هستند بیان داشت: “برکانو “ که کاملا منطبق و هماهنگ با پوشش و لباس زنان هرمزگانی است پاسخی عالمانه و خلاقانه به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و تبدیل تهدید به فرصت است.

← ادامه خبر …

فرماندار بندرعباس: مسافران نوروزی را بر می گردانیم

فرماندار بندرعباس:

مسافران نوروزی را بر می گردانیم

برگشت دادن مسافران نوروزی بندرعباس

فرماندار بندرعباس از برگشت دادن بسیاری از مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، عزیزالله کناری گفت: هر چند که شهرستان بندرعباس فاقد مرز مشترک با دیگر استان‌های کشور می باشد ولی روزانه تعداد قابل توجهی خودرو که به هشدارها توجه نمی کنند و قصد ورود به  شهرستان بندرعباس را دارند توسط تیم های رصد ورودیها برگشت داده می شود. از جمله:

در روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ تعداد ۲۲۸ خودرو شامل ۲۱۱ دستگاه از مسیر شمالی، ۵ دستگاه از مسیر غربی و ۱۲ دستگاه از مسیر شرقی برگشت داده شد.

← ادامه خبر …