شماره مجوز: 83030

Archive for: ۱۳۹۹

واحد نخست نیروگاه سیکل ترکیبی قشم وارد مدار شد

با دستور رییس جمهوری:

واحد نخست نیروگاه سیکل ترکیبی قشم وارد مدار شد

 

واحد نخست گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم روز پنجشنبه در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران با حضور روحانی رییس جمهور و اردکانیان وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و وارد مدار شد.

به گزارش صدف نیوز: مجری طرح‌ نیروگاه‌های خصوصی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: واحد نخست گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم به ظرفت ۱۷۰ مگاوات با سرمایه‌گذاری شرکت برق و انرژی غدیر و گروه مپنا اجرا شده است.

امیر دودابی نژاد با اشاره به اهمیت اجرای این طرح اظهار داشت: تا پیش از این قشم با مشکلاتی در جهت تامین انرژی برق مواجه و به سرزمین اصلی وابسته بود.

← ادامه خبر …

مدیر عامل جدید شرکت توزیع برق هرمزگان معرفی شد

مدیر عامل جدید شرکت توزیع برق هرمزگان معرفی شد

مدیر عامل توزیع برق هرمزگان

در مراسمی با حضور حائری معاون وزیر نیرو، مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان معرفی شد.

در این آیین با انتصاب هاجر عبدی به عنوان مدیرعامل توزیع برق هرمزگان از تلاش های محمد ذاکری مدیرعامل سابق و رنجبر سرپرست این شرکت قدردانی شد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس عبدی نخستین بانوی صنعت برق کشور است که از سوی مدیرعامل شرکت توانیر به این سمت منصوب شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این آیین گفت: استان هرمزگان به لحاظ شرایط خاص اقلیمی وضعیف متفاوتی با سایر استانها در بخش های تولید، انتقال و توزیع برق دارد. در بخش تولید توانستیم نیروگاههای خود را همگام با نیروگاههای روز دنیا تجهیز نماییم. در بخشهای انتقال و توزیع و بویژه در تلفات و مدیریت پیک مصرف برق اقدامات قابل توجهی در استان هرمزگان انجام شده است.

← ادامه خبر …

صدف ۸۰۰ منتشر شد

نشریه صدف ۸۰۰ منتشر شد

صدف ۸۰۰

هشتصدمین شماره هفته نامه کثیرالانتشار صدف با مطالب متنوع خبری، سیاسی، اجتماعی، گزارش، سلامت و … روز سه شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ منتشر شد. “تحسین جهانیان از زیرساخت ها، دستاوردها و اقدامات صنعت نفت هرمزگان” عنوان تیتر نخست این شماره نشریه است.

#صدف

ساعت:۰۶:۲۲ بعد از ظهر – ۹۹/۰۴/۲۴

دستور رئیس جمهور برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

فریدون همتی خبر داد؛

دستور رئیس جمهور برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

استاندار هرمزگان گفت: رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تامین مالی مورد نیاز این طرح انجام شود که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های در دست ساخت در استان هرمزگان، عنوان کرد: از بین مجموعه پروژه های بزرگ و مهمی که در استان در حال اجراست، پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان مهمترین طرح‌ و مطالبه مردم استان، جهت تامین اعتبار و تکمیل تا پایان سال جاری، معرفی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تامین مالی مورد نیاز این طرح انجام شود که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.

← ادامه خبر …

آفت پوپولیسم در هرمزگان

آفت پوپولیسم در هرمزگان

آفت پوپولیسم در هرمزگان

به قلم: بهنام کهوری، دانش آموخته علم سیاست

صدف نیوز/ در خصوص پوپولیسم تعاریف مختلفی ارائه شده اما وجه مشترک تمام این تعاریف یک چیز است؛ پوپولیسم به طور مستقیم با نخبه‌گرایی و کارهای علمی و زمانبر مخالف است. نخبه‌گرایی به این معنا که گروه‌های کوچکی که متخصص و تحصیل‌کرده هستند، باید قدرت بیشتری را در یک کشور یا سازمان داشته باشند. و کارها بر اساس اصول علمی پیش برود. اما در رفتارهای پوپولیستی جلب رضایت آنی عوام اولویت اول است. لذا در این متن قصد دارم به بررسی برخی از رفتارهای پوپولیستی و عوارض آنها بر روی جامعه هرمزگان بپردازم.

پوپولیسم در هرمزگان چگونه عمل می کند؟

پوپولیسم در هرمزگان جنبه پوپولیسم گزارشی و رسانه ای دارد، به این معنی که  مدیران و مسئولین در خصوص عملکرد خود به جای ارائه گزارش عملکرد به صورت دقیق که شامل نمودارها و اعداد و پارامترهای شناخته شده و قابل ارزیابی و علمی فقط گزارشات خود را به صورت یک بعدی و گفتن « اینکه من فلان کار را کردم» همراه با انتشار چند عکس از زوایای مختلف پروژه ها منتشر می کنند.

← ادامه خبر …

ارتقاء کیفیت و امنیت ارتباطات مشترکین مخابرات منطقه هرمزگان

ارتقاء کیفیت و امنیت ارتباطات مشترکین مخابرات منطقه هرمزگان

یگانه، مدیر مخابرات منطقه هرمزگان

در راستای تحقق اهداف مخابرات، گسترش خدمات مخابراتی و کسب رضایتمندی مشتریان؛ مخابرات منطقه هرمزگان اقدام به توسعه زیر ساختهای ارتباطی کرد.

به گزارش صدف نیوز، مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با اعلام این مطلب افزود: به منظور به روزرسانی، ارتقاء کیفیت و نیز اهمیت توسعه زیر ساخت های ارتباطی در مناطق روستایی، مخابرات منطقه اقدام به نصب تجهیزات انتقال در مسیر برخی از روستاهای استان کرد.

امیر ساحلی یگانه گفت: راه اندازی سایت موبایل باینوج شهرستان حاجی آباد، جزیره لارک، گنبد نمکی جزیره قشم، نصب و راه اندازی تجهیزات  قطب آباد، آبماه در مسیرجاده بندر عباس- حاجی آباد، برگردان سایت های موبایل و نصب و راه اندازی لاین سیاهک و باغان شهرستان حاجی آباد، بخشی از اقدامات مخابرات منطقه هرمزگان در راستای افزایش پهنای باند، ارتقاء کیفیت خدمات و در نتیجه افزایش بازدهی ارتباطات در حوزه های ثابت، دیتا و ارتباطات سیار این مناطق بوده است.

← ادامه خبر …