صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نوروز امسال، هرمزگان آماده پذیرایی از گردشگران است

استاندار هرمزگان:

نوروز امسال، هرمزگان آماده پذیرایی از گردشگران است

میزبانی هرمزگان از مسافران نوروزی

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمهیدات لازم در تمامی بخش‌ها جهت ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران نوروزی در هرمزگان اندیشیده شود، گفت: برای هر منطقه ای که جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، باید مسئول و مدیر تعیین شود.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید بسترها و امکانات لازم جهت افزایش جذب گردشگر در هرمزگان فراهم شود، عنوان کرد: نوروز امسال، هرمزگان آماده پذیرایی از گردشگران است و دستگاه‌های مسئول در جهت رونق بیشتر اقتصاد گردشگری در استان هرمزگان، تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم در تمامی بخش‌ها جهت ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران نوروزی در هرمزگان اندیشیده شود، افزود: برای هر منطقه ای که جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، باید مسئول و مدیر تعیین شود.

استاندار هرمزگان افزود: تامین کالاهای مورد نیاز، توجه جدی به تامین امنیت گردشگران، تامین آب محل های اسکان، آمادگی اماکن تفریحی و پیش بینی وضعیت آب و هوایی و مکان هایی جهت اسکان اضطراری در صورت نیاز، برای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی در اولویت باشد.

مهندس دوستی تصریح کرد: فرمانداران در سراسر استان هرمزگان باید از تمامی محل های اسکان مسافران نوروزی بازدید و تدابیر لازم را در این اماکن اتخاذ کنند و ضمن تامین تمامی کالاهای مورد نیاز، پایش میزان ذخایر ارزاق عمومی، توسط فرمانداران صورت گیرد.

وی گفت: ضمن تامین ماشین آلات مورد نیاز، پاکسازی و نظافت سطح شهرها و خیابان ها به خصوص در شهر بندرعباس، با جدیت انجام شود تا برای ایام تعطیلات نوروز شهرها کاملا تمیز باشند و چهره استان پر از ظرفیت هرمزگان را به خوبی به گردشگران نشان دهیم.

استاندار هرمزگان همچنین با تاکید بر لزوم نظارت و پایش گسترده در همه بخش‌ها به خصوص بازار، خاطرنشان کرد: ضمن استفاده از ظرفیت‌های مردمی جهت نظارت بر بازار، با گرانفروشی و دیگر تخلفات برخورد قانونی صورت گیرد و همچنین تمهیدات لازم جهت فعالیت بازار و بخش های خدماتی در ساعات شب و تا پاسی از نیمه شب، در نظر گرفته شود.

دوستی، خواستار توجه ویژه به ایمنی دریا و نواحی ساحلی شد و بیان داشت: با نصب تابلوها، محل های ایمن جهت حضور گردشگران در مناطق ساحلی و دریا، به خوبی اطلاع رسانی شود.

وی اضافه کرد: در خصوص ایمنی ترددهای جاده‌ای و برخورد با تخلفات رانندگی در جاده ها نیز، آمادگی و تمهیدات لازم، وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گردشگری از مهم‌ترین مزیت‌های استان هرمزگان است، اظهار داشت: همه تلاش کنند تا برای گردشگران نوروزی، خاطره خوشی از سفر به هرمزگان، رقم بخورد.

ساعت: ۰۵:۳۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.