صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است

اردوی راهیان نور هنرمندان هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در اردوی راهیان نور هنرمندان گفت: راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری در گفتگوی خبری در خصوص اهمیت حضور هنرمندان در منطقه هشت سال دفاع مقدس افزود: همانطور که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) فرمودند که راهیان نور یک فناوری است در جنگ نرم و راهیان نور یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است که می تواند نقش بسیار اثرگذاری را در این عرصه ایفا کند.

وی افزود: یکی از اثربخش ترین کارهای فرهنگی در طول سابقه و جایگاه‌های مختلف فرهنگی که  تجربه کرده ام سفرهای راهیان نور است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان بیان کرد: هیچ برنامه ای همانند سفرهای راهیان نور که دارای اثرگذاری عمیق و تحول‌آفرین باشد را ندیدم؛ برای اینکه مباحثی در این سفرها مطرح می‌شود که از جنس فرهنگ ایثار و شهادت است.

جهانگیری بیان کرد: در این سفرها روایت‌های رزمندگان درباره فرهنگ ایثار و شهادت گفته می شود و چون شهدا از خلوص برخوردار بودند و کارشان خالصانه و برای رضای خدا بود؛ دلیل اثربخشی دفاع مقدس و راز پیروزی ما در جنگ تحمیلی رژیم بعث همین اخلاص بچه ها بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: اغلب بچه هایی که به عنوان فرمانده آمدند در جنگ هشت ساله، از قبل دارای سابقه و دارای تحصیلات عالی نظامی نبودند مثل شهید حسن باقری که در دانشگاه نظامی درس نخوانده بود و تحصیلات آکادمیک نظامی نداشت و اتفاقاً در کسوت خبرنگاری و به عنوان یک فرد خبری و رسانه‌ای وارد خوزستان شد و بعداً قابلیت‌های خودش را در حوزه‌ نظامی هم نشان داد و توانست یکی از فرمانده هان بزرگ زمان دفاع مقدس شود.

یا شهید همت که از قبل معلم بود و کلاس درسش را رها کرد و آمد در جبهه حق علیه باطل شرکت کرد؛ زیرا شهدا مخلص بودند و برای خدا کار می‌کردند و این ها  نمونه هایی از این جنس است.

وی اضافه کرد : در سفرهای راهیان نور زائرین متوجه و آشنا می شوند که در جنگ سخت رزمنده های سابق و شهدا ناممکن ها را ممکن کردند و این برای ما ایجاد انگیزه می کند که در جنگ نرم و اقتصادی امروزی غیر ممکن ها را همچون جنگ هشت ساله ممکن کنیم.

اسمعیل جهانگیری یاد آور شد : لذا راهیان نور از این جهت بسیار اثربخش است، چون توسل، توکل و توحید عملی در آن نهفته است و ما با دست خالی با اتکاء به نیروی درونی ایمان توانستیم در جنگ سخت هشت ساله پیروز شویم و امروز هم می توانیم در جنگ فرهنگی و اقتصادی با الگو قرار دادن دفاع مقدس و با اتکا به نیروی ایمان و تقوا دشمن را حوزه های مختلف مغلوب کنیم.

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعزام کاروان راهیان نور هنرمندان هرمزگان

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تماس تلفنی با اسمعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعزام کاروان راهیان نور هنرمندان هرمزگان به خوزستان مطهر و مناطق ایثار و شهادت تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان محمد مهدی اسماعیلی ضمن تقدیر و تشکر از این حرکت ارزشی و انسان ساز گفت: اعزام هنرمندان به سرزمین ایثار و شهادت می تواند علاوه بر تقویت این نگرش باعث تحول روحی و فکری و در نتیجه به تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس و فر هنگ  ایثار و شهادت بیانجامد.

وی افزود: جای چنین حرکت ها و رزمایش های فرهنگی در حوزه فرهنگ و هنر خالی بود و لازم است سایر استان ها هم برنامه ریزی های لازم را برای اعزام هنرمندان  به مناطق هشت سال دفاع مقدس  در دستور کار قرار دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: از آن جهت که رویکرد این رزمایش های فرهنگی تولید اثر توسط هنرمندان اعزامی است یک نقطه قوت می باشد و حرکت ها و برنامه هایی ارزشمند است که نتیجه آن تولید اثر در تراز انقلاب اسلامی،جهاد تبیین و در راستای سند گام دوم انقلاب باشد.

محمد مهدی اسماعیلی در ادامه بر اهمیت برنامه های روز ملی خلیج فار س و جشنواره ی فرهنگی هنری خلیج فارس تاکید کرد و از سفر قریب الوقوع  به استان هرمزگان خبر داد.

اسمعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این گفتگوی تلفنی ضمن ارائه گزارش  از روند برگزاری اردوی راهیان نور هنرمندان هرمزگان تحت عنوان رهپویان آوینی در مکتب سلیمانی از  حمایت ، توجه ویژه ، پشتیبانی و همراهی ویژه ی ایشان  که انگیزه ی وافر به هنرمندان بخشیده است تقدیر و تشکر کرد و گفت: سفر جنابعالی و هیات همراه به استان هرمزگان بدون شک سر آغاز فصل نوینی از فعالیت های گسترده در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر خواهد بود.

ساعت: ۱۲:۰۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.