سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سرانجام خوب در انتظار وضعیت فاضلاب بندرعباس

بررسی روند بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس در نشست مدیرعامل آبفا و دادستانی؛

سرانجام خوب در انتظار وضعیت فاضلاب بندرعباس

سرانجام خوب فاضلاب بندرعباس

در نشست مشترک مدیرعامل آبفای هرمزگان و دادستان مرکز استان، مسائل و مشکلات حوزه آب و فاضلاب بررسی و در خصوص انتقال پساب فاضلاب به صنایع غرب بندرعباس و حل مشکل آب روستائیان بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش صدف نیوز، عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با قدردانی از حساسیت های دادستانی در خصوص وضعیت آب و فاضلاب استان هرمزگان از برنامه ریزی آبفا برای رفع این مشکلات خبر داد.

وی افزود: رفع مشکل فاضلاب بندرعباس که خواسته عمومی مردم برای استفاده از جاذبه های دریاست، با حمایت استاندار به عنوان یک اولویت در دستور کار آبفا قرار گرفته و امیدواریم با حساسیت های ایجاد شده، این مشکل نیز به سرانجام خوبی برسد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان، حساسیت های دادستان مرکز استان را در این خصوص ستود و گفت: آبفا بر اساس ماموریتی که بر عهده دارد قدم های موثری در تامین نیاز آبی مناطق مختلف هرمزگان و جمع آوری فاضلاب برخواهد داشت که مردم آثار مثبت آن را احساس خواهند کرد.

مهندس حمزه پور استفاده از ظرفیت آبشیرینکن ها را گریز ناپذیر دانست و افزود: با توجه به وضعیت منابع آبی سطحی و زیر سطحی استان چاره ای جز استفاده از ظرفیت سایت های نمک زدایی نداریم.

به گفته وی، آبفا برای استفاده از این ظرفیت از حضور سرمایه گذاران استقبال می کند و در این مسیر استاندار هرمزگان نیز حمایت های ویژه ای در تامین آب مورد نیاز مردم مناطق مختلف استان دارد.

علیرضا احمدی منش دادستان مرکز استان نیز در این جلسه ضمن تبریک انتصاب حمزه پور به عنوان مدیرعامل آبفای هرمزگان، بر ضرورت حل مسئله ورود پساب فاضلاب به دریا تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در بازدید اخیری که از تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس صورت گرفت، روند بازسازی و ارتقای این مجموعه رضایت بخش بود.

وی ابراز امیدواری کرد، با تداوم روند فعلی بزودی شاهد انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس برای استفاده در صنایع باشیم.

گفتنی است، در حال حاضر عملیات ارتقا و بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس برای انتقال پساب به صنایع غرب این شهر از سوی شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس متشکل از صنایع بزرگ غرب بندرعباس در حال انجام است.

ساعت: ۰۱:۲۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴

Views: 266

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *