صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

وزارت آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به هرمزگان داشته باشد

استاندار هرمزگان:

وزارت آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به هرمزگان داشته باشد

استاندار هرمزگان گفت: وزارت آموزش و پرورش در زمینه تامین تجهیزات و نیروی انسانی به هرمزگان نگاه ویژه داشته باشد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد مدارس شبانه‌روزی در استان به ویژه در جزایر و توجه به معلمان این جزایر هم نیازمند نگاه مثبت وزارت آموزش و پرورش است زیرا توجه به این دو بخش می‌تواند به کیفیت آموزشی در این مناطق کمک کند.

وی ادامه داد: توجه به شهرک پیامبر اعظم بندرعباس باید یکی از هدف‌های مهم وزارت آموزش و پرورش باشد زیرا این شهرک نیازمند توجه ویژه در زمینه زیرساخت‌های آموزشی است.

مهندس دوستی تصریح کرد: برنامه ریزی لازم انجام شده و امیدواریم با همکاری گروه‌های جهادی و بسیج اصناف، ترمیم مدارسی که دچار مشکل هستند را در تابستان پیش‌رو انجام دهیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر توسعه هنرستان های تخصصی در استان، گفت: هرمزگان در زمینه معادن، فولاد، دریایی، پالایش و حوزه‌های تجاری ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد و خواستاریم در این حوزه از سوی وزارت آموزش و پرورش کمک بشود تا بتوانیم ۴۰ هنرستان‌ تخصصی را در استان ایجاد کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به مساله تحصیل دانش آموزان دختر نیز اشاره کرد و افزود: در بعضی مناطق هرمزگان متاسفانه خانواده‌ها فرزندان دختر را از ادامه تحصیل منع می‌کنند و حتی اگر دولت شرایط و امکانات را نیز فراهم کند بازهم این منع وجود خواهد داشت.

ذوستی بیان داشت: از این رو درخواست داریم یک مدرسه مجازی ملی شکل بگیرد که در تمام کشور افرادی که از تحصیل حضوری باز می‌مانند، بتوانند از طریق فضای مجازی تحصیل خود را پیگیری کنند و ادامه دهند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: در هرمزگان حاضریم تمام امکانات را در اختیار بگذاریم تا به صورت پایلوت این طرح اجرا شود تا در صورت موفقیت طرح در سایر مناطق کشور نیز اجرایی شود.

وی در این نشست مقوله سرویس مدارس را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: سرویس مدارس در استان هرمزگان نیازمند توجه ویژه دولت است و دولت در این زمینه و به صورت ویژه باید کمک کند تا ما دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشیم .

مهندس دوستی با تاکید بر اینکه جزایر خلیج فارس باید در کتاب‌های جغرافیایی ما بدرخشند، گفت: جزایرهای خلیج فارس باید در همه جا دیده شوند و این نیازمند توجه ویژه آموزش و پرورش است و باید در این زمینه نهایت تلاش و خلاقیت را به خرج داد و حتی مبارزات تاریخی یک ملت با استعمارگران هم باید به خوبی به نسل‌های آینده نشان داده شود.

وی افزود: به طور مثال نیاز است جنایت و خباثت امریکا در به شهادت رساندن ۲۹۰ سرنشین هواپیمای ایرباس یا مقاومت مردم هرمز در برابر استعمارگران در کتب درسی گنجانده شود که البته در این زمینه نیازمند خلاقیت و ایده نیز هستیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه مدارس استان در حوزه تجهیزات و لوازم سرمایشی شرایط خوبی ندارند، گفت: در بحث تجهیزات و لوازم سرمایشی مدارس هم باید توجه ویژه‌ای داشت و خواهش ما از وزارت آموزش و پرورش رفع این کمبودها و مشکلات است و انتظار داریم در این زمینه نیز به استان مساعدت شود.

ساعت: ۰۹:۴۰ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.