صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر هرمزگان

تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست با معاونین ، روسای ستادی و شهرستانی گفت: تسهیل امور هنرمندان در اولویت همه بخش های فرهنگ و هنر است.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری ضمن تاکید بر اهمیت رسیدگی و توجه ویژه به هنرمندان در شهرستان های مختلف افزود: جایگاه و کارکرد شهرستان ها نسبت به مرکز استان نسبت صف به قرارگاه است و اگر در این ارتباط اختلال ایجاد شود کارایی و کیفیت خدمات رسانی و پشتیبانی کاهش می یابد و هنرمندان متضرر می شوند.

وی افزود: همه روسای شهرستانی می بایست نسبت به هنرمندان کوشش مجاهدانه و سعه صدر بالا داشته باشند و امورات و مطالبات هنرمندان را با جدیت در دستور کار ویژه قرار دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد : همه مسئولین در حوزه فرهنگ و هنر موظف هستند در تمامی کارها ، فعالیت ها و برنامه ریزی ها با بخش های مختلف هنرمندان و پیشکسوتان مشورت و تعامل نمایند زیرا هیچ فعالیت و برنامه ای بدون حضور هنرمندان تاثیرگذار نخواهد بود.

جهانگیری به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت : بکارگیری نیرو های کارآمد ، کادرسازی ، تحقق اهداف عالیه نظام بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین از اولویت های وزارت می باشد و همه سیاست ها  ، برنامه ریزی ها و چشم انداز بر اساس این رویکرد برنامه ریزی می شود.

وی بر تاسیس موسسات فرهنگی و آموزشگاه های آزاد هنری تاکید کرد و گفت : جذب هنرمندان ، آموزش آنها تنها از طریق موسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری امکان پذیر است و تنها را حمایت از هنرمندان نیز از همین طریق است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهمیت صندوق هنر و عضویت در آن اشاره کرد و افزود : عضویت هنرمندان در صندوق هنر و تسهیل امور آنها در اولویت و دستور کار همه شهرستان ها قرار گیرد و سعی شود اکثر هنرمندان واجد شرایط به عضویت صندوق هنر درآیند .

جهانگیری اضافه کرد : تولید آثار با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی مورد حمایت ویژه می باشد و سعی شود آثار تولیدی در راستای آسیب های اجتماعی در آن شهرستان باشد.

وی در پایان توجه به شانیت و منزلت هنرمندان تاکید کرد و بیان داشت : تبیین جایگاه و شانیت هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در جامعه از سیاست ها و رویکرد های ویژه حوزه فرهنگ است و در این راستا اهتمام ویژه صورت پذیرد.

ساعت: ۰۵:۱۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

Visits: 255

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *