سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سازمان عقیدتی و سیاسی بر عملکرد پلیس نظارت شرعی دارد

مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان:

سازمان عقیدتی و سیاسی بر عملکرد پلیس نظارت شرعی دارد

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان

مسؤول عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت: حضور روحانیت در تمامی کلانتری‌ها سبب صلح و سازش در صدها پرونده اختلاف خانوادگی و محله‌ای شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم صفورایی در نشست خبری هفته نیروی انتظامی به تشریح نقش و برنامه‌های عقیدتی، سیاسی در فراجا پرداخت.

به گزارش صدف نیوز، مسؤول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان اظهار کرد: یکی از وظایف این سازمان آشنایی نیرو‌ها با ماموریتشان، یعنی حفظ جان مردم و رعایت ضوابط شرعی است. در حقیقت عقیدتی و سیاسی بر عملکرد پلیس نظارت شرعی و مکتبی دارد.

وی با بیان این که ارتباط گیری با گروههای مرجع در سطح هر کدام از مناطق تحت پوشش کلانتری‌ها از جمله کارهای اصلی روحانی مستقر در هر کلانتری است، خاطرنشان کرد: به مدد این حضور توانسته‌ایم در استان صدها پرونده اختلاف خانوادگی و محله‌ای را به صلح و سازش برسانیم و این نقش روز به روز پررنگ‌تر می‌شود.

حجت الاسلام صفورایی از اجرای طرح مردم یاری، توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های محروم، تجلیل از خانواده شهدای ناجا و دیگر شهدای دفاع مقدس، دیدار چهره به چهره روحانیون با دانش آموزان در مدارس به عنوان بخشی از برنامه‌های هفته عقیدتی و سیاسی یاد کرد و بیان داشت: دیدار با نماینده ولی فقیه و علمای شیعه و اهل سنت در استان نیز از جمله برنامه‌های این هفته است.

وی همچنین گفت: یک روحانی مستقر در کلانتری ۱۴ نخل ناخدا موفق شده تا دو مسجد پیرامون این کلانتری که در اثر کرونا به حالت نیمه فعال درآمده بود را فعال کند و شمار زیادی از جوانان و مردم منطقه را به پای کار بیاورد.

صفورایی عنوان کرد: پلیس در یک ساله اخیر در کشور بیش از ۴۰ شهید تقدیم امنیت و اقتدار ایران اسلامی و امنیت مردم شریف ایران کرده است و روحیه ایمان در این نیرو بیش از هر زمان دیگری موج می‌زند و سابقه پلیس نیز نشان داده که همواره در خدمت امنیت ملت بوده و نه تنها خود به طور مستمر بر رفتار و عملکرد خود نظارت دارد بلکه به طور ویژه از سوی مردم و با شماره ۱۹۷ نیز که شماره نظارت مردمی بر پلیس است، رفتار پلیس مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد.

ساعت: ۰۷:۵۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱

Views: 260

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *