صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هیچکس طرفدار آشوب نیست

هیچکس طرفدار آشوب نیست

آشوب های خیابانی

این روزها باز هم اکثر نقاط کشور دستخوش نا آرامی ها و اعتراضات مردمی شده و شاهد آشوب هایی در برخی شهرها هستیم. این بار به بهانه مرگ مشکوک دختر خانم جوانی بنام مهسا امینی از اهالی کردستان است که به همراه برادرش به تهران آمده بود و به خاطر بدحجابی توسط مامورین “گشت ارشاد” بازداشت شد.

بعد از فوت این دختر خانم، مردمی که سالها از برخی سیاست ها و تصمیمات دولتمردان ناراضی بوده و زیر فشارهای کمرشکن اقتصادی هستند، مثل آتش زیر خاکستر که منتظر جرقه ای برای شعله ور شدن باشند این موضوع را بهانه قرار دادند و دست به اعتراضات خیابانی زدند و یکی از خواسته های اصلی آنان جمع شدن “گشت ارشاد” است.

دولتمردان و مسئولان ما می گویند فوت مهسا امینی بهانه است و مردم معترض، اغتشاشگر هستند و از معاندین و دشمنان نظام دستور گرفته اند که مانع اجرای دستورات دینی شده و جامعه را به آشوب بکشند. در این که فوت مهسا امینی بهانه است تردیدی نیست اما اینکه تمام مردم معترض را اغتشاشگر و آشوبگر بنامیم بی انصافی است. مردم ما مردمی با ایمان و معتقد به موازین شرعی بوده و حتی ماموران رضاشاه هم نتوانستند به زور چادر را از سر زنان ایرانی بردارند. مردم ما به هیچ وجه طرفدار بی حجابی، بی بند و باری و آشوب نیستند ولی زیر بار حجاب اجباری هم نمی روند.

قطعا رعایت قوانین و موازین شرعی وظیفه تمام آحاد جامعه است و تخطی از آن جرم است. اما مسئولان هم باید با تدبیر و عقلانیت رفتار کرده و به مشکلات مردم توجه داشته باشند تا مردم با جان و دل از قوانین و دستورات تبعیت کنند.

چرا متولیان امر هرگز به خواسته های به حق مردم و حرف دل آنها گوش ندادند؟ چرا مرحمی بر زخم های آنها نشدند؟ چرا فشارهای اقتصادی بر دوش مردم را کاهش ندادند؟ چرا مردم را عصبانی و ناراضی کردند؟ مگر این مردم صبور و ایثارگر چه گناهی دارند که نباید هیچوقت در رفاه و آسایش باشند؟

نمی خواهیم خدای نکرده زحمات ماموران نیروی انتظامی را که برای تامین امنیت جامعه شبانه روز تلاش می کنند را نادیده بگیریم زیرا اگر مدافعان امنیت نباشند، زندگی برای مردم سخت تر می شود. اما به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان مسائل اجتماعی و دینی، شیوه برخورد ماموران گشت ارشاد با پدیده بدحجابی به هیچ وجه موثر نبوده و حتی سبب دین گریزی مردم شده است.

اکنون به سبب بروز این ناآرامی ها و اغتشاشات، اینترنت و فضای مجازی را محدود و فیلتر کرده اند و موجب شده تا کسب و کار عده ای از مردم مختل شود. طبیعتا ادامه این روند بر تعداد ناراضیان جامعه افزوده می شود و آنهایی که از سیاست چیزی نمی دانستند و سرشان به کار خودشان گرم بود نیز به جمع معترضان خیابانی می پیوندند و افراد بیشتری آسیب می بینند. در این میان، خوراک خوبی برای رسانه های بیگانه فراهم می شود و معاندین و براندازان هم بر آتش این فتنه می دمند.

خلاصه کلام اینکه، ادامه این روش به صلاح جامعه نیست. از ما گفتن بود.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر

ساعت: ۱۰:۴۵ قبل از ظهر - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳

بازدیدها: ۴۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.