صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هنر ابزاری برای انتقال مفاهیم و یک موهبت الهی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

هنر ابزاری برای انتقال مفاهیم و یک موهبت الهی است

جهانگیری، مدیر کل ارشاد هرمزگان

اسمعیل جهانگیری در بازدید از هنرستان هنرهای زیبا بندرعباس ضمن اشاره به اینکه هنر ابزاری برای انتقال مفاهیم و یک موهبت الهی است خواستار احیای برنامه های پژوهشی و تربیتی در این هنرستان شد.

به گزارش صدف نیوز، وی عدم وجود برنامه های پرورشی را موجب آسیب جدی در بحث تربیتی هنرجویان دانست و عنوان کرد: اداره کل فر هنگ و ارشاد اسلامی و انجمن های تابعه از مراکز تولید محتوا هستند که اگر این امر به درستی انجام نگیرد تهاجم فرهنگی فضای دانش آموزان را مسموم و آنها را دچار بحران هویت می کند.

جهانگیری گفت: هنر فی نفسه برای انتقال مفاهیم و یک موهبت الهی و یک امر ذاتی است و افرادی که از متانت طبع و خلاقیت برخوردار باشند در فعالیت های هنری هم موفق می شوند.

وی بیان کرد: در یک جامعه ایدئولوژیک محتوا مقوله بسیار مهمی تلقی می شود که باید بر اساس خواست گاههای فرهنگی آن جامعه گام نهاده و عمل کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان این موضوع که انقلاب اسلامی با اعلام استقلال از شرق و غرب موفق به ایجاد یک ایدئولوژی جدید ، و دارای هویت مستقل گردید که توانست یک حکومت جدید را ایجاد کند و مهمترین خواستگاه مقام معظم رهبری برای جوانان تحصیل، تهذیب و ورزش دانست که با تبعیت از آن هنرمندانی متعهد و متفکر در جامعه رشد خواهند نمود.

ساعت: ۱۱:۳۳ قبل از ظهر - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸

بازدیدها: ۱۹۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.