صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

امروز در جبهه فرهنگی مشغول جنگیدن هستیم!

امروز در جبهه فرهنگی مشغول جنگیدن هستیم!

جبهه فرهنگی و رسانه ای

بچه های جبهه و جنگ کجایید؟ باور کنید جنگ تمام نشده است. ما هنوز هم در حال جنگ هستیم. شاید صدای شلیک تفنگ و انفجار خمپاره و موشک به گوش نرسد اما جنگ تمام نشده است. بچه های سنگر! بیایید که جنگ امروز ما با دشمن، جنگ فرهنگی یا همان جنگ نرم است و گلوله های این جنگ خطرناک تر است.

جبهه فضای مجازی، جبهه ای بسیار حساس، پرخطر و غافل گیرانه است. نبرد در این جبهه نیاز به تبحر و دانش روز دارد. دشمن را در این جبهه نمی توان با چشم غیر مسلح دید و نباید دشمن را دست کم گرفت. باید به تکنولوژی بسیار قوی مجهز باشیم؛ مهمترین تکنولوژی آن هم برخورداری از اینترنت قوی و حضور قدرتمندانه در فضای مجازی است.

رهبر معظم انقلاب در جایی فرموده بودند: فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و نسل جدید باید خود را برای جهاد در این فضا آماده و آنرا برای دشمنان ناامن کنند. اما کاهش پهنای باند اینترنت و فیلتر کردن برخی پیام رسان ها، دشمن را قوی و ما را ضعیف تر می کند.

امروز می بینیم علی رغم اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران با داشتن رهبری خردمند از نظر سیاسی در اوج اقتدار به سر می برد و پایه های نظام بسیار مستحکمتر شده است. ولی به دلیل سوء مدیریت برخی از دولتمردان و عدم توجه به فرهنگ و تکنولوژی  که زیربنای تمام مسائل است مردم دچار مشکل شده اند و گاهی دست به اعتراض می زنند.

کشور ما کشوری غنی با درآمدهایی سرشار است اما نمی دانیم بیشتر درآمدهای این کشور صرف چه چیزی می شود؟ قبول داریم که کارهای عمرانی و زیربنایی خوبی در کشور انجام شده و یا در حال انجام است ولی باز هم نباید ملت در مضیقه باشد. یکی از روحانیون می گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود آنکه بیشتر درآمد کشور صرف جنگ می شد، اما دولتمردان و مسئولان آن زمان، معیشت مردم را فراهم و از تبلیغات و فرهنگ سازی نیز غافل نبودند زیرا معتقد بودند که فعالیتهای فرهنگی نیز نوعی جهاد است.

متاسفانه عدم حمایت اصولی دولت از نهادهای فرهنگی و فرهنگسازان، باعث شده که بیشتر فعالیتهای فرهنگی کشور با مشکل مواجه شود. در حال حاضر که تهاجم فرهنگی دشمن بر علیه ما افزایش یافته و دولت باید بودجه فرهنگی را افزایش دهد که بتوانیم با این تهاجم مقابله کنیم اما شاهد کاهش روز بروز اعتبارات فرهنگی و رسانه ای هستیم. ما مطبوعاتی ها که به سربازان جنگ نرم شهرت پیدا کرده ایم مدتهاست با دست خالی مشغول نبرد با دشمن تا بن دندان مسلح هستیم و این وضعیت، ما را به یاد زمان محاصره آبادان می اندازد که رزمندگان شجاع ما با سلاح هایی اندک جلوی دشمن بعثی ایستاده بودند و نمی گذاشتند شهر سقوط کند. اما اگر نیروهای بسیجی از سراسر کشور به کمک رزمندگان نشتافته بودند محاصره آبادان شکسته نمی شد، خرمشهر آزاد نمی شد و ما به پیروزی نمی رسیدیم.

وضعیت امروز رسانه ها نیز بی شباهت با وضعیت آنروز جنگ نیست. امروز بیشتر نشریات شهید شده اند، و برخی دیگر نیز مانند سربازانی زخمی و خون آلود در حال نبرد هستند و نیاز به کمک و مداوا دارند.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر صدف

ساعت: ۰۵:۱۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰

Visits: 415

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *