صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

خانواده ها با کالابرگ الکترونیکی می توانند یک ماه زودتر کالاهای اساسی خود را خریداری کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار اعلام کرد:

خانواده ها با کالابرگ الکترونیکی می توانند یک ماه زودتر کالاهای اساسی خود را خریداری کنند

مجتبی معین وزیری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار، از آماده سازی بستر شبکه ی ملی اعتبار برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در راستای اجرای سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مجتبی معین وزیری با بیان اینکه دولت برای اعمال سیاست های حمایتی خود نیاز به بستر فنی فراگیر و یکپارچه داشت، گفت: شکل گیری شبکه ی ملی اعتبار(شما) بر اساس سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم به عنوان بستر مناسب برای مدیریت و اختصاص تمامی اعتبارهای حمایتی بر اساس هر کد ملی را در دستور کار قرار داد.

وی، یکی از کاربردهای این سامانه را اجرای طرح کالا برگ الکترونیک دانست که در حال حاضر در استان هرمزگان در حال اجراست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار اظهار کرد: دولت به منظور تقویت سلامت غذایی خانوارها این امکان را برای آن ها ایجاد میکند که به اعتبار یارانه بتوانند یک ماه زودتر کالاهای اساسی را خریداری کنند. این امر ضمن حمایت از سبد غذایی خانوار موجب پیاده سازی سامانه در گستره کشور و استان مربوطه می شود.

وی گفت: این امکان برای تمام یارانه بگیران استان هرمزگان فعال خواهد شد و نیاز به هیچ اقدامی نیست.

مقدار اعتبار اختصاص داده شده به هر خانوار به میزان مبلغ یارانه دریافتی است.

مجتبی معین وزیری با بیان اینکه هرمزگانی ها میتوانند با مراجعه به فروشگاه های مجاز نسبت به استفاده از این اعتبار در خرید اقلام اساسی استفاده کنند، افزود: خرید اقلام اساسی به صورت نقدی  و اعتباری است یعنی مقدار مشخصی از قیمت کالا از محل اعتبار اختصاص داده شده پرداخت میشود و خریداران باید مابقی میلغ را از کارت بانکی یا به صورت نقدی پرداخت کنند.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار با تاکید مجدد بر اختیاری بودن شرکت در این طرح و استفاده از این اعتبار، گفت: استفاده از اعتبار، از تمامی کارت های بانکی سرپرست خانوار، امکان پذیر خواهد بود و در مورد کالاهای مشمول طرح نیز الزامی به خرید یک نشان تجاری مشخص نیست و افراد میتوانند از گروه کالای اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند.

وی اظهار کرد: شرکت در این طرح برای فروشندگان نیز اختیاری است و چهار صنف خواروبار، لبنیات، پروتئین و فروشگاه های زنجیره ای میتوانند با مراجعه به نرم افزارهای بازار و مایکت یا از طریق سایت sfara.ir  نسبت به نصب برنامه ی شما (فارا) و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده در این طرح اقدام کنند.

ساعت: ۰۵:۵۰ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

بازدیدها: ۱۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.