صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شاخص های مخابراتی شهرستان های توابع استان هرمزگان بررسی شد

شاخص های مخابراتی شهرستان های توابع استان هرمزگان بررسی شد

مخابرات منطقه هرمزگان

با حضور مهندس مهدی حیدری مدیر مخابرات منطقه هرمزگان، علی اکبر عامری معاون شبکه و مدیران ستادی، آخرین وضعیت شاخص‌های مخابراتی شهرستان های توابع استان از طریق ویدئو کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز؛ مهندس حیدری در این جلسه ضمن ارائه راهکارهای لازم جهت پیشبرد هر چه بهتر امورات و نیز شاخص‌های مربوط به شهرستان های توابع، بر برنامه ‌ریزی دقیق جهت رسیدن به اهداف شرکت تاکید کرد.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان  در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش تعرفه تلفن ثابت و گله مندی برخی مشترکین اشاره کرد و گفت: کارشناسان امر می دانند که شرکت مخابرات هرگز به طور خودسرانه و بدون هیچ مصوبه قانونی تعرفه‌های جدید تلفن ثابت را تغییر نداد بلکه بر اساس دستورالعمل شورای رقابت و مصوبه‌ ‌ی سازمان تنظیم مقررات و ستاد تنظیم بازار عمل کرد.

مهندس حیدری افزود: شاید اگر شورای رقابت مصوبه ای که مربوط به سال گذشته بود را همان موقع اجرا می کرد و منوط به سال ۱۴۰۱ نمی کرد اکنون شرکت مخابرات کمتر با این چالش ها مواجه بود. در شرایطی که تقریباً هر سال یک نهاد جدید به متولیان امر اضافه شده و روندها پیچیده‌تر می‌شوند و همچنین با توجه به روندهای کند اداری در ایران، چقدر احتمال دارد که یک مصوبه بلافاصله پس از تصویب و ابلاغ، اجرایی شود؟

وی ادامه داد: به هر حال حداقل هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت، کمتر از میزانی که مخابرات اعلام کرده بود به تصویب رسید؛ و در آذر ۱۴۰۰ مصوبه کمیسیون، نهایی شد اما این بار مشکل جدیدی به وجود آمد. اعلام شد با توجه به شرایط تورمی کشور، هرگونه افزایش قیمت باید به تصویب ستاد تنظیم بازار برسد. این در حالی است که به صورت روزانه قیمت اقلام مصرفی مردم افزایش یافته و هیچ مصوبه‌ای در این زمینه وجود ندارد. اگر می‌خواهیم که مخابرات زنده باشد و توسعه پیدا کند حتماً باید برای آن منابع فراهم کنیم؛ زیرا مخابرات خصوصی است و دولت کمکی به آن نمی‌کند؛ البته در یک سال گذشته از محل اعتبارات وزارتخانه کمک‌هایی به مخابرات شده است؛ اما اگر قرار است بخش خصوصی در این بخش فعالیت کند باید مدل اقتصادی آن را به گونه‌ای باشد که چرخ آن بچرخد.

در پایان این جلسه روسای شهرستانهای توابع گزارشی از وضعیت حوزه خود را ارائه کردند.

ساعت: ۱۰:۱۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

Visits: 135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *