صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

صدور اسناد مالکیت در سکونتگاه‌های غیررسمی فقط تا پایان امسال انجام می شود

استاندار هرمزگان:

صدور اسناد مالکیت در سکونتگاه‌های غیررسمی فقط تا پایان امسال انجام می شود

استاندار هرمزگان فرصت تشکیل پرونده و دریافت سند مالکیت منازل ساخته شده در اراضی دولتی را محدود اعلام کرد و گفت: ساکنان سکونتگاه های غیررسمی برای تشکیل پرونده و دریافت سند می توانند در بندرعباس به دفاتر پیشخوان دولتی در شهرستان ها به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

به گزارش صدف نیوز، مهندس مهدی دوستی در نشست بررسی روند صدور اسناد مالکیت مردم، سنددارشدن منازل در سکونتگاه‌های غیر رسمی را فرصت خوبی برای ساکنان برشمرد و اظهار داشت: از ابتدای کار دولت سیزدهم، به مردم استان قولی را مبنی بر پیگیری روند صدور اسناد مالکیت منازل فاقد سند داده بودیم، بر همین اساس با پیگیری‌های فراوانی که انجام شد اکنون بستر قانونی انجام این کار مهم مهیا شده که بعد از دریافت سند امکان استفاده مردم از تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی نیز فراهم است.

وی تاکید ‌کرد:این مصوبه قانونی مربوط به سال ۱۴۰۱ می باشد و فرصت استفاده از آن برای دریافت سند فقط تا پایان سالجاری  امکانپذیر خواهدبود و لازم است مردم هر چه سریعتر برای تشکیل پرونده اقدام کنند. استاندار هرمزگان تاکید‌کرد: قانون به صورت کاملا جامع در این فرآیند راه را روشن کرده  و دستورالعمل‌هایی برای ساکنانی که فرم جیم آن‌ها قرمز است یعنی سابقه دریافت زمین یا تسهیلات دولتی مسکن دارند نیز مشخص شده تا آن‌‌ها نیز بتوانند از این فرصت بهره‌مند شوند و برای دریافت سند ملک ساخته شده در اراضی دولتی هم اقدام کنند.

مهندس دوستی با تاکید بر لزوم تسریع مردم جهت تشکیل پرونده، با اشاره به افزایش ظرفیت منابع انسانی برای کوتاه‌کردن فرآیند ثبت نام تا دریافت سند، عنوان‌کرد: در شهر بندرعباس همه ی دفاتر پیشخوان دولتی آماده ثبت‌نام و پیگیری فرآیند صدور سند هستند در سایر شهرستان‌ها نیز ادارات راه و شهرسازی این وظیفه را برعهده دارند. نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان‌کرد: روند صدور اسناد مالکیتی برای مردم به صورت مستمر و هفتگی در استانداری هرمزگان رصد و پایش شده و موانع احتمالی آن برطرف می‌شود. گفتنی است آیین‌نامه اجرایی بند “ک” تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۱ مبنی بر صدور سند برای اراضی متصرفه دولتی در مهرماه ابلاغ و در استان هرمزگان اجرای آن آغاز شده است.

ساعت: ۰۷:۵۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷

Visits: 106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *