صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان:

نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران برگزار می‌شود

مدیرکل فنی و حرفه ای هرمزگان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان از برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلان بنگاه‌های اقتصادی، در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

رضا علی زاده با اشاره به اینکه این مسابقات در سه گروه ماشین‌کاری صنعتی، طراحی مهندسی و جوشکاری برگزار می‌شود، اظهار کرد: رشته‌های تراشکاری یونیورسال، فرزکاری یونیورسال، تراشکاری CNC و فرزکاری CNC در گروه ماشین‌کاری صنعتی، رشته‌های جوشکاری SMA، جوشکاری با گاز محافظ CO۲ و جوشکاری با گاز محافظ آرگون در گروه جوشکاری و رشته‌های طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزار SOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزارCATIA  و برنامه‌نویسی PLC در گروه مهندسی از رشته‌های این دوره از مسابقات است و کارگران هرمزگانی نیز با مراجعه به سایت www.worldskills.ir/news/iwsc و ثبت نام آنلاین می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

به گزارش صدف نیوز، وی با بیان این که هیچگونه محدودیتی برای معرفی تیم در این ۱۰ رشته مسابقات برای بنگاه‌های اقتصادی وجود ندارد، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند تا ۱۰ دی ماه ثبت نام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر مهارتی، ایجاد نشاط در جامعه کارگری و تغییرات مثبت رفتاری، افزایش بهره‌وری و کارآیی تحرک اجتماعی، پیشرفت شغلی، گسترش خلاقیت و نوآوری، کسب و انتقال تجربه و آشنایی با استانداردهای جدید مهارت از اهداف برگزاری این مسابقات است.

مهندس علیزاده عنوان کرد: مسابقات ملی مهارت کارگران بر اساس استانداردهای بین المللی به صورت سالانه برگزار می‌شود. بنگاه‌های اقتصادی حامی این رویداد می‌توانند از امتیازات ماده ۶ آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (مصوب مرداد هیأت وزیران) بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: با اعطای مدال طلا، نقره و برنز به همراه جوایز نفیس به نفرات اول تا سوم هر رشته، از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت کارگران تجلیل می‌شود و علاوه بر آن برای برگزیدگان، کارت مربی‌گری و آزمون‌گری فنی و حرفه‌ای و گواهینامه حضور در مسابقات صادر خواهد شد.

علیزاده در ادامه افزود: در هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۲۵۰نفر در بخش دولتی از آموزش مهارتی بهره مند شده اند که در بخش پادگان (محیط کار واقعی ) ۶۹۰۴ نفر، زندان (محیط کار واقعی ) ۶۹۶ نفر، سکونت گاه غیر رسمی (حاشیه نشینی شهر ها) ۲۸۶ نفر، کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار ۴۲۳ نفر، کارگاه ثابت شهری ۱۹۲۴ نفر، کارگاه روستا ۱۱۳۰نفر، کارگاه سیار شهری ۶۷۸ نفر، کارگاه صنایع – ضمن کار ۷۹ نفر، مرکز درمان اجباری معتادین بهبود یافته (ماده ۱۶) ۱۱۳ نفر، مرکز درمان تحت پوشش بهزیستی (مرکز ماده ۱۵ ترک اعتیاد ) ۲۸ نفر و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ۱۱ نفرآموزش دیده اند.

ساعت: ۰۲:۳۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۹/۳۰

بازدیدها: ۸۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.