سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

جشنواره مطبوعات خلیج فارس برگزار می شود

در نشست صمیمانه اصحاب رسانه هرمزگان با مدیر کل ارشاد مطرح شد؛

 جشنواره مطبوعات خلیج فارس برگزار می شود  

نشست صمیمانه اصحاب رسانه با مدیرکل ارشاد هرمزگان

نخستین نشست صمیمانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اصحاب رسانه استان در سال ۱۴۰۱، چهارشنبه ۳۰ آذرماه در تالار رودکی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اصحاب رسانه را عضوی از خانواده فرهنگ و هنر استان دانست و اعلام کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ گونه تبعیضی نسبت به اعضای خانواده بزرگ فرهنگی و هنری خود قائل نبوده و به همه یکسان و یک چشم نگاه می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: «ما در این مجموعه همگی به کشور و نظام سیاسی کشور اعتقاد داریم و متعلق به هیچ دسته یا گروه خاصی نیستیم. اگر در موارد خاصی به بخشی از بدنه فرهنگ و هنر استان آسیب رسیده است، به این دلیل است که در کنار هم نبوده ایم؛ اگر در کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشیم، از گزند آسیب های پیرامون در امان خواهیم ماند».

جهانگیری در ادامه جلسه به مصوبات سفر رئیس جمهوری اشاره نمود و اظهار داشت: « اختصاص بودجه در بخش های تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس، پروژه احداث مجتمع فرهنگی و هنری ابوموسی، پروژه تعمیر و تجهیز فرهنگسراهای روستایی و تکمیل پروژه مجتمع فاطمه الزهرا (س) تا مرحله بهره برداری از جمله مصوبات رئیس جمهوری بود که تمامی پروژه ها تخصیص اعتبار شده و آماده تکمیل و بهره برداری در طول بازه های زمانی مشخص است.

در ادامه اهالی رسانه استان به بیان دغدغه ها، نیازها، موانع و مشکلات حوزه خود پرداختند و از بسته بودن فضای رسانه ای جهت انتقال به موقع اخبار انتقاداتی را مطرح نمودند. از جمله دغدغه های اصلی مطرح شده توسط اهالی رسانه می توان به: مشکلات زیرساختی و صنفی خانه مطبوعات استان، کم بودن میزان بودجه یارانه های مطبوعات استان نسبت به سایر استان های کشور، نحوه تخصیص آگهی های دولتی، عدم اطلاع رسانی دیر هنگام یا گزینشی برخی ادارات و سازمان ها از اهالی رسانه جهت پوشش اخبار، نقش و جایگاه میزان اثرگذاری رسانه های استان، پیگیری وعده استاندار پیشین مبنی بر احداث برج رسانه برای دفاتر کار رسانه ها، ایجاد کمیته تخصصی جهت امنیت شغلی اهالی رسانه و تنظیم و انتشار تاریخچه مطبوعات استان، اشاره داشت.

در خاتمه میردادی معاون فرهنگی و رسانه ای ارشاد استان پیرامون موارد مطرح شده از جانب مهمانان حاضر در جلسه، گفت: «سامانه آگهی ها سندی شفاف و روشن بر عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان است که تمامی رویدادهای آن به صورت شفاف و مطابق با عدالت است».

میردادی ادامه داد: «اختیار آگهی های ثبتی در دست ادارات ارشاد نمی باشد و ارباب رجوع از طریق درخواست، نشریه اش را انتخاب می کند و اداره ارشاد مکلف به ارسال به همان نشریه برای چاپ می باشد. در زمینه آگهی های دولتی شرایطی فراهم شده تا با عدالت و مساوات روال کار انجام پذیرد».

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل در خاتمه سخنان خود ضمن ارائه آمار بیان داشت: «از ابتدای سال جاری مبلغ ۲ میلیارد تومان یارانه به مطبوعات استان اختصاص یافته است و مبلغ ۷ میلیارد تومان نیز آگهی بین رسانه های استان و نمایندگی روزنامه های سراسری در استان توزیع شده است».

وی همچنین از برگزاری جشنواره مطبوعات خلیج فارس و دوره های آموزشی سواد رسانه ای در سطح استان خبر داد.

در پایان هدایایی از جانب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به مناسبت شب یلدا به مهمانان حاضر در جلسه اهداء شد.

ساعت: ۱۰:۱۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۰/۰۱

Views: 108

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *