صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نقش رسانه ها در تحقق اهداف آموزش و پرورش مهم است

نقش رسانه ها در تحقق اهداف آموزش و پرورش مهم است

نشست هم اندیشی رسانه ها در آموزش و پرورش هرمزگان

در نشست هم اندیشی مصطفی بابایی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش و مشاور وزیر، کاظمی معاون هماهنگی امور استان ها در مرکز و مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با خبرنگاران مسائل، دغدغه ها، دیدگاه های خبرنگاران و مشکلات پیش روی جامعه تعلیم و تربیت مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادهایی از سوی خبرنگاران ارائه شد.

به گزارش صدف نیوز، در این نشست ابتدا مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ضمن تشکر از حضور مصطفی بابایی و کاظمی در بندرعباس به تشریح برنامه های شاخص اداره کل آموزش و پرورش استان پرداخت و در راستای تحقق برنامه های تفریحی دانش آموزان، گفت: سینمای دانش آموزی در کانون فرهنگی، تربیتی غدیر پس از دو سال وقفه در دهه فجر امسال مجددا راه اندازی می شود.

محمد قویدل افزود: استخر فرهنگیان پس از ۴ سال تعطیلی فعال شد و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان تعمیرات اساسی آن صورت گرفت و در حال حاضر به فرهنگیان و دانش آموزان خدمات رسانی می کند. وی با اشاره به اینکه شرکت پالایش نفت بندرعباس، شرکت فولاد هرمزگان و کشتی سازی در بخش های سلامت و درمان فرهنگیان در خصوص مسئولیت اجتماعی ایفای نقش کرده اند، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت تمام صنایع فعال در هرمزگان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی به دانش آموزان استفاده کرد.

در ادامه رئیس مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه هرمزگان استانی همدل در خصوص مسائل آموزش و پرورش است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بیش از  ۴۲۰ هزار دانش آموز و ۲۸ هزار همکار فرهنگی در هرمزگان داریم می توان گفت۷۰ درصد هرمزگان مخاطب آموزش و پرورش هستند.

مصطفی بابایی، با اشاره به اینکه اقناع نظام تعلیم و تربیت بدون همکاری رسانه ها غیرممکن است، گفت: رسانه رکن تعلیم و تربیت است و اگر همراه نباشند انجام وظایف تعلیم و تربیت دچار مشکل می شود. مشاور وزیر آموزش و پرورش ضمن با اهمیت خواندن نقش رسانه ها در تحقق اهداف آموزش و پرورش ادامه داد: با همراهی رسانه‌ها می‌توانیم از مسائل و مشکلات عبور کنیم و همراهی رسانه‌ها برای پیشبرد کارها ضروری و دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه در مسیر تحول قرار داریم، گفت: مهمترین دوره آموزش از کودکی تا نونهالی است به همین دلیل مهد کودک ها دیگر زیرمجموعه بهزیستی نیستند و زیر مجموعه آموزش و پرورش قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: تحول محتوای درسی به صورت جدی در حال بررسی است تا کتاب ها هدفمند شوند. این مسئول پیشنهاد داد: توجه به الگوهای کوچک می تواند بسیار مؤثر باشد.

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان نیز با تبریک افتخارات کسب شده توسط آموزش و پرورش هرمزگان از ارتباط صمیمانه روابط عمومی این سازمان در امر اطلاع رسانی شفاف و دقیق قدردانی و آمادگی خانه مطبوعات را جهت امضای تفاهم نامه برای برگزاری کلاس های سواد رسانه ای در مدارس اعلام کرد.

علی اکسیر گفت: بزرگ ترین رسالت اطلاع رسانی بر دوش رسانه های جمعی  قرار دارد. وی افزود: اهمیت سواد رسانه ای در جامعه و نقش آموزش و پرورش در سواد رسانه ای باید مورد توجه متخصصان این حوزه قرار بگیرد. اکسیر در این جلسه خواستار حضور خبرنگاران در برنامه ها و جلسات وزارت آموزش و پرورش در تهران شد که مورد موافقت مشاور وزیر قرار گرفت.

سردبیر نشریه صدف نیز ضمن تقدیر از مدیرکل و مجموعه روابط عمومی آموزش و پرورش استان که تعامل سازنده ای با رسانه ها داشته و دارند، گفت: جناب قویدل یکی از مدیرانی است که به نقش و اهمیت رسانه در جامعه به خوبی واقف است و از دیرباز سعی داشته که رسانه ها را در کنار مجموعه آموزش و پرورش نگه دارد.

حسین فریدونی افزود: همکاران ایشان در روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و سایر نواحی نیز بسیار پرتلاش و زحمتکش هستند و هیچ برنامه ای را بدون حضور خبرنگاران برگزار نمی کنند.

وی از بودجه اندک اداره کل آموزش و پرورش و روابط عمومی برای فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی گله کرد و خواستار افزایش اعتبارات این استان جهت پیشبرد بهتر امور شد.

در این جلسه حسین روحی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان و تعداد دیگری از اصحاب رسانه به بیان نقطه نظرات خود درباره تعامل رسانه ها با نظام تعلیم و تربیت پرداختند.

ساعت: ۰۱:۴۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

Visits: 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *