سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

احداث مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص)

در راستای مسئولیت‌های اجتماعی فولاد هرمزگان صورت گرفت؛

 احداث مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص)

احداث مدرسه فولاد هرمزگان

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر، عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص) آغاز شد.

به گزارش صدف نیوز، عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص) با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، عطاالله معروفخانی مدیرعامل، محسن تابش و محمدرضا بنائیان اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد هرمزگان، محمد مرودی فرماندار بندرعباس و محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد، آغاز شد.

فولاد هرمزگان، بنگاه نمونه مسئولیت‌پذیر اجتماعی

در این مراسم مهدی دوستی با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران احداث مدرسه ۱۲ کلاسه به ویژه دکتر معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، بیان داشت: شرکت فولاد هرمزگان و مدیرعامل این شرکت یکی از بنگاه‌‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی در استان هرمزگان هستند.

وی افزود: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی نمی‌توان یک بنگاه یا شرکت را ملزم به انجام فعالیت کرد. بلکه مسئولان استانی باید نیاز خود را برای بنگاه‌ها مطرح کنند تا خود بنگاه‌ها در این زمینه مسئول و پیشگام شوند. خوشبختانه بسیاری از صنایع استان هرمزگان به ویژه شرکت فولاد هرمزگان پس از اینکه نیازها را مطرح می‌کنیم، به سرعت پای کار می‌آیند و به عمران و آبادانی استان کمک می‌کنند. در حال حاضر برخی از مناطق استان هرمزگان از نظر فضای آموزشی دچار کمبود هستند. زیرا با تراکم بالای جمعیتی و تعداد زیاد دانش‌آموز مواجه هستیم. از این رو باید زیرساخت‌های آموزشی برای این افراد فراهم شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اخیرا بسیاری از هنرستان‌های تخصصی تجهیز و در یک ماه اخیر حدود پنج میلیارد تومان تجهیزات جدید برای دو هنرستان پالایشگاه و فولاد خریداری شده است. اگر به دنبال توسعه پایدار هستیم، وی در ادامه گفت: باید آموزش توسعه یابد. در همین حال باید توسعه را در دستور کار قرار داد و افراد توسعه‌گرا و دارای مهارت را در مدارس تربیت کرد. در این رابطه باید تحولی در نظام آموزشی رخ دهد و مدارس نیز نگاه خود را به مقوله تربیت دانش‌آموزان از درس‌محور به مهارت محور تغییر دهند تا در آینده بتوانیم شاهد تحول و توسعه در سطح کشور باشیم.

دوستی در پایان از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مسئولان شرکت فولاد هرمزگان به دلیل اهتمام و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی به ویژه در حوزه آموزش و پرورش تشکر و ابراز امیدواری کرد استانداری هرمزگان با کمک فولاد هرمزگان بتوانند استان و کشور را به جایگاه واقعی و در شان درخور برسانند و افراد توسعه‌گرا را برای آینده کشور تربیت کنند.

همدلی در راستای آبادانی و توسعه استان هرمزگان

احداث مدرسه توسط شرکت فولاد هرمزگان

در ادامه مراسم، عطاالله معروفخانی با تقدیر از تلاش‌های استاندار هرمزگان در زمینه توسعه استان و اهتمام ایشان نسبت به حل چالش‌های بنگاه‌های صنعتی، عنوان کرد: احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در استان هرمزگان با هماهنگی و همکاری استانداری به سرانجام رسید و فولاد هرمزگان با تصویب این موضوع در هیئت مدیره به عنوان انجام مسئولیت‌های اجتماعی، پیشگام در این امر شد. توسعه آموزش در استان هرمزگان جزو اولویت‌های نخست فولاد هرمزگان و مسئولان استانی به ویژه استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان است.

وی افزود: استان هرمزگان به تنهایی حدود ۷۰ درصد ترانزیت کالایی کشور را برعهده دارد اما این استان در بسیاری از مسائل اقتصادی و اجتماعی نسبت به دیگر نقاط کشور محروم مانده و کمتر توسعه یافته است. با توجه به تلاش‌هایی که مسئولان استانی نسبت به رفع مشکلات نشان می‌دهند، امیدوار هستیم درآینده نه چندان دور ثمره این تلاش‌ها را ببینیم و شاهد رفع محرومیت‌ها، پیشرفت و آبادانی استان هرمزگان باشیم. خوشبختانه استان هرمزگان در زمینه آغاز طرح‌های توسعه‌ای با حضور استاندار جدید پیشرفت خوبی داشته است و با توجه بیشتر به حوزه تعلیم و تربیت، نخستین اقدام فولاد هرمزگان هنرستان فنی فولاد و دومین حرکت، احداث مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک پیامبر اعظم (ص) بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، همدلی و هماهنگی میان اعضای هیئت مدیره شرکت را یکی از رموز موفقیت شرکت به ویژه در بحث توجه به مسئولیت‌های اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان در سال‌های اخیر در همه عرصه‌های مسئولیت‌های اجتماعی پیشرو و پیشگام صنایع بوده است.

معروفخانی در پایان از استاندار هرمزگان، فرماندار بندرعباس، مسئولان آموزش و پرورش استانی و اعضای هیئت مدیره فولاد هرمزگان به دلیل همدلی و هماهنگی در بحث مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر و تشکر کرد.

کمبود فضای آموزشی در شهرک پیامبر اعظم (ص) وجود دارد

محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این  آیین اظهار داشت: مهندس دوستی، استاندار هرمزگان از بدو ورود به استان اولویت خود را حوزه آموزش و پرورش قرار داد و در این حوزه برنامه‌ریزی‌های بسیاری انجام شد.

وی افزود: یکی از نقاط بحرانی‌ ما در آموزش و پرورش استان، کمبود فضای آموزشی و تراکم بالای کلاس‌های درس در شهر بندرعباس است و در این بین نیز شهرک پیامبراعظم (ص) جایگاه ویژه‌‌تری را دارد.

قویدل عنوان‌کرد: با توجهات ویژه‌ای که استاندار به حوزه توسعه زیرساخت‌های ورزشی داشته است کارهای بزرگی انجام شده است به نوعی که تعداد کلاس هایی که عملیات اجرایی آن‌ها در ۱۰ ماه گذشته آغاز شده است به حدود ۱۰۰ کلاس رسیده است که دست کم در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

ساعت: ۰۸:۳۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

Views: 98

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *