سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

صنایع بزرگ در هرمزگان دارای نیروگاه اختصاصی می شوند

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان:

صنایع بزرگ در هرمزگان دارای نیروگاه اختصاصی می شوند

آدینه پور، مدیرعامل برق منطقه ای هرمزگان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در نشستی خبری که به منظور تشریح پروژه های دهه فجر برگزار شد، گفت: جهت جلوگیری از خاموشی ها در استان و کشور با تدابیر اتخاذ شده از سوی شرکت توانیر، صنایع بزرگ که مصرف برق بالایی دارند به همکاری در این زمینه فراخوانده شدند و قرار شد صنایع بزرگ استان هرمزگان جهت احداث نیروگاه برنامه ریزی کنند و طبق این برنامه، در آینده صنایع دارای نیروگاه اختصاصی می شوند تا در زمان پیک بار، نیروگاه های خود را به کار اندازند و خللی در روند تولیدشان به وجود نیاید.

به گزارش صدف نیوز، فرشاد آدینه پور افزود: با این شیوه مدیریت، امسال هیچ گونه خاموشی ناشی از کمبود تولید در استان نداشته ایم و حداکثر تلاشمان این است که با سیاست ها و برنامه‌های تدوین شده در سطح وزارت نیرو، تابستان سال آینده نیز خاموشی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در ادامه گفت: صنایع بزرگ استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون پنج هزار و ۸۸۵ کیلووات ساعت برق مصرف کرده اند که نسبت به همسنجی با سال گذشته، سه و ۴۳ صدم درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت دارای ۲۱ مشترک بزرگ صنعتی است، افزود: استان پهناور هرمزگان دارای ۶ هزار و ۹۳۳ کیلومتر طول خطوط شبکه برق است که پنج و ۲۸ صدم درصد شبکه برق کشور را تشکیل می‌دهد.

مهندس آدینه پور بیان کرد: همچنین ظرفیت پست های فوق توزیع شبکه برق منطقه‌ای هرمزگان ۲۴ هزار و ۹۰ مگاولت آمپر بوده که ۶ و ۱۴ صدم درصد از سهم ظرفیت پست های کشور را داراست.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای هرمزگان اظهار کرد: در مردادماه امسال حداکثر تولید نیروگاه های استان سه هزار و ۲۰۰ مگاوات بوده که با توجه به شرایط پیک بار مصرف مشترکان در این زمان به سه هزار و ۳۵۷ مگاوات، برای تامین برق مردم از تبادل با شبکه های همجوار در کرمان و فارس استفاده کردیم که البته این میزان دریافت در حال حاضر به کمترین میزان خودش رسیده است.

مهندس آدینه پور شمار مشترکان برق منطقه‌ای هرمزگان را ۲۱ مشترک سنگین صنعتی عنوان و میزان مصرف آنها را در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال ۵۸۰۰ میلیون کیلووات ساعت اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۴ درصد رشد داشته است.

ساعت» ۱۱:۳۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵

Views: 197

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *