سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

پیش‌بینی می شود بیش از ۵ میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی به هرمزگان سفر کنند

استاندار هرمزگان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان:

پیش‌بینی می شود بیش از ۵ میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی به هرمزگان سفر کنند

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر هرمزگان

استاندار هرمزگان در خصوص ضوابط ترددی در ایام نوروز گفت: در جاده‌های استان حتما سخت گیری خواهیم کرد و خودروهای متخلف توقیف می‌شوند

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان اظهار داشت: امسال به دلیل تقارن ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز در بحث گردشگری شاهد تمرکز سفرها در یک بازه زمانی محدودتر هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه هرمزگان به عنوان قطب گردشگری دریایی کشور معرفی شده پیش بینی می شود شاهد پیک سفر در حوزه سفرهای دریایی باشیم و در ایام نوروز حدود ۵ تا ۶ میلیون مسافر را میزبانی کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: عمده این سفرها با هدف گردشگری دریایی و بازدید از جزایر به هرمزگان انجام می شود که بر همین مبنا تمهیدات لازم اندیشیده شده و با اضافه شدن شناورهای جدید، تعداد صندلی‌ها افزایش یافته و در خصوص ایمنی شناورهای سابق نیز سخت گیرانه اقدام کردیم تا سفرها با امنیت کامل انجام شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی اماکنی که به صورت آزاد و بوم گردی مسافر پذیر هستند صورت گرفته و افراد متقاضی برای اسکان مسافران باید در همین قالب خدمات دهند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: در حوزه گردشگری برای سهولت دسترسی مسافران به اطلاعات و امکانات استان یک اپلیکیشن جدید طراحی و راه‌اندازی شده که معرفی خواهدشد.

وی ادامه داد: در خصوص ضوابط ترددی در جاده‌های استان حتما سخت گیری خواهیم کرد و از همین الان توصیه داریم رانندگان ایمنی سفر و سرعت مناسب را مد نظر داشته باشند و با افراد خاطی در راستای صیانت از جان سایر هموطنان برخورد و خودرو  متخلف توقیف می‌شود.

مهندس دوستی گفت: برای ایجاد امکانات گردشگری در جزایر برنامه ریزی شده که حجم قابل توجهی از ماشین آلات مورد نیاز در فرصت باقی مانده منتقل می شود.

وی در حوزه تامین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی نیز اظهارداشت:  طبق برنامه، شیفت‌های خاص برای تامین این اقلام در نظر گرفته شده تا مشکلی در این خصوص نیز به وجود نیاید.

استاندار هرمزگان نظارت کامل بر بازار و نحوه خدمات رسانی به مسافران را مهم ارزیابی کرد و گفت: در این خصوص باید پیامی که از استان منتقل می‌شود پیام سخت‌گیری در نظارت و کیفیت بالای خدمات دهی به مسافران باشد.

ساعت: ۰۷:۰۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

Views: 81

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *