صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دانش آموزان مسموم شده هرمزگانی از بیمارستان مرخص شدند

دانش آموزان مسموم شده هرمزگانی از بیمارستان مرخص شدند

دکتر غلامعلی جاودان

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بستری شدن ۱۶ دانش آموز دختر یکی از مدارس بندرعباس به علت احتمال مسمومیت خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر غلامعلی جاودان گفت: با تماس مسئولان یکی از مدارس دخترانه بندرعباس، مبنی بر مسمومیت تعدادی از دانش آموزان این مدرسه تیم‌های اورژانس به محل اعزام شدند.

دکتر جاودان افزود: در بررسی اولیه مشخص شد ۱۹ دانش آموز در این مدرسه علائم مسمومیت دارند که ۳ نفر در همان محل مشکلشان حل شد و ۱۶ نفر برای بررسی بیشتر به بیمارستان منتقل شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: البته هنوز علت مسمومیت قطعی نیست اما ترس و اضطراب ناشی از مسمومیت‌های اخیر نیز می‌تواند عامل و تشدید کننده این مسئله باشد.

وی خاطر نشان کرد: همکاران ما در بیمارستان وضعیت این دانش آموزان را به دقت بررسی کردند و جای هیچگونه نگرانی وجود نداشت و همه دانش آموزان از بیمارستان مرخص شدند.

دکتر فاطمه نوروزیان نیز با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانش آموزان گفت: این حادثه حوالی ظهر روز یکشنبه ۱۴ اسفند در یکی از مدارس سطح شهر بندرعباس رخ داد که همکاران اورژانس ۱۱۵ بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

دکتر نوروزیان افزود: تعدادی از دانش آموزان با علائمی همچون سردرد، حالت تهوع، سرگیجه و تنگی نفس مواجهه شدند که سریعا به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: تاکنون ۳۹ دانش آموز با علائم ذکر شده به مراکز درمانی بویژه بیمارستان شهیدمحمدی مراجعه کرده اند که همه دانش آموزان بجز یک نفر با حال مساعد از بیمارستان ترخیص شدند و این یک دانش آموز نیز به زودی با از بیمارستان ترخیص خواهد شد.

دکتر نوروزیان با اشاره به اینکه حفظ آرامش و خونسردی و ترک محل از اقدامات اولیه در مواجهه با چنین حوادثی است، تاکید کرد: استفاده از حوله یا دستمال نخی مرطوب روی دهان و بینی می تواند موثر باشد و از فریاد زدن، جیغ زدن، سرو صدا، ایجاد رعب و وحشت و اضطراب در بین دانش آموزان به شدت خودداری شود.

ساعت: ۰۴:۲۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۲/۱۵

Visits: 94

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *