سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هشتمین جشنواره استانی مطبوعات و رسانه های خلیج فارس در هرمزگان برگزار می شود

هشتمین جشنواره استانی مطبوعات و رسانه های خلیج فارس در هرمزگان برگزار می شود

علی اکسیر

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان گفت: هشتمین جشنواره استانی مطبوعات و رسانه های خلیج فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در بندر عباس برگزار می شود.

به گزارش صدف نیوز، علی اکسیر افزود: از کلیه اصحاب رسانه استان هرمزگان دعوت می شود در این رویداد شرکت نمایند. وی جهاد تبیین و معرفی خدمات انقلاب اسلامی به صورت صریح و روشن به مردم، ارتقای کیفی نشریات، فرهنگ سازی و توجه بیش از پیش به مسائل روز جامعه را از اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد و گفت: تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، فرهنگ سازی جهت اصلاح الگوی مصرف، روایت صحیح واقعیت ها و پیشرفت های متنوع استان هرمزگان در قالب جهاد تبیین، میهن دوستی و انسجام ملی، خلیج فارس، وحدت و همدلی، رویدادهای ماندگار استان، کالابرگ الکترونیک و امید آفرینی از موضوعات  مد نظر جشنواره جهت ارسال آثار همکاران رسانه است.

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان بیان کرد: بخش ویژه جشنواره نیز به موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت اختصاص دارد. مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان گفت: اصحاب رسانه می توانند در قالب خبرسر مقاله و یادداشت، مصاحبه، گزارش، عکس خبری، تیتر و چند رسانه ای آثار خود را به پست الکترونیک jarideh.hormozgan@farhangmail.ir یا بصورت مکتوب به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

اکسیر خاطر نشان کرد: ضریب انتشار رسانه ها در انتخاب افراد برگزیده موثر خواهد بود. وی افزود: جوایز نفر نخست در هر بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال، و نفر سوم نیز لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال می باشد که در مراسم اختتامیه به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

وی جایزه بخش ویژه جشنواره را ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کرد. اکسیر گفت: افراد متقاضی در هر یک از بخش های جشنواره می توانند حداکثر سه اثر ارسال نمایند. وی گفت: آثار ارسالی باید از ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ در یکی از رسانه های مکتوب، پایگاه خبری، نمایندگی های رسانه سراسری در استان هرمزگان منتشر شده باشد.

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان گفت: افرادی که آثار آنها با کد و یا نام مستعار منتشر می شود باید به تایید مدیر مسئول رسانه رسیده باشد. اکسیر اضافه کرد: رسانه های لغو مجوز شده، فاقد مجوز، بولتن ها و ویژه نامه های داخلی ادارات امکان شرکت در جشنواره را نخواهند داشت. مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان تصریح کرد: مهلت ثبت نام و ارسال آثارتا  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ می باشد و مراسم پایانی نیز  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲برگزار می شود.

اکسیر در پایان گفت: استان هرمزگان ۶۴ رسانه چاپی، ۸۸ رسانه ‌الکترونیک برخط و ۲۵ رسانه الکترونیک غیربرخط دارد که در میان استانهای کشور از لحاظ برخورداری از رسانه های دارای مجوز در رتبه پانزدهم قرار دارد. وی افزود: تاکنون  ۲۲۵ نفر عضو خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان می باشند.

Views: 67

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *