صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نشریه صدف ۲۰ ساله شد

نشریه صدف ۲۰ ساله شد

هفته نامه صدف

بیست سال پیش در حالی که نشریات انگشت شماری در استان هرمزگان وجود داشت، اولین شماره این نشریه در اسفندماه ۱۳۸۱ با صاحب امتیازی سرکار خانم فرحناز اسدپور و مدیرمسئولی جناب عبدالحمید دلشاد منتشر شد.

هفته نامه صدف که ابتدا در شهرستان بندرلنگه فعالیت خود را آغاز کرده بود پس از مدتی گستره توزیع آن به استانی تغییر پیدا کرد و دفتر آن به بندرعباس انتقال یافت. صدف چند سال نیز با مدیریت علیرضا درویش نژاد منتشر گردید و با مطالب تولیدی و پربارش مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این نشریه در طول این سالها با فراز و نشیب هایی روبرو بوده و به مدت یکسال هم از انتشار باز ماند. البته افراد مختلفی در این مدت با این نشریه همکاری داشته و برای روشن نگه داشتن چراغ آن تلاش کرده اند که از این نشریه جدا شدند. لازم است از زحمات تک تک آنها تشکر شود.

در سال ۱۳۸۸ که نشریه تعطیل شده بود علی رغم نامساعد بودن فضای فعالیت مطبوعاتی، به اتفاق آقای فریدونی جهت انتشار مجدد این نشریه قدیمی با آقای دکتر دلشاد صحبت کردیم چرا که عقیده داشتیم نباید بگذاریم مجوز این نشریه که یک امتیاز برای استان است باطل شود. خوشبختانه دکتر دلشاد از پیشنهاد ما استقبال کرد و ما با اعتبار خودمان انتشار “صدف” را از سر گرفتیم. درخواست تغییر مدیر مسئولی نشریه از سال ۱۳۹۰ ارائه شد و بالاخره در سال ۱۳۹۲ مورد موافقت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد قرار گرفت.

در حال حاضر بیش از ۱۸۰ نشریه چاپی و الکترونیکی اهم از روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، فصلنامه، پایگاه خبری و … در استان هرمزگان دارای مجوز فعالیت هستند؛ هر چند که برخی از آنها به دلایلی نظیر مشکلات اقتصادی، کمبود نیروی ماهر، هزینه بالای تجهیزات، چاپ، انتشار و … موقتا غیر فعال بوده و یا به سختی به فعالیت خود ادامه می دهند.

فعالیت مطبوعاتی در این شرایط، بسیار سخت و طاقت فرساست و فقط عشق به این کار باعث شده که علی رغم تمام مشکلات، آنرا ادامه دهیم.

به قلم: مدیرمسئول: معصومه اکبری

ساعت: ۰۹:۵۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۲/۱۸

بازدیدها: ۱۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *