سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نقش موثر ایران در استقرار صلح و ثبات منطقه

نقش موثر ایران در استقرار صلح و ثبات منطقه

نقش موثر ایران در استقرار صلح و ثبات منطقه

حسین فریدونی – سردبیر

در خبرها آمده بود که عربستان سعودی از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرده که بین آن کشور و یمن میانجیگری کند تا درگیری ها و تنش ها خاتمه یابد.

پر واضح است که با توجه به قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی و نفوذ آن در میان انقلابیون یمنی، قطعا میانجیگری ایران، موجب برقراری صلح میان این دو کشور خواهد شد.

این اقدام جمهوری اسلامی ایران، می تواند نقطه عطفی در تاریخ سیاست جمهوری اسلامی باشد و به عنوان گامی بسیار ارزشمند و ماندگار در تاریخ به ثبت برسد.

نقش موثر و تعیین کننده ایران در معادلات منطقه خاورمیانه بر هیچکس پوشیده نیست اما تاکنون ایران برای ایجاد صلح در منطقه نقشی ایفا نکرده و هر چند که در برقراری ثبات و امنیت عراق، سوریه، لبنان و … تلاش و جانفشانی های بسیاری کرده ولی باز هم متاسفانه در میان افکار عمومی دنیا به جنگ افروزی و دامن زدن به درگیری ها مشهور شده است.

میانجیگری ایران برای پایان دادن به جنگ میان عربستان و یمن می تواند چهره جمهوری اسلامی ایران را تا حد زیادی ترمیم و از منفی به مثبت تغییر دهد و مانند عمان به کشوری صلح طلب شهرت پیدا کند.

ملت ما نیز از اینکه ایران به عنوان کشوری صلح طلب و میانجی در جهان شناخته شود، احساس رضایت و غرور بیشتری خواهند کرد.

همگان معتقدند که جمهوری اسلامی ایران اگر بخواهد می تواند تمام جنگ ها و اختلافات میان کشورهای مسلمان را به صلح تبدیل کند.

ساعت: ۰۵:۵۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷

Views: 211

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *