سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

خلیج فارس، عظمت یک ملت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس:

خلیج فارس، عظمت یک ملت است

سخنان امام جمعه بندرعباس در جشنواره خلیج فارس

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس گفت: نام ها همراه در بستر گذر تاریخ یک بار هویت فرهنگی با خود دارند. این نام ها که در بستر گذر تاریخ ماندگار شده یک بار ارزشمند تاریخی با خود دارند که نباید تغییر پیدا کنند.

به گزارش صدف نیوز، امام جمعه بندرعباس ادامه داد: ما الان در دنیایی قرار گرفته ایم که مجامع بزرگ بین المللی برای صیانت از همین نام ها درست شده اند؛ اما یک جاهایی رسالت خودشان را در کش و قوس وقایع فراموش می کنند. برای نام خلیج فارس ما اصلاً نباید در موضع دفاع قرار بگیریم، چرا که در اکثریت متون تاریخی با عناوین مختلف گاهی بحر فارس، گاهی بحر پارس، یا بحر هرموز به روشنی از آن یاد کرده اند و شما سندی را پیدا نمی کنید که جز این ها عناوینی درباره جغرافیای خلیج فارس به کار برده باشند.

دکتر عبادی زاده در پایان گفت: برای چه ما این همه اصرار داریم به عنوان عظمت یک ملت در گذر تاریخ از آن صیانت و حفظ کنیم. چرا که یک فرهنگ و تاریخ است و ما نباید این فرهنگ و تاریخ را فراموش کنیم. همه اینها عظمت یک ملت است و قابل فراموشی نیست. در پایان تشکر و قدردانی  می کنم از همه هنرمندان، دست اندرکاران و برگزار کنندگان برنامه  که در برگزاری این آیین بزرگ نقش داشتند.

گفتنی است: این آیین همزمان از شبکه استانی خلیج فارس و چندین شبکه ملی و بین المللی همزمان به شکل پخش زنده روی آنتن بود.

ساعت: ۱۰:۱۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱

Views: 55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *