صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بیانات اخیر رهبری برای آموزش و پرورش امیدبخش بود

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:

بیانات اخیر رهبری برای آموزش و پرورش امیدبخش بود

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، با اشاره به حساسیت امتحانات نهایی دانش‌آموزان و تاثیر بالای آن در کنکور گفت: تصحیح اوراق امتحانات نهایی به صورت سیستمی انجام خواهد شد و مقدمات آن در تمام حوزه‌های امتحانی فراهم شده است.

به گزارش صدف نیوز، محمد قویدل، در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهید آیت الله مطهری، اظهار داشت: در آموزش و پرورش استان ۴۲۰ هزار نفر دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند و از این بابت هرمزگان جزو استان‌های پر جمعیت به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه هرمزگان ۲۳ منطقه آموزشی دارد، گفت: سهم جمعیت روستایی استان نیز در کشور بالا است و بالای ۵۰ درصد مدارس ما در مناطق روستایی قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، عنوان ‌کرد: روزگاری برای تامین معلم حتی در مراکز شهرستان‌ها نیز با چالش روبرو بودیم اما امروز مفتخریم که در دور افتاده‌ترین مناطق نیز مشکلی در تامین معلم نداریم چنانچه یکی از افتخارات نظام آموزشی ما وجود ۱۰ مدرسه‌ی تک دانش‌آموزه است.

قویدل، آموزش و پرورش هرمزگان را با داشتن ۲۸ هزار پرسنل بزرگترین مجموعه دولتی دانست و ادامه داد: بیانات رهبری در دیدار اخیر برای آموزش و پرورش امیدبخش بود و بلافاصله بعد از دیدار، قرارگاهی تحت عنوان اجرایی سازی منویات رهبری تشکیل شد تا دغدغه‌های رهبری مورد پیگیری قرار بگیرد

وی توسعه‌ی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای را یکی از دغدغه‌های مقام عظمای ولایت دانست و گفت: در سال گذشته تلاش‌های زیادی در این حوزه انجام شده است که ماحصل آن این است که امروز ۴۶ درصد دانش‌آموزان استان را هنرجویان فنی و حرفه‌ای و کاردانش تشکیل می‌دهند که از این حیث رتبه سوم را در اختیار داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، تاکید ‌کرد: امسال برنامه‌ریزی کردیم تا اول تیرماه ۱۵ هنرستان جدید راه‌اندازی و رشته‌‌های  جدید را توسعه دهیم؛ در خصوص توجه به مدارس دولتی نیز در قالب طرح ملی  ۲۰۲۰ محله، ۱۹۳ مدرسه را شناسایی کرده و جزو اولین استان‌هایی بودیم که اعتباراتی را برای اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی به حساب مدارس مناطق کم‌برخوردار واریز کرده‌ایم.

قویدل در تبیین برنامه‌های پرورشی استان نیز، اظهار داشت: برگزاری جشن تکلیف ۶هزار نفریِ دانش‌آموزان دختر در بندرعباس، اعزام ۱۲۰۰ نفر به راهیان نور جنوب کشور، اعزام ۱۰ هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان‌ پیشرفت و برگزاری مسابقات استانی، قرآن و عترت با مشارکت ۲ هزار دانش‌آموز و کادر اجرایی از اقدامات شاخص حوزه پرورشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، بیان‌کرد: در مباحث آموزشی با توجه به اینکه تاثیر نمره در کنکور افزایش یافته هم امتحانات شبه نهایی و هم آزمون‌های شبه کنکور به صورت رایگان بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود و در نوروز امسال هم طرح اعتکاف علمی دانش‌آموزان مناطق محروم سراسر استان را در بندرعباس برگزار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تصحیح اوراق امتحانات نهایی امسال به شکل سیستمی انجام خواهد شد و ما با پیگیری‌هایی که انجام دادیم توانستیم برای تمام مناطق امکانات برگزاری امتحانات را خریداری و آماده سازی کنیم چرا که حساسیت این امتحانات با کنکور برابری می‌کنند و باید بتوانیم حوزه‌های امتحانی و دانش‌آموزان را برای این رویدادهای علمی آماده کنیم.

ساعت: ۰۵:۵۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵

Visits: 88

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *