صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تعیین تکلیف برق‌رسانی به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در هرمزگان

استاندار هرمزگان در دیدار با معاون وزیر نیرو خواستار شد:

تعیین تکلیف برق‌رسانی به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در هرمزگان

دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر نیرو

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خواستار تسریع در احداث زیرساخت‌های برق‌رسانی به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان هرمزگان شد.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان، در دیدار با همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و رئیس هیئت مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران، با اشاره به موعد تکمیل پروژه گازرسانی به نیروگاه قشم در شهریور ماه، اظهارداشت: بین ۱۵ خرداد تا ۱۹ مرداد ماه پیک گرمای هرمزگان است و برای اینکه با چالشی در تامین برق روبرو نباشیم تامین گاز مایع برای فعالیت نیروگاه برق قشم در دستورکار قرار خواهد گرفت و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

در این دیدار که مدیرعامل شرکت برق منطقه ای و سایر مدیران صنعت برق استان هرمزگان نیز حضور داشتند، مهندس مهدی دوستی با اشاره به حساسیت خدمات‌رسانی در جزایر خلیج‌فارس، اظهارداشت: تمام تلاش باید  معطوف بر این شود که سطح خدمات‌رسانی به خصوص در حوزه برق با توجه به گرمای هوا کاهش پیدا نکند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، تصریح‌کرد: یکی از صنعت‌های نیازمند برق در هرمزگان؛ صنعت پرورش میگو است چرا که میزان برداشت میگو در استان به ازای هر هکتار بین ۱.۵ تا ۲ تن است اما عربستان سعودی حدود ۱۶ تن در هر هکتار برداشت میگو دارد که علت آن نیز برخورداری مزارع آن‌ها از برق است.

استاندار هرمزگان، تصریح‌کرد: در سفر ریاست محترم جمهور به استان هرمزگان ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت برق‌رسانی به مزارع پرورش میگوی استان مصوب شد و در همین راستا در سال گذشته برق رسانی به ۶ سایت را تکمیل و تحویل سرمایه‌گذاران کردیم.

وی ادامه داد: برای امسال نیز قرارداد برق‌رسانی به چند سایت جدید منعقد شده و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است اما لازم است  کمی در عملیات برق‌رسانی تسریع شود.

مهندس دوستی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اظهارداشت: طبق آخرین آماری که در اردیبهشت ماه از وزارت راه و شهرسازی گرفتیم؛ هرمزگان در اجرای این طرح مقام اول کشوری را دارد اما از بابت تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نگرانی‌هایی وجود دارد و به نظر می‌رسد این مسئله در کش و قوس وزارت‌خانه‌ها متوقف شده است.

وی با بیان اینکه از ۵۰ هزار واحدی در استان هرمزگان باید احداث شود، پروانه ساختمانی برای ۳۵ هزار واحد صادر شده است، گفت: حدود ۷۰ درصد واحدها آغاز به کار شده است و معتقدیم اگر تا شهریور ماه نتوانیم کل واحدها را آغاز کنیم بخشی از کار به پایان دولت نخواهد رسید بر همین مبنا بایستی در تامین زیرساخت‌ها به خصوص برق تسریع شود و تکلیف این موضوع مشخص گردد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، عنوان‌کرد: علاوه بر این طرح، ۱۲ هزار واحد مسکونی تمام شده نیز وجود دارد که به دلیل عدم توازن بین قیمت انشعاب و هزینه تمام شده، برق رسانی به آن‌ها انجام نشده است از این رو درخواست داریم که برق‌رسانی به این واحدها نیز در دستورکار قرار گیرد تا این منازل نیز وارد مدار بهره‌برداری شوند.

مهندس فرشاد آدینه پور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان نیز آمادگی کامل آن شرکت جهت انجام این کار را اعلام کرد.

ساعت: ۰۶:۱۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۲/۲۵

بازدیدها: ۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *