صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آیین تجلیل از خبرنگاران هرمزگان برگزار شد

آیین تجلیل از خبرنگاران هرمزگان برگزار شد

آیین روز خبرنگار در هرمزگان

به مناسبت ١٧ مرداد روز خبرنگار، مراسم جشن تجلیل از خبرنگاران، عکاسان و پیشکسوتان عرصه رسانه هرمزگان به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، استانداری هرمزگان و خانه مطبوعات در فرهنگ‌سرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، آیین جشن روز خبرنگار در استان هرمزگان که با حضور دکتر کامرانی معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان، اسماعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، علی اکسیر مدیرعامل خانه مطبوعات استان و جمعی از مسوولان و مدیران استان برگزار شد، از اهالی رسانه هرمزگان تجلیل شد.

خبرنگاران برای بهره‌مندی از خدمات در سامانه جامع رسانه ثبت‌نام کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین تجلیل از خبرنگاران، تنها مرجع خدمات به اهالی رسانه استان را سامانه جامع رسانه‌های کشور معرفی و تاکید کرد: از اصحاب رسانه استان برای بهره‌مندی از خدمات و تسهیلات باید در این سامانه ثبت نام کنند.

اسمعیل جهانگیری، رسالت اصحاب رسانه در نبرد حق و باطل را سنگین قلمداد کرد و گفت: در این جنگ نابرابر رسانه‌ای باید به مانند دوران هشت سال دفاع مقدس عمل کنیم.

وی درباره مسیر ارزیابی از رسانه‌ها اشاره کرد: جشنواره جامع رسانه‌ای در هرمزگان تحت عنوان «قلم مجاهد» تدارک دیده شده است که طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار کرد: سال آینده چهره‌های سال رسانه ای استان را از طریق این جشنواره معرفی خواهیم کرد؛ ضمن اینکه یک جایزه ویژه به نام شهید یوسف دقت، شهید خبرنگار استان هرمزگان در نظر گرفته‌ایم که به عنوان چهره‌ی سال رسانه‌ای انقلاب در استان به برترین فرد در این حوزه تعلق خواهد گرفت‌.

جهانگیری در ادامه موضوع روایت پیشرفت را از دیگر عناوین این جشنواره عنوان و بیان کرد: دشمن به دنبال یاس آفرینی است که می طلبد اهالی رسانه استان جدای از اینکه چشم و گوش مردم در بیان مشکلات هستند، مراقب باشند ابزاری برای سوء استفاده دشمن برای ایجاد یاس آفرینی نباشند.

وی یادآورشد: فرزندآوری و جوانی جمعیت، استکبار ستیزی، حمایت از آرمان فلسطین و مکتب سردار شهید سلیمانی، از دیگر عناوین جشنواره است.

تقدیر از خبرنگاران هرمزگان

رسیدگی به مشکل مسکن خبرنگاران در اولویت برنامه‌هاست

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان نیز در این آیین رسیدگی به مشکلات خبرنگاران و در راس آن مساله مسکن خبرنگاران را در اولویت برنامه‌ها دانست و گفت: استاندار به جد پیگیر این موضوع هستند.

احسان کامرانی افزود: از تشکیل تعاونی مسکن خبرنگاران که خواسته‌ای به حق است حمایت می‌کنیم و در صورت تشکیل تعاونی با مساعدت استاندار تخصیص زمین در منطقه مناسب شهر صورت خواهد پذیرفت.

وی، تزریق روحیه امید و امیدآفرینی را مهم‌ترین نیاز جامعه دانست و ابراز کرد: خبر و اطلاع‌رسانی دقیق، بدون غرض و جهت‌گیری در جهت تقویت امیدآفرینی در جامعه و تبیین دستاوردهای نظام فارغ از دولت‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

معاون استاندار هرمزگان یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه را گرامی داشت و یادآورشد: پاسخگویی شفاف و بدون وقفه به خبرنگاران در جهت آگاه‌سازی جامعه و تبیین اقدامات دولت سیزدهم از سوی مدیران استانی الزامی است و مسوولان باید از انتقادهای منصفانه و سازنده خبرنگاران استقبال کنند.

دکتر کامرانی همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه ۱۴۰۲ گفت: رسانه‌ها برای افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس به ما کمک کنند.

برای رفع مسکن خبرنگاران چاره اندیشی شود

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های هرمزگان نیز در این آیین با اشاره به معطلی چندین ساله مسکن مطبوعات خبرنگاران این استان، از استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست برای رفع مشکل مسکن خبرنگاران اقدام کنند.

علی اکسیر افزود: مرحله نخست مسکن خبرنگاران هنوز تکمیل نشده است و مرحله دوم نیز که شروع شده، به فرم جیم رسیده اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی، اعتماد سازی، انعکاس واقعیت‌ها، نقد سازنده و منصفانه خبرنگاران را نقش اساسی در توسعه و پیشرفت دانست که اگر این حوزه به سمت رکود، انفعال و حاشیه حرکت کرد، انتظار پیشرفت بیهوده است .

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان در پایان رسانه را زبان مردم و انتقال دهنده مشکلات به مسوولان دانست و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فعالان عرصه رسانه استان از استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگر عوامل برپایی این جشن قدردانی کرد.

شایان ذکر است در ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.

ساعت: ۱۰:۵۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲

Visits: 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *