سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

انتشار خبرهای ناراحت کننده، بیماری ها را تشدید می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

انتشار خبرهای ناراحت کننده، بیماری ها را تشدید می کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

آئین تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، قائم مقام صدا و سیمای مرکزخلیج فارس، معاون توسعه و پشتیبانی، معاون دانشجویی و فرهنگی، معاون بهداشتی، معاون غذا و دارو ، مدیر روابط عمومی دانشگاه و رئیس بسیج رسانه، مدیران نشریات، پایگاههای خبری و خبرنگاران حوزه سلامت برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن گرامیداشت مقام شامخ خبرنگاران گفت: حوزه بهداشت و سلامت همواره مرهون تلاش و همکاری خبرنگاران آگاهیست که با تعهد در راستای اعتلای فرهنگ سلامت و آگاهی بخشیدن صادقانه خدمت نمودند.

دکتر غلامعلی جاودان ضمن یادآوری رشادت های مدافعان سلامت در دوران بحران کرونا و گرامیداشت یاد شهدای سلامت از تلاش خبرنگاران در راستای ارتقای سلامت و اطلاع رسانی به موقع تقدیر نمودند.

وی با بیان اینکه  گاهی خبرنگاران خبرهای ناراحت‌کننده را به جامعه انتقال می‌دهند، اگرچه نباید از این اخبار غافل بود اما عدم مدیریت آن ناامیدی و بیماری‌های حوزه روان را در جامعه افزایش می دهد لذا باید خبرهای خوب را نیز در راستای امیدبخشی به جامعه منتشر کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به فرموده پیامبر اسلام(ص) نعمت سلامت بر نعمت امنیت ارجحیت دارد و از همه خبرنگاران حوزه سلامت که نقش مفیدی در انتقال اخبار این حوزه و آگاهی‌بخشی و امیدبخشی به جامعه دارند، قدردانی می‌کنم.

وی بیان کرد: ما در روستاهای مختلف استان ارائه خدمت داشته و بر اساس تعداد جمعیت هر روستا و شهر خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت روستایی، پایگاه سلامت، بیمارستان داریم.

دکتر جاودان اضافه کرد: جمعیت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در استان هرمزگان حدود ۱۲ هزار نفر است که تلاش می‌کنند تا ما سالم زندگی کنیم و کمترین مشکلات را در حوزه سلامت داشته باشیم. همکاران من از حوزه سلامت مواد غذایی تا ارائه خدمات بهداشتی و درمانی فعالیت دارند.

وی افزود: از جمله برنامه‌های مهمی که در دستور کار ماست سلامت خانواده بوده و امیدوارم بتوانیم در این زمینه موفق باشیم. این طرح برنامه جامعی است با این شعار که هر فرد باید یک مراقب سلامت داشته باشد. این طرح در روستاهای استان اجرا می‌شد و اکنون در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت نیز شروع شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی جامعه در راستای جوانی جمعیت، اضافه کرد: یکی از وظایف ما ترویج فرزندآوری و جوانی جمعیت است. البته در شاخص‌ها، هرمزگان نسبت به نرمال کشوری وضعیت بهتری دارد. ترویج سبک زندگی سالم نیز در دستور کار ماست و از خبرنگاران می‌خواهیم ما را در این مسیر همراهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران در کنار امیدآفرینی، اعتماد مردم را نسبت به نظامی که ۴۰ سال تلاش کرده با تمام مشکلاتی که وجود دارد امنیت و رفاه را برای جامعه برقرار کند، جلب کنند. تلاش در افزایش سواد سلامت جامعه از مباحث مهمی است که باید به آن توجه کنیم و باز هم از خبرنگاران انتظار می‌رود در این زمینه نقش اساسی ایفا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: پروژه بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس حدود ۱۰ سال پیش آغاز شده و اکنون ۷۹ پیشرفت دارد و در صورت تأمین منابع، بخش فیزیکی آن در سال جاری آماد می‌شود. بیمارستان ۱۴۰ تخت خوابی کودکان نیز تقریباً تمام شده و مراحل آخر را برای بهره‌برداری طی می‌کند. بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی میناب ۶۰ درصد پیشرفت داشته و بیمارستان بستک نیز تقریباً آماده بهره‌برداری است.

دکتر جاودان ادامه داد: در سال گذشته پروانه تأسیس دانشکده بهداشت در میناب و دانشکده پرستاری را از وزارت بهداشت گرفتیم که فرصت خوبی برای استان هرمزگان خواهد بود. آموزشگاه عالی سلامت در بستک نیز به زودی آماده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اورژانس ۳۰۰ آمبولانس داریم که اکثراً فرسوده بوده و تعدادی از آنان در حال تعمیر هستند، افزود: در این حوزه ۵۳۰ پرسنل به مردم هرمزگان خدمت رسانی می کنند. در استان هرمزگان ۲۶۲۶ تخت فعال، ۱۷۷ مرکز جامع سلامت، ۶۱۸ خانه بهداشت، ۱۲۳ پایگاه فعال سلامت، ۱۲ واحد مراقبت وجود داشته و ۳۲۵ متخصص و فوق تخصص، ۲۷۳۵ پرستا، ۱۳۰۰ بهورز، ۴۹۳ پزشک عمومی و دندان پزشک در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: حدود ۳۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حال آموزش هستند و ۳۲۱ عضو هیئت علمی به آنان تدریس می‌کنند. همچنین پذیرش ۲۱ دانشجوی خارجی را داشتیم که امیدواریم با تامین زیرساخت‌های لازم شاهد حضور دانشجوهای بیشتر و همچنین توسعه گردشگری سلامت در استان باشیم.

ساعت: ۰۶:۴۱ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴

Views: 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *