سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کتابخانه شهدا را از مرکز اسناد شهرداری بندرعباس بازپس می گیریم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان:

کتابخانه شهدا را از مرکز اسناد شهرداری بندرعباس بازپس می گیریم

فرشاد محمدی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از بازپس‌گیری کتابخانه شهدای بندرعباس بعد بیش از۱۰ سال از مرکز اسناد شهرداری بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، کتابخانه‌های مرکزی را محلی برای بروز خلاقیت و پرورش ایده‌ها دانست و گفت: کلانشهرهای کشور دارای کتابخانه‌های مجهزی هستند که خدمات فرهنگی مختلفی را به مردم ارائه می‌کنند به عنوان نمونه کتابخانه‌های مرکزی مشهد و یزد بیش از ۶۰ خدمت را به دوستداران کتاب و کتابخوانی ارائه می‌کنند‌‌.

فرشاد محمدی با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه  کتابخانه‌ مرکزی بندرعباس، گفت: اتمام این پروژه ملی به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی جنوب کشور علاوه بر افزایش سرانه فیزیکی مطالعه در استان، خدمت بزرگی به اهالی هرمزگان و فرهیختگان و فرهنگ دوستان خواهد بود.

وی با اشاره به عدم اجرای تعهد شهرداری بندرعباس در تفاهم نامه کتابخانه شهدا که بنا بوده است معوض این کتابخانه‌ که امروز به عنوان مرکز اسناد در اختیار شهرداری بندرعباس است، کتابخانه‌ جدیدی احداث و تحویل شود، گفت: بعد از گذشت بیش از یک دهه هنوز این اتفاق نیفتاده است و ما آمادگی بازپس گرفتن این محل فرهنگی باسابقه را داریم تا علاوه بر تجهیز کردن، آن را به مکانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی برای علاقمندان و فرهیختگان علم و ادب استان تبدیل سازیم.

کتابخانه عمومی شهدای بندرعباس

کتابخانه شهدای بندرعباس، قدیمی‌ترین کتابخانه این شهر است که توسط شهرداری، کاربری این کتابخانه زیبا نیز با سروصدای فراوان بیش از یک دهه پیش به مرکز اسناد شهرداری تغییر کرد.

خبرنگار: یوسف ملایی

ساعت: ۰۳:۴۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۵/۲۶

Views: 151

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *