سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

موفقیت های چشمگیر آموزش و پرورش هرمزگان را نادیده نگیریم

موفقیت های چشمگیر آموزش و پرورش هرمزگان را نادیده نگیریم

آموزش و پرورش هرمزگان

صدف نیوز/ علی رغم کمبود نیروی انسانی و ناکافی بودن اعتبارات دولتی تخصیص یافته به وزارت آموزش و پرورش و به طبع آن ادارات کل آموزش و پرورش استانها، به جرات می توان گفت:عملکرد آموزش و پرورش استان هرمزگان در دولت سیزدهم بی نظیر بوده است.

آموزش و پرورش هرمزگان در دوره سکانداری محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان پیشرفت چشمگیر و قابل ملاحظه ای داشته است. راه اندازی مجدد فضاهای معطل مانده نظیر سینمای دانش آموزی، استخر فرهنگیان، اردوگاه دانش آموزی سرخون، تجهیز درمانگاه فرهنگیان، اخذ اسناد مالکیت املاک و اراضی بعضا بیش از چند دهه، افزایش هنرستان‌های جوار صنایع از ۱۵به ۲۷ هنرستان، افزایش متوسط سرانه فضای ورزشی دانش آموزی در استان که تا قبل از دولت سیزدهم، ۳۷ صدم مترمربع بوده که اکنون به ۴۷صدم رسیده‌است.

طبق آمارهای منتشر شده در مورد بودجه آموزش و پرورش، سرانه اختصاص یافته به هر دانش آموز تنها مبلغ ۲ هزار تومان در روز است که به عقیده بسیاری از کارشناسان، این بودجه به هیچ عنوان عادلانه نیست اما اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان توانسته در این شرایط بغرنج اقتصادی و با وجود کمبود اعتبارات، شاهکار کند.

در حال حاضر حدود ۸ سالن ورزشی سرپوشیده، ۵۰ زمین چمن مصنوعی درون مدرسه‌ای و ۳۵ زمین بازی‌های ساحلی در قالب طرح شهید سلیمانی در این استان در حال تکمیل است که نشان از تلاش شبانه روزی پرسنل آموزش و پرورش هرمزگان و در راس آن مدیرکل ساعی این نهاد دارد.

همچنین یکهزار کلاس درس نیمه تمام در استان با همراهی نوسازی مدارس تا قبل از سفر رییس جمهور به استان تکمیل و مورد بهره‎برداری قرار خواهد گرفت، کسب رتبه دوم در شاخص های عمومی و اختصاصی در بین ادارات کل آموزش و پرورش کشور، افتخارات پی در پی دانش آموزان هرمزگان در مسابقات و جشنواره های مختلف، کسب مدال برنز المپیاد نانو کشور، قهرمانی تیم فوتسال دانش‌آموزان برای اولین بار، میزبانی های مکرر برنامه های ملی در استان، راه اندازی بیست و سومین منطقه آموزشی استان در لیردف جاسک که این اتفاق بعد از ۱۵ سال که توسعه ساختار در آموزش و پرورش نداشته ایم اتفاق افتاد.

اینک که آموزش و پرورش استان هرمزگان با دارا بودن ۲۳ منطقه آموزشی و بیش از ۴۵۳ هزار دانش آموز، چهارهزار و ۷۰۰ مدرسه و ۲۸ هزار پرسنل درحال خدمت به دانش آموزان این استان است و گاها از سوی برخی تنگ نظران در فضای مجازی مورد کم لطفی و بی مهری هایی قرار می گیرد نیاز توجه بیشتر رسانه ها به اقدامات انجام شده  و دقت در نمودار صعودی عملکرد صورت گرفته توسط اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان را می طلبد.

تمام این اقدامات و بسیاری از اتفاقات بزرگ دیگر اعم از موفقیتهای آموزشی فرهنگی، تربیتی و ورزشی باعث شده اقدامات شاخص آموزش و پرورش هرمزگان در دولتِ سیزدهم پر از نمره های عالی باشد. نمره هایی که مطالبه گری رسانه ها برای  فتح قله های بیشتر موفقیت را می طلبد نه تخریب آن.

ای کاش بجای تنگ نظری ها فارغ از هر نوع نگاه شخصی و سیاسی به فکر جامعه دانش آموزی استان باشیم و بدانیم که خدمت به فرزندان هرمزگان انصافا در سالیان اخیر عملکرد آموزش و پرورش استان بی نظیر بوده است. افزایش چشمگیر ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در استان هرمزگان نیز می تواند بارها و بارها مورد تشویق قرار گیرد.

هر چند برخی معلمان نسبت به نحوه اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان ناراضی هستند اما این موضوع در حیطه اختیارات و تصمیمات مسئولان آموزش و پرورش هرمزگان نیست و لذا جا دارد از کلیه دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت استان که شبانه روز زحمت می کشند و در کسب موفقیت ها دخیل بوده اند، تقدیر و تشکر کنیم چون هر افتخاری که برای مردمان این دیار در عرصه آموزش و پرورش صورت گیرد منفعتش برای پیشرفت فرهنگ و اقتصاد و ارتقای سطح آموزشی همه ساکنان این دیار جنوبی است.

به قلم: مدیر مسئول

ساعت: ۰۶:۲۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰

Views: 105

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *