سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ادارات برتر هرمزگان در جشنواره شهید رجایی معرفی شدند

ادارات برتر هرمزگان در جشنواره شهید رجایی معرفی شدند

جشنواره ۲۶ شهید رجایی در هرمزگان

با حضور استاندار هرمزگان و در بیست و ششمین جشنواره شهید رجایی برترین دستگاه‌های اجرایی استان معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در بیست و ششمین جشنواره شهید رجایی و آیین تحلیل از مدیران برتر دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در جشنواره شهید رجایی شاخص‌های مختلفی بررسی و دستگاه‌های برگزیده انتخاب شدند.

استاندار هرمزگان افزود: رشد اقتصادی هدف اصلی هر برنامه‌ای است و دستگاه‌هایی که توانسته بودند در رشد اقتصادی به استان کمک کنند و یا به بهره وری کمک کرده‌اند توانستند در این جشنواره رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند.

مهندس دوستی گفت: از دیگر شاخص‌های مورد ارزیابی قراره گرفته در این جشنواره تحقق برنامه‌های ویژه دولت و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور بود که این دو مورد نیز به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: سال گذشته سال پر کاری بود اما امسال با توجه به برنامه‌های موجود سال سنگین تری است در ابتدای دولت چهار محور پروژه‌های مرتبط با رشد اقتصادی شامل پروژه‌های حوزه انرژی، صنعت معدن و کشاورزی و شیلات پروژه‌های حوزه عمران و زیر ساخت شامل آبرسانی، گازرسانی و توسعه راه‌ها، پروژه‌های مردم یاری و قرارگاه مردم و پروژه‌های مرتبط با مردمی سازی اقتصاد بود که در راس اصلی برنامه‌ها قرار دارد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: خروجی رشد اقتصادی استان به همت مدیران عدد مطلوبی بود و رتبه اول کشور را با ۸۸ درصد تحقق برنامه کسب کردیم که نسبت به متوسط کشوری ۲ برابر بود با توجه به اینکه دست یابی به رشد در سال‌های آینده سخت تر است باید تلاش کنیم به عنوان اصلی ترین برنامه رکورد رشد اقتصادی را تکرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت در دو سال گذشته در حوزه آبرسانی استان گام‌های مهمی برداشته اظهار داشت: ۴۲ درصد به ظرفیت آبشیرین کن‌های افزوده شده و برنامه داریم تا پیش از فصل گرم سال آینده به ۱۶۴ روستا و ۴ شهر آبرسانی صورت گیرد و میران آبرسانی به روستاها با تانکر به زیر ۱۰ درصد برسد.

دوستی، آموزش را از اساسی ترین برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: در بحث آموزش مجوز تاسیس دانشکده‌های علوم پزشکی شرق و غرب استان اخذ شد و برای فعالیت موقت ساختمان‌هایی برای آنها دیده شده و ساختمان‌های اصلی تا ۲۴ ماه آینده احداث می‌شوند.

وی ادامه داد: هرمزگان قطب اول پالایشی و فولادی کشور است و در برنامه داریم در سفر رئیس جمهور عملیات اجرایی دانشگاه تخصصی نفت، شیمی، متالوژی و مواد استان آغاز شود مجوزهای لازم کسب شده و کلنگ این دانشگاه هم به زمین زده می‌شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در حوزه آمورش ۲۷ هنرستان جوار در سطح استان دایر شده گفت: در حوزه توجه به محیط زیست و افزایش سرانه فضای سبز استان نیز رشد چند برابری داشتیم و در برنامه داریم ۶٫۵ میلیون اصله درخت امسال در سطح استان کاشته شود.

گفتنی است در این جشنواره در شاخصهای مختلف از مدیران دستگاه‌های اجرایی تجلیل شد، در این جشنواره از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان و همچنین مدیرکل دفتر فنی استانداری تجلیل شد.

فرمانداران میناب و بندرعباس به عنوان فرمانداران نمونه استان تجلیل شدند.

در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برتر شناخته شد.

در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی، مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان برتر شناخته شد.

در کسب رضایت مردم هم شرکت توزیع برق استان برتر شد و در اجرای شعار سال نیز سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تجلیل شد.

در شاخص ایجاد اشتغال، شیلات هرمزگان و در بهبود فضای کسب و کار مدیرکل اقتصادی و دارایی برتر شناخته شدند.

در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تجلیل شد و در بخش توسعه مسکن نیز اداره کل راه و شهرسازی استان برتر شد.

در حل مشکلات استان با نوآوری نیز شرکت گاز هرمزگان برتر شد.

در اطلاع رسانی و تبیین افکار عمومی بهزیستی هرمزگان به عنوان دستگاه برتر معرفی شد در بخش تعامل ملی نیز از مدیرکل حمل و نقل و راهداری هرمزگان تجلیل به عمل آمد.

در ایجاد امنیت قضایی نیز اداره کل ثبت اسناد برتر شناخته شد.

در شاخص‌های عمومی و اختصاصی نیز در گروه زیربنایی، شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان برتر شد.

در سلامت و رفاه مدیرکل تعاون، کار و رفاه تجلیل شد و در گروه تولیدی و خدماتی هم اداره کل صمت استان برتر شد.

در گروه اقتصادی از اداره کل گمرکات هرمزگان و در گروه عمومی و امنیتی نیز اداره کل ثبت احوال استان تجلیل شد.

ساعت: ۰۸:۴۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸

Views: 120

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *