سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مجموعه ارشاد در منطقه آزاد قشم تنزل پیدا کرد

مجموعه ارشاد در منطقه آزاد قشم تنزل پیدا کرد

چرا منطقه آزاد کیش، اداره ارشاد ندارد؟

ارشاد منطقه آزاد قشم

علی رغم مخالفت های فرهیختگان، هنرمندان و اصحاب رسانه منطقه آزاد قشم با تنزل جایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم، عاقبت مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصمیم خود را عملی کردند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قشم نیز مانند ادارات سایر شهرستان های استان زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان قرار گرفت و اولین سرپرست این اداره از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان منصوب شد.

به گزارش صدف نیوز، چندی پیش جمعی از چهره های فرهنگی، هنری و رسانه ای جزیره قشم در نامه ای خطاب به محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواهان ارتقاء وضعیت ساختار اداری ” اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم” مشابه آنچه در جنوب کرمان اتفاق افتاده شدند. آنها همچنین از وزیر خواسته بودند مانع هر گونه ایجاد محدودیت برای اداره کل ارشاد قشم و کاهش اختیارات اداری شود اما این درخواست از سوی وزیر ارشاد رد شد.

شایان ذکر است: طی حکمی از سوی اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، سرکار خانم صالحه ایرانمنش به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم معرفی شد.

در این حکم آمده: با عنایت به مکاتبات صورت گرفته فی مابین مقام عالی وزارت با مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مبنی بر اتمام تفاهم نامه شماره ۱۵۹۶۱۵۹ به علت عدم تحقق نتایج مورد انتظار؛ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد قشم زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، همچون گذشته احیاء شده و رئیس اداره با حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم معرفی می شود.

پیش از این در منطقه آزاد قشم، فعالیت های فرهنگی، هنری، قرآنی و کانون های مساجد با عنوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با مدیریت مهدی سلامتی هرمزی، مشغول به خدمت رسانی بود.

اما پرسشی که در اینجا پیش می آید این است که چرا منطقه آزاد کیش اداره ارشاد ندارد؟

گفتنی است؛ در حال حاضر فقط منطقه آزاد کیش فاقد اداره ارشاد و یا حتی نمایندگی ارشاد است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان هیچگونه نظارتی بر فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای در آن جزیره ندارد که این امر منجر به بروز تخلفات و ناهنجاری هایی در منطقه آزاد کیش شده است.

ساعت: ۰۳:۱۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

Views: 122

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *