سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سال تحصیلی جدید در هرمزگان با آمادگی کامل آغاز می شود

استاندار هرمزگان:

سال تحصیلی جدید در هرمزگان با آمادگی کامل آغاز می شود

امضای تفاهمنامه تاسیس هنرستان بنادر و دریانوردی در هرمزگان

استاندار هرمزگان از امضای تفاهم نامه تاسیس هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی هرمزگان خبرداد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی ما بحث مهارت آموزی، هنرستان‌ها و مدارس تخصصی است، امروز یک تفاهم نامه با سازمان بنادر و دریانوردی امضا شد تا هنرستان بنادر و دریانوردی در بندرعباس ایجاد شود.

وی افزود: کار ثبت نام هم در آموزش و پرورش در حال انجام است تا از اول مهرماه این هنرستان پذیرش دانش آموز داشته باشد، سازمان بنادر هم ظرفیت‌های مهم خود از جمله شبیه سازها و ساختارهایی که این سازمان برای آموزش دریانوردان خود استفاده می‌کند در اختیار استان و هنرستان قرار خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان گفت: در خصوص آغاز سال تحصیلی هم ان شاء الله در همان اول مهر با زنگ مهر به سراغ آغاز سال جدید خواهیم رفت.

وی با اشاره به بعضی کسری‌هایی که برخی مدارس با آن مواجه بودند تصریح کرد: در این خصوص رصد کامل صورت گرفت و در خصوص کمبود معلم، ابلاغ مدیران مدارس و تأمین کتب درسی برنامه ریزی صورت گرفت بیش از ۹۰ درصد کتب درسی تامین شده و باقی کتب هم در انبارها موجود است و تأمین می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: ابلاغیه تمام مدیران مدارس تعیین تکلیف شد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، برای بحث تامین معلم نیز برنامه ریزی صورت گرفته و کمبود معلم از محل‌های مختلفی از جمله استفاده از ظرفیت بازنشستگان، معلمان خرید خدمت و ساعات اضافه که در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته جبران می‌شود تا مشکلی در این زمینه هم وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به برنامه ریزی در حوزه سرویس مدارس اظهار داشت: برنامه ریزی خوبی در این زمینه صورت گرفته و با اصلاحاتی که در خطوط اتوبوس، تقویت ناوگان حمل و نقلی و تفویض اختیار نرخ گذاری سرویس مدارس به فرمانداران برای برقرار کردن عرضه و تقاضا امیدواریم این موضوع ساماندهی شود.

دوستی در خصوص تامین مکمل‌های دارویی برای دانش آموزان به ویژه دانش آموزان دختر گفت: مکمل‌هایی نظیر قرص آهن، ویتامین دی و مکمل‌های غذایی با تامین اعتبار مورد نیاز تهیه شده و در اختیار تمام شهرستان‌ها قرار گرفته تا دانش آموزان استان در حوزه رشد با مشکلی مواجه نشوند.

وی گفت: در حوزه دانش آموزانی که با مشکلاتی همچون لب شکری، اوتیسم و مشکلات شنوایی مواجه بودند نیز شناسایی اولیه صورت گرفته و برای ۲۰ دانش آموز با مشکلات شنوایی سمعک تامین می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه ایجاد بستر مناسب جهت جذب نیروهای بومی در مشاغل دریایی را یکی از رویکردهای مهم سازمان بنادر در استان‌های ساحل برشمرد.

“حسین عباس‌نژاد” افزود: با تاسیس این هنرستان تخصصی هم راستا با توسعه زیرساخت‌های دریایی و بندر در استان  ایجاد بستر آموزشی مناسب برای تحصیل علاقه‌مندان و البته اشتغال آنها در بنادر استان فراهم خواهد شد.

وی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده فضای آموزشی با امکانات مطلوب از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی استان فراهم شده و تمامی امکانات موجود در مرکز آموزش این اداره کل نیز در خدمت این هنرستان تخصصی قرار خواهد گرفت.

عباس‌نژاد خاطر نشان کرد: وجود ۲ بندر بزرگ شهید رجایی و باهنر در نزدیکی این هنرستان نیز زمینه حضور دانش آموزان برای بازدید میدانی و آشنایی با ادوات و تجهیزات دریایی و بندری را فراهم می کند تا علاوه بر کسب آموزش‌های تئوری به صورت عملیاتی و حضوری نیز از تجهیزات بازدید و تخصص لازم را در همان مکان و عملی بیاموزند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ابراز امیدواری کرد با حمایت استاندار هرمزگان و مجموعه آموزش و پرورش استان ضمن توسعه فضاهای آموزشی این هنرستان تخصصی در سال‌های زمینه حضور جمع بیشتری از علاقمندان به تحصیل در رشته‌  مرتبط با حوزه دریا و بندر گسترش یابد.

ساعت: ۱۰:۱۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

Views: 96

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *