صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کارفرمایان می توانند از این پس خود را نیز بیمه کنند

مدیرکل تامین‌اجتماعی هرمزگان:

کارفرمایان می توانند از این پس خود را نیز بیمه کنند

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان هرمزگان گفت: بیمه کارفرمایان به منظور تحت پوشش قرار دادن کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی و کارفرمایان صنفی توسط سازمان تامین‌اجتماعی انجام می‌شود.

به گزارش صدف نیوز؛ عباس اکبری اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های کلی تامین‌اجتماعی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد نظامی کارآمد، توانمندساز، عدالت بنیان، کرامت بخش و جامع برای تامین اجتماعی همگان و نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال مهار تورم و رشد تولید و به منظور ارج نهادن به کارفرمایان و فعالان عرصه تولید و اشتغال و همچنین ایجاد وحدت رویه و رفع ابهام واحدهای اجرایی و با بازنگری صورت گرفته در برخی موارد در خصوص نحوه شمول و بیمه‌پردازی کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون تامین‌اجتماعی اعم از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، اکنون کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی و کارفرمایان اشخاص حقیقی نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار گیرند.

اکبری درباره بیمه کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی بیان کرد: به این منظور کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی می‌توانند نسبت به درج نام خود در لیست بیمه کارگاه با عنوان شغلی صرفا مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره و با دستمزد مشمول کسر حق بیمه اقدام نمایند.

وی افزود: این کارفرمایان نیازی به انعقاد قرارداد کتبی بیمه کارفرمایی نیستند و ارسال حق بیمه توسط کارفرما برای خود به تنهایی مانعی ندارد و منوط به داشتن کارگر مشمول قوانین کار و تأمین‌اجتماعی نمی‌باشد.

اکبری به بیمه کارفرمایان صنفی (اشخاص حقیقی) اشاره و خاطرنشان کرد: چنانچه کارفرمایان صنفی تمایل به پرداخت حق بیمه در قالب ارسال لیست حق بیمه را داشته باشند می‌توانند با رعایت ضوابط و مقررات از قبیل ارائه درخواست، انجام معاینات بدو بیمه‌پردازی، کنترل شرط سن و سابقه و همچنین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه پس از انعقاد قرارداد، با درج نام و مشخصات خود در لیست کارگاه، نسبت به بیمه‌پردازی اقدام نمایند.

مدیرکل تامین‌اجتماعی هرمزگان عنوان کرد: کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی و کارفرمایان صنفی با توجه به اینکه مشمول قانون کار نمی‌باشند، در زمان پرداخت حق بیمه نیازی به پرداخت سه درصد حق بیمه بیکاری ندارند.

اکبری در پایان گفت: کارفرمایان اشخاص حقوقی غیردولتی و اشخاص حقیقی با استفاده از بیمه کارفرمایان می‌توانند از مزایایی مانند بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی، فوت و خدمات درمانی برخوردار شوند.

ساعت: ۰۷:۰۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

Visits: 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *