سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

معارفه محمد پاینده به عنوان رئیس خانه صنعتکاران استان هرمزگان

معارفه محمد پاینده به عنوان رئیس خانه صنعتکاران هرمزگان

معارفه رییس خانه صنعتکاران هرمزگان

با حضور حجت الاسلام خان محمدی مسئول گشت ارشاد مسئولان کشور، بنی هاشمی رئیس خانه صنعت کشور، چگینی از  مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی، محمد پاینده به عنوان مسئول خانه صنعتکاران استان هرمزگان معرفی شد.

به گزارش صدف نیوز، در این مراسم که برخی از مسئولان استانی، فعالان سیاسی، فعالان صنعت و اصحاب رسانه حضور داشتند، نشست تخصصی رفع موانع تولید، در استان هرمزگان نیز برگزار شد.

در این نشست رئیس خانه صنعت کشور گفت: امروز بعد از گذشت یک دهه که ولی امر مسلمین جهان، خط مشی اقتصاد را اولویت کشور مطرح می کنند و نه اینکه شعار سال باشد که خط راهبری و راهبردی همه مسئولین و دستگاههای اجرایی کشور بحث اقتصاد است. شاه بیت اقتصاد امروز اقتصاد تولیدی است.

بنی هاشمی افزود: همه مردم عزیزمان و تولیدکنندگان و کارآفرینان و مسئولین موظفیم که در این مسیر هر آنچه که هست از قوانین و بخشنامه ها همه در این خط راهبردی و این مسیر باشیم در غیر اینصورت قطعا راه بی راهه است.

وی بیان داشت: امروز بر این باوریم و می دانیم که با بازدیدهای مختلفی که مجموعه خانه صنعتکاران ایران از بخش های مختلف تولیدی کشور دارد، مشکلات تولیدکنندگان در این زمینه متاسفانه کم نیست و بدنه دولت و قوه قضاییه و مجلس بعضی از متولیان متوجه شرایط جنگ اقتصادی نیستند و هیچگونه آرایش جنگی هم برای اینگونه شرایط ندارند.

رییس خانه صنعت کشور ادامه داد: نیاز به حضور مجموعه های مردمی برای کمک به تولید کشور از واجبات است و یکی از رسالت ها خانه صنعتکاران ایران به عنوان مجموعه مردم نهاد همین است که تسهیل کننده مشکلات تولیدکنندگان باشیم.

بنی هاشمی خاطر نشان کرد: امروز در همین فضای تحریم، تولیدکنندگانی داریم که به ۴۶ کشور در دنیا محصولات خود را صادر می کنند و امروز شبکه ای ایجاد کردیم که در واردات و صادرات مواد اولیه برای تولیدکنندگان را به حداقل برسانیم.

وی گفت: امروز حلقه مفقوده اقتصاد کشور این است که مسئولین، بخش خصوصی را به معنای واقعی کلمه حمایت نمی کنند که اگر این اتفاق بیافتد قطعا بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور به دست بخش خصوصی برطرف خواهد شد.

بنی هاشمی یادآور شد: تصمیم گرفتیم در استان ها، حضور خانه صنعتگران را با راه اندازی دفاتر استانی فعال کنیم تا بتوانیم بیشتر در خدمت کارآفرینان و صنعتکاران باشیم.

نشست رفع موانع تولید صنعتکاران

رییس قرارگاه گشت ارشاد مسئولین کشور نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: امروز به جایگاه نخبگان در حوزه صنعت توجهی نشده است و این معذل وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین خان محمدی اضافه کرد: رشد حوزه علمی کشورمان بسیار جدی است و وقتی در حوزه دارویی نگاه میکنیم پیشرفت های جدی را شاهد هستیم و در حوزه تولید داروهای سرطان خون جزو کشورهای اول دنیا هستیم.

وی گفت: اگر بخواهیم رشد جدی داشته باشیم، واقعا باید به حوزه اقتصاد توجه داشته باشیم.

رییس قرارگاه گشت ارشاد مسئولین کشور تاکید کرد: استاندار وظیفه دارد در خدمت تولیدکننده باشد و تولیدکننده نباید در پشت درب اتاق های مسئولان منتظر بماند تا وقتی برایش تعیین شود.

حجت الاسلام و المسلمین خان محمدی افزود: کار خوبی را که دولت در حوزه تسهیل مجوزها انجام دادند که گام ملی بود برای اینکه امضاهای طلایی که بسیار فسادزاست جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینکه فضای مطالبه گری در کشور بسیار اهمیت دارد، گفت: باید از مسئولان مطالبه شود.البته برخی ها تسهیلات مالی هم گرفتند اما یک ریال در کشور سرمایه گذاری و تولید راه اندازی نکردند و در کشورهای دیگر هزینه ها را به فنا دادند.

رییس قرارگاه گشت ارشاد مسئولین کشور اظهار داشت: مسئولین در بخش های مختلف باید در خدمت تولید باشند و کار کنند. ما در حوزه شناسایی گلوگاه های فساد داریم کار میکنیم و دعوت میکنیم از شما و ۶۳ کمیته با حضور اعضای مردمی تشکیل شده است.

ساعت: : ۱۱:۳۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶

Views: 188

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *