سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

گردهمایی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هرمزگان در حمایت از مردم مظلوم غزه

گردهمایی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هرمزگان در حمایت از مردم مظلوم غزه

گردهمایی حمایت از مردم غزه

اجتماع غیرتمندانه اهالی ادبیات، اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر هرمزگان در حمایت از مردم مظلوم غزه در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، جامعه فرهنگ، هنر  و ادب هرمزگان، چهارشنبه شب ۲۶ مهرماه ۱۴۰۲، به همت انجمن شاعران استان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس به اعتراض به اقدامات گُستاخانه، ناجوانمردانه، بی‌رحمانه، غیر انسانی رژیم صهیونیستی در نسل کُشی ساکنان غزه، در سالن فرهنگ فرهنگسرای طوبی گردهم آمدند و این حملات وحشیانه به زنان، کودکان و مردم بی دفاع  را به شدت محکوم کردند.

نخست اسمعیل جهانگیری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن قدردانی از جامعه ادبی و فرهنگی استان گفت: حضور تاثیر گذار و پرشور شما در این موقعیت حساس، نشانگر درک بالا و احساس مسئولیت تان به جوامع بشری است.

اسمعیل جهانگیری افزود: مردم بی دفاع فلسطین زیر رگبار بی‌امان و وحشیانه رژیم صهیونیستی نمی‌دانند به کجا پناه ببرند. متاسفانه این حملات ناجوانمردانه به سرزمین فلسطین و مردمان غزه دل هر آزادمردی را ریش می‌کند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها با زیر پا گذاشتن اخلاق، انسانیت، بشریت و قوانین بین المللی و جهانی، با حمله بی شرمانه به بیمارستان و مناطق مسکونی روی خبیث و زشت خود را برملا کردند.

او اضافه کرد: عمق فاجعه آن‌قدر زیاد است که خودشان هم مانده‌اند که این اقدام کثیفشان را قبول کنند یا نافی آن باشند. اما دیگر دوران ریا و تزویر گذشته است و دست همه این جنایتکاران مخصوصاً آمریکا و اسرائیل برای مردم جهان عیان شده است.

جهانگیری در پایان تصریح کرد: طبق فرمایش حضرت آقا، این رژیم منحوس به زباله‌دان تاریخ سپرده خواهد شد و خود رژیم با این اقدامات غیر بشری به تسریع آن همت گمارده است و ان شالله به زودی شاهد حذف آن از منطقه خواهیم بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان نیز ضمن تسلیت شهادت مجروحان جنگی، زنان و کودکان و مردم بی‌پناه غزه به عموم مسلمین جهان گفت: این حادثه غم انگیز و تاسف بار در تاریخ بشریت بی‌سابقه بوده است.

حجت الاسلام موسی فولادی افزود: از زمان شکل‌گیری محور مقاومت در مقابل رژیم جعلی، این پیروزی از زبان حضرت آقا مژده داده شد که فرمود: شکست رژیم صهیونیستی غیر قابل ترمیم است.

او ادامه داد: حماسه حماس در پانزدهم مهر ماه در واقع ریشه این رژیم منحوس را زد. ریشه این رژیم دو اصل: اطلاعات و نیروی نظامی بود که در واقع موساد را به عنوان سازمان اطلاعاتی دنیا معرفی کرده و اعلام کرده بودند تمام اطلاعات فلسطینی‌ها در اختیار ماست با این وجود محور مقاومت در سه محور هوایی، دریایی و زمینی به آن‌ها حمله کرد و در حال حاضر اطلاعات سری این سازمان مخوف در اختیار حماس است.

وی ابراز داشت: قاعدتاً با این حماسه سازی حماس، شاباک و موساد برای ابد نابود شدند. در خصوص ادوات نظامی اسرائیل نیز باید بگویم که با حضور پهپادهای حماس پایگاه‌های نظامی رژیم، تار و مار شد و دیگر اسرائیل قدرت نظامی را هم نخواهد داشت و هیمنه این رژیم به خاک کشیده شده است.

حجت الاسلام موسی فولادی در پایان گفت: پیروزی ۱۵ مهر حماس به اراده خداوند بود.

گفتنی است، در پایان این مراسم نیز  شاعران مطرح آئینی هرمزگان به شعر خوانی پرداختند.

ساعت: ۱۱:۱۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸

Views: 165

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *