صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

چراغ سی و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان روشن شد

چراغ سی و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان روشن شد

نشست خبری جشنواره تئاتر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در نشستی خبری از آغاز به کار سی و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، در این نشست که معاون هنری و سینمایی اداره کل، دیگر اعضا و اهالی رسانه استان  حضور داشتند، اسمعیل جهانگیری ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار بیان کرد: امسال ۲۰ گروه نمایش متقاضی حضور در جشنواره بودند که در پایان ۱۵ گروه در دو بخش صحنه ای و میدانی از ۳۰ آبان تا ۲ آذرماه به رقابت خواهند پرداخت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: وجه تمایز جشنواره امسال با سالهای گذشته، بخش خیابانی است که برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری جشنواره استانی، این بخش اضافه شده و ۷ اثر نمایشی در نقاط مختلف شهر بندرعباس برای عموم، اجرا خواهند داشت.

جهانگیری گفت: نمایش های صحنه ای در دو سالن پلاتو آفتاب و فرهنگسرای طوبی و نمایش های خیابانی در نقاط مختلف شهر بندرعباس از جمله بوستان غدیر، پارک آبی آزاد شهر، محوطه فرهنگسرای طوبی و چهار راه برق برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و بیان داشت: در هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه کتاب در شهرستان های بندرخمیر، بندرلنگه و میناب دایر شده است که تا ۳۰ آبانماه ادامه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد: در یکسال گذشته در حوزه کتاب ۶۰۰۰ جلد کتاب را به مساجد و موسسات و نهادهای دولتی اهدا کرده ایم و کتابخانه هایی را تجهیز کرده ایم و در هفته بسیج قصد داریم از یک اثر که متعلق به یکی از آزادگان استان هرمزگان است رونمایی کنیم.

وی در ادامه به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب که بعنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی استانی و از مطالبات به حق مردم می باشد اشاره کرد و گفت: رایزنی هایی با مرکز در این خصوص انجام شده است و اگر ۵۰ درصد اعتبارات استانی برای برگزاری نمایشگاه فراهم شود این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

گفتنی است: در پایان این مراسم کریمی بعنوان دبیر سی و پنجمین جشنواره  تئاتر استان هرمزگان گزارشی از روند اجرای جشنواره بیان کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ساعت: ۱۰:۳۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

Visits: 244

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *