صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مدیران مدارس برتر امتحانات نهایی استان هرمزگان تجلیل شدند

با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیران مدارس برتر امتحانات نهایی استان هرمزگان تجلیل شدند

تجلیل از مدیران برتر مدارس هرمزگان

آیین تجلیل از مدیران مدارس برتر در امتحانات نهایی با حضور مهدی دوستی استاندار و رییس شورای آموزش و پرورش استان؛ محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان؛ حبیب الله بهادری فرماندار بندرعباس؛ مهدی نوبانی شهردار بندرعباس و جمعی از فرهنگیان در سالن غدیر بندرعباس برگزار شد.

انسانها بخش عمده ای از موفقیتهایشان را مدیون معلمان عزیز هستند

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در این آیین اظهار داشت: بخش عمده مهارتها و ویژگیهای شخصیتیمان را مدیون معلمان هستیم و در قبال این همه تلاش باید احترام آنان را حفظ کرد.

استاندار هرمزگان افزود: امروز در همین راستا از مدیران و‌ مسوولان آموزش و پرورش هرمزگان که در زمینه امتحانات نهایی میانگین مناسبی کسب کرده بودند و قبولی کنکور آنها قبولی قابل توجهی بود تکریم و تجلیل شد.

رییس شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: این تجلیل کار کوچکی در تکریم معلمان و زحمت کشان امر آموزش استان است و امیدواریم با برنامه‌های مورد نظر در آینده در زمینه ارتقا وضعیت آموزش و قبولی کنکور شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

اقدامات دولت سیزدهم در راستای ارتقای آموزش و پرورش ستودنی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این آیین با تجلیل از اقدامات مهم استاندار هرمزگان در دو سال اخیر در حوزه آموزشی اظهار داشت: اقدامات دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش نسبت به دولت‌های گذشته بی نظیر است و تحول جدی در حوزه ساخت فضای جدید آموزشی با حمایت استاندار رخ داده است.

قویدل ادامه داد: تجهیز ۴ آزمایشگاه تخصصی با بهترین امکانات در استان، اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان اولین استان کشور بیش از تعهدات پیش بینی شده، آماده شدن ۸ سالن ورزشی سرپوشیده و اقدامات مهم استاندار در زمینه رفاهی فرهنگیان بخشی از توجه دولت و شخص استاندار به امر آموزش و پرورش استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان

وی با تاکید بر اینکه در توسعه هنرستان‌ها در دولت سیزدهم رکورد کشور را زده‌ایم گفت: در طول دو سال اخیر ۲۸ هنرستان در استان ایجاد شده است و در زمینه ثبت نام دانش آموزان پایه دهم در هنرستان ها سهم ۵۱ درصدی را به خود اختصاص داده و از این منظر جایگاه نخست کشوری را از آن خود کرده ایم.

قویدل با اشاره به اینکه در دو سال اخیر در حوزه نخبه پروری کارهای بزرگی صورت گرفته افزود: امسال تعداد رتبه‌های زیر ۱۰۰ ما صد در صد رشد یافت و قبولی‌های ما در حال حاضر در بهترین دانشگاه‌های کشور حضور دارند و تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد قبولی پزشکی ما در تمام حوزه‌ها تنها ۴۷ بود اما امسال به بالای ۲۱۰ نفر رسیده که گام ماندگاری است و در آینده به حوزه بهداشت و درمان کمک می‌کند.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ساخت دهکده ورزش‌های دانش آموزی در استان هرمزگان و شهر بندرعباس گفت: هفته آینده تفاهم نامه احداث دهکده ورزشی شهر بندرعباس با حضور وزیر آموزش و پرورش امضا می‌شود و در مرحله نخست برای احداث این دهکده ۲۰۰ میلیارد تومان به استان تخصیص خواهد یافت تا استان ما با تامین امکانات مورد نیاز به قطب ورزش دانش آموزشی کشور تبدیل شود.

نباید دانش آموزان را از آزمون نهایی ترساند

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش نیز در ارتباط تصویری که با همایش تجلیل از مدیران مدارس برتر استان هرمزگان داشت عنوان کرد: نباید کاری کرد که مسیر ارزشیابی ها به انحراف کشیده شود و موجب نارضایتی والدین گردد.

محسن زارعی گفت: شیوه ارزشیابی نمرات امتحانی تغییر یافته و مدیران مدارس بایستی ارزشیابی های امتحانات نوبت اول و ارزشیابی نهایی را به گونه ای انجام دهند که مبتنی بر واقعیت ها باشد.

وی همچنین از انجام آزمون نهایی پایه دهم و یازدهم در سال تحصیلی جاری خبر داد و افزود: باید از میزان استرس دانش آموزان کاسته شود. نباید دانش آموزان را از آزمون نهایی ترساند و اگر گفته شود که آزمون بسیار سخت است قطعا عملکرد دانش آموزان ضعیف خواهد شد. باید به دانش آموزان قوت قلب داد و اعلام شود که آزمون نهایی نیز مانند سایر آزمون هاست تا دچار نگرانی نشوند؛ زیرا سئوالات آزمون نهایی به هیچ عنوان خارج از کتاب درسی طرح نمی شود.

زارعی تاکید کرد: به خانواده ها اعلام کنیم که نیازی نیست فرزندان آنها سراغ کتابهای کمک درسی و کلاس های تقویتی بروند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش ادامه داد: سنجش درست، با دقت و سلامت اهمیت بسیاری در برگزاری آزمون های نهایی دارد و باید تمام جوانب در امتحانات رعایت شود.

زارعی گفت: دروس عمومی از کنکور حذف شده و منوط به سوابق تحصیلی می‌شوند که وابسته به آزمون‌های برگزار شده در آموزش و پرورش است، لذا این آزمون‌ها امنیت و دقت بیش از پیش می‌طلبد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ارزشیابی به نظام آموزشی جهت می‌دهد، بنابراین سنجش درست، با دقت و سلامت اهمیت بسیاری دارد و باید تمام جوانب در آن رعایت شود.

ساعت: ۱۰:۴۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱

Visits: 226

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *