صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

انعقاد تفاهم نامه احداث دهکده ورزشی دانش آموزی در بندرعباس

انعقاد تفاهم نامه احداث دهکده ورزشی دانش آموزی در بندرعباس

انعقاد تفاهمنامه دهکده ورزشی دانش آموزی

سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان به پایتخت، دستاوردهای بسیار خوبی را به دنبال داشت. از ایجاد بزرگترین دهکده ورزشی دانش آموزی کشور در استان هرمزگان تا گسترش فضاهای فیزیکی اردوگاههای دانش آموزی هرمزگان.

به گزارش صدف نیوز، طی انعقاد تفاهم نامه ای با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش؛ مهدی دوستی استاندار هرمزگان؛ صادق ستاری فر معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش؛ محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و مهدی فولادی معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش هرمزگان، دهکده ورزشی دانش آموزی شهید سردار سلیمانی مجهز به استخر شنا، سالن ورزشی چند منظوره ۱۸۰۰متری، خوابگاه با ظرفیت ۶۰۰ نفری، چمن طبیعی، پیست دوومیدانی و .. در بندرعباس ایجاد و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در این نشست بیان کرد: تنوع بخشی به محیط یادگیری در فرآیند تعلیم و تربیت رسمی یکی از اهداف عملیاتی سند تحول بنیادین است و فضاهای آموزشی ورزشی به عنوان یکی از محیط های تربیتی، نقش موثری در ارتقای سلامت جسمی، روحی، نشاط و سرزندگی دانش آموزان ایفا می نماید. بنابراین موضوع فعالیت های تربیت بدنی و ارتقای سلامت دانش آموزان از طریق کمک به تأمین، بهسازی، بهینه سازی، تجهیز فضاهای ورزشی مهم و ضروری می باشد.

گفتنی است با انعقاد این تفاهم نامه مقرر شد وزارت آموزش و پرورش و استانداری هرمزگان در ساخت این پروژه عظیم با یکدیگر مشارکت داشته باشند.

لازم به ذکر است مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با حضور خود در وزارت آموزش و پرورش کشور در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و پرورشی در مدارس هرمزگان، اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور، توسعه و تجهیز اردوگاه‌های دانش اموزی و اجرای طرح ملی نماد در همه مدارس هرمزگان نیز با اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش دیدار و گفتگو نمود و مقرر شد منابع مالی در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و پرورشی در مدارس هرمزگان اختصاص داده شود.

ساعت: ۰۴:۳۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

Visits: 171

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *