صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نخبگان و اقشار تاثیر گذار برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اقدام کنند

استاندار هرمزگان:

نخبگان و اقشار تاثیر گذار برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اقدام کنند

استاندار هرمزگان با تاکید بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، از نخبگان خواست برای جلب مشارکت عمومی در انتخابات اقدام کنند.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست با نخبگان و جمعی از نمایندگان اقشار مختلف شهرستان قشم که با حضور ائمه جمعه شیعه و اهل‌سنت شهرستان برگزار شد ضمن تسلیت حادثه تروریستی کرمان و شهادت جمعی از هم‌وطنان، اظهارداشت: با گذشت زمان و حوادثی که در نقاط مختلف جهان از جمله در غزه بیشتر متوجه می‌شویم هیچ حادثه و شیطنتی بدون محوریت و مذیریت آمریکا در منطقه رخ نمی‌دهد.

وی افزود: آمریکا با کمک‌های تسلیحاتی و نظامی و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی سبب رخ دادن فجایع انسانی زیادی در غزه شد و روز گذشته نیز در کرمان عناصر رژیم صهیونیستی با حمایت استکبار جهانی دست به آن اقدام تروریستی زدند و جمعی از انسان‌های بیگناه را به شهادت رساندند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه مهم ترین اتفاق پیش روی کشور مسئله انتخابات است گفت: انتخابات فرصت خوبی برای برای تحول و بستری برای به رخ کشیدن قدرت کشور به دشمنان بیرونی است بر همین مبنا نخبگان جامعه و افراد با نفوذ باید برای جلب مشارکت حداکثری تلاش کنند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب چهار شاخص برای برگزاری انتخابات بیان فرمودند و دولت سیزدهم نیز بر همین مبنا انتخابات را برگزار خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران در حوزه تامین زیرساخت‌ها و دست زدن به کارها و فعالیت‌های بزرگ نظیر تحول اساسی در راه‌ها، آبرسانی، ایجاد شرکت‌های فولادی، پالایشگاه، بنادر اظهار داشت: اقدامات نظام با برکت جمهوری اسلامی با پیش از آن قابل قیاس نیست بر همین مبنا مسئله انتخابات که مباحث عزت ملی در آن مطرح است باید جدی گرفته شود و از آحاد مردم برای مشارکت در این امر مهم بایستی دعوت شود.

وی با اشاره به مسائل مطرح شده توسط نخبگان و نمایندگان اقشار قشم گفت: مسئله فرهنگ یکی از مسائل مهمی است که نسبت به آن حساسیت ویژه‌ای داریم، مردم هرمزگان نماد انقلابی‌گری و فرهنگ دینی هستند و بر همین اساس باید بتوان این فرهنگ غنی را حفظ و دغدغه دلسوزان را کم کرد.

دوستی با تاکید بر اینکه مسکن دغدغه مهم جوانان قشم است تاکید کرد: در سراسر استان زمین طرح نهضت ملی مسکن به میلان کافی تامین شده و در جزیره قشم نیز برای تامین زمین مورد نیاز تصمیمات خوبی گرفته شده که در صورت نهایی شدن گام بلندی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان برداشته خواهد شد.

وی تامین آب شرب مردم در جزیره قشم را دیگر مسئله مهم برشمرد و گفت: بخشی از آبشیرین کن‌ها از جمله در لافت و باسعیدو وارد مدار شده و خط قشم مولد هم با تامین بودجه تا پایان سال جاری به درگهان خواهد رسید.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه برای اقتصاد جزیره قشم کارهای خوبی از جمله احداث یک واحد بزرگ پتروشیمی را در نظر داریم تصریح کرد: برای تکمیل مدارس نیمه تمام جزیره قشم بودجه ویژه خواهیم گذاشت، همچنین یک هنرستان تخصصی تجارت نیز در این جزیره احداث خواهیم کرد.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان اقشار و نخبگان شهرستان قشم به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند و مطالبات عمومی مردم این شهرستان را بیان کردند.

ساعت: ۱۱:۱۸ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۰/۱۵

Visits: 121

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *